SkyscraperCity banner

101 - 120 of 5329 Posts

·
Registered
Joined
·
70 Posts
To chyba najlepsza wiadomomosc w tym roku. Jak wszyscy powyzej mam nadzieje, ze to jaskolka, ktora wreszcie odmrozi mozgi naszych inzynierow drogowych.
Troche mnie smieszy, ze trzeba bylo do tego pracy dyplomowej i wojny doktora politechniki z "wybojami". To pokazuje jak strasznie jestesmy zacofani.

Miejsce jest ciekawe - trzeba tylko polaczyc je ze sciezka wzdluz Anielewicza, Nowym Miastem, Mostem Gdanskim i Wislostrada.

Pozdrawiam z daleka.
 

·
Autostradowy Leming
Joined
·
10,302 Posts
Co do powyższego, to widziałem jak autobusy ścinają tyłami zakręt na Międzyparkowej, jakby był tam rowerzysta to po nim.

A poza tym, dla poprawienia humoru:

Most Poniatowskiego nie dla dwóch kółek

kmaj , nat 11-08-2008, ostatnia aktualizacja 11-08-2008 21:46

Na wyremontowanej przeprawie zabraknie ścieżek rowerowych. Cykliści pytają dlaczego. Drogowcy odpowiadają: nie da się.

Kapitalny remont jezdni i chodników na moście Poniatowskiego ma się skończyć do 21 sierpnia. Nasi czytelnicy są zaniepokojeni, dlaczego przy okazji robót nie wybudowano ścieżek rowerowych. – Teraz przejazd przez przeprawę to rosyjska ruletka. Chodnik nie jest oddzielony od ulicy, którą pędzą samochody – mówi rowerzysta Rafał Gajewski.

– Ścieżki nie będzie – rozwiewa nadzieje cyklistów rzeczniczka Zarządu Dróg Miejskich Urszula Nelken. – Prowadzimy remont kapitalny zabytkowego mostu. Wykonawca odtworzy więc stan sprzed rozpoczęcia prac.

– Czyli trzeba by wyburzyć most i zbudować most od nowa? – ironizuje Rafał Muszczynko z Warszawskiej Masy Krytycznej. – Najprościej powiedzieć, że się nie da. Trudniej zastanowić się nad rozwiązaniem – wytyka.

Według drogowców, chodnik powinien mieć minimum półtora metra szerokości, ścieżka rowerowa tyle samo. Na moście jest więc za wąsko, by obok siebie zmieścić i chodnik, i ścieżkę.

– Ale przecież drogowcy zrobili ścieżkę rowerową na ul. Oboźnej. Tam mieli jeszcze mniej miejsca – twierdzi Rafał Muszczynko. Rowerzyści proponują: – Po jednej stronie może być chodnik dla pieszych, a po drugiej ścieżka rowerowa.

Na takie rozwiązanie drogowcy też się nie godzą. – Na moście zrobiłby się niebezpieczny bałagan – takich reguł nikt by nie przestrzegał – twierdzą.
 

·
Registered
Joined
·
1,752 Posts
Gratuluje przełamanej bariery mentalnej w tworzeniu dróg rowerowych! Wreszcie ktoś potraktował rower godnie; w ogóle rower zaczął szanować.
 

·
Registered
Joined
·
874 Posts
Most Poniatowskiego nie dla dwóch kółek

Na wyremontowanej przeprawie zabraknie ścieżek rowerowych. Cykliści pytają dlaczego. Drogowcy odpowiadają: nie da się.
Akurat w tym konkretnym przypadku, przy 2-miesięcznym remoncie, faktycznie nie dało się. Na obecnym chodniku jest po prostu za mało miejsca - trzeba by poszerzać most (a że jest to zabytek - to raczej wykluczone). A przy wieżyczkach to nie tyle jest za mało miejsca, co go w ogóle nie ma.
A nawet gdyby miejsce było, to nie bardzo jest jak połączyć rowerowo most z terenem na którym stoi (więc służyłby tylko jako tranzyt Al. Jerozolimskie - rondo Waszyngtona).
Chyba jedyna jako tako realna możliwość, to podwieszenie drogi rowerowej POD mostem (wtedy też łatwiej połączyć ją z terenem).
 

·
Registered
Joined
·
2,364 Posts
Najłatwiej byłoby zrobić z chodników szlak pieszo-rowerowy. Ale jak znam życie ZDM z miejsca wymyśliłby 10 powodów "nie da się". Nic się nie da. Tylko kasę brać z publicznego worka się da.
Mija półmetek rządów HGW, z zapowiadanych dziesiątków km dróg rowerowych pojawiło się ze 4 km, z czego połowa z kostki dałna. Kaczor wybudował tak samo mało.
 

·
Registered
Joined
·
874 Posts
Najłatwiej byłoby zrobić z chodników szlak pieszo-rowerowy. Ale jak znam życie ZDM z miejsca wymyśliłby 10 powodów "nie da się".
Problem jest z wieżyczkami. Tam po prostu chodnik przechodzi przez wnętrze wieżyczki (wąskie przejście, schody). No po prostu nie ma miejsca.
Projektanci z początku XX wieku byli mało przewidujący i nie przewidzieli popularności cyklizmu ;-)

Mija półmetek rządów HGW, z zapowiadanych dziesiątków km dróg rowerowych pojawiło się ze 4 km, z czego połowa z kostki dałna. Kaczor wybudował tak samo mało.
A to niestety prawda. Jak zwykle skończyło się na wyborczych obietnicach.
 

·
Iroquois of Europe
Joined
·
9,916 Posts
W końcu może wybiorę się rowerem do Kampinosu. ;)

http://www.zw.com.pl/artykul/2,277712_Bedzie_szlak_do_puszczy_.html
zw.com.pl » Warszawa
Będzie szlak do puszczy
Maciej Miłosz , Piotr Szymaniak 11-08-2008, ostatnia aktualizacja 11-08-2008 22:25

Coraz bliżej do połączenia szlakiem rowerowym ostatniej stacji metra Młociny z Puszczą Kampinoską. Trasa, o którą walczyliśmy od kilku miesięcy, będzie wyznaczona już jesienią.
źródło: Życie Warszawy

Brakuje tylko podpisu prezydent miasta Hanny Gronkiewicz-Waltz. Musi ona zgodzić się na przesunięcie środków, których Bielany nie wykorzystały na odśnieżanie ulic. Dzięki łagodnej zimie teraz w dzielnicy są pieniądze na wyznaczenie turystycznego szlaku z Huty do lasu Nowa Warszawa (dawniej znanego jako Las Młociński). A stamtąd już tylko krok do puszczy.

– Po dokonaniu zmian w budżecie władze dzielnicy podpiszą umowę z wykonawcą szlaku – mówi Anna Chudyba z Wydziału Ochrony Środowiska urzędu dzielnicy Bielany. – Powinien być gotowy jesienią.

Światła na Wóycickiego

Przebieg wyznaczyło już Polskie Towarzystwo Turystyczno- -Krajoznawcze. Jest on taki sam, jak zaproponowana przez nas ścieżka rowerowa (patrz mapka). – Uważam, że to najlepszy możliwy przebieg – mówi Eugeniusz Kuśmierz z PTTK.

Największym problemem było przecięcie ruchliwej ulicy Wóycickiego. Najsensowniejszym rozwiązaniem jest zbudowanie sygnalizacji świetlnej. – W planie przyszłorocznego budżetu rezerwujemy środki na zaprojektowanie tam bezpiecznego przejścia pieszo-rowerowego z sygnalizacją świetlną – zapowiada Chudyba. – Może ono powstać w przyszłym roku.

Wtedy rowerowy przejazd z metra (kolejką można przewozić rowery bezpłatnie) do puszczy będzie przystosowany nawet do wycieczek z małymi dziećmi.

Czekając na most Północny

W kwietniu redakcja „ŻW“ zaproponowała utworzenie drogi rowerowej łączącej stację metra Młociny z Kampinoskim Parkiem Narodowym. Dziewicza puszcza tak blisko dużego miasta to ewenement na skalę światową. Tym bardziej zależało nam na tym, aby kilkaset kilometrów kampinoskich szlaków rowerowych było łatwo dostępnych dla mieszkańców stolicy.

Co prawda przygotowany turystyczny szlak nie jest tak wygodny jak ścieżka z prawdziwego zdarzenia, ale to i tak ogromne ułatwienie dla cyklistów. Z inwestycjami rowerowymi, które wymagają większych nakładów finansowych, Bielany czekają na rozpoczęcie budowy mostu Północnego oraz modernizację kanalizacji pod ulicą Encyklopedyczną.
 

·
Registered
Joined
·
4,560 Posts

Co tu dużo pisać... :cheers:
Początek czegoś bardzo dobrego. Oby więcej miejsc, gdzie można będzie postawić znak taki, jak w moim avatarze! ^^
Szczytem marzeń byłoby z mojej strony, gdyby taki pas rowerowy pomalowano na czerwono. Mam nadzieję, że z czasem w naszym kraju znajdę i to. :)

BTW powinno być tak: pasy rowerowe na jezdni, tam gdzie ruch samochodowy jest mniejszy i ścieżki rowerowe na chodniku, tam gdzie miejsce mają ruchliwe trasy.
 

·
Registered
Warszawa
Joined
·
4,895 Posts
Żeby było śmiesznie, tam (tzn. bardziej na Międzyprakowej) jest momentami tak fatalny stan nawierzchni, właśnie na na obrzeżach - tam gdzie wytyczono ścieżkę - że w praktyce ja tam jeżdżę chodnikami (zresztą zwykle pustymi).
 

·
Registered
Joined
·
4,560 Posts
Hmm.. Napiszę tak: Na początek dobre i to. Teraz ważne, żeby zastosowano to rozwiązanie na ulicach, które nadają się do jeżdżenia po nich rowerem... :nuts:
 

·
Autostradowy Leming
Joined
·
10,302 Posts
http://www.zw.com.pl/artykul/2,280913_Rowerem_wzdluz_rzeki_.html

Rowerem wzdłuż rzeki

Anna Brzezińska 21-08-2008, ostatnia aktualizacja 22-08-2008 08:58

Na Starówce można oglądać wystawę poświęconą Wiśle. To okazja do poparcia stworzenia Wiślanej Trasy Rowerowej.

Wielkoformatowe prace staną dziś rano na pl. Zamkowym. Wystawę „Wisła – ostatnia taka rzeka Europy“, złożoną ze 104 fotografii najpiękniejszych przyrodniczo zakątków rzeki, można podziwiać tylko do jutra. Potem pojedzie m.in. do Torunia, Płocka i Gdańska.

Objazdowa prezentacja, której autorami są m.in. Robert Dejtrowski, Renata i Marek Kosińscy oraz Michał Stokowski, to część społecznej kampanii promującej budowę Wiślanej Trasy Rowerowej. Ma ona liczyć ok. 1200 km, czyli niewiele więcej niż samo koryto rzeki. Poprowadzi głównie szczytami wałów przeciwpowodziowych. Koncepcja już jest. Gorzej z wprowadzeniem jej w życie.

– Przy realizacji tego projektu muszą współpracować wszystkie samorządy gmin leżących nad Wisłą – zaznacza Jerzy Batycki, koordynator wystawy. Dlatego w każdym z dziewięciu miast, które do końca miesiąca odwiedzi prezentacja, organizatorzy spotykają się z władzami. By nie być gołosłownym, przedstawiają im głosy poparcia trasy. Podczas wystawy petycję w sprawie stworzenia trasy rowerowej może podpisać każdy.

– Chcemy uzbierać 10 tys. podpisów – mówi Batycki. Do dzisiaj mamy ich 3 tys. Treść petycji znajduje się również na stronie www.wislanatrasarowerowa.pl.

W latach 2003 i 2007 w ramach akcji poparcia dla rekreacyjnego zagospodarowania brzegów rzeki zorganizowano rajd rowerowy. Pomysł jednak upadł – ile można jechać w spalinach po asfalcie? To pytanie zadawali sobie nawet najwytrwalsi kolarze, którzy pokonali trasę od Wisły do Gdańska. – To pokazuje, jak bardzo potrzebna jest ścieżka – wzdycha Batycki. – Dziś można rowerem pokonywać dziesiątki kilometrów i nie zobaczyć najpiękniejszej, bo nadal najdzikszej rzeki w Europie – mówi. Tak w stolicy, jak i w całej Polsce często jedyną szansą na zbliżenie się do rzeki są mosty albo promy.
 

·
P a w r z e s
Joined
·
3,860 Posts
W Warszawie przybył nam kawałek asfaltowej drogi rowerowej i to na samym końcu miasta wzdłuż szlaku rowerowego przy ul. Radiowej na wysokości nowej pętli Fort Babice :) A jednak tu można było dać asfalt a na ważniejszych inwestycjach "niedałosie" ... :eek:hno:

(przepraszam za jakość zdjęć)
 

·
Registered
Joined
·
4,560 Posts
Jakiej ten odcinek jest długości? :nuts:

BTW: Krawężników oczywiście się parę centymetrów nie dało obniżyć, tak żeby były równo z jezdnią... Ale i tak najgorzej nie jest.
 

·
Robert
Joined
·
9,802 Posts
Ogólnie jechałem ostatnio ścieżką rowerową wzdłóż Bitwy Warszawskiej i byłem bardzo miło zaskoczony.Świetna jakość nawierzchni w zdłóż ładnego dostojnego szpaleru drzew.
A.aż miło ponieważ uważałem zawsze ta ulicę jako ściek komunikacyjny .Niestety co piękne szybko się kończy i przy Hali Banacha powrót do szarej rzeczywistości.Na pewno znalazło by się miejsce aby pociągnąć do Pola Mokotowskiego ..
 

·
Registered
Warszawa
Joined
·
4,895 Posts
Swego czasu jeździłem tamtędy dosyć często, faktycznie od grójeckiej na wschód trzeba po chodniku.. ale tam mało ludzi chodzi. Ogólnie dobra trasa. Mnie bardziej przeszkadza kierunek zachodni i rondo zesłańców gdzie trzeba rower nosić po schodach :D No i ciemny jak cholera tunel pod torami w ciągu prymasa... człowiek jedzie i się zastanawia czy metr przed nim nie leży jakaś cegłówka.
 

·
Robert
Joined
·
9,802 Posts
Swego czasu jeździłem tamtędy dosyć często, faktycznie od grójeckiej na wschód trzeba po chodniku.. ale tam mało ludzi chodzi. Ogólnie dobra trasa. Mnie bardziej przeszkadza kierunek zachodni i rondo zesłańców gdzie trzeba rower nosić po schodach :D No i ciemny jak cholera tunel pod torami w ciągu prymasa... człowiek jedzie i się zastanawia czy metr przed nim nie leży jakaś cegłówka.

Włąnczam światła.
Wjeżdzając do niego z pełnego słonecznego dnia do ciemnego tunelu następuje kompletne zaćmienie oczu Jeden świetlny punkt na horyzoncie i na tle jego muszki co w rzeczywistości okazują się że są to rowerzyści
 

·
Registered
Joined
·
69 Posts


Więcej stojaków na rowery w Śródmieściu

miecz 2008-10-02, ostatnia aktualizacja 2008-10-03 15:14:01.0

- Będą wygodne, bezpieczne, nowoczesne - zapowiadają urzędnicy. Aż kilkadziesiąt nowych stojaków rowerowych pojawi się na wiosnę na śródmiejskich ulicach.

Niebieskie stojaki w kształcie litery "U" pojawiły się rok temu. W dwudziestu dwóch miejscach m.in. w rejonie al. "Solidarności", Starówki, Krakowskiego Przedmieścia, na Powiślu można na nich zostawić 300 rowerów. Dzielnica wydała na stojaki ok. 18 tys. zł. - Nowe staną tam, gdzie są najbardziej potrzebne - mówi Marcin Rzońca, zastępca burmistrza dzielnicy. Urzędnicy ze Śródmieścia czekają na propozycje rowerzystów. Zgłoszenia można przesyłać na [email protected].
Zobacz na mapie, gdzie znajdują się stojaki na rowery
 
101 - 120 of 5329 Posts
Top