SkyscraperCity banner

2521 - 2540 of 4337 Posts

·
To ja!
5,694 Posts
Najlepsze komentarze:

Wstrętny kolos, przytłacza śliczny Plac Unii i ulicę Boya, jest pomnikiem Arogancji Architekta. Udawanie, że nawiązuje do przedwojennego projektu Pniewskiego jest szczytem bezczelności.

Propozycja: niech developer rozbierze górne pietra!
Zburzyć wieżowiec! Zabronić zabudowy Warszawy wyższej niz 4m ze wzgledu na wysoką szkodliwość społeczną!
Właśnie zniszczyliście sobie część tego pięknego małego świata. Wystarczy rzut oka na wystający wieżowiec i już magia pryska...
:D

Ten artykuł to jakaś głupota:toilet:

·
TURBO-modernista
4,349 Posts
^^Nie obraź się ale głupotą jest również wrzucanie tamtych opinii tutaj na forum. Po co, pomimo Twoich szczerych intencji, dodatkowo zaśmiecać (?) Tak działają stabloidyzowane media zapraszając do siebie ludzi którzy nie mają nic do powiedzenia, po za wywołaniem niezdrowych emocji przynoszących oglądalność.

·
Registered
357 Posts
Łazienki niszczą trochę widok na nowy biurowiec, przydało by się wyciąć kilka drzew, ewentualnie obniżyć trochę dach Belwederu, a najlepsze wyjście to rozebrać Belweder- ten bieda-klasycystyczny pałac, niszczy oś widokową na wybitną wspólczesną architekturę Warszawy:nuts:

·
Pijcie portera z BŁ!
18,191 Posts
Wy sobie szydzicie, ale za takie inwestycje, tylko po drugiej stronie centrum może Wam UNESCO polecieć.

Teraz Łazienki, a potem nad kolumną Zygmunta zaczną dominować wieże i szlag trafi całą ochronę krajobrazu kulturowego, która w PL i tak prawie nie istnieje.

·
Registered
174 Posts
Byłem dziś w Łazienkach na rzekomym mostku i faktycznie chamsko to wystaje. Szkoda, że nie pomyślano o tym wcześniej. Może BBI zrobiło by wtedy mniejszy budynek, a szybciej sieknęło jakiegoś wieżowca w centrum (np. przy EP).

·
Registered
357 Posts
Wy sobie szydzicie, ale za takie inwestycje, tylko po drugiej stronie centrum może Wam UNESCO polecieć.

Teraz Łazienki, a potem nad kolumną Zygmunta zaczną dominować wieże i szlag trafi całą ochronę krajobrazu kulturowego, która w PL i tak prawie nie istnieje.
Naiwniak;)
To i tak cud,że na łamach Gazety skrytykowano projekt pochodzący z pewnej pracowni:) Całe szczęście w Wilanowie wieżowców na razie nie planują.

·
Registered
357 Posts
Przykro mi, to za kadencji Mirosława Kochalskiego zaczęto budować wieżowiec, a za Lecha Kaczyńskiego wydano zgody.
Nie musi być Ci przykro, ponieważ znane mi są fakty,które przytoczyłeś. Chodziło mi o to, że czarny scenariusz kolegi dexter2, już dawno się sprawdził i trzeba być wyjątkowo naiwnym;), aby sądzić, że w tym mieście ktoś wyciągnie błedy z przeszłości - będzie się przejmował takimi "pierdołami" jak psucie widoku. Zresztą historia lubi się powtarzać bo przeciez Intraco to budynek z lat 70tych
Ja zaliczam się do naiwniaków- mam nadzieję, że mimo wszytsko ktoś, kiedyś uporządkuje to miasto(raczej nie będzie to obecna Prezydent, szkoda)Dziwię się, że aż tak wiele osób nie widzi nic złego w niszczeniu jednego z najładniejszych miejsc w Warszawie.

·
stuprocentowy mańkut
3,866 Posts
Zależy jak daleko sięgają te postulaty. Mi np. reklama w czasie budowy/remontu nie przeszkadza; czy może inaczej: przeszkadza mi tak samo jak betoniarki, robotnicy, rusztowania i hałas przy budowie - zło konieczne.
Podstawowym argumentem przeciwko reklamie w przestrzeni miejskiej jest zasłonięcie elewacji budynków i ich zacienienie. Nie wiem, o jakiej elewacji tu mowa, skoro dopiero powstaje szkielet.
I tu chyba jest sedno sprawy. Należałoby przyjąć pewne granice tych postulatów. Zapewne mieściłbym się w grupie tych, którzy mają w tym temacie dość radykalne poglądy.

Przy założeniu, że udałoby się określić precyzyjne zasady i parametry reklam to, wg mnie, nie powinno się robić wyjątków i otwierać furtek, które umożliwiłyby wykraczanie poza przyjęte granice. I dlatego uważam, że wielkoformatowe reklamy typy szmata na budynku powinny zniknąć całkowicie i to bez względu na to czy zakrywają elewację (zarówno budynków mieszkalnych jak i biur) bądź czy wiszą na rusztowaniach. Na tych ostatnich dopuściłbym jedynie umieszczanie informacji (reklam??) dot. firmy, która je zainstalowała lub całego obiektu (firmy, która go buduje), które je otaczają.
Dusza mi mówi że rację ma Mruczek i również byłbym skołonny akceptować reklamę w czasie budowy/remontu. Ale rozum mi podpowiada że racja jest po stronie Polex-a, tu furtka prawna dopuszczająca reklamę w czasie np. remontu spowoduje masową wymianę parapetów (przeca to też remont :)).
A co do odstępstwa które zaproponował Polex, już widzę jak wielki koncern samochodowy postanowia wymienić parapety w kilku oknach na Marszałkowskiej, a co niech mają mieszkańcy.
Strasznie ciężko ogarnąć prawnie tego typu kwestie. bo zawsze ktoś cwany będzie potrafił ominąć przepis (taka materia po prostu). tu obyczaj i dobry smak ma decydujące znaczenie.

A coby było w temacie. Pierwszy raz tu piszę choć inwestycję śledzę regularnie. Budowa jest prowadzona wzorowo, inwestor przyjazny, ale ten budynek straszna słabizna do tego zgadzam się z zarzutem że pasuje tu jak pięść do ...

·
Banned
245 Posts
Wydaje mi się, że jeśli chodzi o Belweder to .. wystarczy posadzić za nim wysoko rosnące gatunki drzew, których nie brakuje w naszym kraju, a na przyszłośc bardziej uważać na takie kwestie i będzie ok. :)

·
Registered
43 Posts
Wydaje mi się, że jeśli chodzi o Belweder to .. wystarczy posadzić za nim wysoko rosnące gatunki drzew, których nie brakuje w naszym kraju, a na przyszłośc bardziej uważać na takie kwestie i będzie ok.
Wydaje mi się, że nie ma w tym miejsu takiej mozliwości.

·
lilium inter spinas
2,390 Posts
pg87 said:
Wydaje mi się, że jeśli chodzi o Belweder to .. wystarczy posadzić za nim wysoko rosnące gatunki drzew, których nie brakuje w naszym kraju, a na przyszłośc bardziej uważać na takie kwestie i będzie ok. :)
A gdzie dokładnie trzeba je posadzić kolego...?
Pokaż dokładnie, na mapie. Bo podejrzewam że będzie to przed pałacem :eek:hno:

·
Registered cat
11,668 Posts
artykuł Jerzego S. Majewskiego said:
Ewa Nekanda-Trepka, ówczesna stołeczna konserwator zabytków, nie przypomina sobie, by przed wydaniem warunków zabudowy przeprowadzono studia widoku wieżowca z Łazienek. - Takie dyskusje dotyczyły tylko widoków z placu Unii Lubelskiej i Puławskiej - mówi. - Od początku uważałam, że Supersam należy zostawić, bo nie podobał mi się wieżowiec w pierzei Puławskiej.
Boskie:lol:

Łazienki niszczą trochę widok na nowy biurowiec, przydało by się wyciąć kilka drzew, ewentualnie obniżyć trochę dach Belwederu, a najlepsze wyjście to rozebrać Belweder- ten bieda-klasycystyczny pałac, niszczy oś widokową na wybitną wspólczesną architekturę Warszawy
:D

i niech ktoś powie, że dziennikarze gazety nie wyłapują jakiś "newsów" tutaj na forum...przecież gdzieś już tutaj na SSC taką fotę widizałem :)

natomiast sam artykuł i jego treść godna pożałowania.
A ja akurat zgadzam się z red. Majewskim.

Generalnie mamy do czynienia z niezwykle ciekawą sytuacją: w latach 1930. wydano decyzję lokalizacyjną dla wieżowca, sprawdzono jak siedzi w osi Puławskiej (bardzo dobrze), a o widoku z Łazienek nikt nie pomyślał:lol:

Przy budowie PU co zrobiono? Nic nie zrobiono. Sprawdzono jak siedzi w osi Puławskiej (bardzo dobrze), a o widoku z Łazienek nikt nie pomyślał:lol:

No i teraz głupia sprawa, bo ten wieżowiec ewidentnie szpeci panoramę od strony Łazienek, a z drugiej strony świetnie zamyka Puławską. Żeby nie szpecił panoramy od strony Łazienek musiałby albo stać gdzie indziej (czyli by nie zamykał Puławskiej) albo być z 30-40 metrów niższy (czyli by kiepsko zamykał Puławską). Dylemat nierozwiązywalny, a skandalem jest co innego: że nikt sobie tego nie uświadomił przed rozpoczęciem budowy:eek:hno:

Jedyne pocieszenie: wieżowce na obszarze tzw. Centralnego Obszaru Biznesowego, czy jak się to ustrojstwo nazywa, nic nie powinny zakłócać (chyba:D). A ewentualne spiętrzenie na Woli w Osi Saskiej jest nawet dopuszczalne (analogicznie do la Defence na zamknięciu Av. de la Grande Armee i Av. de Charles de Gaulle).

O to akurat bym się nie bał. Przy Intraco już nic wysokiego (wysokiego = wystającego ponad dachy domów Starówki = ponad 60 m) nie powstanie (MPZP), a to coś obok Intraco (North Gate) jakoś nam puścili płazem (podobnie jak Intraco w 1975 i Złoty - obecnie Błękitny Wieżowiec w 1980). Natomiast wieżowce w okolicach PKiN nie są krytykowane przez UNESCO.

Jedyne możliwe miejsce, to prywatna działka przy ulicy Flory.
Tales twierdzi, że te drzewa by musiały mieć grubo ponad 50 metrów.

Miejsce byłoby na parkingu pałacyku przy Klonowej, tym pałacyku, który miał być sprzedany przez MSZ, ale tam byłoby chyba trochę za bardzo w lewo.

Co gorsza: jedyne znane mi szybkorosnące drzewo wysokie to topola:/

·
Banned
245 Posts
Tales twierdzi, że te drzewa by musiały mieć grubo ponad 50 metrów.

Miejsce byłoby na parkingu pałacyku przy Klonowej, tym pałacyku, który miał być sprzedany przez MSZ, ale tam byłoby chyba trochę za bardzo w lewo.

Co gorsza: jedyne znane mi szybkorosnące drzewo wysokie to topola:/

Jeśli jest możliwość zasadzenia drzew na tym parkingu i ta lokazlizacja zapewni choć częściowe zasłonięcie wieży z tej perspektywy to śmiało można sadzić daglezje, świerki i jodły - to najwyżej rosnące drzewa w polskich warunkach(ponad 50m), topola - tylko ok 35m. Jedyny minus to wolniejszy wzrost ale myślimy tu chyba o zachowaniu osi widokowej w perspektywie pokoleniowej więc to chyba nie powinien być problem ;)

·
Banned
11,651 Posts
Oś widokowa została przecież zachowana. Ona się kończy na belwederze. A dalej to już współczesność. Inny kontekst.

Oczywiście lepiej, gdyby tej wieży nie było widać. Oby na przyszłość bardziej uważano.

·
'less is more'
5,529 Posts
Byłem dziś w Łazienkach na rzekomym mostku i faktycznie chamsko to wystaje. Szkoda, że nie pomyślano o tym wcześniej. Może BBI zrobiło by wtedy mniejszy budynek, a szybciej sieknęło jakiegoś wieżowca w centrum (np. przy EP).
Wcześniej to znaczy kiedy? Bo wieżowiec w tym miejscu planowano już przed wojną, zdążyli wylać nawet fundamenty.

2521 - 2540 of 4337 Posts