SkyscraperCity banner

521 - 540 of 544 Posts

·
Semper Invicta
25,406 Posts
^^ Trochę nie ma sensu, a trochę jest, bo kilku użytkowników wciąż powtarza, że Galeria Północna to taka sama kupa jak pozostałe galerie, więc warto o różnicach napisać.
A z ostatnim zdaniem pełna zgoda. Ludzie potrzebują zrobić zakupy, najlepiej blisko domu, więc popyt został zaspokojony.
Może tak każda galeria, pozostanie galerią - różnice będą jedynie w ilości sklepów, powierzchni, funkcjonalności i jakości przyjętej architektury. Urbanistycznie w zasadzie większość jeśli nie wszystkie warszawskie galerie należy wrzucić do worka z napisem "niedostosowanie formy do sąsiedztwa" - no bo nie ukrywajmy, również Galeria Północna to kolos na skraju osiedla... Ale na to nie wiele możemy poradzić...

I jeżeli kolejne galerie mają powstawać, i będą ponoć powstawać, to faktycznie niech powstają poza obszarem szeroko rozumianego centrum... Wystarczy, że w nim mamy molochy ZT i Arkadia... Mieszkańcom dzielnic ościennych na pewno będzie wygodniej podjechać kilka ulic niż dojeżdżać przez kilka dzielnic...

Dlatego ja nie byłem i nie będę "idealistą" mówiącym, że każda galeria to "dramat dla miasta"...

·
Autostradowy Leming
9,637 Posts
Może tak każda galeria, pozostanie galerią - różnice będą jedynie w ilości sklepów, powierzchni, funkcjonalności i jakości przyjętej architektury. Urbanistycznie w zasadzie większość jeśli nie wszystkie warszawskie galerie należy wrzucić do worka z napisem "niedostosowanie formy do sąsiedztwa" - no bo nie ukrywajmy, również Galeria Północna to kolos na skraju osiedla... Ale na to nie wiele możemy poradzić...
To niedostosowanie ja bym nazwał inaczej - tutaj to Galeria Północna można powiedzieć jest pierwszą jaskółką nowej zabudowy i nowej przestrzeni w tej okolicy. Obok plan zagospodarowania przewiduje osiedle mieszkaniowe, a po drugiej stronie Światowida właśnie zaczęła się budowa osiedla, które będzie najładniejsze na całych Tarchodworach (sądząc po wizkach). Czyli faktycznie - do tych bloków, które widać na moich zdjęciach w ogóle nie pasuje, ale już do przyszłej zabudowy bliżej Modlińskiej - jak najbardziej. Teraz są pustki, ale docelowo powstaną kwartały równie wysokiej, a nawet wyższej zabudowy wzdłuż Światowida.

I jeżeli kolejne galerie mają powstawać, i będą ponoć powstawać, to faktycznie niech powstają poza obszarem szeroko rozumianego centrum... Wystarczy, że w nim mamy molochy ZT i Arkadia... Mieszkańcom dzielnic ościennych na pewno będzie wygodniej podjechać kilka ulic niż dojeżdżać przez kilka dzielnic...

Dlatego ja nie byłem i nie będę "idealistą" mówiącym, że każda galeria to "dramat dla miasta"...
I za to piątka :)

Jeszcze kilka zdjęć:

A nie to Zielone Arkady... :p Serio nie wiem nad czym tu się zachwycać.
Spadaj do Maratonu Uśmiechu z takimi żartami. To jest wątek o Galerii Północnej, a nie czymś tam innym.

·
Registered
10,654 Posts
Byłem, widziałem. Zachwycać nie ma się czym, ale na solidną 4 Północna zasłużyła.

Inna sprawa czy ona jest tam potrzebna. Znajome małżeństwo, które mieszka tam, stwierdziło, że czekali na Północną jak kania dżdżu. I tu rzeczywiście się zgodzę, że dzielnice, które są dość mocno odcięte od szeroko rozumianego centrum, powinny mieć takie regionalne galerie handlowe, które będą centrami nie tylko handlu, ale i rozrywki.

·
Semper Invicta
25,406 Posts
Akurat przechodziłem z tragarzami... Kilka pstryknięć...

Wnioski: Świeżo, jasno, ale to jednak galeria jak wiele innych. Jak dla mnie takie coś pomiędzy Arkadią, a Redutą z dodatkiem Wola Parku:) Kilka marek, których nie spotkałem w innych galeriach.

Rzeźba - faktycznie fajna sprawa. Zieleń na dachu również (z tej nie pokorzystałem bo pogoda nie zachęcała). Parkingi jakoś średnio czytelne - zapędziło mnie za miejscem gdzieś na dach niczym w Blue City...

·
roiretsnôM
6,733 Posts
Ja też byłem, widziałem. Ogólnie bardzo mi się podoba, choć do centrów handlowych jestem nastawiony ambiwalentnie. Jest to jednak jakaś nowa jakość w Warszawie, daje bardzo ciekawą przestrzeń w mikroskali, jak jakieś siłownie terenowe, małe fontanny, ten ogród na dachu... Ponieważ nie chcę się ośmieszać swoimi fotkami, które do Waszych się nie umywają, załączę tylko link do mojego FB, gdzie zamieściłem krótką relację z mojego pobytu (z przymróżeniem oka) ;)

https://www.facebook.com/cierpieniamlodegowoltera/?ref=aymt_homepage_panel

·
Unregistered User
1,305 Posts
Ja jeszcze nie byłem, ale na zdjęciach wydaje się trochę pusta - jakby brakowało tam trochę zieleni (sztucznej) i małej architektury. Czy w rzeczywistości ma się to samo wrażenie, czy to tylko kwestia ujęć?

·
Semper Invicta
25,406 Posts
Ja jeszcze nie byłem, ale na zdjęciach wydaje się trochę pusta - jakby brakowało tam trochę zieleni (sztucznej) i małej architektury. Czy w rzeczywistości ma się to samo wrażenie, czy to tylko kwestia ujęć?
Hh... "Ciągi komunikacyjne" wydają się być bardziej przestrzenne o większej szerokości niż w innych centrach, stąd być może wrażenie większej niezagospodarowanej przestrzeni.

Inna refleksja, o której nie pisałem - bardzo niewielka liczba połączeń między poszczególnymi poziomami. W zasadzie obszedłem wszystkie kondygnacje "wokół" i korzystałem tylko z połączeń przy rzeźbie... Innych jakoś nie zauważyłem (wind, schodów)...

·
BANANED BY VOLT CENTERTEL
4,303 Posts
Wygląda solidnie, bez fajerwerków, ale ambitnie. Widać, że pracowali tu porządni architekci. Muszę odwiedzić zdecydowanie.

·
Registered
1,282 Posts
Inna refleksja, o której nie pisałem - bardzo niewielka liczba połączeń między poszczególnymi poziomami. W zasadzie obszedłem wszystkie kondygnacje "wokół" i korzystałem tylko z połączeń przy rzeźbie... Innych jakoś nie zauważyłem (wind, schodów)...
Nie zauważyłeś ale za to strzeliłeś fotkę drugiemu ciągowi schodów. :)
https://i.imgur.com/ze6vUfX.jpg
Ale to fakt, jest straszna lipa co do schodów między poziomami. Są tylko dwa. Jeden przy rzeźbie a drugi w południowym krańcu galerii. Najśmieszniejsze, że na poziom +2 biegnie tylko jeden ciąg, ten przy rzeźbie.

·
Registered
469 Posts
Nie zauważyłeś ale za to strzeliłeś fotkę drugiemu ciągowi schodów. :)
https://i.imgur.com/ze6vUfX.jpg
Ale to fakt, jest straszna lipa co do schodów między poziomami. Są tylko dwa. Jeden przy rzeźbie a drugi w południowym krańcu galerii. Najśmieszniejsze, że na poziom +2 biegnie tylko jeden ciąg, ten przy rzeźbie.
Bo im większą drogę klient wykona żeby zmienić piętro, tym więcej sklepów minie pod drodze. Archtektura podporządkowana celowi biznesowemu :) stosowana w mniejszym lub większym stopniu w każdym obiekcie projektowanym pod masowy handel.

p,paw

·
Autostradowy Leming
9,637 Posts
Wg mapki, którą rozdawali na wejściu, w sumie schody są w 4 miejscach, mniej więcej w równych odstępach. Windy były, ale tworzyły się przy nich korki z rodziców z wózkami. Ale podejrzewam, że to tylko na otwarciu. Przejdę się w środku tygodnia, to będzie można porównać, jakie wtedy będą "tłumy".

·
Semper Invicta
25,406 Posts
Wg mapki, którą rozdawali na wejściu, w sumie schody są w 4 miejscach, mniej więcej w równych odstępach. Windy były, ale tworzyły się przy nich korki z rodziców z wózkami. Ale podejrzewam, że to tylko na otwarciu. Przejdę się w środku tygodnia, to będzie można porównać, jakie wtedy będą "tłumy".
Oczywiście moja ocena na podstawie pierwszego wejścia i to przy tłumach. Z czasem lokalsi pewnie spokojnie będą orientować się w rozkładzie ciągów komunikacyjnych - tak jak ja w "swoim" Wola Parku mam wszystko rozeznane:)

A co do wind i wózków - windy są duże (na kilka wózków), ale trzeba się oswoić z myślą, że ten środek do pokonywania poziomów będzie zawsze dość mocno obłożony przez rodziców z dziećmi - tak jest w większości galerii - niewystarczająca liczba dźwigów osobowych, wolne taktowanie, spora liczba kondygnacji obsługiwanych przez te dźwigi...

·
Registered
2,259 Posts
ja tez bylem
jest ok
mall jak mall
ani nie mialem orgazmu ani nie bylem zniesmaczony

ta rzezba sprawia wrazenie ze im sie troche w transporcie blacha pogiela
czy te wszystkie zmarszczki miałby byc?

fajne sa te kolorowe kule jako lampy

·
Banned
353 Posts
Bo im większą drogę klient wykona żeby zmienić piętro, tym więcej sklepów minie pod drodze. Archtektura podporządkowana celowi biznesowemu :) stosowana w mniejszym lub większym stopniu w każdym obiekcie projektowanym pod masowy handel.
I tak ma być. Ludzie, którzy korzystają z galerii przyszli po to, żeby się po niej poszwędać, a nie skupiać się w jednym miejscu przy schodach. Dobrze, że schody są w różnych miejscach, bo to skraca drogę klientów na inne piętra i do wyjścia, a nie wydłuża.

·
Registered
187 Posts
ja tez bylem
ta rzezba sprawia wrazenie ze im sie troche w transporcie blacha pogiela
czy te wszystkie zmarszczki miałby byc?
Czy ktoś wie coś na ten temat? Obejrzałem tę rzeźbę po przeczytaniu tego komentarza i już nigdy nie "odzobaczę" tych wgięć, no chyba że są one tam z jakiegoś innego powodu (zamysł autora?)

521 - 540 of 544 Posts