SkyscraperCity banner
1 - 20 of 163 Posts

·
Registered
508 Posts
Discussion Starter · #1 ·
Witam.

Długo zastanawiałem się czy zakładać nowy wątek ze zdjęciami Warszawy, ponieważ stolica to chyba najbardziej obfotografowane miasto na forum. Stwierdziłem jednak, że i ja sprobuję swoich sił i pokażę kilka swoich zdjęć. Nie mogę pochwalić się super aparatem, dysponuję jedynie starym kompaktem,więc jakość niektórych fotek może nie być zadowalajaca. Narazie zamieszczam pięć zdjęć na próbę i jeśli się spodobają wrzucę więcej...

1.

2.

3.

4.

5.

·
Registered
531 Posts
Zdjęcia są naprawdę fajne. Jedyne co bym prosił to, żebyś dodawał komentarze do fotek. Wtedy przeglądanie wątku staje się dużo przyjemniejsze.

·
Registered
508 Posts
Discussion Starter · #5 ·
Ok, skoro zdjęcia przypadły do gustu wrzucam więc następna porcję.

6. Reduta Bank Polski to chyba największa ruina w centrum miasta. Przed wojną był to wspaniały gmach. Został poważnie zniszczony przez Niemców, ale największego spustoszenia budynku dokonali komuniści burząc większą jego część pod budowę Trasy W-Z, która ostatecznie została poprowadzona bardziej na północ. Budynek do dziś straszy w centrum, ale jednocześnie ma w sobie coś, co przyciąga wzrok mieszkańców Warszawy i turystów. Ja przechodzę codziennie obok tego budynku i zawsze zastanawiam się jak strasznych wydarzeń był on świadkiem patrząc na jego posiekane przez pociski ściany…

7.

8. W 2007 roku odsłonięto piwnice pod nieistniejacą częścią budynku, ale od tamtej pory nic się niedzieje. Osoby, które widziały aktualny projekt biurowca majacego stanąć w tym miejscu wiedzą, że może to i lepiej...

Po wątku sentymentalnym przechodzę do pozostałych zdjęć:)

9. Centrum miasta ma rożne oblicza

10. Widok w drugą stronę

11. Pałac zimową porą

12. Promenada nad Wisłą

·
Gdynia - Open City
10,524 Posts
Zdjęcie 9 jest bardzo wymowne.Nie chce mi się wierzyć , że takie coś jest w stolicy - to nie fotomontaż ?

·
Szlachta Nie Choruje
9,424 Posts
Tych napisów jest pełno (są najprawdopodobniej jednego autora), i są rozsiane po wielu miejscach, głównie (ale nie tylko) w centrum miasta, m.in. przy Świętokrzyskiej, Placu Defilad, Jana Pawła II (w innym miejscu niż ten na zdjęciu), również widziałem jeden czy dwa na Woli. Ogólnie można spotkać na wielu dłuższych murkach, to taka warszawska legenda:)

Oprócz "Alkohol zagładą Polaków" są jeszcze "Alkohol i narkotyki zagładą Polaków", "PO zagładą Polaków" itp.

·
Registered
508 Posts
Discussion Starter · #11 · (Edited)
23. Szok na Nowogrodzkiej

24. Warszawa nie może pochwalić się dobrymi przykładami małej architektury, ale miły wyjątek znajduje się na ul. Żurawiej

25. Ciężki sprzęt w Alejach Ujazdowskich

26. Antenowy szał na Lwowskiej. Ul. Lwowska to chyba jedna z niewielu w Warszawie ulic, na której zachowała się po obu stronach w całości przedwojenna zabudowa

27. Pałac wychyla się zza muru, który tak naprawde jest zachowanym fragmentem przedwojennej kamienicy

28. Zachodnia strona Marszałkowskiej wciąż czeka na zabudowę. Narazie sraszą tu obskurne pawilony

29. Ciekawe oznakowanie garaży w jednym z warszawskich podwórek

30. Podwórkowy misz masz

·
Registered
13,011 Posts

·
Registered
1,325 Posts
Bardzo podobają mi się Twoje fotografie. Jeden z lepszych, jesli nie najlpeszy wątek fotograficzny Warszawy.
pzdr

·
Registered
508 Posts
Discussion Starter · #14 · (Edited)
Dzięki za ciepłe słowa, lecimy dalej:

31. Centrum widziane z Powiśla

32. Taniec żurawi

33. Okolice pl. Dąbrowskiego zimową porą

34.

35.

36. ul. Pękna

37.

38. Promenada nad Wisłą, widok na północ

39. Dachy na E. Plater

·
Registered
508 Posts
Discussion Starter · #16 · (Edited)
44.

45. Bogusławski patrzy jednym okiem na nowy-stary ratusz

46. Na tej plaży nie uświadczysz widoku po horyzont

47. Widoki na pl. Grzybowskim

48. Słynny "Przekręt" czyli tunel pod wisłostradą

49. Pasaż Wiecha

50. Parking na Parkingowej

·
Registered cat
10,262 Posts
"3" jest przepiękne :) "10" wygląda jak fotos z jakiegoś wczesnego filmu Pasikowskiego - Edelman zawsze kręcił w takich szarugowych tonacjach.

Co do "6" to jedna uwaga: Podczas budowy trasy W-Z Bank nie był rozbierany: przeciwnie: opór władz finansowych był jednym z czynników, które przesądziły, że trasa nie poszła Elektoralną - Chłodną (zamiast Lesznem).

Bank Polski był rozbierany na raty i największa rozbiórka miała miejsce w latach 1960 i jedynym uzasadnieniem było "uprzątanie ruin" by w ten tani sposób stworzyć złudne wrażenie, że Warszawa pozbyła się śladów wojny (odbudować to zbyt skomplikowane :bash: )

Czekam na następne :D

·
Registered
508 Posts
Discussion Starter · #18 ·
^^

Co do zdjęcia nr. 3 to miałem go na początku nie wrzucać, bo już gdzieś na forum spotkałem się z podobnym kadrem, a jeśli chodzi o historię reduty to faktycznie mogłem coś pokręcić bo pisałem z pamięci, dosyć dawno o tym czytałem.

·
Registered
508 Posts
Discussion Starter · #19 ·
Teraz trochę zdjęć z mojego spaceru pl. Bankowy=> al. Solidarności => al. JPII => Ogrodowa => Żelazna => Prosta => Świętokrzyska

51. Słowacki szczytuje nad bramą północną:nuts:

52.

53. To juz al. Solidarności

54.

55. ul. Orla z widokiem na Pekin

56. Skręcamy w JPII

57. Widok w stronę centrum

58. Warszawa znowu w gruzach??

reszta niebawem:)

·
Registered
508 Posts