SkyscraperCity Forum banner
1 - 20 of 68 Posts

·
Registered
Joined
·
7,269 Posts
Discussion Starter · #1 ·
Kamień pod Catalinę


POLSKA Kamień węgielny pod Catalina Office Center wmurowany. Obiekt powstanie przy skrzyżowaniu ul. Puławskiej i al. Wyścigowej w Warszawie i będzie miał 14 tys. mkw. powierzchni. Deweloper – Catalina Group – planuje ukończyć projekt w czwartym kwartale 2009 roku. Generalnym wykonawcą jest firma Karmar, która będzie też najemcą tego biurowca.
 

·
Hej.
Republica Bolanda de Banana
Joined
·
1,576 Posts
Nowoczesna i dynamiczna bryła budynku podkreślać będzie unikalne położenie biurowca. Zachodnia ściana pochyla się nad zjazdem z ulicy Rzymowskiego stanowiąc istotny w tym miejscu akcent urbanistyczny. Południowa fasada biurowca zachowuje styl sąsiadującego zespołu apartamentowego Przy Wyścigach. Rozmieszczenie powierzchni biurowej w obiekcie zaprojektowano tak, aby swobodnie i elastycznie kształtować funkcję biur. Możliwe będą rozmaite układy funkcjonalne od osobnych niewielkich pokoi dostępnych z korytarza do czystej powierzchni typu Open Space.

W podziemiach budynku zaprojektowano wygodny garaż dla ponad 151 samochodów. Zewnętrzne parkingi dla gości dostępne będą na poziomie terenu od strony podjazdu z Al. Wyścigowej.to z ich strony.
 

·
Inwestor
Joined
·
2,636 Posts
Budują , budują i to szybko ...

Parking na 151 samochód ... to wyobrażam sobie jak to wszystko będzie do okoła będzie zapchane w godzinach pracy chyba , że okoliczni mieszkańcy poprzez SM i Policje ich pogonią ?

Z drugiej strony trochę się uspokoi ( będzie ciszej ) w tych apartamentowcach przy Wyścigowej , Catalina ich odetnie od Puławskiej , choć z drugiej strony pracownicy będą zaglądać w okna mieszkańcom ...

http://www.zumi.pl/namapie.html?&long=21.01604&lat=52.1660118&type=3&scale=1
 

·
Registered
Joined
·
4,777 Posts
^^ bardziej zapchane niż już jest to już nie będzie - w promieniu kilometra nie znajdziesz między 9-tą a 17-tą wolnego miejsca, włączając również te nielegalne, na chodnikach, pasach itp. Jest po prostu full. Ostatnio nawet trawnik wzdłuż Puławskiej na wysokości Smyczkowej zamienił się w parking.
 

·
Moderator
Joined
·
8,346 Posts
No proszę, jednak budują to w końcu... Pierwszy wątek na ten temat powstał jakieś 5 lat temu, ale tak długo nic się nie działo w tym temacie że już dawno został zlikwidowany... ;)
 

·
Å Ø Æ
Joined
·
2,225 Posts
takie tam:

13.11.2007 - dodatek Nieruchomości "Der Dziennika" informuje , że za kilka tygodni rusza budowa biurowca Catalina przy Wyścigach Konnych . Powierzchnia 14 tyś mkw a budowa ma potrwać do połowy 2009 r. Budynek znany z renderów pokazywanych na forum ( 9 piętrowy ) zaprojektowała pracownia Szaroszyk&Rycerski Architekci . Czynsz 15 euro za metr + 4 euro koszty eksploatacyjne ... dalej ma miejsce opis samego budynku . Komercjalizacją inwestycji zajmuje się DTZ .

 
1 - 20 of 68 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.
Top