SkyscraperCity banner

??

• Total voters
    155
1 - 20 of 41 Posts

·
Premium Member
Saskie ulice, Kępe ścieżki
17,532 Posts
Discussion Starter #1 (Edited)

·
Registered
64,137 Posts
Fajne, ciekawe, oryginalne, ale NIE jakieś urzekająco piękne - 8,5/10.

·
Premium Member
17,532 Posts
Discussion Starter #4
Jak, to nie !? Ja się przyczepię ;)

Nie przypadają mi do gustu przeszklenia na ostatniej kondygnacji. Wolałbym zastosowanie normalnych tarasów/loggii tak jak jest obok. Może i było by mniej nowocześnie i fikuśnie, ale bardziej uporządkowanie.

Druga rzecz, to kiepskie podkreślenie narożnika. Aż się prosi o małą dominatę. Fajnie by było jakby w rogu było dodatkowe piętro, cofnięte nieco od ulicy (żeby nie było zbyt dużego monolitu). Jednak jak w przypadku zarzutu powyżej można było przyczepić się do architektów, to tutaj jak mniemam wina leży po stronie urbanistów, a architekci po prostu robili pod plan. Niestety Miasteczko Wilanów jest pozbawione dominat przy narożnikach/placach przez co założenie wydaje się monotonne i nudne.

Innych zastrzeżeń nie mam (no może jeszcze nie pasuje mi nawierzchnia chodnika do betonowych elementów i nowoczesnej architektury, ale to bzdet).

·
Registered
82 Posts
Jeśli miałbym się czepiać, to te balkoniki od południowej strony (ostatnie zdjęcie) wyglądają trochę jak w pensjonacie. No i ten dłuuuugi balkon na trzecim piętrze poprzedzielany szybkami - nigdy tego nie lubiłem. Ale cała reszta wygląda bardzo przyjemnie. 9/10

·
.
5,062 Posts
Nie mam żadnych większych zastrzeżeń, tylko jedno, budynek jest trochę za niski. Wg mnie powinny być jeszcze 2 kondygnacje. Buduje się całkowicie nową dzielnicę, architektura prześwietna, ale nie ma tam klimatu wielkomiejskiego.
9/10 bardzo dobra mieszkaniówka.

·
Premium Member
17,532 Posts
Discussion Starter #11
Wilanów. Dzielnica luksusowa, willowa, w okolicy pałac. Nie było przyzwolenia na nic wysokiego, żeby nie dominowało. Jest to moim zdaniem głupota, bo jak wcześniej napisałem bardzo potrzebne są tam dominaty (o jedno, dwa piętra wyższe) przy skrzyżowaniach/placach. Też uważam to za sztuczny twór z zabudową małomiasteczkową, który nie ma charakteru mimo dość porządnej zabudowy z kilkoma wyjątkami (w jedną i drugą stronę).

·
DDR FAN
3,567 Posts
Widać, że architekci chcieli coś tam zaprojektowac ale wyszło niestety mało interesująco. Nie wiem jak z materiałami, ze zdjęć wywnioskować się nie da.

·
DDR FAN
3,567 Posts
No wiesz drewnem jest sosna i sandałowiec.
Tak czy siak mocno przekombinowany obiekt.
Na pochwałę zasługuje fakt, że partery są otwarte i uzytkowe - to faktycznie jest najwazniejsze w tej całej inwestycji.

·
oj tam, oj tam
2,318 Posts
Aha, architekt może odpowie sam na zarzuty ;)
Zadecydowałem, że to nie wątek na dyskusje... poza tym jeśli miałbym odpowiadać to na zarzuty poparte argumentami a nie na osobiste wrażenia. Każdy swoje może mieć ;)

·
Registered
4,376 Posts
Życzę sobie i wam jak najwięcej takiej architektury na przedmieściach. Dam ósemkę, bo to bardzo dobra architektura (ale nie cud architektoniczny, dla których rezerwuję wyższe noty)

Swoją drogą, że niby co to jest ta ziemia? Nie może być porządnego kawałka chodnika tylko zachwaszczone sralniki, nie? Nie chce mi się wierzyć, że ktoś będzie o przyszłe krzaczory z tego miejsca dbał. O ile się one w ogóle pojawią.
http://i9.photobucket.com/albums/a63/emti/Apartamenty Atmosfera/aa7.jpg

·
DDR FAN
3,567 Posts
@emti - bez urazy. Gdybym wiedział, że to Twoje to poszła by wyższa ocena ;)
Żartuję. Oczywiście, że piszemy o swoich wrażeniach i powiem Ci, że teraz jak się tak dłużej przygladam tym zdjęciom, to gdyby nie te moim zdaniem nieszczęśne jasne wykusze ukrywające na pierwszych 3 kondygnacjach loggie mielibyśmy naprawdę fajną a. Chodzi mi o kontynuację w dół tego co widzimy na 4 i 5 kondygnacji.

1 - 20 of 41 Posts