Skyscraper City Forum banner

Czy urzędnicy postąpili słusznie nie wydając warunków zabudowy ?

1 - 20 of 84 Posts

·
Robert
9,882 Posts
Discussion Starter · #1 · (Edited)
Ponad 40 pietrowa wieza miała powstać na Pradze przy Waszyngtona/Międzynarodowa[przy parku Skaryszewskim].
Nie zgodzili sie na nią urzędnicy.
Architekt szuka innego miejsca.
Więcej w dzienniku plus rendery tego niezwykłego wiezowca
Warto przedyskutowac .Czy urzędnicy postapili słusznie? .
Czy podoba wam się ten wiezowiec znów zaprojektowany przez światową sławę[elitę]:cheers::cheers: :cheers:

·
When the dreams come true
9 Posts
Powiem ze kibicowalem tamtej inwestycji. Hoh bylo to pare ladnych lat temu, i jedynym minusem byla lokalizacja, zbyt blisko tych galeriowcow (wystraszylyby potencjalnych nabywcow/najemcow lokali). Jestem calkowicie za tym wiezowcem dla Pragi ale gdzies blizej Blue Pointa, lub tez na samym Porcie Praskim. Ale jestem calkowicie za. Jedna wieza nie robi clustera, ale zacheca inwestorow zeby postawili nastepne w bliskiej jej okolicy. :)
Dla mnie Praga tak samo jak Wola, ma miejsce do popisu z wysokosciami.
Jak dobrze pamietam jak na druga polowe lat 90 to ten wiezowiec mial nawet ladny swiezy design.

·
9 Posts
Pamietam ze w bezposrednim sasiedztwie galeriowcow na przyczolku Grochowskim kiedys miala powstac wieza, wlasnie kolo 40 pieter. Ale Waszyngtona/ Miedzynarodowa hmmm ladna miejscówka. Jesli sam mistrz widzi ja nad Wisla... czyzby Port?

·
Registered
3,767 Posts
Jestem zdecydowanie przeciw tej lokalizacji, budynek super ale nie w tym miejscu (Waszyngtona/Międzynarodowa). Jak już taki wieżowiec to bliżej Wisły-Port Praski lub okolice Stadionu.

·
Semper Invicta
26,865 Posts
Hm - pierwsza moja reakcja to - stanowcze nie... Nie to miejsce. Rondo Waszyngtona, Wiatraczna, czy nawet przyczółek Grochowski - do rozważenia. Ta lokalizacja w pierwszej chwili szokuje, ale... pomiędzy Kinową, Międzynarodową, Waszyngtona i Al. Stanów Zjednoczonych mamy... No właśnie kilkadzisiąt hektarów (jeśli nie więcej) ogródków działkowych... Prędzej czy póxniej zopstanie tam wpasowana jakaś wielka dzielnica mieszkaniowa - oczywiście zaprojektowana bez ładu i składu... Ot jak inwestorzy pozyskają dla siebie działki... Ale.. kto wie, może można by sie tam pokusić o sztandarowe "centrum" na Pradze... Cieszy wiadomość że będzie szukana inna lokalizacja... 40 pieter... hm... No tyle niech powstanie gdzieś na Pradze. Jeśli było by +50 to jednak wolałbym tą wieżę na lewym brzegu...

·
Registered
189 Posts
Ja też myślałem, że to złe miejsce, dopóki nie zobaczyłem wizualizacji w postaci widoku z mostu Poniatowskiego - moc!

PS: Nie jest prawdą, że nie zgodzili się na niego urzędnicy. BNAM było na tak, ale w między czasie radni uchwalili plan miejscowy, który nie wziął tej propozycji pod uwagę.

PS2: Ciekawa jest ta różnica w podejściu - tu autor chce przenieść projekt w inne miejsce. A np. Stefan Kuryłowicz swojego Shalom Tower nie chce powtarzać w innej lokalizacji (ja akurat uważam, że szkoda, bo mi się ten projekt podobał).

·
Captain
513 Posts
Ja również uważam, że Waszyngtona to świetne miejsce na taki budynek. Tym bardziej, że nie byłby tak do końca osamotniony, bo przecież projekt Narowego Centrum Sportu przewiduje wybudowanie wieży 120 m. Irytuje mnie to, że przez te plany zagospodarowania przestrzennego są bardzo często blokowane ciekawe inwestycje. Wiem, że mają na celu wprowadzenie urbanistycznego porządku, no ale mimo wszystko...
A co do Shaloma, to mnie osobiście bardziej on się podobał niż Hines. Żałuję, że nie powstanie.

·
Robert
9,882 Posts
Discussion Starter · #13 ·
??? skąd ten wniosek?
Daniel Libeskind ,Foster,Kerez,nastepni w kolejce po zaprojektowanie Mariott bis,Perry tez niee musi sie wysilać dla tego miasta a jednak...
a co złe wspomnienia z miasteczka Wilanów?

Nie mam chwilowo dziś skanera ale mógby ktoś wrzucić:nuts: .
roody102 szkoda że nie ma wklejki na pierwszej stronie widoku z Poniatowskiego.
Robiłoby wrażenie czytelnikom,a tak myslałem że to zdjęcie na konkurs nocnych marków;).
Dopiero na drugiej stronie ładny render z perspektywy al.Waszyngtona.

·
oj tam, oj tam
2,312 Posts
Daniel Libeskind ,Foster,Kerez,nastepni w kolejce po zaprojektowanie Mariott bis,Perry tez niee musi sie wysilać dla tego miasta a jednak...
Wysilać? Za darmo to robi?
Perry'emu daleko do światowej sławy. Dlatego pytam się skąd taki wniosek? w gazecie napisali?

a co złe wspomnienia z maisteczka Wilanów?
Jakie wspomnienia?

·
Robert
9,882 Posts
Discussion Starter · #15 ·
Wysilać? Za darmo to robi?
Perry'emu daleko do światowej sławy. Dlatego pytam się skąd taki wniosek? w gazecie napisali?
napisali ze projektuje na całym świecie.
Za darmo napewno nie ale moim zdaniem zawsze mogą nam projektować turcy czy nawet słabe polskie pracownie ,więc jestem usatysfakcjonowany poziomem jaka warszawa ściąga do siebie

Jakie wspomnienia?
myśłałem ze go nie cenisz za bardzo za jego koncepcję miasteczka Wilanów

·
oj tam, oj tam
2,312 Posts
napisali ze projektuje na całym świecie.
Za darmo napewno nie ale moim zdaniem zawsze mogą nam projektować turcy czy nawet słabe polskie pracownie ,więc jestem usatysfakcjonowany poziomem jaka warszawa ściąga do siebie
ja wolę dobrą pracownię polską... ba nawet dobrą turecką (znalazło by się kilka młodych na niezłym poziomie) niż średnią międzynarodową...

myśłałem ze go nie cenisz za bardzo za jego koncepcję miasteczka Wilanów
a to ciekawe... bo jeśli miałbym jakieś merytoryczne zarzuty to do Planu Miejscowego, którego autorem jest kto inny (choć na podstawie koncepcji przestrzennej INVI).

·
9 Posts
Apeluje do posiadaczy skanerów: marsz po Der Dziennik!!! Skan. Zamieszczenie na fotosiku, imageshacku itp. i wstawic na forum!!! :)

Co do wizji Skyline'u na Pradze, chcialbym zeby niebyly skupione, ot tak marzy mi sie Frankfurcik ladnie porozstawiane wieze, miedzy nimi rozbudowane skwerki, parki i nowoczesna niska zabudowa jakoscia nieodbiegajaca od jakosci IBC :)
Pomarzyc zawsze mozna. :)

·
BANANED BY VOLT CENTERTEL
4,422 Posts
40 pięter na Saskiej Kępie przy parku? stanowcze nie, to chyba jakiś żart, nie mogę wyobrazic sobie tak wysokiego budynku w tym miejscu
Jak już ktoś wspomniał, najlepsze miejsca na praski skyline to port bądź al. Stanów Zjednoczonych w okolicach Blue Point

1 - 20 of 84 Posts