SkyscraperCity banner
1 - 20 of 33 Posts

·
Registered
218 Posts
Discussion Starter · #1 ·
Ja co prawda nic nie zdobywam, ale moze zainteresuje Was okolica, w ktorej mieszkam widziana z poziomu chodnika. :)
Dwa dni temu wybralem sie na krotki spacer z aparatem, a to efekty:

Na poczatek widok z mojego okna. Zdjecie zrobione kilka dni wczesniej, co uwazny obserwator zauwazy. Widac fragment zielonego "wnetrza" osiedla. Podobnie (nawet ladniej) jest na blizniaczej Majdanskiej, co widac na nastepnych zdjeciach. Takie "morze zielonosci" chyba nie jest regula na warszawskich blokowiskach.

Tak wyglada swiat z drugiej strony bloku. To strefa generalnie parkingowa, ale jest tez plac zabaw, boisko, czy jak to nazwac. Betonowy, bezsensowny, niewykorzystany placyk.

Po wyjsciu z bloku jeszcze maly rzut oka w tyl.

Poszedlem w strone blizniaczego osiedla Majdanska. Po drodze nowy bloczek taka niby-plomba z koszmarnym balkonikiem. Dalej widac wiekowa kamieniczke (chyba warta odnowienia, bo architekture ma niezla jak na moj amatorski gust), za nia samotny bloczek w zakazanym rejonie miedzy osiedlami. Az dzwine, ze dotad ten teren nie zostal porzadnie zagospodarowany. Za nim w tle Majdanska.

Majdanskie "morze zielonosci" w dwoch ujeciach:

Z zielonej gorki na Majdanskiej w kierunku Ronda Wiatraczna. Z tylu "superblok" stojacy obok Uniwersamu. Konca budowy nie widac ...

Skrzyzowanie Alei Stanow Zjednoczonych z Grenadierow. Blue Point, obok dziwny "grzybek" (przypomina mi latajacy talerz), dosyc oryginalna dzwonnica, miejsce narodzin Polsatu, a w tle nowy budynek na Pekinie.

... nieco inne ujecie ...

Dwa widoczki w kierunku ronda.

Juz na rondzie, rzut oka w tyl. Po lewej "superblok"

Rondo - na wprost ulica Wiatraczna, blizej napowietrzna siec kabli tramwajowych.

Kolejny rzut oka - tym razem na ulice Waszyngtona i czubek PKiN.

W drodze do domu - bazarek przy Uniwersamie.

I ostatnie ujecie na koniec "sesji". Ksiezyc juz na niebie, wiec czas spac. :)

·
Pan od przyrody
3,245 Posts
Rewelacyjnie! Nie ma na forum praktycznie zdjęc z tej okolicy. Oczywiście kwestia techniczna, zdjęcia za duże;) Ladnie wyszła ta okolica na zdjęciach, w rzeczywistości jest gorzej IMO.

·
Moderator
8,168 Posts
Fajne fotki a okolica nie jest taka straszna jak niektórzy mówią ;) Zwłaszcza Aleja Waszyngtona jest sympatyczna. Co innego dalej na wschód, tam to już kompletne slumsy :(

·
Registered
4,773 Posts
Mylisz się Sobo, że na wschód stąd są slumsy, to są właśnie slumsy, no większe slumsy to tylko chyba os. Ostrobramska (fakt że na wschód ;) ), poza tym na wschód stamtąd jest piękny stary Grochów ;) Polecam wziąć rowerek i objeździć zarówno Gocławek jak i kawałek Grochowa między Zamieniecką, Grochowską, Łukowską a Geantem. Albo okolice Szaserów i Chłopickiego. Same stare domy, stare drzewa, cisza, jak nie w tym mieście zupełnie. Pięknie jest.

Dzięki bryt za zdjęcia, choć nie powiem bym coś nowego na nich zobaczył :) Mieszkam z 200 metrów stamtąd i to moje codzienne widoczki.

·
Moderator
8,168 Posts
Ja prawie codziennie tamtędy przejeżdżam busem więc wiem jak tam jest i niestety Grochowska na wschód od Wiatracznej przyprawia mnie o depresję :(
A okolice Zamienieckiej to ja znam aż za dobrze ;) Nie przepadam za tą okolicą, te stare domy są w większości w przerażającym stanie, ale zgadzam się że osiedle Ostrobramska jest od tego znacznie, znacznie gorsze :D. Tylko okolice placu Szembeka lubię, tam jest całkiem sympatycznie i klimatycznie ;)

·
Registered
3,982 Posts
Cicho to jest prawie moj rewir. A skoro "moj" tzn ze okolica jest elegancka, piekna, cool i rocks zarazem. Sa super wysowkie wiezowce mieszkalne, w Bydzi takich wysokich nie znajdziecie :p

A i maja fajny sklep Euro na wiatracznej :D

·
Robert
9,874 Posts
prawdziwy misz masz:)
Blue point fotogeniczny jest na tle niebieskiego nieba.
U was jest moda na obsadzanie krzewami ciągów pieszych.Robia się sympatyczne alejki.Nie tworzą się wydeptane ścieżki-skróty , co jest wielkim plusem.
Czy straż ma jak dojechać?
Szkoda że nie cyknełeś okolic modernizacji lub rozbiórki,pewnego pawilonu samochodowego o którym było głośno w jednym wątku.Wiem ze jest blisko ale dokładnie ulicy nie pamiętam.

·
Registered
218 Posts
Discussion Starter · #11 ·
Dzieki za opinie i uwagi. Nic nowego (dla tubylca) na tych zdjeciach nie ma, bo to byla krotka, w sumie przypadkowa wycieczka, a poza tym dotad nie patrzylem na swiat pod katem tego, skad uda sie zdrobic ciekawe ujecie. Ale wszystko przede mna. :)
Co do urody tej okolicy, to jest roznie po prostu. W uproszczeniu mozna powiedziec, ze to co na wierzchu (glowne ulice) razi, ale wewnatrz czesto bywa urokliwie. Pewnie zapedze sie w te mniej znane rejony i cos wrzuce na forum.
"Pewien pawilon samochodowy" to pewnie ten drewnopodobny dziwolag przy Grochowskiej, rog Omulewskiej. Dawniej Mercedes, teraz VW chyba. W swoim czasie to byl powiew jako takiej nowoczesnosci, chociaz w zaden sposob nie korespondowal z otoczeniem. I nadal nie koresponduje. :)

·
Registered
218 Posts
Discussion Starter · #12 ·
Ostatnio wszedzie jezdze z aparatem i fotografuje co mi podejdzie. Dzisiaj tez tak zrobilem i po drodze dokads zatrzymalem sie na 5 minut, zeby popstrykac. Zanim zrobie bardziej odkrywcze ujecia wrzuce jeszcze jedno typowe. Ulica Grochowska w kierunku Ronda Wiatraczna, czyli ostatnie metry cywilizacji. :)
Ceglasty budynek po lewej zawsze mi sie podobal, chociaz nie trzyma wysokosci i stylu otoczenia. A moze wlasnie dlatego?

·
Registered
4,773 Posts
SoboleuS said:
Ja prawie codziennie tamtędy przejeżdżam busem więc wiem jak tam jest i niestety Grochowska na wschód od Wiatracznej przyprawia mnie o depresję :(
A okolice Zamienieckiej to ja znam aż za dobrze ;) Nie przepadam za tą okolicą, te stare domy są w większości w przerażającym stanie, ale zgadzam się że osiedle Ostrobramska jest od tego znacznie, znacznie gorsze :D. Tylko okolice placu Szembeka lubię, tam jest całkiem sympatycznie i klimatycznie ;)
Oj, sie nie dogadamy :D Jak już wreszcie kupie aparat i załatwię obstawę żeby mi go autochtoni nie zabrali to ci pokaże o co mi chodziło. Mam znajomych na Kawczej i Osieckiej, tam jest rewelacyjnie po prostu. A okolice Szaserów/Chłopickiego też bardzo przyjemne.

·
Registered
4,773 Posts
bryt.bryt said:
Dzieki za opinie i uwagi. Nic nowego (dla tubylca) na tych zdjeciach nie ma, bo to byla krotka, w sumie przypadkowa wycieczka, a poza tym dotad nie patrzylem na swiat pod katem tego, skad uda sie zdrobic ciekawe ujecie. Ale wszystko przede mna. :)
Co do urody tej okolicy, to jest roznie po prostu. W uproszczeniu mozna powiedziec, ze to co na wierzchu (glowne ulice) razi, ale wewnatrz czesto bywa urokliwie. Pewnie zapedze sie w te mniej znane rejony i cos wrzuce na forum.
"Pewien pawilon samochodowy" to pewnie ten drewnopodobny dziwolag przy Grochowskiej, rog Omulewskiej. Dawniej Mercedes, teraz VW chyba. W swoim czasie to byl powiew jako takiej nowoczesnosci, chociaz w zaden sposob nie korespondowal z otoczeniem. I nadal nie koresponduje. :)
Mogło też chodzić o rewitalizację Jaguara na rogu Waszyngtona i Międzynarodowej.

Jeśli mogę coś proponować to popstrykaj trochę starego Grochowa, bloki owszem zadbane ale to tylko bloki. A Blue Pointem to sie nie mamy co chwalić. Polecam spacerek Kobielską, Paca, Prochową, Międzyborską, Stanisława Augusta, Podskarbińską. A następna wycieczka na Kamionek ;)

·
Boxes rule
1,504 Posts
Ciekawy spacerek :eek:kay: Zachecam do "zdobycia" czegos w okolicy, bo bloki macie wyjatkowo okazale :)

bryt.bryt said:
Ceglasty budynek po lewej zawsze mi sie podobal, chociaz nie trzyma wysokosci i stylu otoczenia. A moze wlasnie dlatego?
Tez zwrocilem na niego uwage jadac kiedys Grochowska. Wygladal mi bardziej skandynawsko niz polsko :)

·
Moderator
8,168 Posts
Masstah said:
Oj, sie nie dogadamy :D Jak już wreszcie kupie aparat i załatwię obstawę żeby mi go autochtoni nie zabrali to ci pokaże o co mi chodziło. Mam znajomych na Kawczej i Osieckiej, tam jest rewelacyjnie po prostu. A okolice Szaserów/Chłopickiego też bardzo przyjemne.
No właśnie widzę że się nie dogadamy :D bo ja bardzo lubię Grochów ale na zachód od Wiatracznej ;) A na Kawczej i Łukowskiej bywałem, jednak jakoś nie mogę się przekonać do tej okolicy ;):D

·
Registered
4,773 Posts
SoboleuS said:
No właśnie widzę że się nie dogadamy :D bo ja bardzo lubię Grochów ale na zachód od Wiatracznej ;) A na Kawczej i Łukowskiej bywałem, jednak jakoś nie mogę się przekonać do tej okolicy ;):D
Ja po prostu lubię cały Grochów, z wyłączeniem tylko kawałków gdzie stoją te monstrualne bloki - te na Majdańskiej/Igańskiej i na Ostrobramskiej/Łukowskiej. I uniwersamu.

·
Future expert
1,012 Posts
Znam dobrze te rejony i tez uwazam, ze sa niedocenione. Zyje sie tam wcale dobrze, szczegolnie na tzw. "nowym grochowie". Oczywiscie okolice Wiatracznej do najbezpieczniejszych nie naleza, nie mniej jednak dzielnica jest urokliwa.

·
Registered
4,773 Posts
Akurat okolice Wiatracznej to są bardzo bezpieczne, wyjąwszy z nich może teren bazaru pod uniwersamem gdzie menele non stop się miedzy sobą tłuką. To już gorzej jest za pl. Szembeka, w stronę Gocławka. Dlatego nie zamierzam sie tam wybierać focić bez obstawy. Ale i tak najgorsza na Grochowie okolica to nie tu tylko na pekinie, w okolicy skrzyżowania trasy łazienkowskiej i Ostrobramskiej. Tam mamy nasz grochowski bronx ;)

1 - 20 of 33 Posts