SkyscraperCity banner
1 - 17 of 17 Posts

·
Urban experience...
2,338 Posts
Discussion Starter · #1 · (Edited)
Dzis odwiedzilem ciocie pracujaca na 27 pietrze WCF. Jej biuro znajduje sie na wysokosci Pekinskiego tarasu +/- 5 metrow
Na poczatek od razu ostrzegam ze jestem poczatkujacym fotografem, pogoda nie dopisala a w dodatku szyby byly tluste wiec wiekszosc zdjec jest nieco bez wyrazu ;)
UWAGA: Jutro postaram sie wyostrzyc najslabsze fotki, w dodatku moze gdy bedzie lepsza pogoda, przyjade jeszcze raz i zrobie juz lepsze ujecia

RELACJA:

Tuz przy wejsciu:

Niestety w holu nie moglem zrobic zdjec :(
Pekin poludniowa pora:

Zblizenie Intercontinetalu z oditym aparatem :)

FIM tower i kawalek ZT:

"nozka" Intercontinentalu:

Szyld na gorze:

Autobus na Emilii Plater:

Toi Toi + Warta:

Sciana wschodnia i most:

Tepsa:

PZU (strasznie usyfiona szyba):

Dziki zachod:

Miejsce pod przyszly wiezowiec fundacji Shalom:

Hotel Westin:

Rondo 1:

zblizenie:

Wszystko i nic:

·
Registered
3,505 Posts
Kilka lat temu z marszu wszedłem do WFC i wjechałem windą na najwyższe piętro. Lecz jedynie co zobaczyłem to Warszawę z góry przez jakieś szpary w drzwiach i żaluzje. Trudno się mówi. :D

·
digitisebanking.com
1,918 Posts
fajnie wyglada rondo z tymi pracujacymi ludkami..szkoda ze zoom nie wyszedl.
kiedys tez probowalem zdobyc wcf nielagalnie, ale sciagneli mnie:/

·
Urban experience...
2,338 Posts
Discussion Starter · #5 ·
Oj teraz by ci na pewno nie wyszlo. Przyszedlem z moim braciakiem i patrzyli sie na nas coraz grozniej, na szczescie dosc szybko bylismy w windzie, bo jesli mielibysmy tam czekac jeszcze pare minut, to by nas wyprosili ;)

·
Register User
1,688 Posts
kiedy Warszawa bedzie wielkomiejska??:Dbo jak tak patrze na te foty...to ledwo jakieś zabuowania a tam odrapane kamienice albo trasy wylotowe od razy w centrum..nie wiem czy mnie zrozumiecie ale fota z FIMem mnie przeraża..

·
Registered
1,574 Posts
^^ ul. Chłodnej nie widać ;)
mam nadzieję że tam tego bruku nie zostawią bo jak tam jeździmy to można zawieszenie zgubić, a niestety tamtędy musimy przejeżdzać

·
Registered
524 Posts
AGC said:
fajnie wyglada rondo z tymi pracujacymi ludkami..szkoda ze zoom nie wyszedl.
kiedys tez probowalem zdobyc wcf nielagalnie, ale sciagneli mnie:/
Większość takich biurowców jest nieźle zabezpieczona i bez kart, kodów albo nawet odcisków palców jak w Rondo 1 nie ma szans się nigdzie dostać:(
Niestety musi tak być ze względu na różnych cwaniaczków którzy biegając po takich wieżowcach potrafią nieźle nakraść różnych laptopów telefonów itd. (niektóre takie akcje z tego co słyszałem były naprawdę nieźle zorganizowane i powodowały duże straty).

Ja kiedyś wszedłem z kumplem po klatce schodowej nielegalnie na 30 piętro PKiN:) Też nas złapali i nawet grozili ale po wciśnięciu jakiegoś kitu odczepili się.

Później postaram się wrzucić swoje nocne fotki z 15 pietra WCF.

·
ex Leshchoo
3,530 Posts
smolak said:
Ja kiedyś wszedłem z kumplem po klatce schodowej nielegalnie na 30 piętro PKiN:) Też nas złapali i nawet grozili ale po wciśnięciu jakiegoś kitu odczepili się.

Później postaram się wrzucić swoje nocne fotki z 15 pietra WCF.
ha mnie z pekinu ściągneli od razu :). Ale za to kiedys legalnie zdobylem jeden z naroznikow :).

·
Registered
3,227 Posts
wisza90 said:
chodzi mi ze niby to centrum a juz wyjeżdzasz z miasta czyz nie?własnie chłodna prosta...
Oj, nie do wyjazdu z miasta to jeszcze z 15 kilomertów;)

·
Registered
524 Posts
Leshchoo said:
ha mnie z pekinu ściągneli od razu :). Ale za to kiedys legalnie zdobylem jeden z naroznikow :).
Pekin można też oczywiście zwiedzać w "dół" :)
Kiedyś zupełnie przypadkiem trafiliśmy do piwnic w poszukiwaniu słynnych "schronów atomowym" ,ale poza równie znanymi kotami nic ciekawego tam nie było. Najlepsze było to że nikt na nas nie zwracał uwagi ,dopiero po jakimś czasie jakiś typ się doczepił to powiedzieliśmy że szukamy toalety:)

Na 30 piętro najlepiej jest wjechać ogólnodostępną windą najpierw np na 23 ,szybko przejść do klatki schodowej i nią na 30, jedna klatka (od strony baru na tarasie) idzie jeszcze dalej, jednak tam już się na pewno nie da wejść(chociaż kumpel mówił że był i widział mechanizm zegaru ale ja mu nie wierzę).
Tą drugą klatką przy "odrobinie" szczęścia jeśli dzwi na 30 pietrze (tam gdzie są zwykle jakieś wystawy) nie są zamknięte można wyjść niepostrzeżenie na taras (ja tego szczęścia nie miałem ,a mój kolega jak idiota zapukał do dzwi i wtedy nas złapali ale chociaż coś tam zobaczyliśmy).
Jest też oczywiście taka opcja że jeden wchodzi legalnie za 10 zł ,idzie do dzwi i otwiera je dla reszty (wiem że tak się kiedyś dało ,teraz może już nie).

Pamiętam że te akcje odwalaliśmy jakoś niedługo po zamachach 11 września, więc widać że obrona przed terrorystami w Polsce wtedy pozostawiała wiele do życzenia :)

·
Semper Invicta
26,721 Posts
wisza90 said:
kiedy Warszawa bedzie wielkomiejska??:Dbo jak tak patrze na te foty...to ledwo jakieś zabuowania a tam odrapane kamienice albo trasy wylotowe od razy w centrum..nie wiem czy mnie zrozumiecie ale fota z FIMem mnie przeraża..
Hehe wisza:)
- po pierwsze - jakosc tych fotek nie jest powalajaca, pogoda sprawila ze ja patrze na nie conajmniej jak na popoludniowe listopadowe ujecia.

- po drugie na fotce z FIMem nie ma nic zlego. Miasto ciagnie sie na tej fotce jeszcze naście km. Ale akurat w tym terenie najpier masz filtry (bliższe pola) a nastepnie Pola Mokotowskie (park)

- po trzecie - no z racji tego chyba nie masz za dobrej orientacji co jak wygląda w sąsiedztwie centrum...

- po czwarte nie narzekaj:)

·
Register User
1,688 Posts
no moze to tylko złudzenia:)ale ogólnie chodzi mi o klimaty woli(ten ceglany plac , kamienice w stanie superowym;)) po prosty jedziesz troche i dalej jakieś hale produkcyjne żadnej "powaznej zabudowy"...ale to nie powód do kłótni jakby co wieć rozmawiajmy spokojnie:)

·
Urban experience...
2,338 Posts
Discussion Starter · #17 ·
Pare dni temu bylem z kumplem w restauracji Seven na 7 pietrze WCF. Pogoda byla niezla, ale niestety jest to toz nad parkingiem i wokol okien jest jeszcze jakis 4 metrowy pas "tarasu" na ktory nie mozna wejsc. W dodatku sa zamontowane zaluzje. Chcielismy sie tez przebic w strone sciany zachodniej by spojrzec na rondo 1, ale po paru krokach natrafilismy na czytnik :(

1 - 17 of 17 Posts