SkyscraperCity banner

No i jak ??

1 - 20 of 59 Posts

·
Premium Member
Saskie ulice, Kępe ścieżki
17,128 Posts
Discussion Starter · #1 · (Edited)
Projekt: S.A.M.I. Architekci
Warszawa, ul. Jasna 2/4
Powierzchnia użytkowa: 14469m²
Inwestor: Naczelny Sąd Administracyjny
Rok: 2008/2009

Wątek:
http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=321102

Wizualizacje:

Rozbiórka Pawilonu:

foto: korowiow86

Budowa:

foto: rcube

foto: svir

foto: svir

foto: Cihus1

foto: timit

Stan aktualny:

by SoboleuS:

·
Premium Member
17,128 Posts
Discussion Starter · #2 · (Edited)
Ogólnie budynek fantastyczny praktycznie pod każdym względem.

na minus:
- zbyt duże wysunięcie w stronę Placu Powstańców Warszawy. Co za tym idzie - urwanie pierzei zabudowy placu po tej stronie
- sąsiad. To niby nie powinno uderzać w ocenę, ale ta trumna do której dobudowano ten budynek trochę odbiera uroku naszej perełce.

na plus:
- świetna odbudowa pierzei Boudena.
- jakość i dobór materiałów
- bezpretensjonalność
- i praktycznie cała reszta.

Z oceną się waham. Niby jest świetny i idealnie tam pasuję, ale nie wiem czy na 10 zasługuje. Zastanowię się jeszcze, ale i tak minimum 9,5 będzie.

PS. Apeluję do Warszawiaków o wstawienie lepszych zdjęć, bo moje trochę nie domagają.

·
BANANED BY VOLT CENTERTEL
4,405 Posts
No i cool, chociaż tak naprawdę nic aż takiego oszałamiającego to nie jest ;-)
hmm, szczerze? Wyobrażam sobie Twoją reakcję gdyby ten budynek powstał w Łodzi ;) zważywszy, iż to Ty prawdopodobnie dałeś budzie DELL'a zaledwie pół pkt mniej ;)

·
Registered
557 Posts
Fajny, chciałbym, żeby we Wrocławiu uzupełniali pierzeje zabudową mniej więcej takiej skali i co najmniej takiej jakości projektowej i materiałowej. Jedna Renoma wiosny nie czyni...

8/10

·
City & Colour
13,279 Posts
hmm, szczerze? Wyobrażam sobie Twoją reakcję gdyby ten budynek powstał w Łodzi ;) zważywszy, iż to Ty prawdopodobnie dałeś budzie DELL'a zaledwie pół pkt mniej ;)
Naprawdę uważasz, że wg mnie Forum 76 zasługuje na dziesiątkę?
Naprawdę uważasz, że dam naszej nowej hali dziesiątkę, bo na nią naprawdę zasługuje?

Skwituję to tak: :lol:

;-)

PS Od stolicy wymaga się więcej.

·
Premium Member
17,128 Posts
Discussion Starter · #14 ·
Sęk w tym że temu budynkowi nic nie brakuje. Jedynie ta wysunięta część może głupio wyglądać, ale i tak budynek musiał by być wysunięty.

Na początku też mi mostka brakowało, ale jak się tamtędy przeszedłem, to doszedłem do wniosku, że tak wygląda naturalnie.

daję notę 9,5.

·
Registered
884 Posts
Za wysoki. Niepojętym jest dla mnie, żeby budynek, w którym mieści się instytucja mająca (m. in.) dbać jako ostatnia instancja o ład przestrzenny, sam ten ład psuł.

·
Registered
4,493 Posts
8/10

·
extremely flammable
1,202 Posts
ostatnie zdjęcia wymiatają! ogólnie pozytywnie, ale ponieważ jest to niejako 'sztandarowa' realizacja z oceną wstrzymam się dopóki na własne oczy nie ujrzę :)

1 - 20 of 59 Posts