SkyscraperCity banner

5261 - 5280 of 5439 Posts

·
Registered
400 Posts
Budżet obywatelski – realizacja do końca 2020:
  • Idzikowskiego (Piaseczyńska - al. Witosa)
Mam nadzieję, że przy Piaseczyńskiej będzie jakieś sensowne włączenie z jezdni. W tej chwili jest tam wygodna trasa z zachodu na wschód - przy skrzyżowaniu z Puławską można się włączyć do ruchu na jezdni i dojechać bez zatrzymywania aż do Sobieskiego. Jak po zmianach będzie trzeba zsiadać z roweru i przeprowadzać go przez Idzikowskiego przejściem dla pieszych, to mnie szlag trafi.

·
Registered
3,543 Posts
Droga dla rowerów będzie po północnej stronie, więc nie trzeba będzie przekraczać jezdni.

·
Registered
400 Posts
Droga dla rowerów będzie po północnej stronie, więc nie trzeba będzie przekraczać jezdni.
W jaki sposób bez przekraczania jezdni dostać się na DDR po północnej stronie jadąc stroną południową?

Tzn. oczywiście te dywagacje nie mają zbytniego sensu, bo zapomniałem o oczywistym sposobie przekroczenia jezdni w tym miejscu bez zsiadania z roweru - lewoskręt w Piaseczyńską i od razu prawoskręt w DDR :) Niemniej jednak to dalej mniej wygodne niż jazda w tym miejscu ulicą, która stanie się niezgodna z przepisami.

·
Registered
3,543 Posts
Przepraszam, zrozumiałem że chodzi o jadących ul. Piaseczyńską. Jadąc Idzikowskiego trzeba będzie skręcić w Piaseczyńską i włączyć się na DDR. Jazda w tym miejscu ulicą wiąże się z koniecznością wyprzedzania sznura aut stojących w korku, próbowałem kilka razy, wątpliwa przyjemność. Alternatywą będzie zjazd przez ul. Zawrat i park, wtedy w ogóle nie trzeba się martwić manewrami na jezdni.

·
Registered
21,244 Posts
Dlaczego przejazd dla rowerów w poprzek Chałubińskiego nie jest wybudowany jako ddr, tylko jako 9-metrowej szerokości jezdnia z organizacją ruchu typowo samochodową (znaki, sygnalizacja) i znakami "zakaz ruchu nie dotyczy rowerów"?

·
Registered
1,789 Posts
Dlaczego przejazd dla rowerów w poprzek Chałubińskiego nie jest wybudowany jako ddr, tylko jako 9-metrowej szerokości jezdnia z organizacją ruchu typowo samochodową (znaki, sygnalizacja) i znakami "zakaz ruchu nie dotyczy rowerów"?
To będzie oznakowane jako droga rowerowa

·
Registered
5,269 Posts
Noż * * * * * mać... :(

Drogowcy chcą uniknąć likwidacji jednego pasa ruchu w al. Niepodległości, więc rowerowy szlak północ - południe będzie mieć 800-metrową wyrwę. Akurat na przedłużeniu powstającego właśnie odcinka wzdłuż zwężonej jezdni al. Jana Pawła II.

(...) Ochocianie odkryli, że ZDM chce zaniechać wytyczenia odcinka rowerowego między Wawelską koło GUS-u a Nowogrodzką, gdzie kończy się właśnie budowa nowego przejazdu wschód - zachód w poprzek ul. Chałubińskiego: "Mogła też powstać pierwsza pełna trasa rowerowa północ-południe przez centrum (połączona dalej z Ursynowem i Żoliborzem). Z naszych wiadomości wynika, że inwestycja została zablokowana na samych szczytach władz w ratuszu. Czy prezydent Rafał Trzaskowski o tym wie?" - pytają społecznicy z Ochoty.

- Projektowanie cały czas trwa, więc ścierają się koncepcje i pomysły. Jeszcze nie jest przesądzone, jaka będzie ostateczna wersja - uspokaja nastroje Jakub Dybalski, rzecznik ZDM, który sam jest zapalonym rowerzystą. Według niego okazało się, że wytyczenie szlaków rowerowych od Wawelskiej do Nowogrodzkiej wymaga przesuwania krawężników, a być może także stojących blisko nich latarń. To z kolei wiązałoby się z koniecznością uzyskania decyzji środowiskowej. Trzeba by też przeprogramować i przestawić sygnalizację świetlną. Inwestycja rozrosłaby się do rozmiarów kończącej się teraz przebudowy al. Jana Pawła II za 18 mln zł.

Do "Stołecznej" dotarły też sygnały, że sprawę może dodatkowo skomplikować sąsiedztwo siedzib Służby Kontrwywiadu Wojskowego. To odcinek Oczki - Koszykowa i dalej przed Nowowiejską z wąskim, obstawionym słupkami chodnikiem, które uniemożliwiają parkowanie. Większe możliwości daje fragment od Nowogrodzkiej do Oczki przed Collegium Anatomicum z prosektoriami - pas ruchu ma tam aż 5 m szerokości i można by tu swobodnie zmieścić drogę rowerową.

Jakub Dybalski nie potrafi powiedzieć, kiedy zapadną decyzje. Nawet w sprawie odcinka Domaniewska - Wawelska.

·
Bär
254 Posts
Dzis widzialem, ze budowa DDR na Olbrachta ruszyla pelna para. Ciezki sprzet korytowal dalszy szlak od strony Antka Rozpylacza. Narazie z pominieciem przystanku autobusowego. A propos jest gdzies dostepny projekt budowlany tego odcinka? Mam nadziej ze skonczy sie parkowanie i jezdzenie autami po chodnikach w okolicy ronda z Redutowa

·
Registered
156 Posts
^

^^
Noż * * * * * mać...
Byłaby to niepowetowana strata dla rozwoju transportu rowerowego gdyby zostawili w środku taki teleport :/
Moim zdaniem ZDM i ZMiD w pierwszej kolejności powininni skupić się na grubszych inwestycjach, umożliwiających lub udrażniających międzydzielnicowy transport rowerowy, takich jak:
  • Aleja Niepodległości,
  • Grójecka,
  • Aleja Armii Ludowej i Most Łazienkowski,
  • Plac Trzech Krzyży i Nowogrodzka,
  • Most Poniatowskiego i Aleja Waszyngtona (Tramwaje Warszawskie).

·
Registered
3,543 Posts
Moim zdaniem ZDM i ZMiD w pierwszej kolejności powininni skupić się na grubszych inwestycjach
ZDM i ZMID mogą się skupiać tylko na tych inwestycjach, na które zielone światło dają władze miasta i na które pieniądze dają radni.

Z tej listy wszystkie te trasy rowerowe są przygotowywane. Ale jako że są to "grubsze inwestycje", to ich realizacja jest zdecydowanie trudniejsza i droższa niż budowa DDR na takiej Bora-Komorowskiego czy Olbrachta. I zwracam uwagę że w obecnym budżecie miasta (poza budżetem obywatelskim) jest bardzo szczupło z kasą, nie tylko na inwestycje rowerowe.

·
Registered
156 Posts
^ Co do uwarunkowań finansowych - słuszna uwaga i pełna zgoda :)
Niemniej jednak mam nadzieję, że pomimo wszelkich przeciwności, uda się w niedalekiej przyszłości zrealizować w całości wymienione przeze mnie inwestycje bo dzięki nim moglibyśmy pomału mówić o całościowej, międzydzielnicowej siatce tras rowerowych (oprócz wymienionych wcześniej inwestycji dodałbym jeszcze Grochowską), która pomogłaby zdecydowanie lepiej wykorzystać potencjał wynikający z już istniejącej infrastruktury oraz zdynamizowałaby dalszy wzrost znaczenia transportu rowerowego w mieście (moim zdaniem dużo bardziej niż nawet dziesiątki pomniejszych inwestycji) :)

·
Registered
3,543 Posts
Myślę że każdy ma swoją listę TOP10 najpilniejszych tras rowerowych :) Dla mnie np. w tej chwili takim TOP4 dla powiązania centrum z resztą miasta są (kolejność losowa):
1) al. Niepodległości od GUS do Nowogrodzkiej (podłącza Mokotów, Ursynów i część Ochoty)
2) al. Solidarności od Leszna do pl. Bankowego (podłącza Wolę i Bemowo)
3) Starzyńskiego od Namysłowskiej do ronda Żaba (podłącza Targówek)
4) Łazienkowska od Rozbratu do Wisły (podłącza Pragę-Południe, Rembertów i Wawer)

·
Registered
5,269 Posts
2) al. Solidarności od Leszna do pl. Bankowego (podłącza Wolę i Bemowo)
Tutaj na razie żadne prace, nawet koncepcyjne, się nie toczą? Tak się upewniam, bo chyba ten odcinek na razie nigdy jeszcze się w żadnych komunikatach się nie pojawił, choćby jako będący na najbardziej wstępnym etapie? (oczywiście zgadzam się, że jest bardzo ważny - dlatego chciałem się upewnić :))

·
Registered
3,543 Posts
Ująłbym to tak - na razie jest świadomość potrzeby rozpoczęcia prac. Ale z próżnej kasy ciężko o pieniądze na kolejne projekty...

·
Registered
156 Posts
Mam 2 pytania odnośnie drogi rowerowej na ulicy Prostej, a mianowicie:
  • czy będzie coś robione z tym nieszczęsnym przejazdem po południowej stronie w formie CPR z ulicą Miedzianą?
  • Pełnomocnik rowerowy wspominał coś o przebudowie przy Generation Park - czy chodzi o uzupełnienie ciągłości drogi rowerowej po północnej stronie ulicy (od Wroniej do Towarowej)?
Jakby ktoś coś wiedział to z góry dziękuję za info!

5261 - 5280 of 5439 Posts