SkyscraperCity banner

18381 - 18400 of 18487 Posts

·
WUNGIEL
990 Posts
Jak byłem w Wiedniu to się zastanawiałem czy faktycznie oni w podwórkach-studniach mają parkingi podziemne :)
Może niekoniecznie na podwórkach-studniach, raczej boiska, place miejskie itp. Musi jednak być trochę powierzchni :)
Przykłady na szybko:

Na Ochocie chcieli budować parking pod boiskiem, to okoliczni mieszkańcy to uwalili. Podobnie na Mokotowie. Po co płacić skoro można darmo. Tylko tych obcych niech wywalą!
Ciekawie będzie np. na ślepym odcinku Kopińskiej. Obecnie parkuje się tam po obu stronach i jest 1 pas w obie strony, ruch podlega samoregulacji (zwyczajowe i logiczne 'pierwszeństwo' ma wyjeżdżający). Legalnych miejsc po wprowadzeniu strefy płatnego parkowania tam chyba nie będzie wcale :)
Jak im zabiorom darmowe miejsca to nagle przestaną protestować. Casus Ursynów(krzyczacze) vs. Autostrada przez środek miasta.
Co do małej Kopińskiej-zgadza się. Wielokrotnie przechadzałem się tą ulicą w drodze do Dworca Zachodniego - typowe obrazki do 100 lat planowania. Dwukierunkowa (bo ślepa) jezdnia o szerokości 5m, z obustronnym parkowaniem. Ale najlepsze jest na samym końcu, przy Białobrzeskiej:
131623

131625

131627

Tu są właściwie 2 opcje, jeśli chcieć robić strefę:
-zlikwidować absolutnie wszystko,
Podłączyć się do Białobrzeskiej na prawoskręty i zrobić małą Kopińską jedkokierunkową, w którąkolwiek stronę - ale to będzie mogło zostać parkowanie po jednej stronie wtedy.
Chce wprowadzenia strefy również przy metrze Księcia Janusza
Tutaj to mnie osobiście dziwi wielki opór względem drogi którą ma wybudować Wola Park, a która zdejmie ruch z Księcia Janusza, będzie szła pośrodku niczego i od dawna była w planach (to ostatnie bez znaczenia dla Madek Brajanków oczywiście)
Ktoś tu ostatnio pisał że na Woli brakuje połączeń północ-południe. To właśnie tego brakuje. Dalszy ciąg do Fortu Wola będzie jeszcze trudniejszy do realizacji (społecznie), bo obecna Krępowieckiego (przed budową metra) to raczej cicha ulica bez "tranzytu", odcięta od Górczewskiej, pomiędzy blokami, dużo zieleni i miejsc postojowych XD

131667

Dobrze że nadchodzi nowe miejsce Studium. Ciekawe czy uwzględnią w nim elementy związane z CPK, a mające potencjalny wpływ na planowane drogi i inne elementy infrastruktury miejskiej.

·
Registered
3,799 Posts
2. Kara powinna być znacznie grubsza niż 50, czy nawet maksymalne 250 złotych (wiem ustawa)! Powinna całkowicie zniechęcać do ryzykowania mandatu. Koszt parkowania nie powinien być regulowany wycinaniem miejsc, tylko znaczącym zwiększeniem kosztu tego parkowania. Zamiast tego miasto kluczy i klaunuje, zmniejszymy liczbę miejsc, ale nie będziemy karać za parkowanie na chodniku, nie będziemy wymagać opłat. Wszyscy są nieszczęśliwi. I obcych i miejscowych boli dupa.
Pod Lidlem mandat kosztuje 100 w tym samym mieście. Zostaw na noc samochód a holują bez namysłu.

·
Karbowy
3,509 Posts
....Dziś w radiu pan Strzałkowski (jeden z moich ulubieńców 'zawodowych działaczy partyjnych'), burmistrz Woli. Chce wprowadzenia strefy również przy metrze Księcia Janusza. Jak już idziemy w takim kierunku, to może wprowadzić opłaty adiacenckie (tak to się chyba nazywa) za wzrost wartości mieszkań tuż przy stacji metra...
Trochę się tej opłaty adiacenckiej bałem, ale na szczęście jest tak, że jak coś nie jest finansowane w 100% przez samorząd to nie można jej wprowadzić :)
A co do stacji Księcia Janusza przy której mieszkam, to śmiesznostek jest sporo. Najlepiej ilustruje to poniższe zdjęcie:

132208

Zrobiono mi przed płotem drogę techniczną, żeby można dojechać do mnie, do opuszczonej budy handlowej i do garaży przy wieżowcu. Słusznie. Ale postawiono tabliczkę z informacją, że jest to droga wewnętrzna (a nie miejska). Grunt jest miejski więc ani ja ani sąsiadująca spółdzielnia mieszkaniowa zarządzać nią nie może. Zresztą formalnie sądząc po ustawieniu znaku droga jest DDR-ką a DDR-ka chodnikiem :)
Przed płotem miał być zgodnie z zatwierdzonymi planami metra dwumetrowej szerokości trawnik ale zrobili chodnik. Podobno na wniosek ZDM-u, bo trawniki trzeba pielęgnować i za to płacić. Takich trawniczków przerobionych na chodniki jest zresztą w okolicy więcej. Chodnik oczywiście jest na tym samym poziomie co droga techniczna - więc jest elegancki parking bez właściciela - ani miejski ani spółdzielni, ani mój.
Dwa samochody po prawej stronie stoją na chodniku który w zamyśle miał być przejściem z metra w głąb osiedla. Miał być ale coś nie wyszło bo z drugiej strony wygląda to tak:
132217

Nawet gdyby nie było stojących samochodów to ktoś z wózkiem (czy na wózku) ma dwa krawężniki do pokonania.
Z samochodów pod płotem jestem nawet zadowolony, bo trochę tłumią hałas od betonowej pustyni. Kiedyś były piękne krzaki ale to se ne vrati. Mieszkańcy okoliczni też są zadowoleni bo jest dodatkowych 11 miejsc parkingowych, wkurzeni są jedynie śmieciarze bo znak Piesi/DDR utrudnia im strasznie wjazd tyłem do wieżowca. Jest wesoło :)

·
Registered
187 Posts
Pytanie odbiegające od dyskusji wyżej :)

Jak myślicie, czy są jakieś szanse (ryzyko), że kiedykolwiek powstanie Św. Wincentego w takim wariancie jaki jest opisywany tutaj? http://www.siskom.waw.pl/wincentego.htm
Pomysł budowy drogi 2x3 w tym miejscu, w kierunku centrum, z kładami, ekranami i estakadami wydaje mi się dość mocno odjechany.

·
Registered
3,104 Posts
Nie. Kilka lat temu zmieniono Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania przestrzennego, degradując tę ulicę z klasy GP do G (1 poziom w dół). Tropem tej zmiany przyjęto też miejscowy plan zagospodarowania, który również nie przewiduje aż tak ogromnej arterii.

·
Custom User Title
COWIEK LIMONKA
92 Posts
17/05/2020 // Przebudowa wiaduktu na Ostrobramskiej

Po mocnym, majówkowym uderzeniu tempo prac zwolniło. Od tego czasu udało się wyburzyć oba przyczółki i częściowo przygotować zbrojenie startowe pod nowe słupy i przyczółki.

MOSTY mają sporo czasu, bo do połowy grudnia, więc narzekanie, że się mało dzieje byłoby jeszcze nie na miejscu, jesto dobrze.

135405

135409

·
Moderator
W domu ku*wa a gdzie?
22,936 Posts
ZACZYNAMY PRZEBUDOWĘ AL. JANA PAWŁA II I RONDA CZTERDZIESTOLATKA

Rozpoczynamy prace w al. Jana Pawła II wraz z rondem Czterdziestolatka. Wbicie pierwszej łopaty zbiega się z rocznicą emisji premierowego odcinka serialu, którego nazwę nosi rondo. Sama ulica w niezmienionej formie trwa jeszcze dłużej i jest w złym stanie. Po ponad sześciu dekadach czas na zmiany.

1

2

3

4

5

6

(y)
To jeszcze z góry widok tej patoautostrady:

View attachment 138344

View attachment 138346
za ZDM/fb
..