Skyscraper City Forum banner
1 - 20 of 24 Posts

·
Registered
7,642 Posts
Discussion Starter · #1 ·
Warsaw

troszke swiezych zdjec ze Srodmiescia Polnocnego

Pl. Dabrowskiego

Kredytowa

Muzeum Etnograficzne

Galeria Zacheta

kosciol protestancki 'Sw. Trojcy'

Bank Handlowy

Akademia Sztuk Pieknych

Czackiego

Bank Pekao S.A.

Swietokrzyska

Ministerstwo finansow

ulica Kubusia Puchatka

Warecka

Pl. 'Powstancow Warszawy'

Szpitalna

Gorskiego

Ordynacka

Mazowiecka - ulica pelna klubow - badzo zatloczona w piatki i soboty wieczor

·
Registered
752 Posts
Fajne fotki, podoba mi się ta część Warszawy, szczególnie niektóre budynki w stylu neorenesansu włoskiego czy socrealistyczne.
Mam pytanie: czy w ramach remontu przywrócą oryginalny, przedwojenny wygląd elewacji tego budynku?

·
Registered
7,642 Posts
Discussion Starter · #4 ·
Czemu niektórzy mówią, że Warszawa jest brzydka? nie rozumiem...
bo po pierwsze slabo Wawe znaja, a po drugie scisle centrum miasta (wokol Palacu Kultury) to pusta przestrzen z Marcpolami, KDT, jadlodajnia dla bezdomnych, dodaj do tego zasyfiony Dworzec Centralny, zaniedbana mala architekture - wiec nie mozna sie dziwic, ze pierwsze wrazenie moze byc negatywne.

Wawa ma wielki potencjal, ale przede wszystkim scisle centrum miasta musi sie przobrazic, zeby miasto stalo sie prawdziwa stolica na miare duzego europejskiego kraju.

Wawie potrzeba rowniez programow rewitalizacji z prawdziwego zdazenie, potrzeba wiecej deptakow, zadbanych placow, przyblizenia Wawy do Wisly, polaczenia Starego Miasta z Praga kladka dla pieszych - mozna by mnozyc i mnozyc - sporo jeszcze do zrobienia.

·
Banned
1,642 Posts
Dodałbym jeszcze zazdrość i uprzedzenia bo wielu nigdy nie było w wawie ale i tak wiedzą, że jest brzydka:eek:hno:

·
Registered
692 Posts
Ehh bo jest brzydka, a wy jak zobaczycie kilka zdjec z wybiorczych lokalizacji to od razu piejecie*.
Nie dosc ze jest tandetna architektonicznie (bloki, bloki, bloki), to jest po prostu zaniedbana i zadeptywana przez kilkaset tysiecy ludzi traktujacych ja tylko jako miejsce pracy.
Oczywiscie wszystko idzie do przodu - jest o niebo lepiej niz 18 lat temu, ale wciaz wiele do zrobienia.

* dziwne granice tego Srodmiescia Pln. Czemu pokazales ul. Zlota a czemu brak pl. Bankowego, Arsenalu, pl. Teatralnego?

·
Registered
3,149 Posts
A nie prawda. Ja Warszawę przeszedłem wzdłóż i wszerz, spędziłem 4 dni tylko na zwiedzaniu i muszę powiedzieć że Warszawa jest bardzo ładna. Jednak coś w tym jest że najbardziej na swoje miasto napieprzają jego mieszkańcy... :eek:hno:

·
Banned
746 Posts
Mieszkańcy? To spytaj tych "mieszkańcow" od kiedy są w Warszawie i co robią na święta. Na bank będzie: od 5 lat (może trafisz na takiego co juz 10! heh) a na święta "jedzie się do domciu, do domciu..."
Warszawiak zawsze będzie kochał swoje miasto, bo znaczy dla niego bardzo dużo.

·
Kamil00
1,160 Posts
Dla mnie Warszawa się podoba bardzo. Co prawda mogliby co nie co uporządkować ale i tak jest ładna. Szczególnie "Starówka" :D Zresztą dla mnie Centrum też się podoba. Dużo kontrastów ;)

·
Underneath the Stars
1,190 Posts
Pierwsze wrazenie wysiadajacego z Dworca Centralnego jest fatalne, wiec moze dlatego taki obraz Warszawy...poza tym juz tak sie utarlo wsrod mieszkancow innych miast: Warszawa jest brzydka i basta, a pewnie wiekszosc z tak mowiacych nigdy w wawie nie bylo;) albo zobaczyli okolice DC i tylko potwierdzili sie w swoim przekonaniu;] Warszawa ma wiele pieknych miejsc i jezeli uda sie jeszcze zagospodarowac sensownie okolice DC to bedzie pieknie:eek:kay:

·
Pan od przyrody
3,245 Posts
Warszawa jest sporym miastem, na dodatek bardzo zróżnicowanym nie tylko pod względem estetyki. Można być w Warszawie i widzieć same jej brzydkie strony, a można być i się nią zachwycać. Na dodatek zmiany zachodzą faktycznie bardzo szybko, ja sam sie dziwię nie raz:)

·
Miastolub
3,715 Posts
Fajne zdjątka, widze że wiele osób daje się na nie nabrać i uwierzyć że Warszawa jest ładna- DocentX prezentuje Wawe bardzo wybiórczo, pokazuje tylko najciekawsze jej fragmenty, rzeczywistośc jest dużo bardziej brutalna i większośc z was, którzy tak piejecie na widok tych zdjęć, chyba nie ma pojęcia jak to miasto naprawde wygląda, jaka jest prawdziwa jego twarz, nie mówiąc już o tym, że dzisiejsza Wawa jest marnym cieniem tej przedwojennej.

·
Registered
3,149 Posts
^^ No ale po co ty to piszesz?? Czemu tak bardzo chcesz udowodnić że Warszawa jest brzydka?? Jak ktoś mówi że Twoje miasto jest ładne, to powinieneś się cieszyć, a nie pisać mu że nie ma racji bo tak na prawdę jest brzydka. Nie rozumiem takich ludzi jak Ty...

·
It's Good To Be Bad
436 Posts
Mieszkańcy? To spytaj tych "mieszkańcow" od kiedy są w Warszawie i co robią na święta. Na bank będzie: od 5 lat (może trafisz na takiego co juz 10! heh) a na święta "jedzie się do domciu, do domciu..."
Warszawiak zawsze będzie kochał swoje miasto, bo znaczy dla niego bardzo dużo.
mimo ze jestem przyjezdny to pokochalem to miasto. troche nie rozumiem tej niecheci do nie rodowitych warszawiakow.

·
Banned
136 Posts
najlepsze jest to, ze ekonomiczna sila Warszawy tkwi w tych przyjezdnych. Disco nie pierwszy raz ujawnia swoje faszystowksie poglądy.

·
Miastolub
3,715 Posts
^^ No ale po co ty to piszesz?? Czemu tak bardzo chcesz udowodnić że Warszawa jest brzydka?? Jak ktoś mówi że Twoje miasto jest ładne, to powinieneś się cieszyć, a nie pisać mu że nie ma racji bo tak na prawdę jest brzydka. Nie rozumiem takich ludzi jak Ty...
Jeżeli cokolwiek chciałbym udowodnić względem Warszawy to to, że przed wojną była pięknym miastem, pozniej została zmasakrowana, a o tym co dzisiaj ludzie o niej myślą to juz mnie nie obchodzi, ja sam uważam że jest brzydka.

Oczywiscie ciesze się z pochlebnych opinii na jej temat, jezeli są to opinie od ludzi którzy widzieli to miasto, przechadzali sie po roznych jego miejscach i widzieli prawdziwą twarz Warszawy. Natomiast nienawidze ochów i achów kiedy widzi się pare zdjęć które tworzą iluzje- są zrobione tak, żeby pokazac tylko najciekawsze miejsca, bo jest to fałyszwy obraz.

Prosiłbym tylko żeby nie być naiwnym, bo pozniej mozna się rozczarować.

·
It's Good To Be Bad
436 Posts
takim tokiem rozumowania zadne miasto nie jest ladne kazde przeciez ma jak to ujales "rozne miejsca" i zawsze wiecej niz tylko jedna twarz. myslisz ze pazryz czy rzym jest taki jak pokazuja w telewizji?? myslisz ze ny to tylko wiezowce??

·
Registered
218 Posts
Warszawa da sie lubic!

Chcialbym pomoc tym wszystkim ktorzy nie rozumieja piekna Warszawy.
Piekno Warszawy jest zlozone i sklada sie nie tylko z murow i ulic ale glownie z ludzi i atmosfery miasta. Ci co kochaja Warszawe cieszaas ie z kazdego ladnego miejsca znajac i omijajac miejscz syfiaste. Dla tych ktorzy dziwia sie z arogancji Warszawiakow przypominam ze byc Warszawiakiem to znaczy "czuc warszawskiego blusa". Nie chce nikogo urazic ale prawda jest taka ze historycznie Warszwiacy i mieszkancy okolic Warszawy wyrozniali sie szybkoscia podejmowania decyzjii, wygladem osobistym, jakoscia wyksztalcenia, patriotyzmem i to nie tylko lokalnym, humorem, otwartoscia na swiat, duma narodowa a takze poprawna polszczyzna i tak zwanym akcentem. Posluchajcie piosenek o Warszawie np. Niemena, Grzesiuka albo wspolczesnych. To powinno pomoc. Prosze sie nie obrazac bo lubie Polakow z roznych rejonow kraju hoc jako Warszawiak najlepiej dogaduje sie z Warszawiakami.

1 - 20 of 24 Posts