SkyscraperCity Forum banner

[Warszawa] Biurowiec Green Corner

121402 Views 329 Replies 125 Participants Last post by  piotr.k
Green Corner: nowy energooszczędny biurowiec w centrum Warszawy

Green Corner będzie budynkiem biurowym klasy A, posiadającym 27 500 m2 powierzchni biurowych i handlowych, a oddanie do użytku planowane jest na przełomie drugiego i trzeciego kwartału 2012 roku. Obiekt, którego deweloperem jest Skanska Property Group został zaprojektowany przez zespół architektów pod kierownictwem Michała Nocunia z firmy MW Projekt Biuro Projektowe sp. z o.o. Inwestor wybrał firmę CB Richard Ellis jako wyłącznego agenta projektu.

Green Corner – nowy biurowiec na mapie Warszawy

W najbliższym czasie, na działce zlokalizowanej u zbiegu ulic Chłodnej i Wroniej, rozpoczną się pierwsze prace przygotowawcze do rozpoczęcia LEED to zestaw kryteriów niezbędnych do certyfikacji projektów, które powstały w zgodzie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Celem systemu jest ułatwienie tworzenia budynków zarówno o wysokich parametrach technicznych, jak i bezpiecznych dla środowiska. Biurowce wyróżnione certyfikatem LEED promują komfortowe warunki pracy, przy jednoczesnym mniejszym zużyciu energii oraz zmniejszonym wpływie na środowisko naturalne. Kryteriami LEED są między innymi lokalizacja projektu, optymalizacja zużycia energii i wody, wybór materiałów oraz jakość środowiska wewnętrznego.budowy. W tym miesiącu rozpoczęła się także rewitalizacja ulicy Chłodnej, w trakcie której odnowiona zostanie zabytkowa jezdnia oraz powstaną nowe, szerokie chodniki, wraz z elementami małej architektury.Jesteśmy niezwykle zadowoleni z możliwości współpracy z firmą Skanska przy komercjalizacji obiektu Green Corner - powiedział Łukasz Kałędkiewicz, dyrektor działu powierzchni biurowych w CB Richard Ellis. - Budynek ma świetną lokalizację w sercu miasta, posiada szereg nowoczesnych udogodnień i doskonały dostęp do komunikacji miejskiej. Liczymy na bardzo duże zainteresowanie ze strony najemców, szczególnie ze względu na rozwiązania przyjazne środowisku. Green Corner będzie pierwszym projektem firmy Skanska w Warszawie posiadającym platynowy certyfikat LEED. Oznacza to, że budynek powstał zgodnie z zasadami zrównoważonego budownictwa, co zmniejsza jego wpływ na środowisko. Możliwe jest to dzięki zastosowaniu innowacyjnych rozwiązań w zakresie mniejszego zużycia energii, wody i użycia bezpiecznych materiałów budowlanych. - dodał Łukasz Kałędkiewicz.

Green Corner będzie miał 7 kondygnacji naziemnych oraz 265 miejsc postojowych zlokalizowanych w parkingu podziemnym. W budynku znajdzie się także specjalny podziemny parking dla rowerów. Obiekt został zaprojektowany przez zespół architektów pod kierownictwem Michała Nocunia z firmy MW Projekt Biuro Projektowe sp. z o.o.LEED to zestaw kryteriów niezbędnych do certyfikacji projektów, które powstały w zgodzie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Celem systemu jest ułatwienie tworzenia budynków zarówno o wysokich parametrach technicznych, jak i bezpiecznych dla środowiska. Biurowce wyróżnione certyfikatem LEED promują komfortowe warunki pracy, przy jednoczesnym mniejszym zużyciu energii oraz zmniejszonym wpływie na środowisko naturalne. Kryteriami LEED są między innymi lokalizacja projektu, optymalizacja zużycia energii i wody, wybór materiałów oraz jakość środowiska wewnętrznego.Green Corner jest przykładem nowoczesnej architektury przyjaznej dla ludzi i bezpiecznej dla środowiska naturalnego. Nowoczesne rozwiązania Green Corner zapewniają funkcjonalne i efektywne wykorzystanie powierzchni, zarówno w przypadku aranżacji typu "open space", jak i przy podziale na osobne pomieszczenia. Nasz nowy projekt zapewni przyszłym najemcom szeroką gamę udogodnień oraz wysoki komfort pracy. Nie mam wątpliwości, że współpraca z CB Richard Ellis zapewni sukces naszej inwestycji. - powiedział Marcin Łapiński, menadżer ds. wynajmu w firmie Skanska Property Poland.
See less See more
3
1 - 20 of 330 Posts
Co się stało Panowie? Skończyły się działki na służewcu?
Jak na to miejsce to strasznie nudny brzydal, przydałoby
się coś ciut wyższego obłożonego czymś bardziej
szlachetnym niż szkło. Już widzę tramwaj i konia
odbijające się w tej tafli. Moim zdaniem ta okolica
nie rozwija się w odpowiednim kierunku.
See less See more
^^
Tramwaj konny nie będzie jeździł tą częścią Chłodnej, ale niestety ten budynek nie pasuje do tego otoczenia.
^^
Tramwaj konny nie będzie jeździł tą częścią Chłodnej, ale niestety ten budynek nie pasuje do tego otoczenia.
He, he, no bez przesady, tam praktycznie nie ma "otoczenia". Chociaż z drugiej strony - no rzeczywiście, nie pasuje do otoczenia.:)
A mi się akurat podoba. Przypomina mi trochę galerię Lafayette z Berlina.

See less See more
Wygląda jak biurowce klasy B+ przy Jerozolimskich.
Zatem zapomnijmy o jednolitej pierzei tego odcinka Chłodnej. A przypomina mi się nieodległy przecież budynek KOLMEXu na rogu Grzybowskiej i Towarowej. Tam zostawiono ślepe ściany szczytowe. Ale to było w szalonych latach dziewięćdziesiątych a i Spychała już nie żyje.
Bogowie!
Królestwo za nowego Starzyńskiego, bo to stado magistrackich tytanów intelektu rozpirzy miasto do reszty. "Rewitalizacja" Chłodnej....urwana nać.
Paradoksem jest to, że omawiany biurowiec i tak jest urbanistycznie lepszy od mieszkaniówki po drugiej stronie Wroniej. Jak jej tam... Meridian?

Zresztą można zawsze wytłumaczyć, że zrobienie skwerku/uliczki/przerwy w pierzei wymuszone przez powstanie elewacji zachodniej jest po prostu nawiązaniem do rwącej się przed wojną pierzei południowej, po drugiej stronie ulicy Chłodnej, z zabudowaniami browaru Machlejda i kina "Unja":D

See less See more
Skanska Property Poland rozpoczyna budowę Green Corner
Data: 2010-10-14

Skanska Property Poland rozpoczyna realizację kolejnego zielonego projektu biurowego w Polsce. Inwestycja Green Corner, zlokalizowana u zbiegu ulic Chłodnej i Wroniej w Warszawie, powstanie z poszanowaniem zasad zrównoważonego budownictwa oraz z uwzględnieniem kryteriów certyfikacji LEED. Podczas projektowania Green Corner deweloper we współpracy z architektami oraz generalnym wykonawcą, firmą Skanska SA, uwzględnił wymagania stawiane przed nieruchomościami certyfikowanymi w systemie LEED na poziomie Platinum. Dzięki temu Green Corner ma szansę stać się pierwszym w Warszawie tak wysoko ocenionym biurowcem, a jego wydajność energetyczna wyróżni go spośród warszawskich inwestycji komercyjnych.Składający się z dwóch 7-piętrowych budynków kompleks biurowy zlokalizowany będzie u zbiegu ulic Chłodnej i Wroniej w Warszawie. Deweloper oferuje przyszłym najemcom powierzchnię wynoszącą łącznie 27,500 mkw., parking na 265 miejsc postojowych oraz przestrzeń parkingową dla rowerów. "Odnotowaliśmy ostatnio dużą aktywność na rynku nieruchomości biurowych w Polsce, dzięki czemu zdecydowaliśmy się rozpocząć budowę Green Corner bez wcześniejszych umów najmu. Zauważamy jednocześnie silny trend potwierdzający, że najemcy i inwestorzy oczekują zrównoważonych i przyjaznych środowisku biur, które są łatwo adaptowalne do ich potrzeb. Nie bez znaczenia jest ponadto komfort pracy, jaki wytwarza sama przestrzeń, oświetlenie oraz wentylacja w budynku. Green Corner będzie spełniał nie tylko te oczekiwania, ale zapewni również wydajną eksploatacji" - zapewnia Nicklas Lindberg, Dyrektor Zarządzający w Skanska Property Poland. Budowa pierwszej fazy Green Corner rozpocznie się jesienią 2010 roku, natomiast oddanie jej do użytku planowane jest w połowie roku 2012.

Źródło: Skanska Property Poland
See less See more
Zatem zapomnijmy o jednolitej pierzei tego odcinka Chłodnej. A przypomina mi się nieodległy przecież budynek KOLMEXu na rogu Grzybowskiej i Towarowej. Tam zostawiono ślepe ściany szczytowe. Ale to było w szalonych latach dziewięćdziesiątych a i Spychała już nie żyje.
Bogowie!
Królestwo za nowego Starzyńskiego, bo to stado magistrackich tytanów intelektu rozpirzy miasto do reszty. "Rewitalizacja" Chłodnej....urwana nać.
Chciało się mieć zryw '44, teraz mamy to co mamy.
See less See more
^^ Sądzę, że Powstanie Warszawskie jest ważniejsze niż pierzeja na Chłodnej, a nawet jeśli jakimś cudem uważasz je za coś, czego powinniśmy się wstydzić, to chociaż przez szacunek dla ofiar tego zrywu, nie powinieneś tak pogardliwie się o nim wypowiadać.
^^ Sądzę, że Powstanie Warszawskie jest ważniejsze niż pierzeja na Chłodnej
Racja, dzięki powstaniu oprócz 180 tys. mieszkańców, wyparowały z tego miasta prawie wszystkie pierzeje, nie tylko pierzeja Chłodnej.
Może darujmy sobie te bzdurne stwierdzenia, że przez PW'44 coś zniknęło. Nie zapominajmy, że to nie powstańcy wysadzali całe kwartały miasta....
Koniec OT.

A co do budynku, jakiś taki, sam nie wiem. Niby niczego sobie, ale bez wyrazu. Okolica tam wymaga głębokiej ingerencji urbanistyczno- architektonicznej. I w moim odczuciu, bardziej pasowałby tam wieżowiec. Nie koniecznie wysokości WTT ale jednak te 150-170 metrów mógłby mieć... pomarzyć.
See less See more
Planów wieżowców w okolicy jest bardzo dużo. Nie można jednak całej okolicy zabudować wysokościowcami dlatego potrzebne są także wypełniacze jak ten biurowiec. Miejsca na Woli jest tak dużo, że starczy i na to i na to.
^^ Sądzę, że Powstanie Warszawskie jest ważniejsze niż pierzeja na Chłodnej, a nawet jeśli jakimś cudem uważasz je za coś, czego powinniśmy się wstydzić, to chociaż przez szacunek dla ofiar tego zrywu, nie powinieneś tak pogardliwie się o nim wypowiadać.
Może nie warto kontynuować tego OT - ale trochę zbyt naginasz kwestię - z jednoczesnym wyciągnięciem tarczy w postaci ofiar Powstania.

Na tym forum chyba nie ma forumowicza, który by drwił, czy podważał śmierć, ofiarność, bohaterstwo ludzi, których pochłoneło to powstanie.

Miasto musi się rozwijać - rany muszą zostać zabliźnione. Nie można zostawić połowy miasta w ruinach w imię pamięci tragedii. Taki widok działa tryumf niemieckiej machiny wojennej.

Miasto odbudowane, które zabliźnia kolejne rany poprzez zabudowę kolejnych pustych działek (Senator, Skanska przy ONZ, Plac Unii) pokazuje, że tryumfuje pęd miasta Warszawy do osiągnięcia rozwoju i ponownego wstąpienia do grona metropolii miejskich...
See less See more
1 - 20 of 330 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.
Top