SkyscraperCity banner

21 - 33 of 33 Posts

·
Registered
4,779 Posts
Kubster said:
^obok ktorego powstaje luksusowe osiedle ;)
Bo oni nie wiedzą co czynią :) No ale dzieki temu bronx się trochę odbronksia bo proporcja meneli do normalnych się zmienia. Swoją drogą to samo się stało pare lat temu z moją okolicą - tyle że teraz to tam są prawie same nowe budynki i o żadnym menelstwie praktycznie nie ma mowy.

·
Registered
Warszawa
4,887 Posts
Eee tam, emeryt jestes czy jak... Tu niebezpiecznie, tam niebezpieczniej.. Ja krece sie od czasu w tych okolicach i jest normalnie. U nas nie ma zadnych "zakazanych" dzielnic, nie ma co mitow budowac.

·
Registered
218 Posts
Discussion Starter #23 (Edited)
Menelstwo wszedzie jest i akurat Grochow nie jest jakims wyjatkiem, ani szczegolnie "urodzajnym" rejonem. Tu normalnie zyja normalni ludzie. Pozostalo na pewno troche praskiego klimatu, ale wiecej w tym mitu niz rzeczywistosci. Jak sie ktos odpowiednio nastawi, to nawet zauwazy (bedac tutaj), ze mieszkancy maja jakies inne, zdezelowane twarze, albo co innego. Wiecej wiary! :)
A tak przy okazji - niedawno bylem na Zoliborzu i zaskoczylo mnie, jak zle i ponuro wygladaja ulice (Zeromskiego i okolice, nie wspominajac o Wolumenie). To nie jest ten wspanialy, "znany" Zoliborz. Wbijajac kij w mrowisko powiem, ze blizej mu do Pragi niz Pradze do samej siebie.

·
Registered
4,779 Posts
Fredi said:
Eee tam, emeryt jestes czy jak... Tu niebezpiecznie, tam niebezpieczniej.. Ja krece sie od czasu w tych okolicach i jest normalnie. U nas nie ma zadnych "zakazanych" dzielnic, nie ma co mitow budowac.
No ja też się kręcę - w końcu mieszkam tu szósty rok ;) Emeryt nie jestem, ale nastoletnie lata spędzone na Jelonkach swe piętno jak widać na mózgu wywarły...

·
GeoS
476 Posts
@bryt: witam sasiada :) Tez mieszkam na Iganie, ale po tej drugiej stronie.

Na obrone, ze nasza okolica nie jest taka zla moge wrzucic kilka urokliwych fotek:

Areszt sledczy (obiegowo "Kamczatka"):

Tutaj jest z kolei widok na czesc Grochowa z perspektywy dachu wysokiego bloku.

Ta wasza debata natchnela mnie do wycieczki z aparatem po wspominanych miejscach.

Jesli chodzi o bezpieczenstwo, to naprawde ta czesc Wawy nie rozni sie niczym na niekorzysc od innych. Na Szembla moze faktycznie nie za ciekawie iisc robic foty za dnia handlowego, ale jak juz sie zwinie ten balagan i jest jakas pozniejsza sobota/niedziela/swieto to spokojnie mozna popstrykac.

Okolice za Grochowska w rejonach Garwolinskiej, Szaserow, Chlopickiego, Wspolnej Drogi sa naprawde super. Sa duzo bardziej klimatyczne i spokojniejsze, niz wspominany Zoliborz.

Jak tylko przez swieto cos napstrykam, to tutaj dorzuce.

·
Registered
218 Posts
Discussion Starter #26
Ja tez planuje przez swieto (w czwartek) cos napstrykac, wiec cos wrzuce. Wczoraj zrobilem tez kilka fotek rejonu Wielkiego Brazowego Blokowiska przy Ostrobramskiej, tez wrzuce (chyba dzisiaj w nocy).

·
Registered
218 Posts
Discussion Starter #27
Ktos tu napisal, ze przy Ostrobramskiej sa grochowskie slumsy. Sprawdzilem jak sie aktualnie prezentuja.

Na poczatek dwa widoczki "kompleksu" od strony sklepu Conforamy.
Na pierwszym widac tylko czesc blokow, jest ich o kilka wiecej, rozrzuconych po obu stronach ulicy Lukowskiej. Poza kadrem z prawej strony miesci sie siedziba Super Expresu. Wyglada lepiej niz jej otoczenie. Poza tym jest uzyteczna, bo na dachu ma duzy zegar pokazujacy tez temperature. :)

Odwracamy sie w strone Wisly. W przerwie miedzy budynkami majacza bloki osiedla Majdanska.

A siedziba SE wyglada tak. Akurat w tym ujeciu zegara nie widac.

Osiedle Ostrobramska od srodka. Taki mniej wiecej widok moga miec po drodze ludzie idacy do pracy w redakcji SE. Po prawej w tle nowe budynki mieszkalne przy skrzyzowaniu Ostrobramskiej i Fieldorfa.

Zadziwiajaco jednolity wyglad balkonow. Zwykle balkony w starych blokach "dekorowane" sa na obraz i podobienstwo wlasciciela.

Z wnetrza osiedla zobaczyc mozna polsatowskie cudo architektury. Czy to nie zastanawiajace, ze w jednym rejonie osiedlily sie dwa media o zblizonym profilu ...?

Po lewej "nowoczesnosc", po prawej "tradycja". Widok z kladki dla pieszych nad Ostrobramska. Sama kladka typowa, jedna z wielu w Warszawie. I podobnie zdewastowana i pordzewiala. Zrobilem jej zdjecie, ale nie warto go pokazywac. :)

Nowe oblicze Ostrobramskiej w pelniejszej krasie. Miedzy nowymi tworami stoja jeszcze relikty, takie jak ten z Citibankiem na dachu (po lewej). Dalej poza kadrem Promenada. W tle fragment Goclawia.

I tym optymistycznym akcentem koncze. :)

·
Registered
12,675 Posts
Czy kiedys isnialy jakies wizje puszczenia Ostrobramska tramwaju? Na fotkach widac duza przestrzen miedzy jezdniami :)

·
Registered
218 Posts
Discussion Starter #30
Adam P:
Bardzo chetnie i z przyjemnoscia, ale to dluzsza wycieczka. Czeka w kolejce. Na razie zrobilem troche zdjec rejonu miedzy Grochowska, Wiatraczna Garwolinska i Szaserow. I przy okazji zapragnalem tam zamieszkac. :)
Wrzuce je nieco pozniej.

·
Robert
9,784 Posts
bryt.bryt said:
Adam P:
Bardzo chetnie i z przyjemnoscia, ale to dluzsza wycieczka. Czeka w kolejce. Na razie zrobilem troche zdjec rejonu miedzy Grochowska, Wiatraczna Garwolinska i Szaserow. I przy okazji zapragnalem tam zamieszkac. :)
Wrzuce je nieco pozniej.
Superowo ze "Wycieczki po Bródnie "napędziły koniunkturę na takie fotoreportaże :cheers:
Cała prawda całą dobę :)

·
Registered
4,779 Posts
bryt.bryt said:
Adam P:
Wrzuce je nieco pozniej.
A masz mój blok? :D

Z zapragnięciem zamieszkania popieram kolegę, ja bardzo ale to bardzo sobie chwalę :)

·
roiretsnôM
6,862 Posts
Ach, jaki cudowny wątek! Szkoda, że umarł. Ale bardzo miło popatrzeć na zdjęcia ledwie sprzed 10 lat, a ukazujące przeszłość niemal jak prehistorię.

21 - 33 of 33 Posts