SkyscraperCity Forum banner
1 - 13 of 13 Posts

·
d. marian1989
Joined
·
2,329 Posts
Discussion Starter · #1 · (Edited)
Witam. Zrobiłem trochę zdjęć z okolic pl. Zbawiciela, Konstytucji i Politechniki. Mam nadzieję, że będzie się podobało, niestety pogoda nie sprzyjała. Pzdr

Marszałkowska przy pl. Unii Lubelskiej


Chyba ul. Zoli


Uwielbiam ten kościół... (Zbawiciela)
Pl. Zbawiciela
Kamienice przy Marszałkowskiej


Jakiś zaułek przy tejże ulicy


Marszałkowska


Pl. Konstytucji


Ul. Waryńskiego


Ul. Śniadeckich
Ul. Lwowska - po prostu PIĘKNA, ale jej czas jeszcze najwyraźniej nie nadszedł, bo jest mocno zaniedbana. Drzemie w niej jednak wielki potencjał


Sypiący się detal


Ul. Noakowskiego


Politechnika


Pl. Politechniki


Ul. Nowowiejska - chyba najwęższa plomba w Warszawie :eek:


Ul. Polna


Ul. Jaworzyńska. Ojciec chodził do polibudy i jak żyje, to nie pamięta, aby ten zegar kiedykolwiek chodził ;). Swoją drogą bardzo fajny zaułek


Widok z tejże ulicy na Ul. Waryńskiego
Ul. Waryńskiego


Ałtobus


Ul. Oleandrów


Ul. Polowa (budynek trochę podobny do proj. hotelu System, czyż nie? mnie się nawet podoba...)


Uwielbiam tę okolicę. Ile razy tędy nie spaceruję, to mam wrażenie, że IIWW jedynie musnęła Warszawę. Zresztą całe Śródmieście Płd robi podobne wrażeni, tylko chyba ten fragment jest najbardziej zadbany.

Dziękuję za uwagę.

To ja lecę
 

·
Registered
Joined
·
453 Posts
Ja niestety jak zwykle nie w temacie więc uświadomcie mnie : Budowany narożnik na placu Politechniki to będzie rekonstrukcja ,czy nowoczesna "plomba"...A tak nawiasem to też uwielbiam ten rejon Wa-wy.spędziłem tam ostatnio dużo czasu podczas mej niedawnej bytności w SKMW* ....
*rozszyfruj skrót ;)
 

·
Pan od przyrody
Joined
·
3,246 Posts
Szkoda, że nie zapuściłeś się nieco głębiej w dzielnice, bo to co pokazałeś to w miarę znane rewiry.

Poza tym ciemno na zdjęciach i rozmiar, średnio po 4oo kilo to nieco za dużo;)
 

·
d. marian1989
Joined
·
2,329 Posts
Discussion Starter · #8 ·
@wisza90 - Zaniedbana? Mnie się właśnie wydaje, że całkiem przyzwoicie jak na Warszawę jest.

@MAR_tm - No niestety, to nie był mój aparat i nie wiedziałem jak te daty wyłączyć :(. Też mnie wkurzają.

@Stompi - To były zdjęcia robione przy okazji, wracając z remontu Marszałkowskiej, więc sesja nie była zaplanowana. Może dlatego tak kiepsko wyszły ;). Poza tym ja nigdy nie mam szczęścia do pogody ;).
 

·
Registered
Joined
·
284 Posts
marian1989 said:
@wisza90 - Zaniedbana? Mnie się właśnie wydaje, że całkiem przyzwoicie jak na Warszawę jest.
zaraz pewnie polecą na mnie słowa krytkyki, że śmiem krytykować "stolicę". Wy te miejsca znacie i pozytywnie kojarzą Wam się z czymś.
Ale czym są dla kogoś obcego? Szarymi, brudnymi, odrapanymi i niezbyt ładnymi kamienicami. I tyle. Przepraszam, ale tyle widzę na zdjęciach.
 

·
Registered
Joined
·
2,648 Posts
Byłem niedawno w Warszawie i również odniosłem złe wrażenie dotyczące miasta Pamiętajmy, że Wawa to największe miasto w Polsce i naprawdę trzeba od niej wymagać. Owszem gęsta zabudowa miejska i wieżowce mi się podobają, ale np. Dworzec Centralny już nie bardzo. Nie tyle bryła co warunki: smród, brud, bieda. Nie chce wojny robić, ale smród w budkach z zjedzeniem w centrum jest nie do wytrzymania. Także zadziwia mnie jedna rzecz, że ruską opłaca się jeszcze jeździć na znany stadion i handlować. Poza tym takie wielkie miasto, a jakoś tego burdelu ogarnąć nie może, parkingowi obcinają kasę na lewo, warunki handlu są kiepskie, toi-toiów nie widziałem ( chodź napewno muszą być), zadaszenia w większości brak. We Włocławku również istniało duże targowisko, gdzie przyjeżdżali ruskie i Chińczycy i jakoś udało się ich przenieść do zabytkowej części fabryki i ładnie wkomponować targowisko miejskie w miasto.

Aha większość załączonych fotek podoba mi się, bo doskonale wiem, że spaliny robią swoje. Wystarczy odmalować. Tutaj bardziej mnie drażni to, że reprezentatywne miasto Polski z zagranicą nie potrafi dać sobie rady z wyżej wymienionymi problemami.
 
1 - 13 of 13 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.
Top