SkyscraperCity Forum banner

?

1 - 20 of 63 Posts

·
jestem Ott'em tego czatu
ZJE D N O C Z O N A O P O Z Y C J A
Joined
·
9,522 Posts
Discussion Starter · #1 ·
Okazało się, że nie ma go tu.

"W latach 1955-1963 wzniesiono nowy dworzec według projektu architektów Arseniusza Romanowicza i Piotra Szymaniaka; nowoczesny projekt wnętrz wykonali Wojciech Fangor, Jerzy Sołtan i Zbigniew Ihnatowicz."

 

·
roiretsnôM
Joined
·
7,398 Posts
Kurczę, no nie powiem, żeby to była architektura achów i ochów, ale też ten dworzec wydaje mi się bardziej sympatyczny niż Centralny, na peronach też jest czyściej, no i podobno to jedyny przez długie lata obiekt, który na fimach mógł udawać metro.
Także 6.
 

·
Registered
Szczecin
Joined
·
14,894 Posts
^^ Zgadza się, piękne graffiti :lol: 3/10. To trzy za w miarę czyste perony.
 

·
I see no changes
Joined
·
85 Posts
Jak na czasy w których powstał to design peronów bardzo ciekawy i sporo przestrzeni. Czasy mają jednak to do siebie, że się zmieniają. 5/10.
 

·
nie inaczej
Joined
·
1,060 Posts
Ładny sufit. :) Bez wątpienia przyda się jakieś małe sprzątanie i czyszczenie, ale i tak pod względem czystości wyprzedza wiele polskich dworców.

6/10.
 

·
Registered
Joined
·
4,622 Posts
Tyle, że ten dworzec był wewnątrz niedawno remontowany. Stan po remoncie pokazuje bodajże czwarte zdjęcie.

Dworzec przyzwoity, głównie fajne, utrzymane w dobrym stylu perony. Z zewnątrz średnio się prezentuje. Przydałoby się usunąć te tagi widoczne na ostatnim foto. Poza tym prosiłbym jeszcze zdjęcia przejść, gdzie znajduje się gastro, tak dla pełnego obrazu dworca.

7
 

·
Richelieu znad zapory
Joined
·
7,294 Posts
Osobiście bardzo ten dworzec mi się podoba. Pokusiłem się kiedyś, aby tam wejść i wywarł na mnie dosyć dobre wrażenie jak na dworzec ;) Perony mają ciekawy design, trzeba o nie tylko zadbać. Tym bardziej, że w porównaniu do DC wymagają chyba jednak mniej nakładu pracy i pieniędzy. Z zewnątrz równie fajnie się prezentuje. Szczególnie podobają mi się te okna w tym budynku oraz jego styl. Jednakże muszę odjąć trochę za to jak się prezentuje, co mam na myśli? Stan estetyczny, który podupada przez graffiti przy tym wejściu na ostatnim zdjęciu no i stan zarówno peronów jak i budynku, który nie jest zachwycający. 8/10
 

·
Your brain controller
Joined
·
8,929 Posts
Nawet jak na obiekty tamtyczh czasów szału nie ma. 4/10
 

·
Registered
Joined
·
3,003 Posts
Na peronach jest znacznie ciemniej niż to jest pokazane na zdjęciach, sufit jest brudniejszy, więc mam wrażenie, że ktoś nieco "podciągnął" te zdjęcia. Ogólnie dworzec zbyt ciekawy nie jest, a korzystam z niego co jakiś czas (zazwyczaj mam okazję przyjrzeć mu się bliżej, bo zwykle pociąg jest opóźniony o 40 minut).

3/10
 

·
Registered
Joined
·
5,060 Posts
Z zewnątrz 5.
Wewnątrz 1 (zawsze kiedy tam jestem, to przechodzą mi ciarki i chcę jak najprędzej stamtąd wyjść; nie cierpię tego miejsca),

W rezultacie: 3.
 
1 - 20 of 63 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.
Top