SkyscraperCity banner

181 - 200 of 5332 Posts

·
________
105 Posts
A jeżeli chodzi o ten Wydział Transportu Rowerowego, że jest on jednoosobowy. No i co z tego?? Inżynier Ruchu m.st. Warszawy (którego wydział jest także częścią BDiK) też jest sam jeden i wszyscy wiedzą jak się nazywa.
Jakubie, pisząc o "samym jednym" Inżynierze Ruchu i pośrednio porównując jego uprawnienia do niby-wydziału rowerowego, strzeliłeś niezłego babola. Uznaję to za chwilową niedyspozycję ;)

Jak sama nazwa wskazuje, "Samodzielne wieloosobowe stanowisko pracy ds. Inżynierii Ruchu (BD-IR)" nie jest jednoosobowe. Mało tego - Inżynier Ruchu jest zastępcą dyrektora Biura. W Biurze podlega mu 5 wydziałów, każdy z nich wieloosobowy:
Wydział Czasowej Organizacji Ruchu (BD-IC)
Wydział Stałej Organizacji Ruchu (BD-IO)
Wydział Sygnalizacji Świetlnej (BD-IS)
Wydział Geometrii Drogi (BD-IG)
Wydział Zezwoleń i Kontroli (BD-IZ)

No a przede wszystkim - ma kompetencje zarządcy ruchu i bez jego pieczątki w zasadzie nic nie można w Warszawie zrobić.
Więc jest to przykład, delikatnie mówiąc, z innej planety.

Problem więc jest najwyraźniej z p. Utkinem. Być może trzeba poszukać kogoś innego do tej pracy.
Niestety, nie uważam, żeby to było takie proste. Przypuszczam, że inny człowiek tak samo trafiłby na mur trudny do przebicia bez solidnych narzędzi, a tych mu się nie dostarcza.

zatem zanim rzucisz jakiś pomysł, sprawdź fakty
Skoro już piszesz o sprawdzaniu faktów...
Jest dla mnie kompletną nowością "fakt", że p. Marek Utkin jest członkiem Zielonego Mazowsza, bo zapewne to stowarzyszenie miałeś na myśli. Śledzę ich witrynę od dłuższego czasu i nie znalazłem tam śladu informacji, który by to sugerował. Generalnie w przynależności do stowarzyszeń nie ma nic złego, ale gdyby było jak mówisz, to otwierałoby się pole do snucia spiskowych teorii.
Więc proszę - podaj jakieś dowody na prawdziwość tego "faktu". Jakaś lista członków, ewentualne pisma wysłane przez p. Utkina w imieniu ZM (tu jest obszerne archiwum od 1995 roku: www.zm.org.pl), wypowiedzi prasowe w których figurowałby jako członek ZM - cokolwiek. Jako miłośnik faktów, na pewno masz sporo takich materiałów.

No bo chyba nie kłamiesz?
O prawdziwości i logice lub jej braku w reszcie wypowiedzi porozmawiamy, jak ustalimy ten prosty i łatwy do zweryfikowania "fakt".

Domyślam się, że na zlikwidowanie stanowiska "Pełnomocnika Prezydenta m. st. Warszawy ds. Rozwoju Transportu Rowerowego" (obsadzonego przez Stanisława Plewako) też masz jakąś fajną teorię. Pełnomocnik miał znacznie większe uprawnienia i możliwości działania, niż niby-wydział. Widać to było po efektach pracy. Niestety, stanowisko zostało pod koniec 2007. roku zlikwidowane, a uprawnienia jego pośredniego następcy (którym został nowo utworzony wydział i nowo-mianowany kierownik) znacznie zmniejszone.

·
Registered
874 Posts
10 km rowerem oczywiście jest do przejechania pytanie tylko czy ludzie chcą i będą regularnie jeździć 10 km do pracy/szkoły. Moja odpowiedź jest - nie. Jazda rowerem w porównaniu z komunikacją masowa i samochodową niesie za sobą szereg niedogodności , które wykluczają popularność tego sposobu podróżowania.
Wszystko zależy od warunków, jakie są stworzone dla ruchu rowerowego. Jeśli te warunki są bardzo dobre ("przysłowiowa" Kopenhaga), to rower JEST popularnym sposobem podróży - takie są fakty. Tym gorzej dla faktów?

Drugie pytanie czemu ma to służyć ?
Odnoszę wrażenie, że jazda rowerem jest traktowana przez wielu jako droga do zbawienia i wszyscy, którzy myślą inaczej powinni być kamienowani. Większość entuzjastów jazdy rowerem w celu wyolbrzymienia swoich racji stawia wyższość jazdy rowerem nad jazdą samochodem przytaczając ogólnie znane argumenty. Nie starając się przy tym zrozumieć czy w ogóle realnym jest aby dojeżdżający samochodem przesiedli się na rowery (z racji choćby odległości), bo w mojej ocenie z samochodu ludzie przesiadają się w zdecydowanej większości do komunikacji masowej, a z tą fanatycy rowerów nie oczywiście polemizują.
Nie chodzi o udowadnianie wyższości jednego nad drugim, tylko na stworzeniu możliwości wyboru. Takiego wyboru obecnie w Warszawie po prostu nie ma.

·
Banned
4,141 Posts
Jazda rowerem w porównaniu z komunikacją masowa i samochodową niesie za sobą szereg niedogodności , które wykluczają popularność tego sposobu podróżowania.
Ma też wiele nikwestionowalnych zalet tak jak każda inna forma komunikacji. Problem polega na tym, że trudno z nich korzystać, ponieważ jazda rowerem jest dyskryminowana.

·
consultant - free lancer
441 Posts
Skoro już piszesz o sprawdzaniu faktów...
Jest dla mnie kompletną nowością "fakt", że p. Marek Utkin jest członkiem Zielonego Mazowsza, bo zapewne to stowarzyszenie miałeś na myśli. Śledzę ich witrynę od dłuższego czasu i nie znalazłem tam śladu informacji, który by to sugerował. Generalnie w przynależności do stowarzyszeń nie ma nic złego, ale gdyby było jak mówisz, to otwierałoby się pole do snucia spiskowych teorii.
Więc proszę - podaj jakieś dowody na prawdziwość tego "faktu". Jakaś lista członków, ewentualne pisma wysłane przez p. Utkina w imieniu ZM (tu jest obszerne archiwum od 1995 roku: www.zm.org.pl), wypowiedzi prasowe w których figurowałby jako członek ZM - cokolwiek. Jako miłośnik faktów, na pewno masz sporo takich materiałów.

No bo chyba nie kłamiesz?
O prawdziwości i logice lub jej braku w reszcie wypowiedzi porozmawiamy, jak ustalimy ten prosty i łatwy do zweryfikowania "fakt".

Domyślam się, że na zlikwidowanie stanowiska "Pełnomocnika Prezydenta m. st. Warszawy ds. Rozwoju Transportu Rowerowego" (obsadzonego przez Stanisława Plewako) też masz jakąś fajną teorię. Pełnomocnik miał znacznie większe uprawnienia i możliwości działania, niż niby-wydział. Widać to było po efektach pracy. Niestety, stanowisko zostało pod koniec 2007. roku zlikwidowane, a uprawnienia jego pośredniego następcy (którym został nowo utworzony wydział i nowo-mianowany kierownik) znacznie zmniejszone.
Nie, nie kłamię, ale forum internetowe nie jest od tego, aby pisać o osobie trzeciej.
Drugą sprawą jest, to, że stowarzyszenie nie musi ujawniać danych swoich członków. Choć błąd, inny pracownik WKTiKP, tzw./ps. "Czajnik" jest czlonkiem ZM. Tego ZM co sklada zawiadomienia do prokuratury na jednostki miejskie. Czyli co? może czlonkowie ZM nieudolnie pracują dla m.st. Warszawy aby poźniej wykazywać, że nie ma infrastruktury rowerowej.

dla mnie EOT

·
________
105 Posts
Nie, nie kłamię, ale forum internetowe nie jest od tego, aby pisać o osobie trzeciej.
Doprawdy? Szkoda, że przypomniałeś sobie o tym dopiero, gdy ktoś zaczął weryfikować prawdziwość Twojej wypowiedzi. Na przyszłość radzę zastanowić się PRZED obrzuceniem kogoś błotem. Napisałeś, że niewielkie uprawnienia i brak środków do działania WTRiKP wynikają z postawy jego szefa - to ciężkie oskarżenie, które uzasadniłeś kłamstwem (pomyłką?), pół-prawdami i garścią insynuacji. W dodatku nie każdy orientuje się w sytuacji na tyle, by wiedzieć, że to z założenia bzdura, bo odebranie uprawnień nastąpiło dużo wcześniej nim pojawił się p. Utkin - w momencie zlikwidowania stanowiska Pełnomocnika (p. Plewako) i utworzenia niby-wydziału. Później nic już się nie zmieniło.

Choć błąd, inny pracownik WKTiKP, tzw./ps. "Czajnik" jest czlonkiem ZM.
Brniesz dalej? Marcin Czajkowski jest wg Ciebie pracownikiem WTRiKP? Marcin Czajkowski pracował dla WTRiKP przez kilka miesięcy na umowę-zlecenie, od dawna już tam go nie ma.
Pół prawdy to całe kłamstwo... Świadome kłamstwo, czy kolejna pomyłka? Jeśli pomyłka - proszę, nie zabierał głosu w kwestiach, o których masz słabe pojęcie. W dodatku zabierasz ten głos w sposób bardzo autorytatywny i wysuwając ciężkie oskarżenia, a jak widać - nie masz do tego żadnych podstaw.

Czyli co? może czlonkowie ZM nieudolnie pracują dla m.st. Warszawy aby poźniej wykazywać, że nie ma infrastruktury rowerowej.
To już jest komedia... Rozgłośnia w Toruniu szuka nowych pracowników - zgłoś się tam, masz talent!

dla mnie EOT
Miło, że zamierzasz skończyć swój niechlubny udział w tej dyskusji, bo faktycznie warto, żebyś pewne rzeczy sobie na spokojnie przemyślał.
Nie wypada jednak tego robić tuż po wylaniu na kogoś kolejnego kubła pomyj. Najpierw wypada przeprosić.

Wypowiedzi na forum publicznym mają swoją wagę. Nie można ot tak rzucać pomówień na lewo i prawo. Treść Twojej stopki nie zwalnia Cię od elementarnej odpowiedzialności za słowo.

·
consultant - free lancer
441 Posts
Doprawdy? Szkoda, że przypomniałeś sobie o tym dopiero, gdy ktoś zaczął weryfikować prawdziwość Twojej wypowiedzi. Na przyszłość radzę zastanowić się PRZED obrzuceniem kogoś błotem.
Cóż takiego napisałem. Ze kierownik wydziału jest w ZM. Rozumiem, że to potwarz. Dziwny jesteś. A, że wspomaga ZM - prawda. Chyba pracownicy biura zbiorowo nie kłamią.

Napisałeś, że niewielkie uprawnienia i brak środków do działania WTRiKP wynikają z postawy jego szefa - to ciężkie oskarżenie, które uzasadniłeś kłamstwem (pomyłką?), pół-prawdami i garścią insynuacji.
Nie napisałem tak. Co więcej, ZM zawsze konsultuje projekty dróg i ulic w odniesieniu do infrastruktury rowerowej. Pytanie, czemu tylko ZM.
Inna kwestią jest to, umocowanie prawne biura. Ale widzę, że tego nie rozimiesz. Nie widzę tu insynuacji.
W dodatku nie każdy orientuje się w sytuacji na tyle, by wiedzieć, że to z założenia bzdura, bo odebranie uprawnień nastąpiło dużo wcześniej nim pojawił się p. Utkin - w momencie zlikwidowania stanowiska Pełnomocnika (p. Plewako) i utworzenia niby-wydziału. Później nic już się nie zmieniło.
Mnie to mało interesuje, jak było, bo to nie wroci. Póki co intersuje mnie to co jest teraz. A działań jest mało - stojak przy znaku na ul. Solec. Standardy rowerowe czekające do sierpnia 2008 na wprowadznie zarządzniem - już zapomnialem jak byly pisane.

Brniesz dalej? Marcin Czajkowski jest wg Ciebie pracownikiem WTRiKP? Marcin Czajkowski pracował dla WTRiKP przez kilka miesięcy na umowę-zlecenie, od dawna już tam go nie ma.
Cóż, z informacji na stronie ZM wynika, że nadal pracuje w Ratuszu. może gdzie indziej, ale pracuje. A w wydziale pracował - czyli prawda. Pytanie jest, jak definiujesz pracownika - czy może tylko z KP, i nie dopuszczasz interpretacji, iż osoba mająca umowę wg KC nie jest tylko Zleceniobiorcą.

Pół prawdy to całe kłamstwo... Świadome kłamstwo, czy kolejna pomyłka? Jeśli pomyłka - proszę, nie zabierał głosu w kwestiach, o których masz słabe pojęcie. W dodatku zabierasz ten głos w sposób bardzo autorytatywny i wysuwając ciężkie oskarżenia, a jak widać - nie masz do tego żadnych podstaw.
Ciężkie oskarżenie; bycie czlonkiem ZM?
wykorzystywanie stanowiska: fakt.

To już jest komedia... Rozgłośnia w Toruniu szuka nowych pracowników - zgłoś się tam, masz talent!
doniesienie zostalo złożone. Czemu nie ma o tym informacji na stronie ZM. Zapomnialem dodać, iż inny czlonek teraz stara się o pracę w Rautuszu.

Miło, że zamierzasz skończyć swój niechlubny udział w tej dyskusji, bo faktycznie warto, żebyś pewne rzeczy sobie na spokojnie przemyślał.
Nie, po prostu nie mam ochoty się z Tobą klocić, bo ta dyskusja nie ma sensu - na wzajem się nie przekonamy, a tylko będziemy bezsensowanie podbijać wątek.

Nie wypada jednak tego robić tuż po wylaniu na kogoś kolejnego kubła pomyj. Najpierw wypada przeprosić.
Wybacz, nie wiem za co. i nie wiem czym są te pomyje w moich wypowiedziach.

Wypowiedzi na forum publicznym mają swoją wagę. Nie można ot tak rzucać pomówień na lewo i prawo. Treść Twojej stopki nie zwalnia Cię od elementarnej odpowiedzialności za słowo.
Treść stopki służy wylaczeniu części odpowiedzialności - prawnie. Pomówienia. Tak samo, SISKOM się pomawia o bycie przybudowką ZTM/ZDM/ZMID/GDDKiA. Nawet na forum ZM. Ale już nieważne.

Napisałem raz, EOT. Nie rozumiałeś. Piszę drugi raz - EOT. Jak chcesz pisz na priv - nie skorzystasz - trudno.

·
________
105 Posts
Co więcej, ZM zawsze konsultuje projekty dróg i ulic w odniesieniu do infrastruktury rowerowej. Pytanie, czemu tylko ZM.
Czyżbyś faktycznie nie miał pojęcia o czym piszesz? Jeszcze raz zalecam umiar w formułowaniu teorii spiskowych, szczególnie gdy nie ma się podstawowej wiedzy.
Podziwiam zapał w wykrywaniu Szarej Sieci Powiązań, demaskowaniu Układu i nieustannym dążeniu do Prawdy, jednak forum SSC nie jest do tego odpowiednim medium.

Procedura konsultacji odbywa się na podstawie zarządzenia GP-0151/380/2007 (http://www.zm.org.pl/?a=zarzadzenie_rowerowe-074 , nota bene wydanemu dzięki staraniom ZM) i jest otwarta dla wszystkich stowarzyszeń zajmujących się tą tematyką. Jednak poza Zielonym Mazowszem żadne inne stowarzyszenie (w tym SISKOM) nie wykazuje zainteresowania tematem. Nie jest fajne, ani spektakularne, żmudne analizowanie tydzień po tygodniu kolejnych spartaczonych projektów, robienie wizji lokalnych, pojawianie się na spotkaniach i tłumaczenie po raz setny, czemu ciągłość drogi rowerowej na wjazdach bramowych powinna być zachowana, czemu rower zakręca po łuku a nie po linii łamanej, czemu nie jest OK że droga rowerowa kilka razy jest przerzucana na przeciwną stronę ulicy, czemu postawienie znaków drogowych na drodze rowerowej nie jest dobrym pomysłem itd. Dzięki temu, że ludziom z ZM SIĘ CHCE, od kilku lat jakość warszawskich projektów rowerowych jest znacznie lepsza. Do ideału jeszcze bardzo daleko, bo wynik konsultacji nie jest zobowiązujący, ale jest znacznie lepiej. Jako rowerzysta jeżdżący po Warszawie jestem im za to zwyczajnie wdzięczny.

Przeszkadza Ci, że tylko ludziom z Zielonego Mazowsza chce się poświęcać na to swój czas i energię? To do roboty!

na wzajem się nie przekonamy
To niewątpliwie prawda. Próbka, jaką dałeś w ostatniej odpowiedzi świadczy, że mentalnie żyjemy w światach alternatywnych.

·
P a w r z e s
3,862 Posts
ZMID ogłosił przetarg na wykonanie asfaltowej drogi rowerowej w ul. Marymonckiej od ul. Zgrupowania AK "Kampinos" (d. Pstrowskiego) do ul. Dewajtis

·
Registered
510 Posts
Bardzo sprawnie posuwa się budowa ścieżki rowerowej wzdłuż ul. Puławskiej na wysokości ul. Romera i Poleczki.
To będzie połączenie ścieżki na ul. Poleczki z "systemem ścieżek" na Ursynowie?
Najważniejsze, że ścieżka będzie asfaltowa.

·
**** Equitus
83 Posts
Widziałem, super szybko im to nie idzie, ale fajnie - te krawężniki na przejściach na Poleczki/ Puławskiej były jednymi z gorszych w mieście... Ciekaw jestem, czy kiedyś zrobią ścieżkę rowerową wzdłuż muru Wyścigów, bo z tego co wiem teraz ma to status tylko chodnika (?).

·
________
105 Posts

http://www.tinyurl.pl/?kSPsXva2

Nową ścieżką rowerową przez bezpieczne skrzyżowanie

Już jutro pierwsi rowerzyści będą mogli wjechać na nową ścieżkę rowerową wzdłuż ul. Puławskiej, na odcinku od ul. Romera do ul. Pileckiego. W połowie września zakończy się również przebudowa sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Puławskiej- Pileckiego- Poleczki. Przebudowa sygnalizacji i przeprowadzenie ruchu rowerowego przez skrzyżowanie pozwoli skomunikować nowo wybudowaną ścieżkę ze ścieżką wzdłuż ul. Poleczki, która powstała w ramach zakończonego w ubiegłym roku remontu ulicy.

Prace przy ul. Puławskiej realizuje firma Mabau Polska za kwotę 1 703 573 zł.

Ale to nie koniec dobrych wieści dla rowerzystów. Kolejna ścieżka rowerowa powstanie wzdłuż ul. Marymonckiej na półtorakilometrowym odcinku od Zgrupowania AK Kampinos do ul. Dewajtis. Oferty cenowe w trwającym przetargu poznamy już 5 sierpnia.

Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych dysponuje w 2009 roku kwotą 6 milionów złotych na projektowanie i budowę nowych ścieżek rowerowych. Jest to budżet, który dotyczy wyłącznie ścieżek powstających jako samodzielne inwestycje, bez jednoczesnej przebudowy lub budowy drogi. Tym samym kwota ta nie odzwierciedla wszystkich planów dotyczących rozbudowy infrastruktury rowerowej. W większości bowiem ścieżki powstają obecnie w ramach realizacji dużych inwestycji drogowych (m.in. budowa Trasy Mostu Północnego, przebudowa ul. Modlińskiej, budowa ul. Strażackiej, przebudowa al. Wilanowskiej) a koszt ich projektowania i budowy wkalkulowany jest w budżet całego zadania.

-----------------------------------------------------
Więcej zdjęć pod linkiem.

·
Registered
4,574 Posts
SISKOM dorobił się działu rowerowego :).

Na początek zamieściliśmy projekt budowlany ścieżki na Marymonckiej oraz koncepcję programowo-przestrzenną budowy sieci dróg rowerowych na zachodnim Mazowszu.

To drugie może średnio pasuje do wątku, ale jest bardziej interesujące. Nie chcę też zakładać nowego. Projekt zakłada budowę ponad 120 km ścieżek rowerowych. Ze względu na ogromne koszty (kilkadziesiąt milionów złotych) stowarzyszenie gmin zamierza ubiegać się o fundusze UE.

·
________
105 Posts
Projekt zakłada budowę ponad 120 km ścieżek rowerowych. Ze względu na ogromne koszty (kilkadziesiąt milionów złotych) stowarzyszenie gmin zamierza ubiegać się o fundusze UE.
Dzięki za dokument koncepcji!

Sam pomysł na sieć tras bardzo mi się podoba, szczególnie że z Ursusa będę miał do nich rzut beretem ;)

Mam natomiast dwie zasadnicze obawy:
1. Zupełny brak konsultacji społecznych i z organizacjami eksperckimi (w domyśle - ZM), a w związku z tym - obawa o niską jakość efektu końcowego. Już teraz w koncepcji z założenia przyjęto, że w terenie miejskim trasy będą budowane z kostki - bo "rozbieralna i bardziej estetyczna niż asfalt". Niby o gustach się nie dyskutuje, ale zadziwia mnie, że nadal ktoś może uważać tandetną kostkę brukową za estetyczny szał, w dodatku ważniejszy niż wartość użytkowa drogi, koszty jej budowy i utrzymania.

2. Jak rozumiem, nie ma obecnie źródła finansowania na ten projekt - dopiero się go szuka. Już został znacznie przycięty - pierwotnie miało być to 200km dróg. W związku z tym obawiam się, że z powodu ograniczonych funduszy projekt będzie dalej ograniczany i przycinany, i skończy się na niewielkim ułamku tych 120km. Obym się mylił.

Edit:
Na stronie http://www.siskom.waw.pl/rowery-mazowsze.htm nie działa odnośnik do map.

·
Registered
4,574 Posts
2. Jak rozumiem, nie ma obecnie źródła finansowania na ten projekt - dopiero się go szuka. Już został znacznie przycięty - pierwotnie miało być to 200km dróg. W związku z tym obawiam się, że z powodu ograniczonych funduszy projekt będzie dalej ograniczany i przycinany, i skończy się na niewielkim ułamku tych 120km. Obym się mylił.
Idea jest taka, że ten projekt ma zapewnić szkielet sieci w regionie na zachód od Warszawy. Zaczęło się od koncepcji pociągnięcia ścieżki wzdłuż WKD.

Ze względu na swój rozmiar (nie od udźwignięcia przez jakąkolwiek z gmin) projekt jest od początku do końca pomyślany jako wymagający wsparcia z zewnątrz.
Edit:
Na stronie http://www.siskom.waw.pl/rowery-mazowsze.htm nie działa odnośnik do map.
Działa.

181 - 200 of 5332 Posts