SkyscraperCity banner

1 - 20 of 544 Posts

·
Expert
3,172 Posts
Discussion Starter #1
W odpowiedzi na odzew ludu i zadeklarowane checi wrzucania fotek na biezaco, wydzielam osobny watek dla budowy Galerii Polnocnej ;)

Dane z Urbanity.pl:

Rodzaj struktury - budynek
Otaczające ulice - Światowida
Funkcja główna - handlowo-usługowy
Status - w budowie
Rodzaj zabudowy - niska
Strona www - www.galeriapolnocna.com
Dzielnica - Białołęka
Rozpoczęcie budowy - 2015 - lipiec
Zakończenie budowy: - 2017 - kwiecień
Inwestor/deweloper - Globe Trade Centre

Dane techniczne
Kondygnacje nadziemne - 3
Kondygnacje podziemne - 2
Powierzchnia całkowita - 202274 m2
Powierzchnia użytkowa - 97601 m2
Powierzchnia handlowo-usługowa - 64000 m2
Lokale handlowo-usługowe - 250
Miejsca parkingowe - 2000

- koszt inwestycji szacowany jest na około 160 milionów euro;
- powierzchnia na poziomie -2 została zagospodarowana pod hipermarket;
- w budynku oprócz lokali handlowo-usługowych mieści się także wielosalowe kino, centrum fitness oraz miejsce zabaw dla dzieci;
- przewiduje się, że budynek otrzyma złoty certyfikat ekologiczny LEED;
- 11 września 2015 roku uroczystość wmurowania kamienia węgielnego;
- generalny wykonawca - Unibep

Zdjecia z budowy (barthex):

·
Registered
25 Posts
Dziś byłem na Trakcie,wygląda że tam po ustawieniu barierek zmieści się przystanek.Na razie jest tylko na wizualizacjach,Tramwaje Warszawskie na razie nie planują ale pewnie po otwarciu GP pod presją pasażerów coś zrobią.Pracownicy kontynuują przestawianie dzwigu z wyspy na posadzkę garaży.

·
Balthazar Bux
28,345 Posts
Szkoda że trochę mała, mam nadzieję że jest miejsce na rozbudowę i inwestor w przyszłości tej rozbudowy dokona.

·
barabasz
12 Posts
^^ 64000 m2 powierzchni handlowej to nie taka mała, to tyle co w galerii Mokotów i więcej niż w Krakowskiej.
Ale powierzchnia użytkowa prawie trzykrotnie mniejsza niż w łódzkiej Manufakturze. Chociaż w sumie rozumiem, że inwestorzy póki co nie są chętni budować wielkiego kolosa mimo, że okolica na to pozwala. Może kiedyś...

·
Balthazar Bux
28,345 Posts
GM jest w jakby środku miasta, w miarę łatwo i szybko można dostać się do jej koleżanek, GP jest dość daleko od innych galerii i dojazd z niej do nich nie taki szybki i łatwy, najbliższa jest odległa Arkadia, więc ta pierwsza nie przyciągnie tyle tłumów co GP która będzie obsługiwać kupę ludzi z Białołęki i podwarszawskich miejscowości. Dlatego uważam że może być mała.

Ale to co napisałem ma też drugie znaczenie, bo uważam że lepsze handlowe ulice niż te molochy.

·
barabasz
12 Posts
Ale to co napisałem ma też drugie znaczenie, bo uważam że lepsze handlowe ulice niż te molochy.
Poniekąd się z Tobą zgadzam, ale w tym miejscu gdzie stanie GP, akurat jest to całkiem niezłe rozwiązanie, natomiast w centrum miasta to już zupełnie inna bajka.

·
barabasz
12 Posts
^^
^^

Jeśli chodzi o mnie to ja akurat wole te mniejsze galerie handlowe i wielu ludzi pewnie też tak ma, dlatego że jak mam potrzebę coś kupić to mniej kilometrów zrobię niż w takich molochach. Dla kobiet to pewnie złe info że ta galeria nie będzie większa :troll:
To prawda jeżeli chodzi o same zakupy, jednakże podałem przykład Manufaktury, która jest dowodem na to, że zakupy w takich centrach handlowych będą schodziły na dalszy plan.

·
Registered
121 Posts
Dla kobiet to pewnie złe info że ta galeria nie będzie większa :troll:
Zdecydowanie zaprzeczam :D A tak poważnie to wielkościowo jest optymalnie, wiadomo że zawsze można powiedzieć że coś jest za duże czy za małe, zależy od perspektywy. Ale moje zdanie jest takie że galeria w takiej formie jest całkiem OK.

PS. Dzięki za założenie wątku :)

·
Registered
2,259 Posts
Zdecydowanie zaprzeczam :D A tak poważnie to wielkościowo jest optymalnie, wiadomo że zawsze można powiedzieć że coś jest za duże czy za małe, zależy od perspektywy. Ale moje zdanie jest takie że galeria w takiej formie jest całkiem OK.

PS. Dzięki za założenie wątku :)
kobiety podobno twierdza ze rozmiar nie ma znaczenia

·
Autostradowy Leming
9,631 Posts
czy przy galerii jest planowany jakiś dodatkowy przystanek tramwajowy?
Są sprzeczne informacje, ale na wizualkach uparcie się on pojawia. W sumie to słaby pomysł, bo to tylko opóźni pasażerów jadących do metra.

GM jest w jakby środku miasta, w miarę łatwo i szybko można dostać się do jej koleżanek, GP jest dość daleko od innych galerii i dojazd z niej do nich nie taki szybki i łatwy, najbliższa jest odległa Arkadia, więc ta pierwsza nie przyciągnie tyle tłumów co GP która będzie obsługiwać kupę ludzi z Białołęki i podwarszawskich miejscowości. Dlatego uważam że może być mała.

Tyle że nie masz wyboru. Nie było do wyboru albo centrum handlowe albo ulica handlowa. U nas nie ma praktycznie ulic handlowych, jedynie na Nowodworach jest taki ciąg sklepów, ok. 900 metrów długości, na pewnym odcinku po obu stronach ulicy. Ja tam molochy lubię. Nie wyobrażam sobie łażenia zimą (ani latem) przez 3 czy 4 godziny po dworze od sklepu do sklepu, a nawet nie wyobrażam sobie takiej ulicy handlowej, przy której masz sklepy z ubraniami, cukiernie, restauracje, Carrefour, Leroy Merlin i Saturn i do tego kilkunastosalowe kino. Ty sobie wyobrażasz taką ulicę, bo nie pytam, czy znasz taką?

ja sie tylko boje zeby GP nie wessala jak czarna dziura wszystkich okolicznych sklepikow
Nie ma szans, bo to zupełnie inne sklepy będą. Przecież teraz mam w promieniu paręset metrów kilka supermarketów, a osiedlowe spożywczaki i bazarek mają się baaardzo dobrze.

·
Registered
359 Posts
Dziś na budowie były już 2 pełne żurawie (ten rozbierany z moich wcześniejszych zdjęć wygląda na przestawiony w nowe miejsce) i jeden mniejszy - chyba mobilny (nie wiem jak się nazywa ten typ żurawia). Zdjęcia niestety nie zdążyłem zrobić :)

1 - 20 of 544 Posts