SkyscraperCity banner

21 - 40 of 7617 Posts

·
Registered
Joined
·
1 Posts
a w 1998 ciut dalej .....

W 1998 roku w maju zaczęto remont ciut dalej wiaduktu na Marynarskiej. Prace podobnie jak tu na początku posuwały się jak prace komisji orlenowskiwej czyli bagno bez ładu i składu. Odpuściłem wtedy samochódi do pracy jeździłem autobusem. Byłem wtedy świadkiem zdarzenia, które utkwiło mi głęboko w pamięci. Otóż w autobusie moim znajdował się elegancki starszy pan, ładnie pachnący, jednym słowem bon ton. W ręku jakaś zachodnia gazetka, cichy, niepozorny ale z klasą. Nagle gdy wiechaliśmy na wiadukt na którym funkcjonował jeden pas i korek był po horyzont, pan ów złożył elegancko gazetę, schował do skórzanego nesesera, otworzył okno i wychylił się. Minęło może z 15 sekund gdy autobus 189 stanął znowu w korku na samym szczycie wiaduktu. Wtedy z ust tego, jakże sympatycznego człowieka rozległ się ryk prawie zwierzęcy skierowany do siedzących na krawęzniku i nic nie robiących robotników wykonawcy. Aż echo poniosło a oni się zerwali na ówne nogi gdy za uszami usłyszeli ryk - ZAPIERDALAĆ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

p.s. może tak dzisiaj niech każdy z kierowców rzuci wiąchę pod adresem wykonawcy a coś do nich trafi..
 

·
Registered
Joined
·
2,286 Posts
Ciekawe czy wywalą MPRD? Mam nadzieję że tak, nawet gdyby to nie przyśpieszyło oddania skrzyżowania (wybór nowego wykonawcy, protesty itp), po prostu tak dla zasady.

PS
Mam fotki tego skrzyżowania zwłaszcza odnośnie jakości prac, ale niestety za bardzo nie wiem jak je umieścić na forum - jakby mógł mnie ktoś oświecić w tym zakresię to będę wdzięczny. Aby nie zaśmiecać wątku: [email protected]
 

·
Robert
Joined
·
9,753 Posts
Miasto zwolniło MPRD

z "ŻW"

Umowa z firmą budującą wiadukt na Wołoskiej została zerwana

Za budowę węzła drogowego na Służewcu weźmie się inna firma. Andrzej Urbański, wiceprezydent odpowiedzialny za drogi, chce przyśpieszenia prac.

Estakadę i rondo u zbiegu ulic Rzymowskiego, al. Wilanowskiej, Wołoskiej i Marynarskiej buduje Miejskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych. Od sierpnia zeszłego roku. Wszystko jest rozgrzebane i nikt, nawet samo MPRD, nie umie powiedzieć, kiedy kierowcy wreszcie tędy przejadą.
Dość tego!

Dlatego miasto powiedziało: basta! – Poszukamy nowej firmy – mówi wiceprezydent Urbański. – Chcemy, by nowi drogowcy mogli jak najszybciej kontynuować budowę.
Prawo pozwala miastu na wybór firmy bez organizowania przetargu, jeśli dotychczasowy wykonawca jest zły. Wybór nie powinien trwać dłużej jak dwa tygodnie.

O ile tygodni zmiana wykonawcy opóźni oddanie inwestycji do użytku? Nie wiadomo. Dlaczego za budowę tak ważnego skrzyżowania w stolicy wzięła się firma, do której w przeszłości było już wiele zastrzeżeń? Bo MPRD wygrało przetarg. Wygrało, dając najniższą cenę – 28 mln zł.

Skusili się na cenę

I na tę najniższą cenę zgodził się Zarząd Dróg Miejskich. Kiedy MPRD spakuje manatki i kiedy „nowi” wznowią budowę – nie wiadomo. Na pewno nie stanie się to w najbliższych dwóch-trzech tygodniach. Następca MPRD będzie musiał zaznajomić się z projektami i przygotować maszyny. Tego nie da się załatwić w jeden dzień. Firmy drogowe latem mają moc innych zleceń. Nie jest też wcale pewne, że znajdzie się chętny do kontynuacji rozgrzebanego dzieła. Co o całej sytuacji sądzi MPRD? – Nie dostaliśmy jeszcze informacji. Trudno mi się do tego ustosunkować – mówi rzecznik firmy Aneta Sabina Awtoniuk. Ale nie czujemy się winni. Pracowaliśmy i pracujemy tak, jak możemy.
 

·
Registered
Joined
·
1,232 Posts
Widac Wyborcza zaglada na nasze forum:


Warszawiacy mają już dość bałaganu na przebudowywanym skrzyżowaniu przy Galerii Mokotów i stania w gigantycznych korkach. Sami zaczęli dokumentować w internecie marazm na budowie. Jeśli dalej będzie prowadzona w takim tempie, nie ma szans, że skończy się w tym roku

Ludzie są już tak zdesperowani, że w ostatnich dniach w internecie zaczęły krążyć zdjęcia zrobione na rozgrzebanej budowie. Widać na nich, jak robotnicy Miejskiego Przedsiębiorstwa Robót Drogowych opierają się o łopaty, palą papierosy. Wczoraj obserwowaliśmy przez cały dzień, było podobnie: robotnicy częściej odpoczywali, niż pracowali.

- Tu rzeczywiście niewiele się dzieje - potwierdza pracownica biurowca na rogu Marynarskiej i Rzymowskiego. - Pokręcą się do godz. 16, a potem idą do domu - dodaje.

Od kilku miesięcy rozgrzebane są też tory tramwajowe - dwie linie mają skróconą trasę, trzecia skręca na objazd. Na Służewiec miały wrócić w marcu. Nic z tego. Żeby dostać się do Galerii Mokotów czy do stacji kolejowej na Służewcu, trzeba jechać autobusami, które tak jak inne samochody stoją w ogromnych korkach. - Wstrzymaliśmy prace, bo szefowie MPRD nie zapłacili nam za dotychczasowe roboty - usłyszeliśmy wczoraj od Jana Skotarczaka, prezesa firmy Trans-Mot, która ma odbudować torowisko.

Jak pisaliśmy kilka miesięcy temu, także inni podwykonawcy żądają zaległych pieniędzy. Rzeczniczka MPRD Aneta Awtoniuk zapewniła jednak, że roboty na torach będą teraz prowadzone pełną parą. Tramwaje mają tam znowu jeździć przed końcem czerwca.

Niewiele dzieje się za to przy budowie jezdni. Według pracowników MPRD tempo prac nieco osłabło, bo był błąd w projekcie estakady prowadzącej z Ursynowa na Okęcie. - To prawda, ale szybko go poprawiliśmy - twierdzi Joanna Getka ze Stolicy.

Szybko znaczy w tym przypadku dwa miesiące. Na nowy projekt MPRD czekało od marca do maja. Jednak mimo że ma go już od miesiąca, przy wiadukcie nadal niewiele się dzieje. Budowa przyczółków, czyli wjazdu i zjazdu z estakady posuwa się w żółwim tempie.

- Wtedy, gdy poprawiano projekt estakady, wykonawca mógł nadrobić opóźnienia w innych częściach, np. na budowie dróg dojazdowych do ronda czy torowiska tramwajowego - wytyka Urszula Nelken, rzecznik Zarządu Dróg Miejskich.

Kiedy będzie gotowe skrzyżowanie? Tego nie wie nikt. Na pewno nie da się już dotrzymać planowanego terminu, czyli 15 sierpnia. Do tego czasu, według rzeczniczki MPRD, być może uda się zakończyć budowę ronda i dróg dojazdowych. Nie umiała zaś powiedzieć, kiedy może być gotowa estakada. ZDM twierdzi zaś, że znajdzie sposób na przyspieszenie prac. Jaki? Tego nie chce na razie zdradzać.


Wiec Warszawa tez ma swoich turkow :)
 

·
Registered
Joined
·
7,669 Posts
Arek said:
Widac Wyborcza zaglada na nasze forum:
Czytając wczoraj ten artykuł, również odniosłem takie wrażenie. Może należałoby nawiązać z nimi współpracę, chyba ich też drażni indolencja władz. A władza przeglądając wybiórczą, w której zamieszczone byłyby cytaty z naszego forum, mogłaby wiele się dowiedzieć i nauczyć. Obojętne, czy obecna, czy następne :)
 

·
Registered
Joined
·
2,286 Posts
obiecane fotkiEksperymentalny odcinek torów tramwajowych. Takie tory, jeśli testy wypadną pomyślnie, będą robione za każdym przystankiem. Dzięki temu nastąpi lepsze ułożenie pasażerów w tramwaju, co zwiększy pojemność każdego wagonu
 

·
Registered
Joined
·
2,286 Posts


Budowa chodnika i ścieżki rowerowej (pełne zaskoczenie, bo ścieżka powstaje z kostki bez nacięcia, dodatkowo będzie linia rozdzielająca - w osi ścieżki układane są szare kostki) - widać przyśpieszenie prac - od zeszłego tygodnia udało się posypać odcinek piaskiem ( fotka z wtorku 14.06. godzina 18:25 )
 

·
Registered
Joined
·
2,286 PostsNormalnie przed skrzyżowaniem jezdnia powinna być szersza. Tu, mimo że linia tramwajowa budowana była od nowa, tory wracają na dawne miejsce a jezdnia pozostaje wąska.
 

·
Registered
Joined
·
2,286 Posts


Czytelnie oznakowane czasowo zamknięte przejście dla pieszych. Pod znakiem leżą resztki barierki, po której jeżdżą autobusy zatrzymujące się na przystanku (przystanek po prawej, poza kadrem).
 

·
Registered
Joined
·
2,286 Posts


Na zatokę przystankową nie wjechał jeszcze żaden autobus a beton już popękał (spękania wskazano strzałkami). Zwraca uwagę równość owego betonu. Trzeba przyznać, że pan Gienek wraz z panem Heńkiem niemal do perfekcji opanowali deskę za pomocą której wygładzili nawierzchnię zatoki.
 

·
Registered
Joined
·
2,286 Posts


Prace na skrzyżowaniu postępują powoli, bo robotnicy rozbierają to, co wcześniej zbudowano. Tu zdemontowany krawężnik nigdy nie oddanego do ruchu fragmentu ul. Rzymowskiego...
 

·
Registered
Joined
·
2,286 PostsUszkodzony nowy chodnik. Chodnik z nikąd do nikąd. Dlaczego nie można go było budować później, kiedy ulica byłaby wykańczana i ciężki sprzęt już by tu nie jeździł?
W głębi widać połamane krawężniki, które służyły deskorolkowcom za skocznie. Dobrze, że to nie PRL, bo inaczej po porzuconych materiałach budowlanych nie byłoby już śladu ( palety z kostką i krawężnikami są np w rejonie skrzyżowania z Cybernetyki ).
 

·
Registered
Joined
·
2,286 Posts


W niektórych miejscach plac budowy zarosła trawa. Czy zdążą wyrosnąć drzewa?
(nie zdążą - w sobotę 18.06. tej trawy już nie było :) )

PS
Sorki za dużą liczbę postów - wcześniej byłem na innym forum, gdzie była zasada 1 post 1 zdjęcie.
Fotki poprawiłem - powinny być teraz widoczne. U mnie na kompie we wcześniejszej wersji też były, więc jakby były jakieś problemy to proszę o info.
 

·
Electromagnetic Pulse
Joined
·
2,263 Posts
glicek said:
Ze strony http://tinypic.com/view.html?pic=5ycn4wchyba ktoś za duzo :cheers: :cheers: :cheers:


Panowie bez emocji :) Podkłady jeszcze nie są przysypane, to nie jest skończona praca. Dwóch pracujących robotników + inżynier dokończą to pewnie w pół dnia. W pozostałych miejscach tory są proste :D

Gorzej z torami po lewej ale pewnie też da się poprawić
 

·
EF PD o/Warszawa
Joined
·
974 Posts
Pulse said:
Panowie bez emocji :) Podkłady jeszcze nie są przysypane, to nie jest skończona praca. Dwóch pracujących robotników + inżynier dokończą to pewnie w pół dnia. W pozostałych miejscach tory są proste :D

Gorzej z torami po lewej ale pewnie też da się poprawić
Torów na podkładach w początkowej fazie nie układa się nigdy pod linijkę. Najpierw ustawia się podkłady, potem układa na nich szyny, wyrównuje i podbija plaserem. Bez emocji, wszystko gra.
 

·
Registered
Joined
·
2,286 Posts


Faktycznie - tory wyprostowano.zbudowano nowy odcinek chodnika i ścieżki rowerowej, ale......ale nie będzie już gładko. Dlaczego?Tak było we wtorek......a tak w sobotę. Oczywiście na budowie, ok. 17tej, nikt nie pracował.A tu ładna, niezabezpieczona studzienka (głęboka na około 2m) tuż przy prowizorycznym chodniku. W sobotę nie miałem za bardzo czasuna łażenie, ale we wtorek takich niezabezpieczonych studzienek znalazłem 7 (!).Już teraz wiadomo, że to skrzyżowanie będzie za wąskie. Trzeba pamiętać, że ruch na Wołoskiej skutecznie ogranicza wąskie skrzyżowanie z Woronicza, a Marynarska powinna doczekać się poszerzenia do 3 pasów ruchu ( zastanawia, dlaczego nie poszerzono do 3 pasów remontowanego obecnie odcinka ) .
Na wlotach Marynarskiej, Rzymowskiego i Wołoskiej powinno być o 1 pas ruchu więcej. Na Marynarskiej układ pasów byłby taki: 2 w prawo, 2 prosto i 1 prosto i w lewo (ewentualnie z prawego pasa do jazdy prosto można by było skręcać w prawo). Na Rzymowskiego z czterech pasów można byłoby jechać prosto - ze skrajnych również skręcać. Układ pasów na wlocie Wołoskiej powinien być albo taki: 1 pas w prawo, 3 pasy prosto, 1 pas w lewo; albo taki: ze wszystkich 4 pasów można byłoby jechać prosto - ze skrajnych również skręcać. Jezdnie dookoła wyspy powinny mieć po 4 pasy ruchu, tylko ta w ciągu al. Wilanowska-Marynarska 3 pasy.
Bez sensu rozwiązano samą estakadę. Powinna ona trafiać w lewe pasy Marynarskiej. Obecne rozwiązanie powoduje, że ruch tranzytowy ( międzydzielnicowy ) trafia na prawe pasy, a ruch lokalny ( w tym autobusy ) na lewe pasy. Przyjęte rozwiązanie praktycznie uniemożliwia zbudowanie w przyszłości wiaduktu nad skrzyżowaniem z Postępu. Gdyby estakada trafiała w lewe pasy można byłoby zbudować wiadukt nad Postępu ( samochody jadące estakadą nie mogłyby skręcać w Postępu ) .
 
21 - 40 of 7617 Posts
Top