SkyscraperCity banner

461 - 479 of 479 Posts

·
prosto z ulicy wieści
Joined
·
3,219 Posts
Strasbourg mnie nie interesuje , podobnie jak Florencja, Rzym, Bangkok czy Singapur. Modne mieszanie tu na forum kompletnie różnych przykładów kompletnie nieadekwatnych do określonego zagadnienia nie wychodzi na dobre, jest tylko tanim populizmem. Każde miasto ma swój niepowtarzalny charakter, którego dobre cechy należny wydobywać i podkreślać. Idąc tym tropem można uznać że PKiN powinien być w panorami na wieki wieków najwyższy co za tym idzie wstrzymać budowę Varso.
A Warszawa ma niepowtarzalny charakter miasta nieplanowanego i rosnącego dziko, w związku z czym nie ma co blokować czegokolwiek, można budować wszystko wszędzie.
 

·
evertonfans
Joined
·
3,684 Posts
Jeszcze jedno zdjęcie, o którym zapomniałem.Na stronie Transportowego Dozoru Technicznego widnieje taki komunikat:

Informujemy, że od 1 stycznia 2020 r. ulegają zmianie dotychczasowe adresy Transportowego Dozoru Technicznego, wraz z adresem korespondencyjnym: siedziba TDT z: Transportowy Dozór Techniczny ul. Chałubińskiego 8 00-613 Warszawa

na:
Transportowy Dozór Techniczny
ul. PUŁAWSKA 125, 02-707 Warszawa

Oddział Terenowy TDT z siedzibą w Warszawie z:
ul. Szczęśliwicka 162
02-353 Warszawa

na:
Oddział Terenowy TDT
z siedzibą w Warszawie ul. PUŁAWSKA 125 02-707 Warszawa
źródło: http://www.tdt.pl/
 

·
Moderator
WHAT ELSE IS OUT THERE?
Joined
·
25,994 Posts
Discussion Starter · #467 · (Edited)


OK, MOŻESZ SKOPIOWAĆ MOJĄ PRACĘ DOMOWĄ, ALE POZMIENIAJ TAK, ŻEBY SIĘ FACETKA NIE POKAPOWAŁA.
 

·
Let's go crazy !
Joined
·
2,993 Posts
Nie wiem czy ktoś juz to zaproponował, ale pomyślcie jakby to był ratusz Mokotowa, przynajmniej dolna część :) Wg mnie byłoby to dobre rozwiązanie. Wiem wiem, niemożliwe ale tak pomarzyć w nowym roku mozna ;)
 

·
Registered
Joined
·
1,892 Posts
"nasz" ładniejszy tylko przyziemie by mogło być bardziej otwarte...
Wydaje mi sie, ze bedzie otwarte, ale na druga strone budynku, gdzie juz zrobil sie ladny ciag kawiarenek i innych lokalnych atrakcji. Dlatego tez stworzona jest mozliwosc przejscia pod budynkiem od Pulawskiej, ktora w tym miejscu jest dosc ruchliwa i smierdzaca ulica. Mysle, ze wybrano slusznie opcje otwarcia sie na miejsce, w ktorym spotyka sie lokalna spolecznosc - a z przodu chodnik i sciezka rowerowa...:)
Pozdrawiam serdecznie, ra
 

·
evertonfans
Joined
·
3,684 Posts
Mokotów ma nową dominantę

04 lutego 2020

POLSKA 19-piętrowy wieżowiec u zbiegu ulic Puławskiej i Bukowińskiej jest nową siedzibą Transportowego Dozoru Technicznego (TDZ). Obiekt został oddany do użytku na początku tego roku. Projekt powstał w pracowni Jems Architekci.

Budynek znajduje się na warszawskim Mokotowie, na osi ulicy Puławskiej, u zbiegu z ul. Bukowińską i Domaniewską. Geometria trójkątnej działki zdeterminowała nieregularny kształt budynku, który składa się z dwóch połączonych ze sobą brył...
źródło i link do całej wiadomości: http://eurobuildcee.com/?page=news&id=43485&link=mokotow-ma-nowa-dominante-
 
461 - 479 of 479 Posts
Top