SkyscraperCity banner

18401 - 18420 of 18487 Posts

·
Registered
2,151 Posts
Pod warunkiem wykorzystania średnicy jako linii metra (jakoś w to nie wierzę pod zarządem PKP, poza tym patrząc na lata przygotowań, odwlekanie, proponowany czas remontu, który w realu będzie 2-3x dłuższy, to raczej nie dożyję 'normalności' po remoncie 🙃 ), ograniczeniu ilości autobusów (skoro będzie 'metro' + tramwaje). Jeszcze jakby nauczyć kierowców parkować równolegle zajmując 75% miejsca a nie 175% (nawet w rejonach zatłoczonych odstępy miedzy samochodami są bardzo duże -chyba takie by wjechać przodem 'na raz' i nie bawić się w tzw. kopertę)... Poprawić Trasę Łazienkowską by od Al. Niepodległości do Wisłostrady nie była parkingiem, tunel Wawelska - Kopińska, bezkolizyjna Wisłostrada, Obwodnica Pragi...
Wg danych ZDM ponoć ruch znacznie bardziej spadł w centrum niż na Wisłostradzie czy Trasie Łazienkowskiej. Jest teoria, że ludzie zachowują się racjonalnie i wybierają szybszą drogę nawet jeśli trzeba kilka km nadłożyć. A mniej (lub brak) świateł do tego zachęca. W rezultacie jak ktoś dziś jedzie np. Żoliborza na Mokotów (lub z Bemowa na Pragę Pd.) nie kombinuje, tylko wybiera Wisłostradę, bo nie ma tam tradycyjnego korka od okolic Mostu Gdańskiego do Trasy WZ (poza godzinami szczytu - w szczycie był gdzieś od rejonu Mostu Grota).

Co do remontu JP II. Odcinek strasznie syfiasty i bezsensownie szeroki. To czy między skrzyżowaniami będzie 2x5 czy 2x3 nie ma większego znaczenia. Znaczenie mają skrzyżowania. Ciekawi mnie np. Rondo ONZ. Czy będzie korekta sygnalizacji (a przy okazji bezsensowne wywalenie zielonych strzałek, zwłaszcza tej z w relacji Prosta --> JP II na Mokotów) z uwagi na likwidację pasa do skrętu w Świętokrzyską? Jakaś podfaza, by skręcało więcej niż 3-4 samochody/cykl? Podfazy do lewoskrętów (zwłaszcza JP II --> Prosta)?
Kiedy remont chodników (z budową DdR) na odcinku Nowogrodzka - Trasa Łazienkowska? Nawet bez Al. Niepodległości powstałby najdłuższy szlak rowerowy (Ursynów - Bielany via Wołoska) przez samo centrum i dość ludne dzielnice.

Nadal nie udało się ogarnąć skrzyżowania Niepodległości z Batorego. Fazy lewoskrętów z Niepodległości są połączone i są tej samej długości mimo, że relacja południe --> zachód jest dość luźna, zielone mogłoby być krótsze, a dłuższe dla Niepodległości w kierunku Ursynowa.

·
Registered
246 Posts
Rajdy na profil ZDMu, organizowane przez pewne stowarzyszenie, były już wcześniej ale nigdy nie generowały takiej ilości komentarzy. Teraz nawet post o zwykłym przeniesieniu parkowania z chodnika na jezdnię generuje ponad 160 komentarzy. Widocznie zmiana kandydata na prezydenta RP miała wpływ na aktywność pewnych środowisk. PS Mój post odnosi się do wcześniejszego ale trochę nie ogarniam cytowania na nowym forum.

·
Custom User Title
COWIEK LIMONKA
92 Posts
20/05/2020 // Przebudowa wiaduktu na Ostrobramskiej

143199

143202

·
Registered
10 Posts
Włodarzewska:
Nowy rodzaj słupków. Wczoraj pojawiły się "nowe słupki" na chodniku ulicy Włodarzewskiej.
Kierowcy zauważyli, że nowe chodniki są szerokie i zaczęli na nich parkować poza wyznaczonymi nowymi zatokami. Ludzie musieli schodzić na trawnik/ziemie aby się minąć. Krawężniki pewnie ustawił inwestor. Pytanie co będzie jak skończy się remont.
143695

·
Registered
2,053 Posts
Na szybko sprawdziłem dokumentację przebudowy link dla ciekawskich i niestety nie znalazłem nic o dodaniu jakichkolwiek słupków lub czegoś podobnego. A chodniki rzeczywiście są szerokie, często 2,5 metra i więcej. Za to doczytałem się, że słupy powinny być wymienione na nowe, może nie wszystkie, ale większość.

·
FatBack
2,878 Posts
^^ czyli czeka nas najprawdopodobniej osłupkowanie post-factum, w sprawność służb w tej sprawie oraz w jakąkolwiek przyzwoitość ludzi nie wierzę. Wystarczy, że wybije 10h rano w niedzielę i ludzie zaczną przyjeżdżać do kościółka.

·
Registered
10 Posts
Włodarzewska
1) Co do słupkowania to zgodnie z planem nie ma ich być, przed remontem tam były. Kierowcy będą wykorzystywać każdą przestrzeń do zaparkowania. Ludzie będą przyjeżdżać do parku i szukać wszędzie miejsca. Dodatkowo powstają kolejne bloki (na miejscu domków jednorodzinnych) bez miejsc dla gości i obsługi technicznej. Śmieciarki już muszę stać na ulicy aby odebrać śmieci. Włodarzewska nie jest z gumy i wciska się kolejne bloki z setkami aut. Zostało jeszcze parę domków jednorodzinnych i kwestia czas aż tam wcisną bloki.
144942

2) Rozwiązaniem słupkowania mogłoby być pas zieleni. Niestety,nie wiem czemu z uporem maniaka robi się chodnik przy jezdni a można by zrobić pas zieleni zamiast słupków.
144943

3) Słupy będą zmienione bo już pojawiły się nowe. Będą przesunięte o ile się da na pas zieleni. Oświetlenie zostało przeniesione na drugą stronę jezdni (LEDy)
144951

144952

·
Registered
1,483 Posts
Na moje oko miejskie jednostki nie powinny wchodzić w polemikę na Facebooku tylko podawać suche fakty. To sie samo obroni bądź nie. Szczególnie ta inwestycja.
W polemikę w komentarzach to zależy od tego co w nich jest i czego dotyczy. Natomiast z zaczepnego tonu w tytułach itp. przeszedłbym wyłącznie na suchy, informacyjny ton. A Pan Dybalski dosyć szybko "przeciągnął prętem po kracie". Podejście a'la Kamil Dąbrowa.

Rajdy na profil ZDMu, organizowane przez pewne stowarzyszenie, były już wcześniej ale nigdy nie generowały takiej ilości komentarzy. Teraz nawet post o zwykłym przeniesieniu parkowania z chodnika na jezdnię generuje ponad 160 komentarzy. Widocznie zmiana kandydata na prezydenta RP miała wpływ na aktywność pewnych środowisk. PS Mój post odnosi się do wcześniejszego ale trochę nie ogarniam cytowania na nowym forum.
Ktoś pewnie ze "zjednoczonej prawicy" wykupił farmę trolli z Sanoka czy tam innego Petersburga.

·
Registered
2,877 Posts
widzi mam do Ciebie prośbę-jeżeli jesteś na facebooku i w grupie Ochocianie-to czy mógłbyś zamieścić powyższe zdjęcia z tym opisem co powyżej-ja już zgłaszałem ten problem z brakiem słupków. Na grupie jest paru radnych którzy zgłosili interpelację w tej kwestii i może jak dostaną kolejne uwagi to coś ruszy w tej kwestii.
Co do pasa zieleni to niestety również nie rozumiem czemu sie nie dało oddzielić jezdni od chodnika-i tu słupki w tym przypadku to jedyne rozwiązanie. Co do zieleni to zgłosiłem do BO projekt Zielona Włodarzewska-niestety drzew się nie uda posadzić ze względu na podziemne instalacje-ale krzewy prowdopodobnie będą -jeżeli oczywiście projekt zostanie wybrany. Ja uważam że parę sztuk drzew dałoby radę-urzędnicy oczywiście -"nie dasię". Jeszcze kiedyś spróbuję powalczyć o drzewa.

·
Registered
10 Posts
widzi mam do Ciebie prośbę-jeżeli jesteś na facebooku i w grupie Ochocianie-to czy mógłbyś zamieścić powyższe zdjęcia z tym opisem co powyżej-ja już zgłaszałem ten problem z brakiem słupków. Na grupie jest paru radnych którzy zgłosili interpelację w tej kwestii i może jak dostaną kolejne uwagi to coś ruszy w tej kwestii.
Co do pasa zieleni to niestety również nie rozumiem czemu sie nie dało oddzielić jezdni od chodnika-i tu słupki w tym przypadku to jedyne rozwiązanie. Co do zieleni to zgłosiłem do BO projekt Zielona Włodarzewska-niestety drzew się nie uda posadzić ze względu na podziemne instalacje-ale krzewy prowdopodobnie będą -jeżeli oczywiście projekt zostanie wybrany. Ja uważam że parę sztuk drzew dałoby radę-urzędnicy oczywiście -"nie dasię". Jeszcze kiedyś spróbuję powalczyć o drzewa.
Z chęcią to zrobię. Możesz podać linka?

·
Moderator
W domu ku*wa a gdzie?
22,936 Posts
CO ZA NIESPODZIANKA! PRZEKŁADANY OD 30 LAT REMONT!

Stan techniczny wiaduktów jest na tyle zły, że trzeba wprowadzić dodatkowe środki ostrożności. Doraźnie na Trasie Łazienkowskiej na odcinku 400 m wprowadzone zostaje ograniczenie prędkości do 40 km/h na obu wiaduktach. Ponadto dla samochodów cięższych niż 5 ton wprowadzony zostaje zakaz korzystania z lewych wewnętrznych pasów trasy na estakadach.
Zaczekajmy jeszcze aż jakiś autobus spadnie razem z wiaduktem.

·
Registered
3,104 Posts
Jak przekładany od 30 lat jak on ma niewiele więcej lat? Poza tym, nikt tego remontu nie przekłada, tylko np. RDOŚ wydawał decyzję środowiskową przez 28 miesięcy.

18401 - 18420 of 18487 Posts