SkyscraperCity banner

1 - 20 of 7580 Posts

·
Bitte ein Bit
2,190 Posts
Discussion Starter #1
Dziś w godzinach porannych wybrałem się na spacer w okolice słynnej warszawskiej inwestycji - przebudowy skrzyżowania ul. Marynarskiej i Wołoskiej. Oto co tam zobaczyłem:

Przed Wyścigami wita nas piękna tablica w kolorze żółtym

Piękna pogoda. Korek jak sam skur...syn

W stronę ul. Puławskiej

Porządek jak przystało na porządną firmę

Praca wre!

Nowy krawężnik a już spie....lony

Prawdziwa pustynia

Co tam Panie dziś w polityce?

Piękny słup

Ten znak budowlańcy wzięli sobie głęboko do serca. Faktycznie nikogo tam nie ma.

Ten pan z lewej podąża za aktualnymi trendami w modzie. W końcu czasu dużo a po drugiej stronie ulicy sporo sklepów z modnymi ciuchami.

Spotkanie fachowców na pasach. W ręku margaryna, w zębach papierosik.
Fachowcy kursują z jednej strony ulicy na drugą. W ciągu 10 min. naliczyłem chyba ze 30 osób spacerujących w ten sposób

MPRD - sprawca bałaganu

Stoi i jeszcze się nie zawaliło. Należy chyba premie wypłacić

Na Marynarskiej pod asfaltem ukazała się kostka. Ciekawe czy ją zaleją nowym asfaltem czy też zrobią porządnie fundament.

·
Banned
1,796 Posts
Oglądam te zdjecia i spokojnie mogę powiedzieć, że od stycznia poza paroma słupami - nic się prawie nie zmieniło. Nie chodzi o to, zeby robotnicy biegali tam i z powrotem albo nie chodzili z margaryną pod pachą.

Tempo prac nawet jak dla laika jest przerażająco wolne.

·
Registered
7,279 Posts
glicek said:
Oglądam te zdjecia i spokojnie mogę powiedzieć, że od stycznia poza paroma słupami - nic się prawie nie zmieniło. Nie chodzi o to, zeby robotnicy biegali tam i z powrotem albo nie chodzili z margaryną pod pachą.

Tempo prac nawet jak dla laika jest przerażająco wolne.
no przeciez prace zostały wstrzymane ponieważ były jakies błedy konstrukcyjne i to mieli poprawić i niedawno latały papiery miedzy MPRD a ZDM więc nie wiem czemu ta cała afera i relacja skoro wiadamo że teraz nie budują, zapewnie niedługo ruszą pełna parą, proponuje wtedy powtórzyć relacje

·
Registered
917 Posts
Jazda pelna! Nic sie nie dzieje na budowie, za to koles spaceruje z MARGARYNA.
Swietne zdjecia i komentarze, sytuacja na placu budowy TRAGICZNA, przynajmniej tak to wyglada z materialu dowodowego.

·
senior assistant designer
1,425 Posts
martin said:
no przeciez prace zostały wstrzymane ponieważ były jakies błedy konstrukcyjne i to mieli poprawić i niedawno latały papiery miedzy MPRD a ZDM więc nie wiem czemu ta cała afera i relacja skoro wiadamo że teraz nie budują, zapewnie niedługo ruszą pełna parą, proponuje wtedy powtórzyć relacje
Jedynym błędem konstrukcyjnym było za słabe łożysko w estakadzie. Odkryto to jeszcze przed ukończeniem podpór i przyczółków. Jak pokazują zdjęcia był to jednak wystarczający powód, by MPRD wstrzymało budowę krawężników, podbudowy, torowiska, nawierzchni i w sumie całego węzła :bash:

·
Moderator
4,065 Posts
Ale tragedia - aby w takim ważnym punkcie prace drogowe się tak wlekły , to już przesada ( przecież w tamtą stronę podążaja tysiące samochodów do lub z pracy , do Galerii Mokotów , itp. ) . A ci kolesie pewnie przyjeżdżają do domu , owalają się na fotel , biorą browara , krzycza , aby żona podała szybko obiad i mówią "kurwa , ale jestem zmęczony" - brak słów !!!

·
Registered
1,327 Posts
to Cirrus p. http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=96670&page=9&pp=25

A ci kolesie pewnie przyjeżdżają do domu , owalają się na fotel , biorą browara , krzycza , aby żona podała szybko obiad i mówią "kurwa , ale jestem zmęczony" - brak słów !!!
Problem polega na tym że MPRD ma ostatnio spore problemy finansowe (głośno było o protestach dostawców materiałów dla MPRD) więc może to jest prawdziwy powód wstrzymania prac, a nie wydumane błędy konstrukcyjne, czy lenistwo paru kolesi.

·
Registered
453 Posts
Robotnicy winni??

Nie rozumiem, czemu niektórzy czepiają się zwykłych robotników.
Chodzi z margaryną? Może ma przerwę śniadaniową. Większość z nas czasem też je.
Nie pracuje do późnego wieczora, po godzinach? Pewnie mu po prostu za to nie płacą.
Kładzie się "po fajrancie" na kanapie i pije piwo? A cóż w tym złego!

Tak naprawdę problem leży po stronie panów w garniturach. Na budowie najwięcej można stracić (zyskac) na dobrej organizacji prac, nie gnębieniu robotników.

Technicznie problem rzeczywiście dotyczył źle zaprojektowanych łożysk, a bez nich nie powstanie ustrój nośny (płyta wiaduktu). O ile mi wiadomo łożyska zostały zamówione. Ponieważ są jednak produkowane na podstawie indywidualnego projektu, ich wykonanie zajmuje 4-6 tygodni.

Nie wyjaśnia i nie tłumaczy to jednak braku postępu robót drogowych.

Tak więc pozostaje zaciskać zęby. :down:

·
Registered
16,823 Posts
winien jest tez system wyboru wykonawcy-czesto wygrywaja firmy proponujace ceny dumpingowe ponizej kosztów.Jesli urzędnik wybierze droższą ale realna opcje to jest potem skarżony i ciagany po Nikach, wyzywany od złodziei itp. Zreszta sam kaczor rozpętał podobna afere wokół "mostów".
No i teraz urzednicy boja sie wybierac drozsze oferty i przetargi wygrywaja nam turcy, MPRD , Ziajki itp :)

·
Registered
453 Posts
Rafis said:
winien jest tez system wyboru wykonawcy-czesto wygrywaja firmy proponujace ceny dumpingowe ponizej kosztów.Jesli urzędnik wybierze droższą ale realna opcje to jest potem skarżony i ciagany po Nikach, wyzywany od złodziei itp. Zreszta sam kaczor rozpętał podobna afere wokół "mostów".
No i teraz urzednicy boja sie wybierac drozsze oferty i przetargi wygrywaja nam turcy, MPRD , Ziajki itp :)
To jest problem podstawowy. Ceny zleciały "na pysk". Cięcie kosztów nie wystarcza, stąd problemy z finansowaniem robót przez Wykonawcę oraz jakością.

·
Registered
16,823 Posts
basic said:
To jest problem podstawowy. Ceny zleciały "na pysk". Cięcie kosztów nie wystarcza, stąd problemy z finansowaniem robót przez Wykonawcę oraz jakością.
wykonawcy czesto liczą na to z ezatrudnia tanich podwykonawców lub komus nie zapłaca lub podpisze sie aneks z inwestorem i jakos to bedzie. Powinno sie bardziej stosowac kary za opóźnienia i nawet doprowadzac takie firmy do bankructwa. Kilka takich przypadków i nikt nie zastosowałby ceny z kosmosu.

·
Twoj Przyszly Pracodawca
337 Posts
Ja wiem tylko tyle, ze ta budowa to skandal i kpina z osob dojezdzajacych tamtedy do pracy m.in mnie. Dlaczego jak trwala budowa wezla siekierkowskiego to drogowcy nawet w Wielkanoc mogli pracowac? Co musi sie zdarzyc zeby w koncu kompetentne i odpowiedzialne firmy zaczely wygrywac przetargi?

·
Registered
89 Posts
Qrna ale obciach, nawet się nieźle uśmiałem z tych fotek i podpisów ale głównie z tego że Polska to kraj który już głupszy być nie może....
...chyba :)

·
Registered
7,662 Posts
A jak budowali Siekierkowski, to wydawało się, że i u nas może być normalnie

·
Moderator
7,937 Posts
Normalka. Niestety mam nieprzyjemnosc podziwiania poczynań MPRD prawie codziennie - przebudowują oni skrzyżowania i przystanki na ulicy Patriotów w Wawrze. Sceny tam są podobne - pracują tylko po parę godzin dziennie, mają wolne w wekendy, bałagan potworny, przebudowa jednego głupiego skrzyżowania zajęła im ponad pół roku - zaczęli jesienią a skończyli... tydzień temu! :bash: A zimą zostawili wszystko rozgrzebane na parę miesięcy...

ANDY*krk said:
Co to za budowa po lewej?
Biurowiec Cirrus

1 - 20 of 7580 Posts