SkyscraperCity banner

18601 - 18620 of 18665 Posts

·
WUNGIEL
Joined
·
1,221 Posts
*Zła pod względem św. Przepustowości.
Wiadomo że ta modernizacja ma celu poprawę BRD i to zostanie osiągnięte.
Wydzielone lewoskręty z reguły pogarszają św. Przepustowość.
 

·
Registered
Joined
·
35 Posts
Zburzyli ten wiadukt i posprzątali w jeden weekend, a będą go odbudowywać tyle miesięcy. Strasznie się to ślimaczy.
 

·
Registered
Joined
·
2,205 Posts
Co do Ryżowej - mam dwie wieści.
1. Dobra: istnieje projekt "zrobienia czegoś" z tym skrzyżowaniem
View attachment 232343

2. Zła. Nic się nie zmieni, no chyba że na gorsze
http://zm.org.pl/download/projekty1/2019-03-Ryzowa/193-Jerozolimskie.jpg [DUŻE]

3. Jak tam czytam uwagi tych eko*** to mogę się z jedną częściowo zgodzić:


Przy czym pozostawiłbym prawoskręt z centrum w Ryżową, bo zawsze bezpieczniejsze i wydajniejsze niż kazać ludziom skręcać w lewo z Nowolazurowej (4 Czerwca 1989)
Czy istnieje jakiś silny argument za utrzymaniem lewoskrętu z Ryżowej do Centrum?
Jeśli brzmi on niewydolny prawoskręt z Ryżowej w Nowolazurową to raczej tym prawoskrętem należałoby się zająć. W szczycie rowerzyści nie muszą mieć priorytetu, a wręcz nie powinni.
Wielka aleja zbiorcza czy wręcz główna, miała zbierać ruch i prowadzić do wielkiego węzła Salomea - jeśli to założenie nie funkcjonuje to po co istnieje Nowolazurowa? Tylko jako alternatywa dla Dźwigowej?
Ad. 1. Ślepy jestem...

Ad. 2. No tak, nie ma to jak zachować istniejący syf dookoła, wydłużyć korki itd. No ale szarpnęli się na poszerzenie pasów lewoskrętu co ma koooolosalne znaczenie. Najfajniej ma kierowca autobusu stającego na przystanku Żywiecka 01. Zjeżdża w zatokę, później rusza włączając się na prawy pas by zaraz skręcić w prawo w Ryżową 🤓
Znowu 100 lat planowania. Gdy budowano market budowlany nakazano poszerzenie Alej do 2x3, węzeł Salomea też. Pomiędzy zostało wąskie skrzyżowanie z Ryżową. A obok wielkie osiedle mieszkaniowe, które jest celem sporej części ruchu. Kolejna część odpada w Sosnkowskiego. I Sosnkowskiego jest naturalnym końcem 2x3 lub raczej 3+2. Bo w przeciwną stronę trzeci pas powinien być od Starodęby do Ryżowej.
Aczkolwiek dalej jest jeszcze gorzej. Przy Spisaka postawili światła i kuriozalną kładkę dla pieszych. Aleje mają tam nawet 4 pasy do jazdy prosto. Jednocześnie by wyjechać ze Spisaka trzeba odstać kilka zmian świateł, zawrócić w Alejach też się nie da legalnie (uwaga, bo policja czuwa). A jeszcze kawałek dalej, na granicy kontraktu pt. 'budowa POW' zostawili zwykłe PdP na które wpadają, między innymi, zjeżdżający z POW. Ale dali ograniczenie do 50km/h (przed PdP i na całej estakadzie zjazdowej z POW), więc problem rozwiązali. Serio nie dało się przy Spisaka zrobić normalnego PdP/PdR, a tą kładkę dać na granicy kontraktu???

Ad.3. Postulaty ZM sprowadzają się do tego: jak najbardziej utrudnić życie blachosmrodziarzom. Przypomnę, że skrzyżowanie z Ryżową to nie centrum miasta. Do granicy Warszawy jest 860m.
Ryżowa to zwykła ulica, Aleje od węzła Salomea do węzła z POW powinny być zdegradowane do klasy G (tranzyt w stronę Pruszkowa powinien korzystać z TSW i POW). Ryżowa to zwykła ulica. W mieście powinna być siec uliczna, a nie sztuczne 'drogodziały', które trudno przekroczyć. Od zawsze był problem z wyjazdem z Ursusa w lewo w Aleje i każdy wyjazd w lewo jest potrzebny. Poza tym na odcinku Ryżowa - węzeł Salomea są różne punkty docelowe. Szerokość Alej jest taka, że przy Ryżowej trudno jest zawrócić osobówką itd.
Co do węzła Salomea to relacja z 4-tego Czerwca 'w lewo' jest dość słaba. Krótki pas przeplotu, później jeden pas do Łopuszańskiej i 1 w Aleje. Realnie przy średnim ruchu trzeba trochę siłowo zmieniać pasy. Oczywiście wiadukt al. 4-tego Czerwca nad Alejami jest zbyt szeroki - ma 3 pasy z których środkowy kończy się tuż za wiaduktem (kto bogatemu zabroni)...
Co do prawoskrętu Ryżowa --> 4 Czerwca to nie on jest problemem. Raczej to, że pas prawoskrętu jest bardzo krótki, to, że odcinek Dzieci Warszawy - 4 Czerwca jest strasznie ciasny i ma w dodatku przystanek autobusowy bez zatoki, który lubi blokować skrzyżowanie Dzieci Warszawy/Ryżowa...


Bullshit. Powstaną wydzielone fazy do lewoskrętów na skrzyżowaniu, na którym te lewoskręty na zasadach ogólnych ranią i zabijają ludzi.
Które powinny powstać już dawno temu. I tak dobrze, że wymienili sygnalizatory, bo stare były tak stare, że nie było widać jakie światło się pali lub czy w ogóle światła działają. I z tego tytułu też kilka wypadków było.


*Zła pod względem św. Przepustowości.
Wiadomo że ta modernizacja ma celu poprawę BRD i to zostanie osiągnięte.
Wydzielone lewoskręty z reguły pogarszają św. Przepustowość.
Ach jak ja lubię to określenie św. Przepustowość. Z grubsza oznacza ile czasu się zmarnuje, ile paliwa spali na jałowym biegu itd. W przypadku rzeczonego skrzyżowania oznacza to również straty autobusów. Może niezbyt licznych, ale w końcu niecały 1km od granicy miasta... Serio nie rozumiem jak można ograniczać kierunek wyjazdowy z miasta, tuż przy jego granicy, tuż za zjazdem z 2 obwodnic (miejskiej - etapowej i POW via TSW). Przez popołudniowe korki w Alejach do Ryżowej i na 4 Czerwca do Ryżowej (przypomnę: 35sek zielonego) kierowcy kombinują lokalnymi drogami. Wątpię też by kogokolwiek przekonało to do korzystania z komunikacji publicznej. Ot po prostu strata dla wszystkich.
 

·
WUNGIEL
Joined
·
1,221 Posts
Ad. 1. Ślepy jestem...
Zielone kreski to ZUDy czyli projektowane sieci uzbrojenia terenu widoczne na mapa.um.warszawa.pl w zakładce geogezja->GESUT. Na kolorowo są istniejące, ale jak się je wszystkie włączy to mało widać.

Wczoraj ok. 19 zdażyło mi się wracać Aleją Wilanowską. Nie działała sygnalizacja na skrzyżowaniu z Dolinką.
Skrzyżowanie przekształciło się w Tetris.

Nikt nie kierował ruchem, ale mimo to bardzo opornie jakoś szło do przodu. Głównie dzięki pieszym, co jakiś czas blokującym ruch w Dolince - o ile kierowcy rydwanów nie zablokowali skrzyżowania.
247626

247627


@ZMID Warszawa dzieje się u Was coś w sprawie tego skrzyżowania, czy też jak zwykle "nie ma tego w WPF"?
Z innej beczki:
Jak ostatnio mijałem BZBWI na Wale Miedzeszyńskim to ktoś w niej grzebał. Czyżby mój mail przyniósł jakiś efekt?
Mija dopiero trzeci tydzień więc pewnie to zwykła konserwacja...
 

·
Lewak gorszego sortu
Joined
·
7,255 Posts
Zburzyli ten wiadukt i posprzątali w jeden weekend, a będą go odbudowywać tyle miesięcy. Strasznie się to ślimaczy.
Też tego nie rozumiem. Przecież logika nakazuje, żeby rozbierali pół roku a zbudowali w miesiąc
 

·
Karbowy
Joined
·
3,559 Posts
Wpisałem to co poniżej w wątku o komunikacji miejskiej w dyskusji o autobusie który spadł z TT, ale tak naprawdę to chyba tutaj. Tam gdzie spadł jest pułapka. Gdaka się teraz wije, że jest zgodnie z projektem, nie za bardzo wiadomo kto robił projekt, chyba Czesi którzy to budowali. Te dwa zjazdy (jeden na Gdańsk, drugi na Wisłostradę do Centrum) są totalnie sp... lone. Błąd (i wszyscy to widzą) polega na tym, że prawy pas (jadąc od praskiej strony) nie powinien być ucięty na zjeździe na Gdańsk tylko pozwalać również na zjazd na Wisłostradę w drugą stronę. Tak, żeby widoczny na zdjęciu czerwony TIR mógł bez zmiany pasa pojechać Wisłostradą na Sadybę

253533Nie wiadomo dlaczego to zwęzili (czerwona linia). Mam niestety małą nadzieję, że ktoś to poprawi, bo pewno trzeba by teraz robić dodatkowy słup nośny żeby dorobić kawałek pasa bocznej jezdni TT.

253538
 

·
WUNGIEL
Joined
·
1,221 Posts
Tam by trzeba zrobić głęboką przeróbkę i to nie będzie takie proste, i nie potrwałoby szybko.
Rzadko tam skręcam (z Marek na Wilanów), raczej jeżdżę przez Marsa. Ale czasem tędy jest szybciej.
Więc jak się zapomnę że jestem w Warszawie i tu jest wszystko z dupy, to już 2 razy jadąc prawym pasem (no bo przecie z prawego się zjeżdża no nie?) pojechałem na Gdańsk zamiast na Centrum.

Do rzeczy.
Tu jest przyczółek i dylatacja startowa na obu obiektach.
Trzeba by było jakoś je zespolić na długości 1m. A przecież pracują osobno. Dylatacja podłużna? no to się sklawiszuje.
Trzeba by ją ustawić poza torem jazdy.
Obie łącznice do przerobienia.
253745


Spójrzmy od dołu. To będzie trudne bo tu niewiele widać, nawet załamania gdzie zaczyna się pas.

Tu widać trapez/trójkąt i punkt załamania
253765


Z innej strony. Trudno oceniać ewentualny zakres ingerencji po takim widoku. Jak ktoś ma blisko i mu się chce to prośba o parę ładnych zdjęć na których będzie więcej widać.
Załamanie jest na tym bliskim filarze, a dalej jest trapez/trójkąt. Optyka guglowozu to niemal wyprostowała.
Jakbyśmy chcieli tu zawalczyć z ideą 100 lat planowania to cały ten trapez do rozbiórki i uformowania na nowo. Tak, podłużna belka nośna też, bo jest skośna.

Bez takiej akcji będzie odpadało i popęka, albo będzie się inaczej uginało. Na jedno wychodzi.
Powyższe z domysłów na bazie różnych widoków, nie ma ładnego od wujka Google.
253767
 

·
WUNGIEL
Joined
·
1,221 Posts
Bo nie tylko amfetamina była przyczyną tego co się stało.
Droga powinna wybaczać błędy.
Ta kiedyś wybaczała. A potem zrobili modernizację.
No i teraz nowe lepsze okazało się być wrogiem starego dobrego.
Nie tylko naćpany kierowca autobusu, zamiast wstać i zacząć klaskać się pomylił.
Wielu innych też się myli.
A ten pas jet po prostu za krótki, ma ledwo 40m pełnej szerokości do miejsca gdzie zaczyna się linia ciągła.
 
18601 - 18620 of 18665 Posts
Top