SkyscraperCity banner

1 - 20 of 179 Posts

·
Registered
17,454 Posts
Discussion Starter #1
Moja fotorelacja z wyjazdu do Warszawy pewnego lipcowego weekendu to trzeci z serii tematów zdjęciowych Lato w mieście po Poznaniu i Łodzi

W stolicy byłem pierwszy raz po dłuzszej przerwie. Jakoś mnie tak zawsze ciągnęło w inne strony Europy. Wrażenia z pobytu miałem lepsze niż myślałem, że mieć będę ;) Słoneczna pogoda dopisała. Będą znane miejsca

Nowy Świat

Wieżowce

Starówka

PKiN

panoramy miasta

i inne miejsca :)

·
Registered
63,522 Posts
Twój poznański wątek o którym wspominasz na początku :| jest bardzo zacny :eek:kay:, także o Warszawę jestem spokojny :cheers:.

·
I am the passenger
5,561 Posts
Warszawa jest świetna i według mnie wbrew pozorom całkiem podobna do GOP-u. Nie wiem, skąd ta niechęć między miastami (a może wiem - starcie śląskości z polskością zaboru rosyjskiego + duże, gospodarcze centra z natury konkurujące), bo mi się w Warszawie bardzo podobało.

·
Registered
17,454 Posts
Discussion Starter #14
No i jak wrażenia z Warszawy??
Różne, wrażenia też skrajne, ale w sumie raczej pozytywne. Przekrój społeczny stolicy jest bardzo różny. Dużo żebraków w tramwajach, ale i biznesmenów. W którymś szła babka z kubeczkiem, jeden facet w garniturze wrzucił jej 100 zł :nuts: Komunikacja na wysokim poziomie, myślę, że w pierwszej trójce w Polsce. Tramwaje trochę zaniedbane (przegnite stopiątki), ale słyszałem, ze przy tej ilości to trudno na zajezdniach dobrze zadbać o tabor (choc czeska Praga daje radę). Samo miasto poryte urbanistycznie. I nie chodzi mi o kwartaly powstałe w wyniku powojennej odbudowy, ale bardziej o nowsze realizacje. W jednym miejscu stara kamienica, obok blok, a jeszcze obok apartamentowiec. Niestety w wielu miejscach zabudowa strasznie "gryzie się ze sobą". Okolice PKiN zaniedbane (szczególnie od strony Marszałkowskiej).

Zwiedziłem tez lewobrzeżna część miasta. Praga, Gocławek to już całkiem inny świat, trochę nieprzystający stolicy. Okolice dworca Warszawy Wschodniej przypominają mi Łódź :).

Natomiast Nowy Świat, Karkowskie Przedmieście, starówka (i jeszcze kilka innych miejsc) to juz liga europejska. Chociażby dla tych okolic warto odwiedzić Warszawę. Miasto nie wydaje się tak duże jak na mapie :lol:.

Pewnie nasuną mi sie jeszcze jakieś spostrzeżenia, ale to w trakcie wątku.

Warszawa jest świetna i według mnie wbrew pozorom całkiem podobna do GOP-u.
Koleżanka z pracy, która koncertuje w którymś tam lokalu na Krakowskim Przedmieściu porównuje i mówi, że Warszawa to takie "duże Katowice". W sumie coś w tym jest, jesli porównać katowickie szerokie arterie i wysoką zabudowę al Korfantego i Chorzowskiej.

1 - 20 of 179 Posts