SkyscraperCity banner

461 - 477 of 477 Posts

·
prosto z ulicy wieści
2,664 Posts
Strasbourg mnie nie interesuje , podobnie jak Florencja, Rzym, Bangkok czy Singapur. Modne mieszanie tu na forum kompletnie różnych przykładów kompletnie nieadekwatnych do określonego zagadnienia nie wychodzi na dobre, jest tylko tanim populizmem. Każde miasto ma swój niepowtarzalny charakter, którego dobre cechy należny wydobywać i podkreślać. Idąc tym tropem można uznać że PKiN powinien być w panorami na wieki wieków najwyższy co za tym idzie wstrzymać budowę Varso.
A Warszawa ma niepowtarzalny charakter miasta nieplanowanego i rosnącego dziko, w związku z czym nie ma co blokować czegokolwiek, można budować wszystko wszędzie.

·
evertonfans
3,146 Posts
Jeszcze jedno zdjęcie, o którym zapomniałem.

Na stronie Transportowego Dozoru Technicznego widnieje taki komunikat:

Informujemy, że od 1 stycznia 2020 r. ulegają zmianie dotychczasowe adresy Transportowego Dozoru Technicznego, wraz z adresem korespondencyjnym: siedziba TDT z: Transportowy Dozór Techniczny ul. Chałubińskiego 8 00-613 Warszawa

na:
Transportowy Dozór Techniczny
ul. PUŁAWSKA 125, 02-707 Warszawa

Oddział Terenowy TDT z siedzibą w Warszawie z:
ul. Szczęśliwicka 162
02-353 Warszawa

na:
Oddział Terenowy TDT
z siedzibą w Warszawie ul. PUŁAWSKA 125 02-707 Warszawa
źródło: http://www.tdt.pl/

·
Let's go crazy !
2,950 Posts
Nie wiem czy ktoś juz to zaproponował, ale pomyślcie jakby to był ratusz Mokotowa, przynajmniej dolna część :) Wg mnie byłoby to dobre rozwiązanie. Wiem wiem, niemożliwe ale tak pomarzyć w nowym roku mozna ;)

·
Registered
1,881 Posts
"nasz" ładniejszy tylko przyziemie by mogło być bardziej otwarte...
Wydaje mi sie, ze bedzie otwarte, ale na druga strone budynku, gdzie juz zrobil sie ladny ciag kawiarenek i innych lokalnych atrakcji. Dlatego tez stworzona jest mozliwosc przejscia pod budynkiem od Pulawskiej, ktora w tym miejscu jest dosc ruchliwa i smierdzaca ulica. Mysle, ze wybrano slusznie opcje otwarcia sie na miejsce, w ktorym spotyka sie lokalna spolecznosc - a z przodu chodnik i sciezka rowerowa...:)
Pozdrawiam serdecznie, ra

·
evertonfans
3,146 Posts
Mokotów ma nową dominantę

04 lutego 2020

POLSKA 19-piętrowy wieżowiec u zbiegu ulic Puławskiej i Bukowińskiej jest nową siedzibą Transportowego Dozoru Technicznego (TDZ). Obiekt został oddany do użytku na początku tego roku. Projekt powstał w pracowni Jems Architekci.

Budynek znajduje się na warszawskim Mokotowie, na osi ulicy Puławskiej, u zbiegu z ul. Bukowińską i Domaniewską. Geometria trójkątnej działki zdeterminowała nieregularny kształt budynku, który składa się z dwóch połączonych ze sobą brył...
źródło i link do całej wiadomości: http://eurobuildcee.com/?page=news&id=43485&link=mokotow-ma-nowa-dominante-

461 - 477 of 477 Posts