SkyscraperCity banner

881 - 900 of 906 Posts

·
Registered
Joined
·
157 Posts
https://www.wp.pl/?s=wiadomosci.wp.pl/sgwpsgfirst-6442399656175233a

Mnie tu zaniepokoiło kilka rzeczy.

Po pierwsze:

Instalacja jest już w całości zespawana, ale trzeba ją jeszcze podłączyć do sieci i zabezpieczyć betonowym chodnikiem nad kolektorami.
Czy to znaczy, że te rury zostaną zabetonowane tak samo jak stare? Jeśli tak, to to głupiego robota. Jeśli walnie, to znowu stracimy kupę czasu na odbetonowanie, podczas którego ścieki znowu będą lały się do Wisły.

ymczasem nie ma szans na szybkie rozwiązanie problemu z drugą awarią w oczyszczalni "Czajka". Rozwożenie śmierdzących nieczystości z Warszawy ma trwać do końca 2020 roku.

MPWiK w Warszawie zamierza wydać kolejne miliony na rozwożenie po Polsce śmierdzących osadów z zepsutej oczyszczalni ścieków "Czajka". Według ustaleń Wirtualnej Polski akcja została zaplanowana aż do końca 2020 r. i może kosztować ponad 20 mln zł.
Czy ktoś wie na ile legitne to info? A obiecywali przecież, że do końca 2019... Czy MPWiK nie może porozumieć się z Veolią, dać im tyle ile oni chcą i uruchomić spalarnię jak najszybciej? Środowisko, ludzie w miejscach gdzie wywożą osady nie mogą czekać
i nie mają czasu na prawne boksowanie. Może by trzeba jakiś protest zorganizować...
 

·
Registered
Joined
·
31 Posts
Spokojnie - stal wytrzyma, szczególnie że będzie na podporach i zamocowana do tubingu. Bardziej bym się martwił o miejsce połączenia nowego ze starym i same stare rury. Ale wtedy i tak kucie.
 

·
Registered
Joined
·
4,783 Posts
Knuras z tego co widziałem na Facebooku to do końca 2019 roku naprawą doraźnie jeden z rekuperatorów i tym samym uruchomią spalanie na 50 % możliwości.
 

·
Registered
Joined
·
249 Posts
Ten pomysł z betonowym chodnikiem to kiepska sprawa, czy też trzeba tam wlać betonu aby rury leżały stabilnie?

Jeżeli nie ma potrzeby to nie lepiej dać jakąś kratownicę, kładkę (no wiadomo o co chodzi) dla wózka serwisowego i po sprawie?

- Odtwarzanie rur stalowych w obydwu rurociągach zostało zakończone – poinformowało dziś Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Warszawie. Chodzi o uszkodzone w wyniku sierpniowej awarii kolektory, którymi ścieki z lewobrzeżnej Warszawy płynęły oczyszczalni "Czajka". Spółka pokazuje też film z postępów prac w tunelu, które dobiegają już końca.
W związku z tym, że uszkodzone fragmenty rur zostały już odtworzone, czas na kolejny etap prac. - Po zakończeniu montażu stalowych rur rozpoczną się próby ciśnieniowe, które będą wykonywane zgodnie z obowiązującą w tym zakresie normą, wytycznymi projektanta naprawy układu przesyłowego i ekspertów z Politechniki Warszawskiej, z uwzględnieniem wytycznych producenta rurociągów – informuje Marzena Wojewódzka, rzeczniczka MPWiK.

Jak dodaje, w celu przeprowadzenia ciśnieniowych prób szczelności, rurociągi zostaną napełnione wodą, co potrwa do trzech dni. Następnie etapami będzie zwiększane ciśnienie hydrauliczne w rurach.

https://warszawa.onet.pl/awaria-czajki-rury-juz-gotowe-teraz-proby-cisnieniowe/rjqrzzh
 

·
Registered
Joined
·
249 Posts
W piątek 15.11 więc dzień w którym zapowiadano, że ma shitstream ruszyć na nowo i coś cicho?

Co do spalarni takie info sprzed godziny
MPWiK Warszawa do końca 2019 r. planuje doraźnie uruchomić jedną z linii spalania osadów ściekowych w stołecznej oczyszczalni. Stacja Termicznej Utylizacji Osadów Ściekowych (STUOŚ) przy oczyszczalni „Czajka” nie działa od grudnia ubiegłego roku.
https://portalkomunalny.pl/po-rocznym-przestoju-w-czajce-ma-ruszyc-jedna-linia-spalania-397871/
 

·
Registered
Joined
·
157 Posts
Ano właśnie, boję się, że coś poszło nie tak z tymi próbami...
A ten betonowy chodnik to będzie na całą szerokość tunelu czy tylko na część?
 

·
Registered
Joined
·
249 Posts

·
Registered
Joined
·
4,783 Posts
^^ No to mamy wyjaśnione. Z tego co widzimy jest kratownica na części wykonanego od nowa rurociągu. Przykryją ją płytami stalowymi albo z tej grubej sklejki. Rozumiem, że reszty nie ruszali i nadal jest tam beton.
 

·
Registered
Joined
·
249 Posts
Szit strim pełna moc!

Trzaskowski: miasto jest gotowe przejąć ścieki

- Przełączenie ścieków z rurociągu tymczasowego na kolektory nastąpi w nocy z piątku na sobotę - poinformował w czwartek prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. W związku z tym między MPWiK i Wodami Polskimi powstała grupa robocza - dodał.

- Przełączenie rurociągu tymczasowego na kolektory nastąpi w nocy z piątku na sobotę, czyli z 15 listopada na 16 listopada, dlatego że wtedy mamy najmniejszą objętość ścieków. W nocy dokładna, godzina zostanie dobrana - przekazał Trzaskowski.

Jak poinformował prezydent stolicy, powstała grupa robocza między MPWiK a Wodami Polskimi, które odpowiadają za sam proces przełączenia. "Jesteśmy gotowi, oczywiście, do pomocy w całym tym procesie" - dodał

- Pod koniec grudnia przedstawimy ostateczny raport dotyczący przyczyn awarii w "Czajcie" - zapowiedział podczas czwartkowej konferencji prasowej prezydent stolicy Rafał Trzaskowski.

Prezydent zaznaczył jednocześnie, że eksperci z politechniki wciąż badają wszystkie próbki.

- Zostały zajęte próbki przez służby. W związku z tym czekamy, aż te próbki zostaną naszym ekspertom oddane do ostatecznej oceny - powiedział prezydent stolicy.
https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2019-11-14/awaria-oczyszczalni-czajka-trzaskowski-miasto-jest-gotowe-przejac-scieki/
 

·
Happy Scrappy Hero Pup
Joined
·
1,193 Posts
Nie, bo w komorze rozprężnej po białołęckiej stronie są wpięte rury Wód Polskich. Trzeba je wypiąć, wpiąć docelowe. Przez ten czas komora nie będzie mogła przyjmować ścieków.
 

·
Registered
Joined
·
1,213 Posts
Więcej ścieków spływa do Wisły po każdym większym deszczu więc naprawdę nie przesadzajmy.
 

·
Registered
Joined
·
249 Posts
W piątek wieczorem rozpoczną się prace demontażowe instalacji z komory zrzutni, które pozwolą na przekierowanie ścieków odprowadzanych tymczasowym rurociągiem z lewobrzeżnej Warszawy do naprawionego kolektora - poinformowały Wody Polskie.

Do udziału w pracach związanych z przełączeniem przesyłu nieczystości weźmie udział 50 osób. Wszyscy będą mieli pełne ręce roboty. - W skład instalacji w komorze rozprężnej wchodzi 40 metrów stalowej rury o wadze 16000 kg, 4 kołnierze DN 1000 (o średnicy 1 m) o wadze 2800 kg i 6 kolan o wadze 2400 kg. Łączna waga elementów instalacji znajdującej się w zrzutni wynosi ponad 21 ton - wyliczył Kieruzel.

W przyszłym tygodniu rozpocznie się demontaż zapasowych rurociągów. Tworzą go dwie nitki o długości 1100 m każda. Podczas demontażu zostaną pocięte na części o długości 6-7 metrów.

- Rury zostaną umyte i pozbawione "złowonności", co umożliwi ich przetransportowanie na plac składowania. Demontaż rur na moście pontonowym będzie prowadzony w sposób umożliwiający rozbiórkę mostu pontonowego przez Wojska Inżynieryjne. Ostatnim etapem demontażu instalacji będzie rozbiórka dwóch kilometrów rurociągu naziemnego, czerpni, oświetlenia obiektu i urządzeń towarzyszących - wyjaśnił rzecznik prasowy Wód Polskich.


https://www.portalsamorzadowy.pl/gospodarka-komunalna/wieczorem-rusza-demontaz-zastepczego-rurociagu-do-stolecznej-oczyszczalni-czajka,135043.html
 

·
Registered
Joined
·
249 Posts
Wody Polskie piszą na stronie, że uratowali Wisłę zatem możesz spokojnie balast spuszczać!
Sukcesem zakończyliśmy procedurę przekierowania ścieków prowadzonych awaryjnym bypassem do kolektora ściekowego, naprawionego przez MPWiK w Warszawie. Ścieki płyną już naprawionym kolektorem do oczyszczalni "Czajka".

Części były rozspawane, rozkręcone i wyciągane w elementach z komory rozprężnej. Prace prowadzono etapami, z uwagi na konieczność wywietrzenia instalacji z metanu i siarkowodoru – gazów, które powstają przy tłoczeniu ścieków. Pomocne przy tym były wentylatory, o silnej mocy, udostępnione przez warszawski MPWiK.

W przyszłym tygodniu będą usuwane urządzenia mechaniczne przez operatorów pomp, nastąpi stopniowy demontaż rurociągu. Odcinek rurociągu prowadzony przez Wisłę ma długość 2200 metrów. Tworzą go dwie nitki DN 1000 o długości 1100 m każda, które na etapie demontażu zostaną pocięte na części o długości 6-7 metrów. Rury zostaną umyte i pozbawione złowonności, co umożliwi ich przetransportowanie na plac składowania. Demontaż rur na moście pontonowym będzie prowadzony w sposób umożliwiający rozbiórkę mostu pontonowego przez Wojska Inżynieryjne. Ostatnim etapem demontażu instalacji będzie rozbiórka dwóch kilometrów rurociągu naziemnego, czerpni, oświetlenia obiektu i urządzeń towarzyszących.
https://www.wody.gov.pl/aktualnosci/804-akcja-ratowania-wisly-relacja-dzien-po-dniu

Woda dla Warszawy na FB

9.40 ścieki przesłane układem pod Wisłą dopłynęły do oczyszczalni ścieków "Czajka"

9.00 ścieki płyną rurociągami pod #Wisła do oczyszczalni ścieków #Czajka

8.15 ścieki zostały przekierowane do układu przesyłowego; aktualnie trwa napełnianie rurociągów
no wszystko cacy tylko ile to kosztowało i gdzie są winni temu całemu zamieszaniu?
 
881 - 900 of 906 Posts
Top