Skyscraper City Forum banner
1 - 20 of 23 Posts

·
Robert
9,879 Posts
Discussion Starter · #1 · (Edited)
[Warszawa] II część-Wycieczka po osiedlu Bródno.NOWOŚĆ!

Zgodnie z planami wybraliśmy się z Piotrkiem na drugą wycieczkę po Bródnie ,odkryć nowe fakty z życia tego znanego osiedla warszawskiego.
Na początek fotoreportażu umieszczam mapkę z pierwszej części ale z zaznaczeniem drugiej trasy na czerwono .
1 początek
2 koniec
linia przerywana -przemieszczenie się autobusem Neoplan na II etap naszych zamierzeń:)

Rozpoczęliśmy od pięknego miejsca-Stadnina Koni.Tu naprawdę oczy odpoczywają od miasta.W tle osiedle Zielone Zacisze(znane z 1 części).Oni mają widoki na rumaki :)

koni jest znacznie więcej zazwyczaj ale teraz 2 ,reszta pewnie na przeglądzie:)

Jesteśmy cały czas na ulicy Gilarskiej,po drugiej stronie roztaczają się majestatycznie dawne tereny PGR-u.Tutaj uprawiano kiedyś warzywka dla sklepów:)W tle :eek:.. skyline!

duża łąka?co?był swego czasu pomysł JaksonLandu kiedy na Bemowie wojsko nie chciało sprzątnąć swoich awionetek:)

Odetchnęliśmy z wielka ulgą że jednak nie powstało i poszliśmy dalej z powrotem na drugą stronę ulicy i tu co zaraz zobaczycie były działki (spory teren) niedawno Piotrek zauważył że wszystko zostało zrównane z ziemią.Podejżewamy że powstanie osiedle TBS

niesposób ogarnąć okiem całej więc ruszamy na zwiad na jej tyły
Z tyłu działka ograniczona jest Kanałkiem bródnowskim.

Na kanałek często mówiło się "smródka"ale to przeszłość.Czysta jak kryształ:)_

....chwila oddechu
ok wystarczy ,jedziemy dalej:)
Z godnie z naszą mapką pojechaliśmy na drugi kraniec osiedla autobusem.
Wysiedliśmy przy samych estakadach trasy toruńskiej.
Poszliśmy na tkzw starą Wysockiego.No i pierwszy obiekt godny podziwu.

tuż przy niej drogowskaz na atrakcję turystyczną:eek:

hehe to jeszcze nie ta atrakcja,ale czas tu się zatrzymał.80 lat temu tętniło tu zycie

idziemy tak jak nas drogowskaz prowadzi,odwracam sie jeszcze na perspektywę ulicy,bo cięzko sobie wyobrazić że .........

....jeździł tu TRAMWAJ Petr wypatruje bez powodzenia,nie przyjedzie:(

Czasem na przystanku jest rozkład ale ciągle ktoś kradł:(i juz nie wieszają:(

krótka LEKCJA HISTORI

jak Gaźniki To na Bródno!

Estakady zjazdowe n trasy toruńskiej na Bródno

wchodzimy na estakadę trasy toruńskiej i znowu zachwyt skylinem

no ale my nie na pociąg więc wracamy się śladami dawnych torów
Widzimy ze mały może więcej:)

Jesteśmy juz na Wysockiego tej już bez pozostałości z przed wieku.Mijamy DOM KULTURY :tongue2:
Nie będzie kabaretu będzie balet:) Jesteśmy zgodni że to wygląda na pseudo-dworek

dostrzegliśmy nadbudowę pawilonu,.Ciekawostka jest to ze na rogu mieścił się Pewex.

perspektywa na osiedle

mała uliczka boczna "nowe wchłania stare"

Dostrzegliśmy starą kolejową architekturę

przechodzimy przez Wysockiego(to ta wcześniej po 2 pasy)mijamy 2 bloki i wkraczamy na stopę historii Bródna.
Nowe Bródno znaczy się to jest stare ale gród bródnowski był starszy wiec to zostało nowym nazwane.
Odkrywamy widok niesamowity.Popatrzcie

działka jest otoczona juz ze wszystkich stron nową mieszkaniówką wielorodzinną.A tu taka wyspa.Dzwonka nie ma,rozgladamy się nikogo nie ma:(Pewnie pojechali do Carefoura na zakupy :horse:

chwilkę czekamy,nikt nie wychodzi robię zdjęcia.Jakaś para się przygląda.

idziemy w kolejną uliczkę tej surealistycznej okolicy.wyłania nam sie architektura drewniana.No smoking.

obok(ty nasz podziw że nie odkryliśmy niezadbanego podwórka-brawo)

historyczna tabliczka - że to teren XXV komisariatu,Komisariat-okręg administracyjny Warszawy.

nowe pojawiło się tu tak niespodziewanie że nikt z mieszkańców dalszego bródna może nie podejrzewać że tu się taaak zmieniło

kolejny przykład architektury drewnianej

zapachniało mi tu tajemniczym miasteczkiem.

tu widzimy wolną działeczkę.

jest tu jedyna uliczka która tak wygląda bez nawierzchni ale to tylko ta.

kolejne przykłady zadbania posesji.

gdy spacerowaliśmy, podziwilśmy, fociliśmy zainteresowało się nami kilku chłopców którzy podsuwali pomysły co fotować:)jednak zaczeli się zaraz pytać gdzie to bedzie,nato Piotr im powiedział ze na Stronie ssc.
Chłopaki mieli dużee problemy z powtórzeniem nazwy naszej strony wiec Piotrek napisał im kredą na kamienicy przeznaczonej do rozbiórki :lol:

Gdy nadszedł czas opuszczenia rejonu dogonili nas i poprosili o zdjęcie:)

kolejna uliczka

w tle pasaż bródnowski w budowie

apteka rządzi:)

i tak dotarliśmy do Piotrka domu,pizzy nie zamówiliśmy ale za to po :cheers:

Wycieczkę uważam za bardzo udaną i jeszcze bardziej udaną od pierwszej części
pozdr
Kafarek-Robert
Petr-Piotrek

·
Registered
8,887 Posts
Swietna robota chlopaki :eek:kay: Wlasnie o takich zdjeciach na forum zawsze marzylem :) Poprostu z osiedli. Mam nadzieje, ze po Waszych fotorelacjach beda sie pojawialy tu zdjecia z innych osiedli, nie tylko warszawskich. Skyline rewelacyjny, duzo nowych perspektyw ostatnio na forum :applause:

·
Registered
4,359 Posts
Heheheh uśmialem sie z tych pomocnych chłopcow :D. Musiało to byc bardzo sympatyczne. A fotki powiem, że bardzo typowe.. Bardzo mi przypominaja przedmiescia Katowic (te ladniejsze ;) ) . SUper !!

·
SS-man: Semen Shedder
1,765 Posts
Swietny reportaz! Przez was odkrywamy mniej znane osiedla warsawskie. Nie spodziewalem sie ze Brodno jest tak zielone. Co od ruder to mamy fajny kontrast; przez to zdjecia sa bradziej interesujace :)

·
Registered
4,030 Posts
Krzycho said:
Swietna robota chlopaki :eek:kay: Wlasnie o takich zdjeciach na forum zawsze marzylem :) Poprostu z osiedli. Mam nadzieje, ze po Waszych fotorelacjach beda sie pojawialy tu zdjecia z innych osiedli, nie tylko warszawskich. Skyline rewelacyjny, duzo nowych perspektyw ostatnio na forum :applause:
Tak, tak już miałem dawno wrzucić moja relacje z Os. Retkinia w Łódź lecz mam pewne problemy natury technicznej. :bash:

A fotki ciekawe, ale widać że jest jeszcze sporo do zrobienia w tym Bródnie. Obok ładnego wyremontowanego domu stoi odrapany brzydal niemile kontrasty ale na pewno wszystko idzie w należyta stronę.

·
Iroquois of Europe
9,898 Posts
@kafarek, jak zwykle Twój wątek to małe arcydzieło. :eek:kay:
A nie które kontrastowe fotki to Ci wyszły po prostu rewelacyjnie. ;)

marek bielski said:
Swietny reportaz! Przez was odkrywamy mniej znane osiedla warsawskie. Nie spodziewalem sie ze Brodno jest tak zielone. Co od ruder to mamy fajny kontrast; przez to zdjecia sa bradziej interesujace :)
Powiem nawet więcej - odkrywacie zakątki, których nie zna większość mieszkańców bródnowskich blokowisk. :)

·
Я.
6,308 Posts
piekna fotorelacja:D Az mi zal serce sciska, taka ladna jest ta nowa architektura mieszkaniowa w Warszawie- nie zadna wybitna architektura, ale nawet najbardziej standardowe budynki mieszkalne sa po prostu ladne..

Chcialem zrobic podobny reportaz o mojej dzielni-bronxie;) ale cos sie zebrac nie moge..

·
Moderator
8,191 Posts
Super relacja, dużo ciekawsza niż pierwsza :D Bardzo interesujące kontrasty i przemiany tej okolicy, zwłaszcza ten zachowany fragment torów tramwajowych jest ciekawy, nie miałem pojęcia że istnieje coś takiego ;)
Jednak generalnie mozna powiedzieć że nawet ta "gorsza" część Bródna jest czystsza niz... Czyste ;):D

Ale i tak najlepszy widok to ten:

:eek2:​

·
Iroquois of Europe
9,898 Posts
kotbehemot said:
piekna fotorelacja:D Az mi zal serce sciska, taka ladna jest ta nowa architektura mieszkaniowa w Warszawie- nie zadna wybitna architektura, ale nawet najbardziej standardowe budynki mieszkalne sa po prostu ladne..

Chcialem zrobic podobny reportaz o mojej dzielni-bronxie;) ale cos sie zebrac nie moge..
Równie ważne jest to, jak te nowe budynki wkomponowują się w otoczenie.
Mam nadzieje, że mnie Robert nie obsobaczy. ;)

·
.........................
1,147 Posts
Jestem pod wrazeniem, wbrew pozorom na bródnie nie jest brudno, i niesamowita ta róznorodnosc architektury, szkoda, ze po tamtych torach juz tramwaj nie jeźdzxi :)

·
Registered
551 Posts
SUPER! Więcej takich zdjęć na forum! Nieznanch, pokazujących coś nowego i przy tym ładnych!
Brawo!
Hit to niewątpliwie ! :D

·
Boxes rule
1,504 Posts
Swietny fotoreportaz :applause: Najciekawszy byl zabytek torow i sieci elektrycznych :)

W tym miejscu by sie przydal wiekszy zoooom... macie takie mozliwosci? I czy wiecie czy na te slupy da sie wejsc? Wyglada jakby mialy platformy na szczytach... Zdjecia z nich mogly by byc przednie!

EDIT: widze, ze Markus juz rzucil haslo odnosnie tych slupow... ale w odroznieniu od niego ja nie zartuje...

·
Registered
703 Posts
Swietne zdjecia panowie. Szczegolnie fajne sa foty starej przedwojennej zabudowy z pogranicza Brodna i Pelcowizny. Niestety wieksza czesc tej ostaniej zniknela po wojnie ustepujac miejsca FSO. Lubie te miejsca, bo sa dowodem, ze Brodno jest nie tylko zwyklym peerelowskim blokowiskiem, ale posiada tez kawalek historii.

1 - 20 of 23 Posts