SkyscraperCity banner

7581 - 7600 of 7638 Posts

·
Registered
594 Posts
Wczoraj instalowali na Postępu znaki, że zamknięta będzie Wołoska na skrzyżowaniach z Domaniewską i Konstruktorską. Ktoś znalazł może info o co chodzi i kiedy to?

·
Registered
68 Posts
Czyli na Suwak jeszcze czekamy. Ta ulica raczej nie rozwiąże problemow komunikacyjnych. Może w jakimś małym stopniu odciąży Racjonalizacji. Czy sa jakies plany by powstaly tam kolejne ulice?
Idealnie byloby, gdyby powstala jakas pln-poludnie przy zajezdni, zeby autobusy sobie tam od razu wjeżdżały a nie kursowaly przez Konstruktorska, Racjonalizacji, Woronicza do zajezdni.

·
Registered
2,292 Posts
We wtorek odbiłem się od płotu na Suwak. Myślałem, że już czynne i się przejadę...
Kilka obserwacji.
Na nowej Woronicza bezruch + parkowanie na poboczo-trawniku. Czy przy tej lokalnej drodze powstało jakieś miejsce parkingowe?

Racjonalizacji/Konstruktorska - rondo! Oj dawno na Mordorze nie byłem.

Zastanawia mnie czemu na niektórych odcinkach Konstruktorskiej i Postępu dało się zrobić zatoki do parkowania prostopadłego, a w innych miejscach nie? Dlaczego chodnik przy Konstruktorskiej jest 'przyklejony' do jezdni zamiast iść środkiem trawnika za linią drzew? A jeśli ów trawnik nie jest miejski, to czemu miasto go kosi?

Wybudowano wiadukt nad Marynarską. Inwestycja za wiele mln zł. Czemu nie dało się zrobić pasa prawoskrętu w Domaniewską, a między tym pasem a połączeniem jezdni bocznej z jezdnią z wiaduktu, zrobić przekrój 1+2, gdzie pas prawy przechodziłby w prawoskręt w Domaniewską? Tam od granicy robót jest bodaj 250m.

Dlaczego nie dociągnięto DdR wzdłuż Postępu (strona południowa) do DdR wzdłuż Cybernetyki?

Dlaczego zostawiono (jezdnia po frezowaniu z nowym oznakowaniem poziomym) niefunkcjonalny buspas na Wołoskiej? Ów buspas fajnie się kończy - tuż przed Rondem UE. I nawet przy małym ruchu kolejka do skrętu w prawo jest dłuższa niż dość krótki pas do prawoskrętu w Marynarską. Co ma zrobić kierowca chcący skręcić w prawo? Ma stanąć na środkowym pasie ruchu blokując wjazd na 3 pasy (prawoskręt + pas prawy do jazdy prosto + pas środkowy do jazdy prosto) czy zignorować buspas? Przy takim obciążeniu prawoskrętu, pas ten powinien być znacznie dłuższy (jest miejsce w pasie rozdziału) lub buspas krótszy (skręcający w prawo i tak zablokują autobus).

Zostawiono lewoskręt z Cybernetyki w Rzymowskiego - OK. Ale jeśli ma zostać, powinien mieć 2 pasy. Miejsce jest.

Standardowo debilowata organizacja ruchu na Rzymowskiego przed Cybernetyki. Chyba nikt tego nie obserwuje? Tam co chwila się ktoś myli, a wjazd jednym pasem na dwupasmowy wiadukt Rzymowskiego --> Marynarska to głupota w czystej postaci. Co ciekawe ten sam zarządca zdołał zrobić fajny rozplot pasów na Łopuszańskiej przed Alejami Jerozolimskimi (ze środkowego można pojechać na prawy pas estakady i lewy pas jezdni bocznej prowadzącej do ronda).

·
Registered
273 Posts
Ja również byłem (dzisiaj tj. 05.08) przy nieczynnym wciąż łączniku Suwak z Woronicza. Dalej bez zmian czyli przejazdu. Być może przyczyną wydłużania terminu jej otwarcia jest....trwająca wciąż (1-2 miesiące do ukończenia) budowa jednego z apartamentowców, do którego jedyny dojazd prowadzi właśnie od tegoż łącznika. A ponieważ jest on bardzo wąski....ale to tylko moje przypuszczenie i nie do końca sam w nie wierzę.

·
Registered
2,292 Posts
Do mojego wcześniejszego posta dodam jeszcze, że jadąc Marynarską w stronę ronda UE prawym pasem, trafia się na pas do skrętu w prawo w Rzymowskiego, co zaskakuje wielu kierowców. Jednocześnie wjazd na pas drugi od lewej blokowany jest przez długa kolejkę do skrętu w lewo. Kolejne miejsce, gdzie 'niedasię' zrobić porządnej organizacji ruchu (powinien pojawiać się pas po prawej stronie, a nie po lewej). Nie mówię już o poszerzeniu tego wlotu i zrobieniu 2 wydzielonych (za pomocą wyspy trójkątnej) pasów do skrętu w prawo w Rzymowskiego oraz PdP przez Rzymowskiego...
Btw. podobna zmyłka jest teraz na Puławskiej przed POW jadąc od strony Piaseczna. Tam nagle lewy pas przechodzi w pas do skrętu w lewo na POW, a z prawej strony pojawia się nowy pas do jazdy prosto. I oczywiście na lewym i środkowym pasie jest zamieszanie, a nowy-prawy najczęściej jest pusty. Korek w wakacje poza szczytem sięga Ludwinowskiej... Ale najwyraźniej dla Biura Mobilności ogarnianie takich tematów jest zbyt trudne. Lub wymaga kilku lat prac studialnych...

·
Registered
1,054 Posts
Do mojego wcześniejszego posta dodam jeszcze, że jadąc Marynarską w stronę ronda UE prawym pasem, trafia się na pas do skrętu w prawo w Rzymowskiego, co zaskakuje wielu kierowców.
Btw. podobna zmyłka jest teraz na Puławskiej przed POW jadąc od strony Piaseczna. Tam nagle lewy pas przechodzi w pas do skrętu w lewo na POW, a z prawej strony pojawia się nowy pas do jazdy prosto. I oczywiście na lewym i środkowym pasie jest zamieszanie, a nowy-prawy najczęściej jest pusty.
Ale najwyraźniej dla Biura Mobilności ogarnianie takich tematów jest zbyt trudne. Lub wymaga kilku lat prac studialnych...
Brak ciągłości pasa (tak jak i brak ciągłości oznakowania) jest znakiem firmowym warszawskiego zarządcy ruchu drogowego.
Nic innego jak brak ciągłości prawego pasa ruchu wytworzył populację "mistrzów środkowego pasa" - dla mnie klasycznym przykładem jest Wisłostrada kierunek Żoliborz przez węzłem z Trasą "Ł" (gdzie prawy pas nagle odbija na Trasę "Ł" w kierunku Pragi) oraz Połczyńska + końcówka Wolskiej w kierunku centrum (gdzie na odcinku od granicy miasta do początku Kasprzaka dwukrotnie prawy pas zanika lub staje się pasem skrętu w małą uliczkę a równolegle pojawia się nowy pas lewy).

·
Moderator
Czysty luz, czyste niebo, luksus, sukces kuhwa
24,430 Posts
Ten ostatni przykład ulicy to charakterystyczny dla 100 lat planowania system gwałtownych zwrotów od ściany do ściany jeśli chodzi o przekrój ulicy, usuwanie, dodawanie wiaduktów, buspas, a tutej dajmy rondo, niech sobie stoi w zieleni itp. Logika tych zmian nigdy rzecz jasna nie przekracza jednego skrzyżowania optymalizowanego pod jednym jakimś względem.

·
Registered
80 Posts
Jak tam sytuacja na Suwak ? jakieś zmiany ?
Poniedziałek wieczorem. Cyknąłem fotkę na spacerze i zapomniałem wrzucić.

EDIT: Byłem dziś na spotkaniu, które organizowało Stowarzyszenie Lepszy Służewiec w nowym Amfiteatrze przy Konstruktorskiej. Pytałem o kwestię otwarcia tej ulicy i dostałem odpowiedź, że któryś z inwestorów złożył projekt nowej organizacji ruchu i stąd to opóźnienie.

7581 - 7600 of 7638 Posts