SkyscraperCity banner

1 - 20 of 477 Posts

·
Registered
256 Posts
Czy na forum pojawiała się wizualizacja Siedziby Transportowego Dozoru Technicznego?

Tutaj wizualizacje od Jemsów

Link do Urbanity
http://www.urbanity.pl/mazowieckie/warszawa/siedziba-transportowego-dozoru-technicznego,b12100

Ciekawsze jest to, że wykonawca inwestycji został już wybrany.
Według opublikowanego na stronie TDT wyniku postępowania przetargowego na budowę siedziby TDT z 19 sierpnia wykonawcą została wybrana firma Budimex.

Link do wyniku postępowania przetargowego https://www.tdt.pl/ogloszenia-prasa/zamowienia-publiczne.html?fileid=1074&task=download

Ogłoszenie o przetargu ogłoszono w marcu, teraz wybrano wykonawcę

Ciekawe czy budowa rzeczywiście ruszy?

·
Balthazar Bux
28,384 Posts
Widok z 2 wizki sugeruje że będzie mniej więcej pośrodku tego mega sralnika. Tak z grubsza pokazany jest widok na ścianę która była by na wysokości Czerniowieckiej.

·
Expert
3,172 Posts
Jezusie-nazarenski, taki niby czujny lud forumowy, a tu taka inwestycja omal nie rozpoczela sie bez zadnej informacji... :D

·
Expert
3,172 Posts
Nie no, ten projekt to dobre 2 lata temu na forum był omawiany. Tylko sprawa ucichła i nie było informacji, że ma się rozpocząć budowa.
Aha, no to pewnie mialem zwolnienie z forum tego dnia dwa lata temu, bo go jakos przegapilem... :D

·
Expert
3,172 Posts
Był, to nawet ja pamiętam. Poza tym zwykle to co pojawia się na urbanity jest spowodowane informacjami zamieszczonymi najpierw na forum, nie odwrotnie :D
No to mam juz starcza demencje - a tak bylo pieknie... :D

·
Registered
365 Posts
Pierwsza reakcja: Ładny budynek, pewnie gdzieś fajnie dogęści centrum.
Druga reakcja: Zaraz, czemu na wizce jest mój blok?

Z jednej strony fajnie, że ruszy zabudowa tego "Serka Mokotowskiego". Z drugiej strony, mam wrażenie, że budynek jest na tę lokalizację o wiele za wysoki. Będzie stał sobie taki pionowy klocek sam na sralniku, dwa do trzech razy wyższy niż okoliczna zabudowa.

EDIT: Wizka jest swoją drogą lekko skopana, bloki przy Puławskiej są poprzestawiane. W rzeczywistości te niższe są przysunięte do ulicy, a przed wyższymi są trawniki, na wizce wyższy blok jest przy ulicy, a niższy jest odsunięty. Osobiście wydaje mi się, że nowa uliczka na wizkach nie będzie przedłużeniem Czerniowieckiej, a będzie przesunięta około 20 metrów na południe.

·
Registered
2,881 Posts
^^ Racja, to trochę ''nie fair'', marzy mi się żeby coś takiego powstało zamiast nieszczęsnego Atrium One albo na grzybowskiej w miejscu biurowca KróLewska.
Albo na skrzyżowaniu Waryńskiego/Batorego tuż koło kościoła, ładnie by się komponował z Placem Unii.

·
Registered
256 Posts
Już są nowe informacje na temat tego biurowca

POLSKA Transportowy Dozór Techniczny (TDT) uznał ofertę Budimeksu za najkorzystniejszą w przetargu na budowę swojej siedziby.

Gmach, do którego przeniesie się TDT ma być wysoki na prawie 55 metrów i dysponować 15,2 mkw. powierzchni użytkowej. Inwestycję zaplanowano na parceli miedzy ulicami Puławską i Bukowińską na warszawskim Mokotowie. Dwubryłowy budynek ma pełnić trzy funkcje: biurową, konferencyjną i mieszkalną. Część biurowa, zlokalizowana na kondygnacjach 02-06, przeznaczona ma być dla pracowników TDT. Część konferencyjna, zlokalizowana na pierwszym piętrze, przeznaczona ma być do prowadzenia spotkań konferencyjnych, szkoleń, egzaminów oraz do organizowania zewnętrznych spotkań konferencyjnych. Część mieszkalna z kolei, zlokalizowana na kondygnacjach 07-15, przeznaczona zostanie do zakwaterowania pracowników TDT bądź gości będących uczestnikami szkoleń, spotkań konferencyjnych i innych imprez. Budynek, którego koszty budowy oszacowano na 85-90 mln zł, postawiony ma zostać na działce należące do TDT w 32 miesiące. Dotychczasowa siedziba TDT mieści się w wieżowcu Oxford Tower.
http://www.eurobuildcee.com/?page=news&id=24730&link=nowy-biurowiec-stanie-na-mokotowie

·
biroholik-warsawianista
658 Posts
To pomarańczowe na planie to chyba raczej obrys działki a nie budynku choć patrząc na wizkę mniejwięcej mógłby być to i ów budynek.
Jeśli tak to łamał by on zasady 100 lat planowania w tym urbanistyki warszawskiej więc raczej #niedasie. Pierzki od Bukowińskiej i Puławskiej ?
Coś nie za wysoki jak na okoliczną zabudowę Moko ?
Hmmm...

·
Registered
997 Posts
Spokojnie, to na pewno jakieś nieporozumienia. To jest prawdopodobnie jakiś projekt dla okolic Grzybowskiej. Nikt, kto dobrze Warszawie życzy, nie będzie oczywiście wciskał wieżowca w tak fatalną lokalizację. Po budowie Placu Unii, tego typu błędy nie są w Warszawie już powtarzane :)

·
Registered
3,014 Posts
Na wizkach widać 19 kondygnacji, wysokość z opisu to prawie 55 m. Na jedną kondygnację przypada brutto 2,89 m., netto powiedzmy 2,59 m., z tym że kond 1-2 jest wysoka, kond 3-7 jest również podwyższona. Jaką wysokość muszą mieć mieszkania na kond 8-19 pewnie 2,4 m (dostali odstepstwo)? Biura pewnie 2,65 m., ale bez technicznych podłóg oraz sufitów.

Mam nadzieję że jest albo w wizce albo w opisach błąd.

P.S. Zresztą w opisie Eurobuild'a jest mowa jedynie o 15 kond, pewnie wizka nieaktualna.

1 - 20 of 477 Posts