SkyscraperCity banner

461 - 480 of 494 Posts

·
Registered
Joined
·
886 Posts
Od strony trasy mostu północnego podłużna ściana wygląda na magazynową. Zobaczymy czy to monstrum zakorkuje okolicę, co bardzo by zirytowało korzystających z Park&Ride.
 

·
Registered
República Bananera
Joined
·
2,073 Posts
Dokładnie, od strony trasy ta galeria to załamka, gorzej niż magazyny przy autostradzie
Tylko, że i tak nikt tamtędy nie będzie chodzić bo nie po co ale można by było zrobić jakiś porządny teren zielony ławeczki czy coś a nie zarośla jak na wiosce za Moskwą.
 

·
Registered
Joined
·
703 Posts
Tylko, że i tak nikt tamtędy nie będzie chodzić bo nie po co ale można by było zrobić jakiś porządny teren zielony ławeczki czy coś a nie zarośla jak na wiosce za Moskwą.
Ale wiesz, tam wzdłuż galerii biegnie linia tramwajowa, więc na teren zielony z ławeczkami średnie miejsce. A ludzie jadacy tramwajami i tak musza ogladać ta paskudną ścianę.
 

·
Begotten
Joined
·
149 Posts
Zaraz się okaże że pas do skretu z trasy mostu północnego w kieunku galerii i metra jest za krótki i będą tworzyć się korki
 

·
Registered
Joined
·
355 Posts
GM powierzchniowo będzie druga po Arkadii. Z racji że nie będzie miała żadnego sklepu wielkopowierzchniowego jak hipermarket czy sklep DIY to na pewno będzie największa w kategorii liczby sklepów ;)
 

·
roiretsnôM
Joined
·
7,058 Posts
Swoją drogą pozazdrościć budżetu na promocję! Nie ma chyba skrawka miasta nieoblepionego reklamą GP :p
 

·
Registered
Joined
·
2,218 Posts
Galeria Młociny już działa
... Otwarty właśnie obiekt liczy łącznie 225 tys. mkw. powierzchni całkowitej. Powierzchnia najmu to 82 tys. mkw., z czego 76 tys. mkw. przeznaczonych jest na handel oraz gastronomię, a 6 tys. mkw. zajmują biura. – Galeria Młociny, to dość specyficzny obiekt, który charakteryzuje się niewysoką konstrukcją nadziemną, za to bardzo rozbudowaną częścią podziemną, na której znajduje się trzy kondygnacyjny parking podziemny oraz część lokali użytkowo-handlowych. Wysoki strop pozwolił na podwojenie miejsc parkingowych (w ten sposób powstał pozom -1 i - 0,5). Użytkownicy będą mogli zaparkować samochód wjeżdżając od ul. Zgrupowania AK Kampinos bezpośrednio na poziom -2 oraz na poziom -1 osobnymi wjazdami – mówi Tomasz Korab, kierownik projektu, Soletanche Polska.

– Dużym wyzwaniem było wykonanie obudowy wykopu tak dużego obiektu – dodaje Aleksandra Kołek, inżynier budowy w Soletanche Polska. – Pierwotne rozwiązane w postaci ścianki szczelnej zostało zamienione przez wykonawcę prac fundamentowych, firmę Soletanche Polska, na ściany szczelinowe, które pełnią tutaj potrójną rolę: obudowę wykopu, fundament konstrukcji nadziemnej oraz trwałych ścian podziemia służącego jako integralna część garażu podziemnego. Główną ideą wykorzystania technologii ścian szczelinowych na tym obiekcie było odcięcie się od wód gruntowych. Aby zrównoważyć wypór wody zastosowano mikropale iniektowane Ø 330 mm kotwiące płytę fundamentową. W ten sposób powstała przestrzeń, która zapewnia 2 tyś miejsc parkingowym – tłumaczy Tomasz Korab.
http://eurobuildcee.com/?page=news&id=39308&link=galeria-mlociny-juz-dziala-
 

·
Balthazar Bux
Joined
·
29,153 Posts
Ekhm, no raczej nie. Nasi ukochani deweloperzy bez problemu znajdą miejsce na jeszcze 2-3 molochy. 1 nich planowany jest na Ursynowie i bardzo możliwe jest że powstanie. Po uwaleniu (słusznym) galerii na Kabatach to jedyne miejsce na tak duży obiekt handlowy. Potencjalnej klienteli na dzielnicy od groma i wciąż jej przybywa. Atrakcyjne położenie przy obwodnicy i jednym z głównych dojazdów do miasta-to kolejni ewentualni klienci. W sąsiedztwie nie ma tylu mieszkańców którzy mogli by budowę zablokować. Deweloper obiecuje wybudować potrzebną od dawna ulicę w zamian za korzystną decyzję urzędników-który urzędnik na to nie pójdzie zwłaszcza gdy galeria mało komu by przeszkadzała. Tak więc Galeria Młociny nie jest ostatnim molochem jak powstał w stolicy.

Wielka galeria handlowa na Ursynowie? W zamian za szerszą ulicę Płaskowickiej

- Wstępne porozumienie z właścicielem centrum handlowego podpisane - zakomunikował w czwartek Robert Kempa, burmistrz Ursynowa. Porozumienie dotyczy współfinansowania poszerzenia Płaskowickiej do dwóch jezdni. Ale właściciel istniejącego centrum handlowego uzależnia to od zgody na rozbudowę obiektu do rozmiarów galerii handlowej.

– Porozumienie przewiduje poszerzenie Płaskowickiej do dwóch jezdni na odcinku od Puławskiej do Indiry Gandhi. Koszt szacowany jest na 65-70 mln zł. Bierze go na siebie właściciel centrum handlowego. To pozwoliłoby zapomnieć o korkach – mówi „Stołecznej” Robert Kempa (PO), burmistrz Ursynowa.
Nowa galeria na Ursynowie?

Ulica Płaskowickiej dziś jest jednojezdniowa, ma po jednym pasie w każdą stronę, rozszerzając się dopiero przy skrzyżowaniu z Puławską. I rzeczywiście jest permanentnie zakorkowana.

Centrum handlowe, o którym mówi burmistrz, to obiekt pod adresem Puławska 427, w którym dziś są m.in. supermarket Auchan oraz market budowlany Obi. Stary blaszany obiekt ma ogromne pola parkingowe. Od lat mówi się o możliwości jego rozbudowy do rozmiarów galerii handlowej poprzez schowanie tych parkingów pod ziemię. Przymiarki do takiej inwestycji prowadzi zarządca obiektu, handlowy kolos Unibail-Rodamco-Westfield, który kontroluje m.in. Złote Tarasy, Arkadię i Galerię Mokotów.

– Umowa partycypacyjna na sfinansowanie poszerzenia Płaskowickiej przy okazji realizacji inwestycji centrum jest już podpisana. Z tą inicjatywą wyszedł inwestor – informuje Maria Podgórska, reprezentująca zarządcę centrum handlowego. Porozumienie uzależniono od kilku warunków. Jednym z nich jest wpisanie do planu zagospodarowania zgody na rozbudowę centrum handlowego do rozmiarów galerii handlowej.

W czwartek rada Warszawy podjęła uchwałę o przystąpieniu do prac nad planem zagospodarowania okolic centrum handlowego. Obszar planu wykrojono ze znacznie większego terenu, dla którego plan powstaje – a właściwie nie powstaje – od listopada 2006 r.

Zjazd do galerii z obwodnicy

Z naszych informacji wynika, że inwestor rozmawia także z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad o zbudowaniu dodatkowego zjazdu z południowej obwodnicy Warszawy. To uprościłoby dojazd do przyszłej galerii handlowej.

Inwestycja jest jeszcze w powijakach. – Pracujemy nad projektami, jest to wczesny etap przygotowywania inwestycji, stąd jeszcze w niektórych elementach nie mamy finalnego kształtu do przedstawienia – zaznacza Maria Podgórska. Inwestor nie podaje jeszcze konkretów o tym, jak duża ma być galeria handlowa. Rolę w określeniu tych gabarytów ma stołeczny samorząd, który może to zapisać w planie zagospodarowania.
http://warszawa.wyborcza.pl/warszaw...a-na-ursynowie-w-zamian-za-szersza-ulice.html
 

·
Semper Invicta
Joined
·
26,633 Posts
"inwestor rozmawia także z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad o zbudowaniu dodatkowego zjazdu z południowej obwodnicy Warszawy."

Naiwny człowiek nie znający przepisów: "droga klasy S powinna mieć powiązania z drogami klasy G (wyjątkowo klasy Z) i drogami wyższych klas, odstępy między węzłami (skrzyżowaniami) poza terenem zabudowy nie powinny być mniejsze niż 5 km, a na terenie zabudowy w granicach lub sąsiedztwie dużego oraz średniego miasta - nie mniejsze niż 3 km; dopuszcza się wyjątkowo pojedyncze odstępy między węzłami (skrzyżowaniami) nie mniejsze niż 3 km poza terenem zabudowy, a na terenie zabudowy - nie mniejsze niż 1,5 km, jeżeli potrzeby funkcjonalno-ruchowe takie odstępy uzasadniają, przy czym stosowanie zjazdów na drodze klasy S jest zabronione;
 

·
Registered
Joined
·
1,221 Posts
Byłem wczoraj zobaczyć, oczywiście nie na zakupach bo ludzi masa ;) Generalnie sama galeria na plus - przestronna, z prostym układem.

Na plus również Hala Hutnik z gastronomią wykraczającą poza typowe fast foody - jest jakaś burgerownia, wkrótce otwiera się knajpka Tapas (ta sama co w Koszykach), przygotowywany jest też multitap i jakieś miejsce, gdzie będzie można się napić drinka (tego na Bielanach bardzo brakuje).

Minusy:
- Moim zdaniem słabo zaaranżowana przestrzeń przed wejściem - raptem kilka ławeczek, brakuje też jakiejś zieleni / instalacji oddzielających nieco tę przestrzeń od pobliskiej pętli.
- Póki co samo dojście do Galerii tez nie należy do najprzyjemniejszych (szczególnie jeśli nie wysiada się z metra).
 

·
Registered
Joined
·
68 Posts
- Póki co samo dojście do Galerii tez nie należy do najprzyjemniejszych (szczególnie jeśli nie wysiada się z metra).


Dojscie jest mega kiepskie - od petli tramwajowej i wyjscia z metra tez - trzeba sie przeciskac waskimi chodniczkami...:/
 
461 - 480 of 494 Posts
Top