SkyscraperCity banner

5241 - 5260 of 5441 Posts

·
Registered
589 Posts
trwa w najlepsze budowa kolejnego odcinka na Bora do Fieldorfa. niestety trzeba wierzyc na słowo bo zdjec brak.

·
Registered
1,836 Posts
Info z 19115:

Informujemy jednocześnie, że obecnie trwają prace nad projektem (dot. geometrii) dla budowy drogi dla rowerów na ul. Św. Wincentego.
Miejscami przy cmentarzu chodniki po obu stronach są dosyć wąskie, a jezdnia chyba nie jest przeskalowana. Place kamieniarzy zostaną okrojone?

·
Registered
21,258 Posts
Tutaj, powiedzmy, że można skasować miejsca parkingowe:

Tutaj nie widzę na ddr miejsca w ogóle:

Na południe od Borzymowskiej to już można rysować śmielej.

·
Registered
1,836 Posts
Wzdłuż muru cmentarza można pewnie zrobić CPR z odpowiednią nawierzchnią. Tym chodnikiem mało kto chodzi.
CPR to rak. Chcesz pod murem puścić rowerzystów, aby wpadali na wychodzących z kaplicy? Poza tym czasami jest tam taki tłok, że biegnąc nie ma jak minąć się z ludźmi, a w niektórych miejscach nie ma jak wyminąć się swobodnie we dwie osoby. Przypominam, że to jedna z najważniejszych ulic w dzielnicy i jedna z trzech idących w centrum Warszawy.
Albo parkingi pójdą do likwidacji albo część placów kamieniarzy. Do tego jeszcze będzie rondo z Borzymowską.

Na południe od Borzymowskiej to już można rysować śmielej.
Po południowej stronie miejsce jest. Północna najbardziej mnie ciekawi. Przy okazji powinna zapaść decyzja o rezygnacji z drugiej jezdni Św. Wincentego to wreszcie będzie można zabudować czymś porządnym te wszystkie place.

·
Registered
3,543 Posts
Miejscami przy cmentarzu chodniki po obu stronach są dosyć wąskie, a jezdnia chyba nie jest przeskalowana. Place kamieniarzy zostaną okrojone?
Tu chodzi o odcinek od Żaby do Kołowej. Dalej nic nie jest projektowane.

·
Registered
541 Posts
CPR to rak. Chcesz pod murem puścić rowerzystów, aby wpadali na wychodzących z kaplicy? Poza tym czasami jest tam taki tłok, że biegnąc nie ma jak minąć się z ludźmi, a w niektórych miejscach nie ma jak wyminąć się swobodnie we dwie osoby.
Tutaj to oczywiście bez sensu. Miałem na myśli kawałek od Gliarskiej/Matki Teresy do pierwszej bramy na cmentarz (a teraz może do przejścia przy nowym osiedlu na polu PGR). Wiem, że CPR to zło ale akurat na tym kawałku ruch pieszy (może z wyjątkiem 1 listopada) jest prawie zerowy (chociaż tutaj pewnie lepiej byłoby zrobić DDR na polu PGR..

·
Registered
1,836 Posts
Miałem na myśli kawałek od Gliarskiej/Matki Teresy do pierwszej bramy na cmentarz
Tam rzeczywiście nie ma dużego ruchu, ale w najbliższych latach będzie rósł. Nowe bloki się zaludniają, od września ruszyła nowa szkoła (teraz zdalnie, ale normalność wróci) i będą kolejne bloki. Jak coś robić to od razu porządnie, bo bawienie się w półśrodki to tylko marnowanie kasy.

·
Registered
5,270 Posts
Co to za mapa?
Warstwa "Rowery" w serwisie mapowym Urzędu Miasta - http://mapa.um.warszawa.pl/mapaApp1...Y=5788672.198393928&S=7&O=0&T=0&komunikat=off

No ale to nie ta strona miasta :)
Eee... sorry, ale naprawdę nie załapałem :( - w jakim sensie "nie ta strona miasta"?

EDIT: przy okazji (sądziłem, ze wyrobią się wcześniej... ale ważne, że już zbliżają się do końca :)):

www.nieporet.pl/inwestycje-gminne/budowa-sciezki-rowerowej-wzdluz-kanalu-zeranskiego

19.11.2020 r.

Budowa trasy pieszo-rowerowej wzdłuż Kanału Żerańskiego na terenie gminy zbliża się do końca. Na ostatnim odcinku II etapu, przed mostem w Rembelszczyźnie, teren przygotowany jest do położenia nawierzchni. Trzeci odcinek, do granicy z Warszawą, został już ukończony. Jest i chodnik i ścieżka rowerowa. Pozostały do wykonania prace wykończeniowe i porządkowe.

https://www.nieporet.pl/wp-content/uploads/2020/11/IMG_6287.jpg

https://www.nieporet.pl/wp-content/uploads/2020/11/IMG_6288-800x800.jpg

·
Registered
3,543 Posts
Takie coś tylko dłuższe można było zobaczyć w ostatnich kilku latach w wielu miejscach po obu stronach Wisły ;) Teraz budżet jest pusty, więc bez kasy z UE nie ma się co nastawiać na tak duże inwestycje...

·
Registered
34 Posts
Zebrałem się i przygotowałem zestawienie wg mojej wiedzy. Zwłaszcza dwie ostatnie kategorie są otwarte, tzn. może w nich brakować czegoś z trzech powodów: albo uznałem to za zbyt drobną rzecz, albo zbyt niepewną by o niej pisać, albo zwyczajnie zapomniałem ;)

Budżet obywatelski – realizacja do końca 2020:
  • Saska – Egipska – Bora-Komorowskiego (al. USA – Fieldorfa)
  • Meissnera i Umińskiego – pasy rowerowe
  • Wrocławska (Powstańców – Widawska)
  • Sokola (PKP Stadion)
  • Jana Olbrachta (Antka Rozpylacza – Bitwy Pod Lenino)
  • al. Stanów Zjednoczonych (Grenadierów – Czapelska)
  • Dolina Służewiecka (Puławska - al. KEN) – remont
  • Kasprowicza (Oczapowskiego - al. Zjednoczenia) – remont
  • Domaniewska (Modzelewskiego – Samochodowa)
  • Idzikowskiego (Piaseczyńska - al. Witosa)
Inne – realizacja do końca 2020:
  • al. Jana Pawła II (rondo ONZ – Nowogrodzka)
  • Kadetów (Łasaka – Poprawna)
  • Anielewicza (Okopowa – skwer Brandta) - pasy rowerowe
  • Wąwozowa (al. KEN – Rosoła) - remont
Budżet obywatelski – realizacja w 2021 (w tym zaległe projekty):
  • Grójecka (Opaczewska – Korotyńskiego) - remont
  • Racławicka (Żwirki i Wigury – Balonowa) - remont
  • Wybrzeże Szczecińskie (most średnicowy – Port Praski) - remont
  • Broniewskiego (Elbląska – Krasińskiego) - remont
  • Świderska (Trasa MP - Porajów) + przebudowa przy wiadukcie trasy mostowej
  • Marszałkowska (Świętokrzyska – Królewska, strona wschodnia)
  • Głębocka (od ronda przy Trasie Toruńskiej do CH Targówek)
  • Marszałkowska (Świętokrzyska – Widok)
  • Powstańców Śl. (Radiowa – Wrocławska)
  • Marymoncka (Podleśna - Smoleńskiego)
  • Wólczyńska (Reymonta - Andersena)
  • Conrada (strona płn-wsch.)
  • Marymoncka (Marymoncka 127 - Lindego)
  • Kasprowicza (Przy Agorze - Nocznickiego)
  • Grenadierów (Ostrobramska – al. USA)
  • Abrahama – pasy rowerowe
  • al. Jana Pawła II (Stawki – rondo Radosława)
  • Ząbkowska (Brzeska – Radzymińska) – pasy rowerowe
  • Stryjeńskich (Wąwozowa – Przy Bażantarni)
  • Andersa (Świętojerska – Długa)
  • Grzybowska (Żelazna – al. Jana Pawła II) – pasy rowerowe
Inwestycje „rowerowe” z gotową dokumentacją, bez finansowania:
  • al. Jana Pawła II (al. Solidarności - rondo ONZ, str. wsch.)
  • Rudnickiego-Perzyńskiego-Podczaszyńskiego - przebudowa
  • Senatorska (Marszałkowska – Moliera) – pasy rowerowe i przebudowa ulicy
  • Radzymińska (Bystra - gr. miasta)
  • Niemcewicza - Wesoła (1. Praskiego Pułku - Brata Alberta)
  • 1. Praskiego Pułku - Jana Pawła II Wesoła (Mazowiecka – Gościniec)
Inwestycje „rowerowe” w trakcie projektowania lub planowane do projektowania:
  • Starzyńskiego (Namysłowska - Rondo Żaba) – projektowanie na ukończeniu
  • pl. Trzech Krzyży – Nowy Świat
  • Grójecka (plac Zawiszy - Bitwy Warszawskiej 1920 r.) – projektowanie zawieszone
  • Marszałkowska (Królewska – pl. Bankowy) – projektowanie planowane w 2021
  • Pułkowa (Heroldów - gr.miasta) – na razie brak prac
  • Żeromskiego (Sacharowa – Reymonta) – na razie brak prac
  • Patriotów – koncepcja w 2021
  • Lucerny – koncepcja w 2021
Inwestycje „nierowerowe” w ramach których powstanie infrastruktura dla rowerów:
  • Wybrzeże Szczecińskie – Wybrzeże Helskie – przebudowa w trakcie
  • Trasa Łazienkowska (wiadukty nad Agrykolą) – przebudowa na etapie przetargu na realizację
  • Ciszewskiego (Kiedacza – al. Rzeczypospolitej) – budowa drogi wraz z DDR
  • Kasprzaka (Redutowa – Skierniewicka) – budowa linii tramwajowej wraz z odcinkami DDR
  • Gagarina (Belwederska – Czerniakowska) – budowa linii tramwajowej wraz z DDR
  • Andersa-Bonifraterska – przebudowa sygnalizacji przez TW powiązana z budową DDR i pasów rowerowych
  • Jana Kazimierza (Ordona – Studzienna) – przebudowa ulicy na etapie DŚU
  • Sokratesa (Wólczyńska – Kasprowicza) – przebudowa ulicy
  • rondo Dmowskiego (połączenie ul. Widok, Poznańskiej i Nowogrodzkiej)
  • pl. Na Rozdrożu (Jazdów - al. Szucha) – przebudowa placu, wraz z infr. rowerową
  • Chałubińskiego - al. Niepodległości (Nowogrodzka – al. Niepodległości) – przebudowa sygnalizacji wraz z DDR
  • kładka pieszo-rowerowa (Karowa – Okrzei) – brak finansowania
  • Powązkowska (Tatarska – Burakowska) – inwestor prywatny, przebudowa wraz z DDR
Pozwolę sobie dorzucić taką ciekawostkę: wcześniej, w wątku o stołecznej przestrzeni publicznej podejmowałem temat ścieżki rowerowej na Andersa (po wschodniej jej stronie - zamiast zamkniętych w miarę niedawno dziadoparkingów i względnie rozległej zatoczki samochodowej) - która mogłaby się tam znaleźć zamiast wcześniej planowanej (kiedyś, hen hen dawno) drugiej jezdni Andersa (Nowotek? ). Wygląda na to, że ten pomysł jest również spójny z planami Ratusza, co ma potwierdzenie w nowym planie zagospodarowania przestrzennego dla Muranowa Wschodniego (notabene mogliby tak nazwać obecne osiedle Muranów, zaś Muranowem Zachodnim ochrzcić do bólu sztuczne Nowolipki).

Nie jest to może żaden konkret, ale potwierdza to fakt, że Miasto ma ten pomysł z tyłu głowy.

By nie być gołosłownym - załączam link do w/w planu. W odnośnikach wewnętrznych na stronie jest jeden do mapki odnoszącej się do planu.

·
zoddali
2,334 Posts
Chciałbym zobaczyć coś takiego również po lewej stronie Wisły, zwłaszcza na Wilanowskiej od Dolinki od Wołoskiej.
Ścieżki rowerowe wzdłuż ciągu ul. Wolskiej i al. Solidarności najbardziej bym chciał zobaczyć. ;)

5241 - 5260 of 5441 Posts