SkyscraperCity banner
1 - 20 of 122 Posts

·
Registered
1,238 Posts
Discussion Starter · #1 · (Edited)
Świętokrzyska Tower Projekt

ŹRÓDŁO: www.onebynine.com

Powierzchnia: 50000 mk
Projekt: 2010
Realizacja: ?

-------------------------

Inne źródło: http://www.househomedesign.com/architecture/modern-architecture-design-on-torre-swietokrzyska

Google Translator
La Torre Świętokrzyskiej widzimy na zdjęciu jest bez wątpienia jednym z najbardziej oryginalnych widzieliśmy w ostatnich czasach. Projekt 208 metrów został stworzony przez Studio One By Nine "planie, aby umieścić go w Polska. Składa się głównie z dwóch części, które są zgodne z ruchem słońca, aby zmaksymalizować oświetlenie naturalne, oszczędności zasobów.

:cheers:

·
Registered
4,206 Posts
Od razu go na teren nowego MPZP w okolicach PKiN ^^
Idealnie wpisuje się w koncepcje z wizualek :p

·
Registered
2,554 Posts
Kolejne nieudane nawiązanie do torsa Calatravy z Malmõ,
moim zdaniem tutaj w ogóle nie pasuje.

·
Jestę Solo tej ziemi !
136 Posts
^^

nawet jeśli to jest jakiś poważniejszy projekt, to i tak nie powstanie, jest za blisko bloku przy ul.Bagno
Za blisko metra (chyba, bo wyjścia nie mogą być w budynku) i za blisko Traktu Królewskiego...

Ale sam projekt całkiem całkiem. Może by go tak przenieść na pl. Defilad jako jeden ze Strażników Pałacu ;)

·
Registered
101 Posts
Za blisko metra (chyba, bo wyjścia nie mogą być w budynku) i za blisko Traktu Królewskiego...
tak, tak... bardzo śmieszne, tylko że ciekaw jestem czy w takim położeniu spełnione są w ogóle normy oświetleniowe (nie wiem czy to się dokładnie tak nazywa?) dla tego bloku. Wieżowiec jest naprawdę fajny, ale nie liczyłbym na to że powstanie w takiej formie.

·
roiretsnôM
7,092 Posts
Sam projekt bardzo mi się podoba, ale lokalizacja już nie.
Pasta i tak jest już zbyt przytłoczona, tutaj potrzeba niższej zabudowy.
Ten wieżowiec byłby doskonały, jak już ktoś wcześniej wspomniał, na Pl. Defilad.

·
Jestę Solo tej ziemi !
136 Posts

·
Banned
2,496 Posts
Kiedys tu na forum byl student, ktory robil ten projekt chyba. Juz sobie nie przypominam dokladnie. Ale to byl chyba taki budynek. Wiec watek raczej do zamkniecia a budynek nalezy rozopatrywac w sensie zabawy.

·
Registered
466 Posts
Ciekawy projekt ,ale czas pokaże czy uda się go w Warszawie zbudować . Im więcej takich obiektów tym lepiej , mówi to niejako o nowoczesności miejsca ,w którym został zbudowany.

·
Registered
2,621 Posts
Fajna wizja. Projekt bardzo mi się podoba, ale wydaje mi się, że nie jest to najszczęśliwsza lokalizacja.

·
Banned
4,301 Posts
@Marcin11, akurat Han Solo ma rację. Unesco np mogło by się przyczepić, jeśli taki obiekt miałby powstać zbyt blisko najcenniejszej części miasta, która jest pod ochroną (włącznie z panoramą)
Unesco? :lol:
A wstrętne budy z sexshopami jakoś mogły stać latami. Dziwnym jesteśmy narodem jak boga kocham. Syf i bezguście nikomu nie przeszkadza ale jak ma powstać coś ponadprzeciętnego wtedy zaczyna się polskie piekiełko. :nuts:

·
Jestę Solo tej ziemi !
136 Posts
Unesco? :lol:
A wstrętne budy z sexshopami jakoś mogły stać latami. Dziwnym jesteśmy narodem jak boga kocham. Syf i bezguście nikomu nie przeszkadza ale jak ma powstać coś ponadprzeciętnego wtedy zaczyna się polskie piekiełko. :nuts:
Przecieram oczy ze zdumienia, że taki doświadczony user napisał takiego posta... Mam nadzieje, że to efekt świętowania niepodległości.

·
Before you die, you see..
6,683 Posts

·
Registered
2,554 Posts
Co jest ponadprzeciętnego w głupkowato skręconym klocku,
mnie się raczej kojarzy z wyżymanymi wczoraj skarpetkami.
Nie potrzeba nam tandetnych, krzykliwych projektów aby
upożądkować i ucywilizować centrum.

1 - 20 of 122 Posts