Skyscraper City Forum banner
1 - 20 of 26 Posts

·
REserved User
Joined
·
2,236 Posts
Discussion Starter · #1 ·
Chciałbym przedstawić kilkadziesiąt zdjęć Warszawy moim okiem, tzn. mojego aparatu (zwykła cyfrówka, więc nie spodziewajcie się nie wiadomo czego ;), jednak po lekkim liftingu zdjęcia mi się naprawdę podobają). Będę wstawiał w miarę systematycznie po ok. 10 fot na post. Jak skończą się fotki to w miarę odwiedzania stolicy będę dodawał.
Na wstępie powiem, że zakochałem się w tym mieście, jest miejsko, miejscami naprawdę wielkomiejsko, świetna przestrzeń publiczna, dużo turystów, miasto żyje, odnowionych masa elewacji i kamienic, nowoczesny tabor, dużo zieleni. Naprawdę jestem pod olbrzymim wrażeniem i moje oczekiwania zostały przewyższone w realu, bo jak dotąd znane tylko z forumowych fot i relacji tv. Także enjoy! :)

Zdjęcia zrobione jakieś 2 tyg. temu. Udało mi się przylecieć jeszcze OLT Express z Gdańska, samolotem w 35 minut - bajka, natomiast w drugą stronę katastrofa, 8,5 h PKP do Gdyni, stanie w polu przez 2 h nie wiedzieć czemu, głośno, brudno, brak chociażby zasłon w oknach i drzwiach, po 8 osób na przedział :/ nie polecam nikomu - nie spodziewałem się, że jest aż tak źle w tych pociągach, lepiej wybrać Polskiego Busa, co zrobię na pewno następnym razem.

SKM z lotniska super, nowy tabor praktycznie cały, wow, jedyne co brakowało to przy automatach podział na strefy gdzie się kończy 1, a gdzie zaczyna 2. Dość szybko przejechaliśmy na stację Stadion.

1.Stadion


2.


3.Skyline z pod stadionu


4.


5.Robi wrażenie


6.


7.


8.


9.Genialna stacja


10.
 

·
REserved User
Joined
·
2,236 Posts
Discussion Starter · #4 · (Edited)
^^ dzięki :p już się robi

Byłem od godz. 9 do 22 ;) praktycznie cały dzień. Pogoda początkowo nie dopisywała (co widać na fotkach) jednak potem było już tylko lepiej. Zwiedziliśmy to co się dało i na to, na co pozwalał czas. Widzieliśmy w miarę to co sobie zaplanowaliśmy (no może oprócz tarasu PKiN).
A jeśli chodzi o trasę to w telegraficznym skrócie: Lotnisko->Narodowy->Wschodnia->Śródmieście->Sejm->Krakowskie->Stare Miasto->Wisła->Centrum->Błękitny->Wola->Złote Tarasy->Centralny. Dokładnie tak :] I tak też będzie pewnie wynikało z moich zdjęć.
To co mogę powiedzieć z tej części to to, że dworce macie kapitalne teraz (Wschodnia, Stadion, Centralny niestety już znowu dziadzieje, chociaż nie jest jeszcze aż tak źle). Wschodnia jest świetna w środku, na zewnątrz efekt zdeko popsuty przez elewację, a w sumie te okna. Za to dworzec Stadion cudo z zewnątrz.

To kolejna część układanki

11.Cały


12.Miazga PRL


13.-II-


14.


15.


16.


17.


18.


19.Brama


20.
 

·
Registered
Joined
·
69,633 Posts
No, proszę - Filosss narzekał na mały stan wątków o stolicy a tu dziś DWA nowe! :|
 

·
REserved User
Joined
·
2,236 Posts
Discussion Starter · #8 ·
Dzięki wszystkim za dobre słowa :) To jedziemy dalej:

21.Plaża i pociągi, to jest to ;)


22.Miasto widzę...


23.To się nazywa miejskość


24.


25.


26.Monumentalne gmachy = super


27.


28.Na moich fotkach także tyle komunikacji miejskiej, bo również to lubię, szczególnie nowe pojazdy :cheers:


29.Świetna plomba


30.To największy Sphinx w Wawie?
 

·
REserved User
Joined
·
2,236 Posts
Discussion Starter · #10 · (Edited)
31.


32.To co tygrysy lubią najbardziej :)


33.Nie wiem czy tylko ja mam takie wrażenie, ale Złote Tarasy od lat (z tego co widziałem już kiedyś na fotkach) wyglądają w dalszym ciągu na niedokończone. Tzn. po pierwsze reklama od strony PKiN biura do wynajęcia, po drugie niezagospodarowane miejsca na loga najemców. Zawsze się na to patrze i naprawdę nie spotkałem się jeszcze z innym centrum, które by nie miało tych miejsc zajętych. To tak wygląda od lat. Chodzi o cenę czy ktoś "zapomniał"?


34.


35.


36.


37.


38.


39.


40.
 

·
REserved User
Joined
·
2,236 Posts
Discussion Starter · #13 ·
51.


52.


53.


54.


55.


56.


57.Kiedy ten plac zostanie "uporządkowany"? Tylko tego mu jeszcze potrzeba. Kiedyś widziałem na forum jakieś wizualizacje i plany. Generalnie piękna okolica, właściwie wszystkie kamienice okalające plac są wyremontowane na jasne eleganckie kolory, byłem pod wrażeniem.


58.Świetne połączenie nowego ze starym.


59.


60.
 
G

·
23 - dziś w stołecznej czytałem zrzędzenie Pawłowskiego, że ten mostek mają zacharatać ekranami. Na zdrowie. Tu musi być jakiś ogólny, panpolski wał, który ja nie do końca potrafię zlokalizować, że tak wyskakujemy z ekranizacją. Przed szereg / najczęściej niepotrzebnie / gdzie popadanie i jeszcze nieprześwitujaco.

Jakieś lobby producenckie? Podrażanie kosztorysów, żeby na tym jakieś lewizny kręcić? Trudno rzec
 

·
Registered
Joined
·
69,633 Posts
68.Czy ten budynek jest w Miss Polski? Myślę, że powinien być, a nie przypominam sobie.
^^
Po co do Miss? Duże gmaszysko, ale czymś się wyróżnia???71.Grobowiec
^^
:lol: Dobrrre! Jeszcze takiego określenia nie słyszałem, ale coś w tym jest :|.
 
1 - 20 of 26 Posts
Top