SkyscraperCity banner

1481 - 1500 of 1516 Posts

·
Registered
6,606 Posts
Po obejrzeniu zdjęć wnętrz nasuwa się takie jedno pytanko - nie można było z takim smakiem na zewnątrz zrobić?
No właśnie... Teraz jeszcze bardziej razi ten potworek na zewnątrz :eek:hno:

·
TURBO-modernista
4,329 Posts
Prawo własności. Właściciel może sobie nie życzyć fotografowania wnętrz i jest to jego prawo, musi jednak o tym wyraźnie poinformować. To nie jest budynek publiczny.
Tylko że to w dalszym ciągu nie jest odpowiedź na pytanie :)

W takim razie prawdopodobnie będę musieli na wejściu kasować, wszystkim odwiedzającym, tel. komórkowe - tak na wszelki wypadek. Problem tym większy iż z tego co wyczytałem - hol ma być publiczny, w tym sensie że otwarty dla wszystkich. Imponuje mi ten mentalny archaizm z poprzedniej epoki oraz zastanawia mnie jego geneza.
A co z tym przepięknym Kwiatem Architektury z zewnątrz.... ? Być może foty w tym wątku są nielegalne.

·
emigrant
164 Posts

·
semper invicta
4,268 Posts
@Bartonet nie trzeba kasować żadnych telefonów komórkowych, mnie po wejściu pan ochroniarz grzecznie poprosił, żebym nie robił zdjęć. A co do genezy, to żaden archaizm, tak jak Ty życzysz sobie prywatności w swoim domu, tak logiczne jest, że ktoś życzy sobie prywatności w swoim biurze. W każdym biurowcu w którym byłem w celu "wycieczkowym", można było robić zdjęcia tylko częściom wspólnym, a tym, które są wynajmowane zawsze proszono o nie robienie zdjęć. A na ogólnodostępny hol w Senatorze wychodzą okna najemców, przez które doskonale widać ich biura.

·
TURBO-modernista
4,329 Posts
@Bartonet nie trzeba kasować żadnych telefonów komórkowych, mnie po wejściu pan ochroniarz grzecznie poprosił, żebym nie robił zdjęć. A co do genezy, to żaden archaizm, tak jak Ty życzysz sobie prywatności w swoim domu, tak logiczne jest, że ktoś życzy sobie prywatności w swoim biurze. W każdym biurowcu w którym byłem w celu "wycieczkowym", można było robić zdjęcia tylko częściom wspólnym, a tym, które są wynajmowane zawsze proszono o nie robienie zdjęć. A na ogólnodostępny hol w Senatorze wychodzą okna najemców, przez które doskonale widać ich biura.
Przyznaję że nie byłem we wnętrzach Senatora, ale mimo wszystko pozwolę się do końca nie zgodzić.
Jak zwykle diabeł tkwi w szczegółach wobec powyższego widzę pewną różnicę między prywatnym mieszkaniem a holem ogólnodostępnym i publicznym, z założenia przeznaczonym przez samego właściciela dla odwiedzających (czyli wszystkich z ulicy (!)) - a to właśnie wyczytałem.
Jeśli chodzi o okna w holu oraz oglądaną prywatność to idąc tym tropem rozumowania można zakazać fotografowania wiele fasad biurowców gdyż przez przeszklenia (zwłaszcza w nocy), widać wnętrza biur.

Wg mnie jest to samo jak chłopska mentalność dotycząca grodzonych osiedli w mieście: ,,przecież to Moje więc mam prawo ogrodzić bo nie życzą sobie aby ktoś obcy przebywał na Moim terenie.'' Niby racja.
Sorry ale takie postawy zawsze będą mnie bawić, zwłaszcza że żyjemy w kraju w którym, podejrzewam, jest najwięcej absurdalnych zakazów w Europie.
Pamiętam jak był zakaz (a może nadal jest) fotografowania wnętrz Złotych Tarasów - i co to ,,im'' dało (?!)

Ale nie róbmy OT, zwłaszcza że budynek nie należy do moich najulubieńszych, niech sobie zakazują ;)

·
roiretsnôM
6,759 Posts
Ehh, tym bardziej człowiekowi płakać się chce nad elewacją. Jak widać mogli zrobić coś wspaniałego a wyszło... cóż.
Otóż to!
To najbardziej smuci! Bo gdyby było tak, że zły bóg jakiś rzekł:
- A Polska krajem bez rekontrukcji będzie!
I kazda budowla, którą by próbowano zrekostruować, obracałaby się w proch i trzeba by było takie Senatory stawiać, to OK.
Ale patrząc na to, że tu MOŻNA zrobić DOBRĄ REKONTRUKCJĘ, a się tego nie robi, człowiek tylko płakać chce.

·
Registered
1,746 Posts
^^ Pikne :D
Choć ja bym nie płakał tak za rekonstrukcją, tylko za tym, że można było postawić piękny nowoczesny budynek. Ale co kto lubi.

·
Registered
470 Posts

·
Robert
9,728 Posts
Jak robisz zdjęcia budynkom na zewnątrz to też są okna najemców.
Problem z tym fotografowaniem wiecznie żywy i ten ochroniarz przy wejściu:eek:hno: .Mam nadzieję że przynajmniej w garniturze a nie takiś scorpion
Jeśli ktoś sie zachowuje jak turysta i nie zakłuca pracy innym to jest w porządku ale to nie realne w naszym strachliwym grajdole

Wnętrze może być ,nawet ciekawe ale zewnętrzne elewacje to koszmarek.

Mówi się o kompromisach ale tego się nie udało zmienić :

W dodatku obarczony jest jeszcze jedną wadą. Lokale użytkowe na parterze, ulokowane u zbiegu Bielańskiej z al. Solidarności, nie mają niezależnych wejść od ulicy. W efekcie nadają się bardziej na biura czy oddziały banków, niż na sklepy lub restauracje. - Chcieliśmy, by nasz budynek bardziej ożywiał okolicę i w pewien sposób łączył place Teatralny i Bankowy. Ale musieliśmy się podporządkować decyzji, która wynika z tego, że przed wojną takich wejść budynek nie miał - tłumaczy Zagórski.
co za bzdura.
To pierwszy punkt jaki powinien być spełniony.Tworzymy miasto przez nowe inwestycje a nie enklawy zamknięte!

na minus przestrzeń wokół.Banalna droga P Poż ,Ciekawe czy postawią jeszcze szlaban:nuts:

Nagroda na wyrost.Nie przekonuje mnie to.

·
Registered
116 Posts

·
Pijcie portera z BŁ!
18,188 Posts

·
Registered
9 Posts
Super, tylko pogratulować nagrody:) Dal mnie to też zawsze była taka "nowoczesna replika" starej wersji, widzę z wątku, że nie przez wszytskich zrozumiana:)

·
Registered
9 Posts
nie ma co gdybać, ja ze swojej strony tylko dodam, że Warszawa w nowoczesnym architektonicznym wydaniu podoba mi się zdecydowanie bardziej

·
Registered
8 Posts
nowoczesne budynki jak najbardziej są potrzebne i wskazane, lecz w dzielnicach które posiadają taki swój klimat to nie wygląda zbyt fajnie

1481 - 1500 of 1516 Posts