Skyscraper City Forum banner
1 - 11 of 11 Posts

·
Registered
153 Posts
Discussion Starter · #1 ·
niedlugo caly plac bedzie oblozony ta badziewna kostka...a moglo byc tak pieknie:/ najgorsze,ze na jednym placu beda rozne rodzaje kostki...takie falowane-wedlug mnie ochydne-na chodniku od strony kina Wisla... a drugi rodzaj kostki bedzie poprzeplatany z normalnymi plytami chodnikowymi od strony nowych wejsc do metra. Borowski ty frajerze....az brak slow.Co ten kretyn dobrego zrobil dla Warszawy?I dlaczego pozwala wszedzie klasc te g... nie wazne czy Praga,Zoliborz czy Srodmiescie....wszedzie kostka bauma(dauna) zaczyna rzadzic....taki polski folklor:/ czy wszystko w tym miescie musi byc po najmniejszych kosztach?czy estetyka naprawde pieprzonych urzedasow malo obchodzi?Najgorsze,ze oni i tak nie widza problemu:/

·
Respect the Architect
520 Posts
dzis oblookalem wejscia do stacji...... coz za finezja nawierzchni! hehehe ,im blizej otwarcia tym coraz wiecej syfow sie ujawnia.... mnie osobiscie najbardziej draznia te po maxie spieprzone nadruki na szybach przy wejsciach.... jak mozna wybrac taka czcionke???!!! nie powstydzilby sie jej wlasciciel budki z zapiekankami.
zalatuje mi to chyba jakas proba nawiazania do przedwojennego klimatu, pod wzgledem formy jak i grafiki ......ŻAŁOSNĄ PROBĄ. forma jeszcze niezla nawet, ale ten napis!!!!

·
Tribunus Plebis
494 Posts
a mialo byc tak pieknie: remont calego placu, podziemny parking, tory tramwajowe dookola i wiecej miejsca dla przechodniow, sensownie rozmieszczone przystanki itd. ale za to klada nam piekna, kolorowa, ozdobna i gustowna kostkeczke. na usta mi sie cisnie slowo na litere K...

...katastrofa!!!!!!

·
Registered
571 Posts
pawelloo said:
niedlugo caly plac bedzie oblozony ta badziewna kostka...a moglo byc tak pieknie:/ najgorsze,ze na jednym placu beda rozne rodzaje kostki...takie falowane-wedlug mnie ochydne-na chodniku od strony kina Wisla... a drugi rodzaj kostki bedzie poprzeplatany z normalnymi plytami chodnikowymi od strony nowych wejsc do metra. Borowski ty frajerze....az brak slow.Co ten kretyn dobrego zrobil dla Warszawy?I dlaczego pozwala wszedzie klasc te g... nie wazne czy Praga,Zoliborz czy Srodmiescie....wszedzie kostka bauma(dauna) zaczyna rzadzic....taki polski folklor:/ czy wszystko w tym miescie musi byc po najmniejszych kosztach?czy estetyka naprawde pieprzonych urzedasow malo obchodzi?Najgorsze,ze oni i tak nie widza problemu:/
bo to nie jest ich miasto, mają w dupie jego wygląd, mają w dupie poczucie godności jego mieszkańców, mają te z w dupie historię tego miasta, taki folklor, jedna z "zalet" bycia stolicą i największym miastem w tym kraju

·
tararam
7,622 Posts
alex_d said:
dzis oblookalem wejscia do stacji...... coz za finezja nawierzchni! hehehe ,im blizej otwarcia tym coraz wiecej syfow sie ujawnia.... mnie osobiscie najbardziej draznia te po maxie spieprzone nadruki na szybach przy wejsciach.... jak mozna wybrac taka czcionke???!!! nie powstydzilby sie jej wlasciciel budki z zapiekankami.
zalatuje mi to chyba jakas proba nawiazania do przedwojennego klimatu, pod wzgledem formy jak i grafiki ......ŻAŁOSNĄ PROBĄ. forma jeszcze niezla nawet, ale ten napis!!!!
jesli by mozna prosic o jakies fotki bylbym wdzieczny

·
Robert
9,914 Posts
kanabi said:
a mialo byc tak pieknie: remont calego placu, podziemny parking, tory tramwajowe dookola i wiecej miejsca dla przechodniow, sensownie rozmieszczone przystanki itd. ale za to klada nam piekna, kolorowa, ozdobna i gustowna kostkeczke. na usta mi sie cisnie slowo na litere K...

...katastrofa!!!!!!
Dziwi mnie że tak sie nie dzieje a wymyśla sie historie na placu Konstytucji!!!.Tutaj jest niepowtarzalna sytuacja przy okazji budowy stacji metra aby ten plac stał sie wizytówką.
Aż się gotuje jaka nie gospodarność.

·
jestem Ott'em tego czatu
Motel Polska
6,397 Posts
Szabo said:
bo to nie jest ich miasto, mają w dupie jego wygląd, mają w dupie poczucie godności jego mieszkańców, mają te z w dupie historię tego miasta, taki folklor, jedna z "zalet" bycia stolicą i największym miastem w tym kraju
A u mnie? To jest ich i nasze miasto od 15 lat dopiero...i nowoczesna kostka Bauma, zwana we Wrocławiu "Polbrukiem" jest obecna wszędzie: na Piłsudskiego (nieśmiertelny pan Ziajka), na Placu 1 Maja....a ci kretyni z b.DDRu w Berlinie Wschodnim wykorzystują przedwojenną kostkę Wilhelma.
Na szczęście urzędnicy miejscy pracują na Starym Mieście i budują tam chodniki i ulice ze starych rezerw bruku pozostałych po remontach. Pewnie UM też chciałby mieć kostkę wszędzie, ale to kosztuje i pan Z. będzie miał problemy ze wstawieniem. Projekt Sienkiewicza też chyba Polbruk przewiduje. Ja już wolę zapadające się betonowe płyty i kostkę poprzestawianą w czasie 15 powojennych częściowych remontów kanalizacji, etc.
Ale to nie kryzys Warszawy czy innych wielkich miast- to rezultat obszarniczo-centralistycznej polityki urzędów (wszystkich- od Kancelarii Premiera po Wojewódzkie i wydziały miejskie, ale w różnej skali)
Kto o tym zadecydował- urzędnicy Placu bankowego, Zoliborza, czy mieszkańcy i firmy z Placu, he?

·
Registered
1,234 Posts
Narzekamy na tą koskę, a przecież ułożenie w Warszawie granitowego chodnika miało by taki sens jak ułożenie przez prof Dąba-Rozwadowskiego w łazience hiszpańskiej glazury, podobnie jak w serialu "Alternatywy 4" pojawiła by sie ekipa profesjonalistów szukająca przecieku i aby dokopać sie do uszkodzonej rurki musi sie niestety przebić przez nowe płytki, a że nie każdy musi sie znać jednocześnie na wodociągach i układaniu płyt to po remoncie nawierzchnia nie będzi juz wyglądć ja przedtem. A kostka Bauma to co innego, na ul.Królewskiej ułożyli (a właściwie etapami od pół roku układają ) kostkę a po kilku tygodniach pojawiła sie ekipa ze Stoenu i znów zaczęły sie wykopy.

·
jestem Ott'em tego czatu
Motel Polska
6,397 Posts
Ale płyty nie są takie trudne do ułożenia (bo to prostokąty...!!??)
A z problemami strukturalnymi jak kontakty STOEN(ProEnergia czy inne), MPWiK i zarządy dróg, to pomilczmy, zwłaszcza, że problemy mają nawet urzędy Miast ze "swoimi" zarządami dróg.
Poza tym nie żyjemy w czasach Alternatyw 4, przynajmniej chcemy się od tych czasów odciąć, nie....
Dobrze, że nie ma przejazdów kolejowych w mieście, i metro nie powstało w latach 70, bo wiecie, JAKA FIRMA by nim....zarządzała.

·
Registered
571 Posts
oczywiście nie jest to tylko nasz problem, bo ostatnio widziałem zdjęcia mojej znajomej z belina i na Alexanderplatz zobaczyłem to faliste, na któe chyba wszyscy narzekamy i to takie faliste czerwone i wyglądało tak samo beznadziejnie jak u nas. Może to dlatego, że jest to jednak Berlin wschodni. Co do ułożenia, to ciekawe czy tam też naładowali piaski, czy jednak wypełnili betonem.

1 - 11 of 11 Posts