SkyscraperCity banner

541 - 544 of 544 Posts

·
Registered
20 Posts
Światła przecież powstały na skrzyżowaniu z ulicą dojazdową do małego Karfura po drugiej stronie ulicy. To chyba zbudowanie nowych świateł 50 m dalej nie ma większego sensu, no nie? Kiedy będzie czerwone dla samochodów na Światowida, to samochody z Milenijnej spokojnie się wbiją.
Do dzisiaj, tak jak przewidywałem, widziałem już jeden wypadek na tym skrzyżowaniu. Wyjazd z Milenijnej w szczycie graniczy z cudem i jest zwyczajnie niebezpieczny. Sytuacja wygląda tak, że chcąc wyjechać Milenijnej mamy zakorkowany jeden pas w stronę zjazdu w lewo do Galerii od samej Modlińsiej, na drugim pasie na wprost w kierunki Tarchomina pędzące auta od Modlińskiej, a w przeciwnym kierunku do Modlińskiej także rozpędzone auta i autobusy. Dodatkowo wszystko to jest jeszcze zwalniane przez przejście dla pieszych. Efekt jest taki, że aby wyjechać z Milenijnej w lewo trzeba się zwyczajnie łamać przepisy i na siłę, powoli wciskać się w ten cały ruch wymuszając pierwszeństwo. Korek w stronę Galerii skutecznie ogranicza widoczność tego co nadjeżdża z prawej strony od Galerii. Wystarczy chwila nieuwagi i wypadek gotowy. Jak jeszcze wybudują to nowe osiedle przy tym skrzyżowaniu, to dopiero będzie się działo.

·
Registered
14 Posts
Jestem za. Bryła jest ok, nie będzie się starzała zbyt szybko. W środku też ciekawie. Widać postęp między "generacjami" galerii handlowych budowanych w Warszawie. Wiem, że obiekty handlowe nie są wyznacznikiem dobrej architektury ale tu się postarano. Doceniam.

Kilka zdjęć, które miałem okazję zrobić "przy okazji" będą w tej okolicy.

541 - 544 of 544 Posts