Skyscraper City Forum banner

Głosujcie!!!

• Hotel Kempiński

Votes: 17 32.1%
  • European Trade Center

Votes: 18 34.0%
  • Twarda Tower

Votes: 0 0.0%
  • Arkadia Tower

Votes: 2 3.8%
  • Euro Prosta

• BIS Center

• Jerozolimskie 107

Votes: 5 9.4%
  • PKO

Votes: 7 13.2%
  • Polkat

Votes: 4 7.5%
1 - 20 of 24 Posts

·
The Wealth of Nations
1,714 Posts
Discussion Starter · #1 · (Edited)
Chyba tego jeszcze nie było, Postanowiłem zrobić głosowanie na temat Straconych inwestycji w Warszawie, wybierzcie tą której najbardziej wam żal że nie doszła do skutku.
A oto one:

Hotel Kempinski

Wysokość: 140 m

European Trade Center

Wysokość: 280 m

Twarda Tower

Ilość kondygnacji: 38

Arkadia Tower

Wysokość: 180 m

Euro Prosta

Wysokość: 145 m

BIS Center

Wysokość: 150 m

Jerozolimskie 107

Wysokość: 140 m

PKO

Wysokość: 108 m

Polkat

Wysokość: 176 m

·
Banned
4,387 Posts
az sie plakac chce....

Ale jedno jest pewne... grupy hotelowe kempinski ,ritz ,four sasons itd. predzej czy pozniej do warszawy pzyjda i jakies wielkie centrum targowe w warszawie tez predzej zy pozniej powstanie...

A teraz narazie mozemy cieszyc "boomem" apartamentowcow... :cheers:

·
The Wealth of Nations
1,714 Posts
Discussion Starter · #3 ·
Ja zagłosuje na ETC, chociaż Kempiński ma świetny projekt ale te 280 m ETC mnie przekonuje :) , i architektonicznie też wygląda dobrze, wielka szkoda że to nie doszło do skutku.

·
Registered
153 Posts
cholernie ciezki wybor,ale po dlugim namysle chyba oddam glos na Jerozolimskie 107...powstalby ladny i spojny ciag wiezowcow wzdluz tej ulicy.W ogole jesli Warszawa ma wrocic do dawnej swietnosci to tylko za sprawa wiezowcow i nowoczesnej architektury,dlatego tym bardziej szkoda tych propozycji,ze nie wypalily:( Szczerze piszac troche smutny ten watek...

·
Robert
9,913 Posts
ETC wieżowiec gdyby stał pzy rondzie toby było super jednak jest odsunięty więc nie żałuję.BIS center nie widać na renderingu co to mogłobyć.Kempińskiego mi żal za architekturę elewacji,Wybrałbym Jerozolimskie 107 ale skoro mam tylko raz więc PKO,jestem głodny inwestycji w samym centrum miasta i zasługuje na mój żal że go nie ma...........

·
Expert
3,154 Posts
Część z tych inwestycji była tylko projektami koncepcyjnymi (Jerozolimskie), część nie jest jeszcze martwa (Twarda Tower :D ), a tak baj dze łej to brakuje w tym pollu opcji "inne", gdzie można by np. podać Pocisk Skanskiej...

·
...
12,223 Posts
Imperial said:
Kempiński, Jerozolimskie albo ETC by straszyły???? Wręcz przeciwnie.
U Kempińskiego nie podoba mi sie to srebrne "niewiadomoco" na dole
Jerozolimskie za kształt
a ETC to dla mnie kompletna porażka, jedyna godna uwagi jest wysokość wieży

·
Registered
4,779 Posts
Szczerze powiedziawszy ogromnej większości tych inwestycji ani trochę mi nie szkoda bo miały być bardzo badziewne. Może tylko Polkat i ewentualnie Kempinski wyrózniały się nieco na plus, przynajmniej na tych renderach.

·
Robert
9,913 Posts
Widzę ETC wygrywa ale ja na niego nie głosowałem i nie brałem go pod uwagę
Po pierwsze nie stoi przy rondzie,nie stoi przy głównej arteri a tu plan Woli tylko przewidywał wieżowce wzdł€ż Towarowej co je logicne aby zamykały ,perspektywę a on stoi Na ul Kolejowej i to dosyć w głębi.Dobrze że nie wiecie jak ulica Kolejowa jest zapuszczona ,wieżowiec przy tej uliczce to porażka:(
sekundo.WTT rozumiem coś się da dopasować i ciągnąć przez Grzybowska ale rozciagniecie takich dominant to bezsensu.Zmienilbym zdanie jakby miejsce on zajął nad linia kolejową obok dawnej IKEI ,na nim albo obok na parkingu i żadna wysokość jego mnie nie przekona.500m nawet mnie nie przekona.Wiem zamach robię na wieżowce ale logiczne planowanie i urbanistyka jest tym co musi wygrać.Inaczej będziemy zwiedzać wieżowce jeżdżąć niewiadomo gdzie zam8iast do centrum naszej warszawki
Niejest mi zal natomiast jestem szczęsliwy ze nie powstał Prosta center.To brzydal którego projektował człowiek który nie ma gustu nie jest wrażliwy i i nigdy nie widział wieżowców.Gdyby wlatach 90 powstał a było blisko to nigdybym sie nie zainteresował wieżowcami,jak to sie mówi zainteresowania przyszły wcześniej spogladając na.........a tu nie napiszę:)

·
Moderator
8,225 Posts
Zdecydowanie Polkat - to niezły projekt i do tego baaaardzo wysoki ;)
ETC nigdy mi się nie podobał - i z powodu wyglądu i lokalizacji... Pozostałe zresztą też. Z innych tylko Kempińskiego mi szkoda i ewentualnie Arkadia Tower.

·
The Wealth of Nations
1,714 Posts
Discussion Starter · #20 ·
Szczerze mówiąc to chciał bym zobaczyć jak by wyglądała Arkadia Tower, bo przy zmienionej kolorystyce i dobrych materiałach mogło by to wyglądać nieźle.

1 - 20 of 24 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.