SkyscraperCity Forum banner

Proszę o oceny i komentarze.

1 - 20 of 49 Posts

·
Moderator
Joined
·
8,350 Posts
Discussion Starter · #1 · (Edited)
Wrzucam tu ten budynek bo zupełnie dla mnie niespodziewanie znalazł się wśród 20 ikon polskiej architektury a ja nawet nie wiedziałem o jego istnieniu :) Trzeba przyznać że jest interesujący, szkoda tylko że położony na peryferiach miasta.

Adres: ul. Puławska 465 róg Kormoranów

Autorzy projektu:
arch. Magdalena Staniszkis
arch. Piotr Mrugalski
arch. Magdalena Jarczewska
arch. Przemysław Sacewicz

Projekt: 1997
Realizacja: 1997-1998

Opis ze Stołecznej:
Zbudowany z szarej cegły betonowej zaskoczył skromnością w kakofonii form i kolorów budynków stawianych wzdłuż tej ruchliwej arterii. Forma biurowca jest prosta, zarazem charakterystyczna. Drapieżna szpica od południa to "mostek kapitański", czyli gabinet prezesa. A zarazem wynik kształtu działki - wąskiej i trójkątnej. W głównej elewacji jest dużo małych, kwadratowych okienek. Przywodzą na myśl karty perforowane stosowane w "mózgach elektronicznych", które można podziwiać już tylko w Muzeum Techniki. Budynek opatula siatka ze stali - stelaż na bluszcz.
Opis budynku w PDF: http://www.rodan.pl/pdf/architektura_murator.pdfSkany kafarka:Oczywiście jeśli ktoś ma więcej zdjęć to proszę wrzucać ;)
 

·
Let's go crazy !
Joined
·
3,016 Posts
8,5, szkoda ze wiecej budynkow na Pulawskiej nie jest do niego podobnych. W zamian jest niezly chaos, niedaleko Rodana, po drugiej stronie ulicy stoi np dom w stylu "ostro-zakopianskim':Deh..
 

·
Registered
Joined
·
4,921 Posts
9/10 interesujacy,ten ciemny klinkier troszke przytlacza,ale ogolnie bardzo ciekawy.
 

·
Iroquois of Europe
Joined
·
10,189 Posts
Budynek nie pozostawia żadnych wątpliwości, co do tego, że architektura jest sztuką. 10/10 Tylko co tam robi kostka bauma? :bash:
 

·
Krakuseq
Joined
·
78 Posts
GENIALNY!! 10!! :eek2:
 

·
Registered
Joined
·
1,198 Posts
Z zasady nie szastam 10 więc dałem raptem 9.5, choć poskąpienie tej brakującej połówki to chyba był jednak błąd...
 
1 - 20 of 49 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.
Top