SkyscraperCity Forum banner
1 - 20 of 163 Posts

·
Registered
Joined
·
508 Posts
Discussion Starter · #1 ·
Witam.

Długo zastanawiałem się czy zakładać nowy wątek ze zdjęciami Warszawy, ponieważ stolica to chyba najbardziej obfotografowane miasto na forum. Stwierdziłem jednak, że i ja sprobuję swoich sił i pokażę kilka swoich zdjęć. Nie mogę pochwalić się super aparatem, dysponuję jedynie starym kompaktem,więc jakość niektórych fotek może nie być zadowalajaca. Narazie zamieszczam pięć zdjęć na próbę i jeśli się spodobają wrzucę więcej...

1.


2.


3.


4.


5.
 

·
Registered
Joined
·
508 Posts
Discussion Starter · #5 ·
Ok, skoro zdjęcia przypadły do gustu wrzucam więc następna porcję.

6. Reduta Bank Polski to chyba największa ruina w centrum miasta. Przed wojną był to wspaniały gmach. Został poważnie zniszczony przez Niemców, ale największego spustoszenia budynku dokonali komuniści burząc większą jego część pod budowę Trasy W-Z, która ostatecznie została poprowadzona bardziej na północ. Budynek do dziś straszy w centrum, ale jednocześnie ma w sobie coś, co przyciąga wzrok mieszkańców Warszawy i turystów. Ja przechodzę codziennie obok tego budynku i zawsze zastanawiam się jak strasznych wydarzeń był on świadkiem patrząc na jego posiekane przez pociski ściany…7.


8. W 2007 roku odsłonięto piwnice pod nieistniejacą częścią budynku, ale od tamtej pory nic się niedzieje. Osoby, które widziały aktualny projekt biurowca majacego stanąć w tym miejscu wiedzą, że może to i lepiej...Po wątku sentymentalnym przechodzę do pozostałych zdjęć:)

9. Centrum miasta ma rożne oblicza10. Widok w drugą stronę11. Pałac zimową porą12. Promenada nad Wisłą

 

·
Gdynia - Open City
Joined
·
10,524 Posts
Zdjęcie 9 jest bardzo wymowne.Nie chce mi się wierzyć , że takie coś jest w stolicy - to nie fotomontaż ?
 

·
Szlachta Nie Choruje
Joined
·
9,594 Posts
Tych napisów jest pełno (są najprawdopodobniej jednego autora), i są rozsiane po wielu miejscach, głównie (ale nie tylko) w centrum miasta, m.in. przy Świętokrzyskiej, Placu Defilad, Jana Pawła II (w innym miejscu niż ten na zdjęciu), również widziałem jeden czy dwa na Woli. Ogólnie można spotkać na wielu dłuższych murkach, to taka warszawska legenda:)

Oprócz "Alkohol zagładą Polaków" są jeszcze "Alkohol i narkotyki zagładą Polaków", "PO zagładą Polaków" itp.
 

·
Registered
Joined
·
508 Posts
Discussion Starter · #11 · (Edited)
23. Szok na Nowogrodzkiej24. Warszawa nie może pochwalić się dobrymi przykładami małej architektury, ale miły wyjątek znajduje się na ul. Żurawiej25. Ciężki sprzęt w Alejach Ujazdowskich26. Antenowy szał na Lwowskiej. Ul. Lwowska to chyba jedna z niewielu w Warszawie ulic, na której zachowała się po obu stronach w całości przedwojenna zabudowa27. Pałac wychyla się zza muru, który tak naprawde jest zachowanym fragmentem przedwojennej kamienicy28. Zachodnia strona Marszałkowskiej wciąż czeka na zabudowę. Narazie sraszą tu obskurne pawilony29. Ciekawe oznakowanie garaży w jednym z warszawskich podwórek30. Podwórkowy misz masz

 

·
Registered
Joined
·
13,182 Posts

·
Registered cat
Joined
·
13,211 Posts
"3" jest przepiękne :) "10" wygląda jak fotos z jakiegoś wczesnego filmu Pasikowskiego - Edelman zawsze kręcił w takich szarugowych tonacjach.

Co do "6" to jedna uwaga: Podczas budowy trasy W-Z Bank nie był rozbierany: przeciwnie: opór władz finansowych był jednym z czynników, które przesądziły, że trasa nie poszła Elektoralną - Chłodną (zamiast Lesznem).

Bank Polski był rozbierany na raty i największa rozbiórka miała miejsce w latach 1960 i jedynym uzasadnieniem było "uprzątanie ruin" by w ten tani sposób stworzyć złudne wrażenie, że Warszawa pozbyła się śladów wojny (odbudować to zbyt skomplikowane :bash: )

Czekam na następne :D
 

·
Registered
Joined
·
508 Posts
Discussion Starter · #19 ·
Teraz trochę zdjęć z mojego spaceru pl. Bankowy=> al. Solidarności => al. JPII => Ogrodowa => Żelazna => Prosta => Świętokrzyska

51. Słowacki szczytuje nad bramą północną:nuts:52.53. To juz al. Solidarności54.55. ul. Orla z widokiem na Pekin56. Skręcamy w JPII57. Widok w stronę centrum58. Warszawa znowu w gruzach??reszta niebawem:)
 
1 - 20 of 163 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.
Top