SkyscraperCity banner

1501 - 1520 of 1552 Posts

·
.
Joined
·
509 Posts
Dokładnie - zawsze się zastanawiałem, jak to możliwe, że w takim miejscu znajduje się parking strzeżony rodem z lat 90. UW robi dobrą robotę jeśli chodzi o urbanistykę dolnej części skarpy. Mam nadzieje, że zaprojektują coś co zszyje budynki lingwistyki z architekturą Mariensztatu.
 

·
Registered
Joined
·
559 Posts
Tu trochę więcej o konkursie na budynek przy Furmańskiej. Plus ciekawa informacja o tym, że jako "potrzebę najbliższej przyszłości" uniwersytet traktuje budowę windy łączącej budynki na dole skarpy z tymi na górze.
 

·
Registered
Joined
·
20,899 Posts
Schodki by zrobili najpierw. Kiedyś było wyjście przez bramkę w murze i schody za Pałacem Kazimierzowskim bezpośrednio na skarpę, zamknięte ok. 1968 (chyba nie bez związku...), po kilku latach zamurowane, po jeszcze kilku rozebrane.
O tutaj: Google Maps (od góry)
Google Maps (od dołu)

Właściwie nawet schodków nie trzeba - do dziś jest wyprowadzająca na skarpę furtka między Auditorium Maximum a d. CIUW, oczywiście zamknięta na głucho:
 

·
Moderator
MENTALNA JULKA
Joined
·
26,059 Posts
W ogóle nowy Rektor obiecuje inwestycje, nie wiadomo jednak, czy rząd będzie realizował podpisane z UW porozumienie finansowe.
 

·
Registered
Joined
·
439 Posts
A myślisz, że czemu na UW wygrała opcja proPiSowska? Właśnie po to, żeby z rządem się jakoś układało i im pieniędzy nie odciął.
 

·
Moderator
MENTALNA JULKA
Joined
·
26,059 Posts
Totalna bzdura. Wygrał dlatego, że kontrkandydat dał się poznać w stylu rządzenia jako zamordystyczny autokrata właśnie w stylu pisowskim.

Bez urazy, ale kolejna osoba, która powiela wierutne łgarstwo Wyborczej, które widzę wszyscy łyknęli. Chwilę zastanowienia powinno dać od namysłu, że na Nowaka głosowały "lewicowe" wydziały jak dziennikarstwo, socjologia, politologia itp. a przeciw... w sumie nie wiem kto głosował, bo nawet macierzysty wydział nie poparł kontrkandydata.
 

·
Registered
Joined
·
4,124 Posts
O to to, imho politologia nie tyle nawet spisiała ile znacionalizowała się z 10 lat temu, a ówcześni pracownicy naukowi świetnie się odnaleźli w świecie dojnej zmiany (Poboży-radny PiS, podsekretarz stanu; Wawrzyk - poseł PiS, wiceminister, plagiator; Szymanek - ekspert PiS od zmian w TK [no jego akurat za plagiat w końcu wypieprzyli]) i pewnie jeszcze paru, o których istnieniu na szczęście dawno zapomniałem.
 

·
Moderator
MENTALNA JULKA
Joined
·
26,059 Posts
Generalnie są bardziej lewicujące i mniej lewicujące wydziały. Wymieniłem. To nie znaczy, że na danym wydziale nie ma nikogo propisowskiego, czy lewicowego. I tak, wszystkie wydziały z elementem stosowania są relatywnie bardziej propisowskie, zatem na chemii jest więcej propisowców. Można sobie prześledzić głosowania w sprawie przejęcia TK chociażby.

Ogólnie głosowanie w wyborach na Rektora nie ma nic wspólnego z polityką na szczeblu centralnym ani poglądami politycznymi głosujących. Nie warto wciągać kolejnych instytucji do tej głupiej wojenki, bo na koniec lądujemy z alternatywą taką jak Jaki-Trzaskowski.
 

·
Registered
Joined
·
1,085 Posts
^ jesus, współczuję przyszłym studentom lokalizacji...ze stawki na Żwirki i Wigury, to jak zesłanie na sybir
 

·
Registered
Joined
·
460 Posts
Po dłuższym przebywaniu na Stawki wolałbym mieć komfortowo na ochockim sybirze (gdzie jest kampus UW i w perspektywie 10 lat dobre połączenie z M1 tramwajem) niż na tych super wąskich korytarzach w obecnym przestarzałym budynku.
 

·
Moderator
MENTALNA JULKA
Joined
·
26,059 Posts
A w którym miejscu kampusu ma to stanąć? Czy nie przypadkiem w miejscu wyburzonych dopiero co baraków wydziału archeologii?
 

·
Registered
Joined
·
20,899 Posts
Budynek ma stanąć na miejscu, gdzie kiedyś stały baraki studium wojskowego, między którymi wyrosła piękna zieleń. Po zburzeniu baraków teren zagospodarowano (ławki, alejki) i jest jedynym kawałkiem parku na całym kampusie. Kilka lat temu w ramach dyskusji nad rozwojem kampusu zaproszono jakąś zagraniczną firmę doradców architektonicznych, którzy uznali tę zieleń za najlepszy (w zasadzie jedyny wartościowy) element...

A obok jest upiorne klepisko "parkingu" i baraków (szkoła tańca, zespół pieśni i tańca)...

Na zdjęciu:
park pod zabudowę - u góry
klepisko do zostawienia - u dołu

Wszystkie wizki w tej dolnej części pokazują schodkowate niewiadomoco z zielonym dachem - w rzeczywistości nie ma żadnych planów budowy czegokolwiek.

Zresztą - na wizce jest trawnik zamiast Geologii...
 

·
made in Poland
Joined
·
1,035 Posts
^^ Powstaje pytanie co powstanie na miejscu obecnego Wydziału Psychologii na ul. Stawki 

·
made in Poland
Joined
·
1,035 Posts
^^ Owszem, bydynek zabytkowy.
Ale działka jest duża, a w zasadzie trzy działki 5/1, 5/2 (zabytkowy budynek) i 5/3 będące własnościa Skarbu Państwa.
Być może są szanse na budowę czegoś w miejscu 5/1 i 5/3?

źródło map:mapa.um.warszawa.pl
 
1501 - 1520 of 1552 Posts
Top