SkyscraperCity banner

5221 - 5240 of 5431 Posts

·
Registered
868 Posts
Potwierdzam jako mieszkaniec Nieporętu. Takie mniej-więcej proporcje są.
PT Kontestatorów tego, co Gmina Nieporęt zrobiła wzdłuż Kanału uprzejmie proszę o skierowanie sił i środków na M.St. Warszawę, żeby połączyła DDR na terenie Nieporętu z niezupełnie ciągłą, ale zawsze siecią DDR Stolicy. Bo jak na razie nic się nie dzieje. Albo dziurawa gruntówka wzdłuż Kanału (do której i tak po mostku na Kobiałce trzeba po jezdni wśród samochodów), albo nieciągły pas na Marywilskiej, albo wieczyście zalany tunel na terenach kolejowych, albo zupełnie nic na Płochocińskiej od Marywilskiej do Modlińskiej, na dodatek po moście też wspólnie z samochodami.

Coś mi to przypomina.... złośliwe powstrzymywanie się Słoweńców przez wiele lat od połączenia europejskiej sieci autostrad z chorwackimi, "bo turyści będą do nich jeździć, a my nic z tego mieć nie będziemy mieli, a w ogóle, to my Chorwatów serdecznie nie lubimy". Jak trzeba było stać w korku kilkanaście km od Ptuja do granicy, to każdy się wściekał, a od Kopru do granicy do dziś się stoi. I długo będzie... a od Postojnej w stronę Rijeki w ogóle nic nie będzie za mojego życia...

Czy z Grabiny do Centrum pojadę za mojego życia po porządnej DDR? Chyba nie...

·
Registered
387 Posts
Niektórzy woleli naturalny przebieg trasy,ale to grupa ludzi pierwotnych ,którzy nie lubią cywilizacji .Tylko w lecie jest sznur rowerzystów ,więc inwestycja trafiona moim zdaniem ,która pozwoli na całoroczną jazdę nad kanałkiem a nie tylko w sezonie . Mogę tylko dołączyć się do apelu przedmówcy aby obecni tu aktywiści miejscy zrobili coś dla kanałku po stołecznej stronie Płochocińskiej od Modlińckiej .Skoro gmina Nieporęt potrafi to tym bardziej stolica powinna.Od kobiałki do Modlińskiej to tylko 7km...

·
Registered
868 Posts
Cóż, jak się ma lat 20-30 i jeździ na rowerze górskim, to jazda po wertepach może być jakąś "frajdą". Pozwolę sobie jedna zwrócić uwagę na fakt, że to jest magistrala rowerowa z Warszawy nad Zalew Zegrzyński, czyli jedyny akwen o w miarę stałym poziomie wody w promieniu 200 km od Stolicy i jedyny z jaką-taką (choć oczywiście niedostateczną na paromilionową metropolię) infrastrukturą. Do tego zupełnie niewydolnym systemem dróg i komunikacji zbiorowej. Jeżeli przeciętny mieszkaniec Warszawy (lat 40+, nieuprawiający sportów ekstremalnych, być może z dziećmi) ma się zdecydować, że zostawia samochód pod domem i jedzie na rowerze, to musi go do tego przekonać asfaltowa, bezpieczna DDR z pięknymi widokami i dobrą infrastrukturą. Z tego wszystkiego jak na razie są tylko widoki...

·
Registered
868 Posts
Na tym Forum chyba czasami bywa Stołeczny Pełnomocnik Rowerowy (przynajmniej bywać powinien). Czy doczekamy się jakiejś deklaracji w sprawie DDRu nad Kanałem Żerańskim? Ja rozumiem, że Koronawirus, że rura pękła, że Rząd sypie piach w tryby (albo wsadza kij w szprychy), ale coś chcielibyśmy się dowiedzieć. Zła wiadomość też jest lepsza od braku wiadomości.

·
Registered
3,530 Posts
Nie doczekamy się - z tej prostej przyczyny że są dziesiątki ważniejszych inwestycji rowerowych dla których nie ma kasy.

·
Registered
1,305 Posts
Na tym Forum chyba czasami bywa Stołeczny Pełnomocnik Rowerowy (przynajmniej bywać powinien). Czy doczekamy się jakiejś deklaracji w sprawie DDRu nad Kanałem Żerańskim?
Znając działania władz Warszawy, które budują trasy rowerowe głównie po to, aby dokuczyć kierowcom, to możemy się spodziewać zwężenia Płochocińskiej i wymalowania pasów dla rowerów na jezdni. Ludzie będą się bali jeździć i będą tak jak na Marywilskiej jeździli chodnikiem, ale cel (wkur... kierowców) zostanie zrealizowany.
Lepiej więc, żeby Warszawa nic nie robiła, niż ma to robić tak jak ma to w swoim zwyczaju.

·
Registered
3,530 Posts
Obie trasy są potrzebne w różnych celach i obie kiedyś pewnie powstaną. Ale raczej nieprędko, bo w tej chwili nie ma na nie pieniędzy

·
Registered
1,305 Posts
A 100 lat temu budowano kanalizację po to, aby zniszczyć polskie rolnictwo i wytępić ludność słowiańską. Ty i autor tej książki sprzed ponad stu lat jesteście chyba spokrewnieni ;)
Streściłem w krótkich, konkretnych słowach, jedną z głównych tez tej książeczki. A na rodzinę, to proszę mi nie wchodzić

664600

Attachments

·
Registered
1,822 Posts
Streściłem w krótkich, konkretnych słowach, jedną z głównych tez tej książeczki.
Nie streściłeś, a wyraziłeś swoją opinię. Głupią opinię. Tak głupią, że nawet nie mam ochoty tego uzasadniać.

Definicja streszczenia wg SJP: "przekazanie w zwięzły sposób treści tekstu, uwzględniające tylko najważniejsze wydarzenia, tematy czy zagadnienia".

·
Registered
868 Posts
Cóż. Jak Warszawa swojej części DDRu nad Kanałem Żerańskim nie zbuduje, też trzeba będzie żyć. Będzie mniejszy tłok na nieporęckim odcinku, bo będzie mniejszy dopływ rowerów z Warszawy. A ja będę miał dzięki temu dojazd nad Zalew (albo choć po pierogi) w mniejszym tłoku.

·
Registered
307 Posts
Zebrałem się i przygotowałem zestawienie wg mojej wiedzy. Zwłaszcza dwie ostatnie kategorie są otwarte, tzn. może w nich brakować czegoś z trzech powodów: albo uznałem to za zbyt drobną rzecz, albo zbyt niepewną by o niej pisać, albo zwyczajnie zapomniałem ;)

Budżet obywatelski – realizacja do końca 2020:
  • Saska – Egipska – Bora-Komorowskiego (al. USA – Fieldorfa)
  • Meissnera i Umińskiego – pasy rowerowe
  • Wrocławska (Powstańców – Widawska)
  • Sokola (PKP Stadion)
  • Jana Olbrachta (Antka Rozpylacza – Bitwy Pod Lenino)
  • al. Stanów Zjednoczonych (Grenadierów – Czapelska)
  • Dolina Służewiecka (Puławska - al. KEN) – remont
  • Kasprowicza (Oczapowskiego - al. Zjednoczenia) – remont
  • Domaniewska (Modzelewskiego – Samochodowa)
  • Idzikowskiego (Piaseczyńska - al. Witosa)
Inne – realizacja do końca 2020:
  • al. Jana Pawła II (rondo ONZ – Nowogrodzka)
  • Kadetów (Łasaka – Poprawna)
  • Anielewicza (Okopowa – skwer Brandta) - pasy rowerowe
  • Wąwozowa (al. KEN – Rosoła) - remont
Budżet obywatelski – realizacja w 2021 (w tym zaległe projekty):
  • Grójecka (Opaczewska – Korotyńskiego) - remont
  • Racławicka (Żwirki i Wigury – Balonowa) - remont
  • Wybrzeże Szczecińskie (most średnicowy – Port Praski) - remont
  • Broniewskiego (Elbląska – Krasińskiego) - remont
  • Świderska (Trasa MP - Porajów) + przebudowa przy wiadukcie trasy mostowej
  • Marszałkowska (Świętokrzyska – Królewska, strona wschodnia)
  • Głębocka (od ronda przy Trasie Toruńskiej do CH Targówek)
  • Marszałkowska (Świętokrzyska – Widok)
  • Powstańców Śl. (Radiowa – Wrocławska)
  • Marymoncka (Podleśna - Smoleńskiego)
  • Wólczyńska (Reymonta - Andersena)
  • Conrada (strona płn-wsch.)
  • Marymoncka (Marymoncka 127 - Lindego)
  • Kasprowicza (Przy Agorze - Nocznickiego)
  • Grenadierów (Ostrobramska – al. USA)
  • Abrahama – pasy rowerowe
  • al. Jana Pawła II (Stawki – rondo Radosława)
  • Ząbkowska (Brzeska – Radzymińska) – pasy rowerowe
  • Stryjeńskich (Wąwozowa – Przy Bażantarni)
  • Andersa (Świętojerska – Długa)
  • Grzybowska (Żelazna – al. Jana Pawła II) – pasy rowerowe
Inwestycje „rowerowe” z gotową dokumentacją, bez finansowania:
  • al. Jana Pawła II (al. Solidarności - rondo ONZ, str. wsch.)
  • Rudnickiego-Perzyńskiego-Podczaszyńskiego - przebudowa
  • Senatorska (Marszałkowska – Moliera) – pasy rowerowe i przebudowa ulicy
  • Radzymińska (Bystra - gr. miasta)
  • Niemcewicza - Wesoła (1. Praskiego Pułku - Brata Alberta)
  • 1. Praskiego Pułku - Jana Pawła II Wesoła (Mazowiecka – Gościniec)
Inwestycje „rowerowe” w trakcie projektowania lub planowane do projektowania:
  • Starzyńskiego (Namysłowska - Rondo Żaba) – projektowanie na ukończeniu
  • pl. Trzech Krzyży – Nowy Świat
  • Grójecka (plac Zawiszy - Bitwy Warszawskiej 1920 r.) – projektowanie zawieszone
  • Marszałkowska (Królewska – pl. Bankowy) – projektowanie planowane w 2021
  • Pułkowa (Heroldów - gr.miasta) – na razie brak prac
  • Żeromskiego (Sacharowa – Reymonta) – na razie brak prac
  • Patriotów – koncepcja w 2021
  • Lucerny – koncepcja w 2021
Inwestycje „nierowerowe” w ramach których powstanie infrastruktura dla rowerów:
  • Wybrzeże Szczecińskie – Wybrzeże Helskie – przebudowa w trakcie
  • Trasa Łazienkowska (wiadukty nad Agrykolą) – przebudowa na etapie przetargu na realizację
  • Ciszewskiego (Kiedacza – al. Rzeczypospolitej) – budowa drogi wraz z DDR
  • Kasprzaka (Redutowa – Skierniewicka) – budowa linii tramwajowej wraz z odcinkami DDR
  • Gagarina (Belwederska – Czerniakowska) – budowa linii tramwajowej wraz z DDR
  • Andersa-Bonifraterska – przebudowa sygnalizacji przez TW powiązana z budową DDR i pasów rowerowych
  • Jana Kazimierza (Ordona – Studzienna) – przebudowa ulicy na etapie DŚU
  • Sokratesa (Wólczyńska – Kasprowicza) – przebudowa ulicy
  • rondo Dmowskiego (połączenie ul. Widok, Poznańskiej i Nowogrodzkiej)
  • pl. Na Rozdrożu (Jazdów - al. Szucha) – przebudowa placu, wraz z infr. rowerową
  • Chałubińskiego - al. Niepodległości (Nowogrodzka – al. Niepodległości) – przebudowa sygnalizacji wraz z DDR
  • kładka pieszo-rowerowa (Karowa – Okrzei) – brak finansowania
  • Powązkowska (Tatarska – Burakowska) – inwestor prywatny, przebudowa wraz z DDR
W tym całym zestawieniu brakuje mi jednej z większych inwestycji, która obecnie jest planowana - budowa DDR w ciągu Al. Niepodległości od Domaniewskiej aż do ronda Czterdziestolatka.
Jestem bardzo ciekaw jak idą prace nad tym projektem. Ostatnio otrzymałem jedynie informacje o przesunięciu zakończenia prac z powodu epidemii. Mam jednak nadzieje, że ten duży i potrzebny projekt znajdzie sobie przychylność w Ratuszu aby był ładnym ozdobnikiem podczas kampanii wyborczej w 2023 roku.

·
Registered
3,530 Posts
Nie brakuje - jest na pozycji trzeciej od końca.

5221 - 5240 of 5431 Posts