SkyscraperCity banner

421 - 440 of 477 Posts

·
Registered
341 Posts
Zapaleniec, super foty! Jakim aparatem robisz?
BTW, budynek nie z tej bajki. Komus sie chcialo wyjsc poza schematy, jak na ten budzet inna bajka.

·
Filip Bramorski
4,742 Posts
Dzięki, focę na Canonie 6D.

Mam wrażenie, że ten budynek ma tylu swoich zwolenników co przeciwników. I ja trochę rozumiem jednych i drugich bo sam się nie mogę zdecydować. Patrząc na to jako budynek publiczny/państwowy zwał jak zwał to w tej kategorii trzeba go docenić. Ale myślę też, że lepszym miejscem byłoby śródmieście i trochę żałuję, że się będzie "marnował" gdzieś daleko jako samotna wyspa. Jakkolwiek kocham swoją dzielnicę i nie chciałbym jej odbierać nowej architektury, szczególnie w rejonie Wilanowskiej, gdzie dobrze wiemy jak to wygląda.

·
Filip Bramorski
4,742 Posts
Przeciwników? To, że nie stoi między Marszałkowską a Zielną lub gdzieś przy Pl. Defilad to nie jego wina. Przepiękny budynek.

Wiadomo, że nie jego wina. Mówiąc o tym, że szkoda że nie w śródmieściu mam na myśli, że nie jestem pewien czy obecne miejsce jest odpowiednie dla niego i to co niektórzy postrzegają za wadę (chyba głównie jego skala) tam byłoby zaletą. Nie orientuję się w planie miejscowym dla tego miejsca i otoczenia, ale być może w okół powstaną budynki o podobnej skali i później jego odbiór będzie zgoła odmienny. Bo w tym momencie on dominuje mocno nad okolicą i nie da się tego ukryć. A czy to dobrze, czy źle ciężko mi oceniać.

·
Redsigert User
11,981 Posts
Wiadomo, że nie jego wina. Mówiąc o tym, że szkoda że nie w śródmieściu mam na myśli, że nie jestem pewien czy obecne miejsce jest odpowiednie dla niego i to co niektórzy postrzegają za wadę (chyba głównie jego skala) tam byłoby zaletą. Nie orientuję się w planie miejscowym dla tego miejsca i otoczenia, ale być może w okół powstaną budynki o podobnej skali i później jego odbiór będzie zgoła odmienny. Bo w tym momencie on dominuje mocno nad okolicą i nie da się tego ukryć. A czy to dobrze, czy źle ciężko mi oceniać.
Na szerszych ujęciach nie widać żeby specjalnie dominował:
https://www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=159638846&postcount=403

zresztą ma też niższą część (3-6 pięter), która nawiązuje wysokością do niższych budynków z najbliższego otoczenia a ostatnie 3 kondygnacje części wieżowej są wycofane od strony ulicy, zupełnie nie widzę tu problemu.

·
mies fan
5,178 Posts
Świetnie tutaj widać że betonowa/kamienna elewacja w swojej najtańszej odsłonie tak jak na tym budynku wygląda o wiele lepiej niż jakieś wydziwianie z tynkiem, różnymi innymi budżetowymi materiałami itp... Taka skromna prostota.

Bardzo przyzwoita realizacja.
z jedną uwagą: TO NIE JEST TANA ELEWACJA.

·
Registered
664 Posts
W tym gabarycie nawet na rogu Świętokrzyskiej i Marszałkowskiej po stronie Parku, ale byłoby tam super skrzyżowanie :O
Sory, ale od Parku to wara! Tam nie miejsca na żadne gabaryty. Owszem, jak byłem młody i głupi, to napisałem, że to ma być centrum europejskiej stolicy, a nie zagajnik. Przepraszam, odwołuję, teraz gdy mam szerszą świadomość to nie wyobrażam sobie zabudowy i tak bardzo skromnego Parku.

·
Balthazar Bux
28,384 Posts
W tym gabarycie nawet na rogu Świętokrzyskiej i Marszałkowskiej po stronie Parku, ale byłoby tam super skrzyżowanie :O
Też o tym myślałem ale mam obawy że wysoki sąsiad by go przytłoczył i odciągał od niego uwagę. A budynek jest tak świetny że na to nie zasługuje. On powinien dominować i być głównym punktem widokowym a nie tylko dodatkiem.

·
Registered
664 Posts
^^ Chodzi o narożnik gdzie teraz i tak nie ma zieleni a nie zaoranie całego parku:nuts:
Wiem o który narożnik chodzi. To że "i tak tam nie ma zieleni" nie jest argumentem, bo cały ten park jest raczej kiepskim parkiem i dużo rzeczy wymaga poprawy. Skoro w kilku miejscach nie ma zieleni, to warto ją przywrócić, a nie wciskać duży budynek. Sory za OT

421 - 440 of 477 Posts