SkyscraperCity banner
1 - 18 of 18 Posts

·
Mam bez liku...
7,633 Posts
Discussion Starter · #1 · (Edited)
Urodziłem się w Warszawie w czasach kiedy nie było aparatów cyfrowych, a jakoś nie przyszło mi do głowy, żeby na kliszy utrwalić to co nieuchronnie przemija.. W pewnym stopniu tłumaczy mnie także to, że urodziłem się na Czerniakowie, a więc lewobrzeżnej Warszawie, a obecnie mieszkam na prawobrzeżnej. Ponieważ widzę, że praska strona Warszawy zmienia się niemal z dnia na dzień, więc pomyślałem, że warto byłoby zachować kilka ujęć, które prawdopodobnie z czasem także pozostaną tylko wspomnieniem.
Uprzedzę, że nie „nurkowałem” w podwórza-studnie. Poprzestałem na ujęciach z ulicznych chodników. Dobór ujęc jest także dość przypadkowy. A całość jest swego rodzaju przeciwwagą dla obrazu Warszawy, który zamieściłem tu http://skyscrapercity.com/showthread.php?t=345831

Zacznijmy więc ten krótki spacer po Pradze:

Zacząć wypada od ikony-symbolu Pragi – Bazar Różyckiego. To już nie ten sam bazar co kiedyś.

Targowa. Centralna arteria Pragi.

Ząbkowska – ta ulica przeszła do dzisiaj chyba największe zmiany. Uchowało się coś co ma szczególnie dziś znamienny skrót ...

WWW – Warszawska Wytwórnia Wódek

N/C

N/C

N/C

Z lewej na dole – kapliczka.

N/C

N/C

N/C

Praga nigdy nie należała do dzielnic bezpiecznych.

N/C

Pozostałości po balkonach ...

N/C

N/C

N/C

N/C

Czas kontrastów (z prawej strony gmach byłego PDT Praga)

Obok siebie różne epoki.

Renowacja starych kamienic daje im „drugą młodość”

Na Pradze nie buduje się tak dużo jak po lewostronnej Warszawie. Tu widać budowę kina „Praha” w miejscu po poprzednim kinie wyburzonym do fundamentów.

To wszystko na dziś.
:cheers:

PS
Jeszcze jeden łyk :cheers: po problemach z załączeniem fotek

·
que conoce muchos idiomas
6,781 Posts
Ja tez, same X :(

·
Mam bez liku...
7,633 Posts
Discussion Starter · #4 · (Edited)
hmmmm...
Cosik jest nie tak!!
Proponuję taką próbę: prawy myszy > pokaż obraz (ew. odświeżanie)
Po kilkakrotnym odświeżeniu i PPM > pokaż obraz zdołałem u siebie uwidocznić fotki.

edit
Wszystkie fotki wrzuciłem na rapidshare (we właściwościach każdej z nich skopiowany adres url wrzucony do adresu daje możliwość zobaczenia, więc dlaczego nie ma ich na forum??? :-( )

Jeśli ktoś miałby jakiś sposób na udrożnienie - niech da znać, bowiem w innym przypadku należałoby ten temat zlikwidować :bash:

·
Registered
200 Posts
Niestety nadal nic nie widać :(, a zobaczyłbym chętnie te fotki stolicy bez szkła, stali i marmurów ;). Ja używam Image Shack, czasem się muli przy ładowaniu fotek, ale ogólnie jest znośny. A może to jakieś niedopatrzenie przy wklejaniu fotki już tutaj na forum, brak przed i po adresie:

·
Mam bez liku...
7,633 Posts
Discussion Starter · #6 ·
Nie mam pojęcia co jest grane :-(
Oczywiście
dopisałem
Teraz podam przykład, w którym celowo oddzieliłem adres

·
Registered
4,992 Posts
także polecam - szybko uplouduje i szybko czyta z serwera, gorzej tylko przy wrzucaniu po 10 sztu jenocześnie -wtedy je szyfluje losowo ;/

·
Mam bez liku...
7,633 Posts
Discussion Starter · #10 ·
Zastosowałem inny serwer :bash: (zostałem "zmuszony" do wykorzystania w 100% swojego miesięcznego limitu na uploadowym serwerze - niektóre fotki pominąłem:cheers: )

·
Register User
1,688 Posts
ta zremontowana kamienica jest super..wyobrażacie sobie całe ciągi takich ulic. Praga mogłaby asie stać"kulturalna"czescia miasta. Bary kina ..

·
Robert
9,874 Posts
wisza90 said:
ta zremontowana kamienica jest super..wyobrażacie sobie całe ciągi takich ulic. Praga mogłaby asie stać"kulturalna"czescia miasta. Bary kina ..
tzn.Brzeskiej sobie nie moge tak wyobrazić..menelownie i lumpiarnie z gołebnikami. Po 16 w soboty na ulicach huragan śmieci jakby ludzie wyrzucali śmieci przez okno. W bramach dziwne typki,gdzieś przemyka matka z małym dzieckiem konkubenta. Obraz nagle zaciera się na styku Kijowskiej i Brzeskiej.Odrestaurowana bogato kamienica gdzie do parkingu pod nią[!]wjeźdzają i wyjeżdżają extra samochody

·
Register User
1,688 Posts
no ja nie wiem . Przepraszam i nie chce być dla nich chamski.... a To naprawde może być fajna dzielnica. A te dresy wszystko psuja . Nie da sie zyc bez destrukcjii. Dalczego te typki akurat tam mieszkają.

·
Mam bez liku...
7,633 Posts
Discussion Starter · #15 ·
Byłem w pewnym mieszkaniu na Targowej: z zewnątrz - tragedia (sypiące się tynki, klatka schodowa z drewnianymi schodami cuchnęła okropnie). A mieszkanie :eek2:

Pomijam gust właściciela, ale kontrast był tak niesamowity, że musiałem się uszczypnąć, żeby mieć pewność, że to jawa: sztukateria, marmury - słowem bajery!!!
No i nie należy zapominać, że np na Ząbkowskiej w ostatnich latach wybudowano sporo nowych domów.

·
Registered
1,672 Posts
Praga ma wielki potencjal . Przeciez te kamienice po remoncie to cuda...

A tak apropo, czy na zdjeciu ponizej, te slady na scianach to nie po kulach?

1 - 18 of 18 Posts