Skyscraper City Forum banner
1 - 6 of 6 Posts

·
Registered
446 Posts
Discussion Starter · #1 · (Edited)
Witam!

Od jakiegoś czasu nosiłem się z zamiarem stworzenia jakiejś platformy prezentowania zdjęć, którymi chciałbym się podzielić. W tym wątku prezentował będę fotografię architektury, głównie warszawskiej i okolicznej, ale także z zagranicy. Mam nadzieję, ze moderatorzy pozwolą na taką formułę, nie do końca zgodną chyba z umiejscowieniem tematu...

Postaram się aktualizować wątek dość często zarówno nowymi zdjęciami jak i tym, co wygrzebię z marnego jeszcze archiwum na moim dysku. Życzę miłego przeglądania i liczę na komentarze i sugestie!

Spis treści:
1. [03.11.2010] Hamburg
2. [05.11.2010] Stare i Nowe Miasto

·
Registered
446 Posts
Discussion Starter · #2 ·
Na początek, na zachętę prezentuję zdjęcia z mojego dwutygodniowego pobytu w Hamburgu w sierpniu tego roku:

1. Kościół św. Piotra, najstarszy w Hamburgu. Ceglany gotyk, mój ulubiony styl, choć może nie w najpiękniejszej formie

2. Typowe hamburskie kanały:

3.

4.

5. Kościół św. Mikołaja, pozostawiony w stanie ruiny po bombardowaniach alianckich w 1943, jako pamiątka i przestroga. Chyba moja ulubiona budowla tego miasta.

6.

7.

8.

9. Bardzo ładny Starbucks, nie wiem, jaką funkcję pełnił ten budynek wcześniej, ale został bardzo elegancko i funkcjonalnie zaadoptowany

10. Ciekawa przestrzeń publiczna

11. Takich smaczków jest w tym mieście cała masa, niektóre kamienice są naprawdę bogato zdobione, pozostało też dużo śladów po zniszczeniach wojennych

12. Ratusz Hamburga, zbudowany w końcówce XIX wieku, jak dla mnie rewelacyjny

13.

14. Jezioro, będące elementem całego systemu kanałów w mieście, tuż przy rynku i ratuszu

15. Ostatni rzut oka na ratusz

16. I Hamburg... (moje ulubione)

Mam nadzieję, ze macie apetyt na więcej ;)

·
Registered
68,668 Posts
^^
Cóż, zdjęcia fajne :eek:kay: - acz zawiodłem się ;) - wchodzę myśląc - o, znowu wariacja Warszawy, może jeszcze jakieś okolice a to taki ZONK! - czekam na coś polskiego :|.

·
Registered
446 Posts
Discussion Starter · #5 ·
Niestety w związku z nogą w gipsie nie ma szans w najbliższym czasie na foto-spacer po Warszawie, zresztą pogoda nie zachęca.

Dlatego pogrzebałem w czeluściach dysku twardego i poszukałem co by tu można wrzucić. Stanęło na dość banalnym ale za to pięknym - Starym i Nowym Mieście.

17. Plac Zamkowy w zeszłoroczne święta

18. Katedra św. Jana i sanktuarium Matki Bożej Łaskawej wyglądające zza kamienic na pl. Zamkowym

19. Pałac Pod Blachą a w tle wieże katedry św. Floriana

20. Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej na Świętojańskiej

21. Ulica Jezuicka

22. Ulica Dawna

23. Na Brzozowej, koło Kamiennych Schodków

24. Trasa W-Z w kierunku pl. Bankowego

25. Nike, w tle wieża dawnego ratusza koło pl. Taetralnego

26. Barbakan i mury obronne Starego Miasta

27.

28.

29.

30. Kościół św. Duch przy ulicy Długiej. Co ciekawe kościół ten powstał już w XIV w. zaś obok niego znajdował się pierwszy szpital miejski

31. Rynek Nowego Miasta, jedno z najpiękniejszych miejsc w Warszawie, jednocześnie zdecydowanie mniej oblężone przez turystów niż Stare Miasto czy Trakt Królewski

32.

33. Kościół św. Kazimierza wchodzący w skład klasztoru sakramentek

34. Kościół Nawiedzenia NMP, jeden z najstarszych w Warszawie, ufundowany w 1411 i jako jedyny z najstarszych świątyń Warszawy częściowo zachował oryginalny kształt. Piękna budowla

Mam nadzieję, że już niedługo będę na chodzie i wybiorę się na spacer po więcej zdjęć ;)

·
Banned
7,713 Posts
get well soon :)

1 - 6 of 6 Posts