SkyscraperCity banner

5321 - 5340 of 5421 Posts

·
Registered
3,522 Posts
To jest zabruk. Zawsze się tak robi po wykopach. Inaczej nowy asfalt by się zapadł jak się ziemia pod spodem ubije. Zabruki są tymczasowe i po kilku tygodniach/miesiącach asfalt wraca.

·
Registered
5,260 Posts
Jak ktoś był zainteresowany, jak wygląda 500 metrów wzdłuż Kanału Żerańskiego, między granicą Warszawy (koniec inwestycji gminy Nieporęt) a Kobiałką. Dobry temat na projekt do najbliższego Budżetu Obywatelskiego ;) ("Załatajmy dziurę nad Kanałem!", "Naprawmy 500 metrów hańby!", "Do Nieporętu po ścieżce, nie przez błoto!", "Łosiowe Błota tylko na Bemowie, nie nad Kanałem Żerańskim" - albo coś w tym guście...).

Kanał Żerański 18.12.2020 (cała galeria)

·
Registered
3,522 Posts
O ile pamiętam zawsze to tak wyglądało. Byli i zwolennicy i przeciwnicy asfaltowania tej gruntowej ścieżki. Teraz rzuca się w oczy w kontraście do asfaltu.

·
Registered
5,260 Posts
O ile pamiętam zawsze to tak wyglądało. Byli i zwolennicy i przeciwnicy asfaltowania tej gruntowej ścieżki. Teraz rzuca się w oczy w kontraście do asfaltu.
Nie chodzi mi o kwestię asfaltowania, ani o dalszy gruntowy odcinek (na południe od Kobiałki), który nie jest najgorszy. Ten fragment - między mostem a granicą miasta - jest przede wszystkim miejscami rozjeżdżony przez sprzęt budowlany... Dałem zdjęcie najbardziej "kontrastowe", ale tam są "ciekawsze" fragmenty:

·
Registered
363 Posts
Witam, jeśli nie macie nic przeciwko chciałbym przenieść jeden z tematów powstałych po otwarciu POW właśnie tutaj. Chodzi o brakujący fragment DDR wzdłuż Ł7 czyli przedłużenie/połączenie ulicy Tuberozy z Patriotów. Jest to raczej mały temat dlatego nie zasługuje na osobny wątek, ale z drugiej strony wiem, że interesuje się nim klika/kilkanaście osób.

Najwygodniej byłoby zrobić wspomnianą DDR w ramach inwestycji POW po łuku wzdłuż ekranów nad rowem ale wydaje się to już raczej nierealne. Na chwilę obecna próbuję przeforsować to w ramach budżetu partycypacyjnego w skromniejszej formie – wysłałem pytania w tej sprawie do urzędu Wawra – załącznik PDF.

05.01.2021 dostałem odpowiedź, że sprawa została przekazana Wydziału Inwestycji. O ewentualnych dalszych informacjach w tej sprawie będę informował właśnie w tym wątku. Dzięki.

Mapka (niebieskie - istniejąca infrastruktura, czerwone - brakująca infrastruktura):
View attachment 933891

Ujęcia z terenu:
View attachment 933894
View attachment 933896
View attachment 933898
View attachment 933899
View attachment 933900
View attachment 933901
View attachment 933902
View attachment 933903
View attachment 933904
Tak jak część z Was podejrzewała realizacja tego pomysłu z Budżetu Partycypacyjnego jest niemożliwa. Poniżej fragment odpowiedzi jaką otrzymałem z Urzędu Dzielnicy:

"(...) Na wskazanym przez Pana fragmencie ul. Tuberozy niestety w dużej części są to grunty do których m.st. Warszawa nie ma tytułu prawnego.

Szerokość działki drogowej ul. Tuberozy na wskazanym przez Pana odcinku wynosi od około 0,6 m do około 3,5 m, wg wytycznych Biura Drogownictwa i Komunikacji m.st. Warszawy zawartych w Standardach projektowych i wykonawczych dla systemu rowerowego w m.st. Warszawy cyt. „ 3.3.3 Minimalna szerokość ścieżki rowerowej wynosi:

• ścieżka jednokierunkowa – 1,5m,
  • ścieżka dwukierunkowa – 2,0 m. „

Dodatkowo działka drogowa własności m.st. Warszawy nie przylega do ścieżki rowerowej wykonanej w ramach budowy POW w związku z czym nie ma możliwości dowiązania się do istniejącej infrastruktury rowerowej. (...)
"

Sprawa została przekazana do GDDKiA oraz do Pełnomocnika Prezydenta m.st. Warszawy ds. komunikacji rowerowej. Prawdopodobnie już nic z tego nie wyniknie ale jeżeli dostanę jeszcze jakąś odpowiedź to Was poinformuję. Dziękuje wszystkim za zainteresowanie.

·
WUNGIEL
3,581 Posts

·
Registered
5,260 Posts
ZMID otworzył oferty w przetargu na ostatni kawałek Lazurowej, dwie oferty poniżej kosztorysu.

www.warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7,54420,26697939,poszerza-ostatni-kawalek-lazurowej-ale-oszczednie-bez-wiaduktow.html

Po podpisaniu umowy wybrany wykonawca dostanie 13 miesięcy. Koncepcja przewiduje dwie jezdnie z dwoma pasami ruchu i sygnalizację świetlną u zbiegu z ul. Narwik. Powstaną też droga rowerowa i zebra dla pieszych. Inwestycja ma być gotowa w 2023 r.
To może nie jest jakaś spektakularna inwestycja... Ale póki co tak mało dobrych wiadomości się szykuje w najbliższym czasie, że nawet takie niecałe 500 metrów wydaje mi się warte odnotowania. ;)

BTW - jak już dociągną ddr do wiaduktu nad S8, to według Was tam jest dość miejsca na samym wiadukcie (po zachodniej stronie?), żeby od razu ścieżkę przedłużyć za wiadukt (dostawiając znaki/malując linie + dwa światła do przebudowy)? Bo na północ za wiaduktem jest już kawałek asfaltu (150 metrów), tylko nieoznaczony jako ddr. Wtedy do połączenia z nową ścieżka wzdłuż Kaliskiego zostałoby tylko ok. 760 metrów - a to byłaby już szansa na powstanie w jakiejś realnej przyszłości ważnej trasy o znaczeniu nawet ponadlokalnym.

·
WUNGIEL
3,581 Posts
^^ To przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej. Aż dziwne że nie ma tu korporacji Mosty Katowice i Schuessler Plan.

Informacja z sesji otwarcia ofert dnia 18.01.2021r., godz. 11:00.

Do dnia 18.01.2021r., do godziny 10:00 wpłynęły 2 oferty.

Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia kwotę w wysokości 1 000 000,00 zł.

Nr
oferty​
FIRMA (NAZWA) LUB NAZWISKO ORAZ
ADRES WYKONAWCY​

cena brutto​
1​
JPPC Polska Sp. zo.o. ul. Bronisława Czecha 36, 04-555 Warszawa

385 700,00​
2​
Konsorcjum firm:
Urban media Ewa Urban, Al. Niepodległości 13/73, 02-653 Warszawa – lider;
Rem Projekt Marcin Łukasiewicz, ul. Jana Brzechwy 16, 96-100 Skierniewice - Partner

584 250,00​

·
Semper Invicta
26,577 Posts
Remonty po polsku... Tuż przy budowie SKYSAWA od Polskiego Holdingu Nieruchomości. Nie wiem, czy to w związku z budową wieżowca, ale czy naprawdę tak ciężko jest wylać kilka metrów kwadratowych asfaltu skoro już się go skuło? I to jeszcze kostką bauma... Totalny brak poszanowania estetyki przestrzeni publicznej, a do tego obniżenie komfortu jazdy.

Poczekajmy, zresztą Inwestor/Wykonawca nie tylko "popsuł" DDRke. Granitowa nawierzchnia chodnika została dokładnie rozwiercona pod podpory drewnianego zadaszenie, po wcześniejszym kilkucentymetrowym obsunięciu nawierzchni chodnika ku wykopowi - na etapie wylewania ścianek szczelinowych i wybierania gruntu - Zobaczymy czy to wszystko będzie naprawione. Ja zapewne będę interweniował po oddaniu na powrót chodnika pieszym. Zresztą nie inaczej jest na sąsiedniej budowie Central Point'u przy skrzyżowaniu Świętokrzyskiej z Marszałkowską. Tam zamiast kilku płytek najpierw zamontowano onzakowania ciągów pieszych i rowerowych, a teraz po zmianie w organizacji ruchu w kolejnym etapie tylko zalano betonem wyrwy po wcześniej usuniętych granitowych płytach.

^^ To przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej. Aż dziwne że nie ma tu korporacji Mosty Katowice i Schuessler Plan
Mosty Katowice załapały ostatnio sporą zadyszkę i nie bez związku z COvidem... Kiedyś startowali niemal we wszystkim, teraz większość przetargów bez nich...

·
Registered
5,260 Posts
Na dziś nic nie wiadomo. Rząd może się wycofać, zmienić zdanie, UE może wprowadzić jakąś pulę rozdzielaną bezpośrednio samorządom itd.

Natomiast faktem jest, że bez środków UE nie ma co liczyć na podobne duże inwestycje jak w latach 2016-2019, czyli wielokilometrowe korytarze rowerowe z przebudową skrzyżowań itd. A takich potrzeba myślę że jeszcze ok. 20 czyli podobnie jak w pierwszym rzucie ZIT (łącznie kosztowało to 185 mln zł na 3 lata, z czego pewnie ok. 40% to sama infrastruktura rowerowa). Bez środków unijnych pozostaje kilka mln zł rocznie na drobniejsze inwestycje (głównie te pozostałe z budżetu obywatelskiego) + Nowe Centrum Warszawy które prezydent wymienia w czołówce swoich priorytetów i na które jak się wydaje pieniądze się znajdą.
Nie chcę chwalić dnia przed zachodem, ale...

warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7,54420,26701445,rzad-wycofal-sie-z-pomyslu-odciecia-aglomeracji-warszawskiej.html

- Wsłuchaliśmy się w głos samorządowców i umożliwiamy Warszawie udział w mazowieckim programie regionalnym - poinformował rząd PiS. Stawką była możliwość korzystania z funduszu, z którego jest do wydania 7,5 mld zł

(...) Wyłączenie Warszawy oraz dziewięciu otaczających stolicę powiatów z dostępu do funduszy unijnych rozdzielanych przez struktury podlegające marszałkowi województwa mazowieckiego rząd zapowiedział w listopadzie.
Nie uwierzę tak do końca, dopóki nie zobaczę podpisanych umów na dofinansowanie... Ale jednak pewna nadzieja się pojawia. :)

Pułkowa, Czecha, Patriotów, Krakowska... Ech... system DDR-ów mój widzę ogromny! ;)

·
Registered
5,260 Posts
^
Też się cieszę :) Ale czy nie lepiej Al. Niepodległości, Grójecka, Marszałkowska, Łazienkowska czy Grochowska? ;)
A to wiadomo. ;) Napisałem tak, bo jak rozumiem będzie chodzić o pieniądze ze Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych - a tam chyba priorytet mają trasy, które da się podciągnąć pod "integrację metropolii"? Ale oczywiście to nie wyklucza i innych (w pierwszej edycji sfinansowano z tych środków m.in. Okopową).

Czy źle to rozumiem i ten element nie będzie miał specjalnego znaczenia przy konstruowaniu wniosku?

·
Registered
3,522 Posts
ZIT był instrumentem wymyślonym w perspektywie unijnej 2014-2020. Nie ma żadnej pewności że taki sam instrument z tymi samymi celami i kryteriami powstanie w kolejnej perspektywie.

·
Registered
1,439 Posts
ZIT był instrumentem wymyślonym w perspektywie unijnej 2014-2020. Nie ma żadnej pewności że taki sam instrument z tymi samymi celami i kryteriami powstanie w kolejnej perspektywie.
Ja bym się zdziwił gdyby taki instrument albo analogiczny nie powstal. Pare aglomeracji by się w calej Polsce znalazło, więc problemow i zaciśnionej lokalanej wspolpracy samorządow też.

·
Registered
387 Posts
Jak ktoś był zainteresowany, jak wygląda 500 metrów wzdłuż Kanału Żerańskiego, między granicą Warszawy (koniec inwestycji gminy Nieporęt) a Kobiałką. Dobry temat na projekt do najbliższego Budżetu Obywatelskiego ;) ("Załatajmy dziurę nad Kanałem!", "Naprawmy 500 metrów hańby!", "Do Nieporętu po ścieżce, nie przez błoto!", "Łosiowe Błota tylko na Bemowie, nie nad Kanałem Żerańskim" - albo coś w tym guście...).

Kanał Żerański 18.12.2020 (cała galeria)
Pierwszy krok zrobiony to budżet obywatelski na 2022, termin do 4 maja i decyzja czy dopuszczą projekt do głosowania, które będzie 15-30 czerwca 2021
992317

·
Registered
1,439 Posts
Pierwszy krok zrobiony to budżet obywatelski na 2022, termin do 4 maja i decyzja czy dopuszczą projekt do głosowania, które będzie 15-30 czerwca 2021
View attachment 992317
Szacun kolego, to się nazywa prawdziwa oddolna inicjatywa obywatelska. Oby się udało

·
Registered
5,260 Posts

Brawo! Naprawdę, naprawdę świetna robota! :) Gdyby się dało - dałbym dziesięć lajków :)
Trzymam kciuki za pozytywną weryfikację i późniejsze głosowanie!

5321 - 5340 of 5421 Posts