SkyscraperCity banner

Która najlepsza?

• Plac Wilsona

Votes: 75 36.1%
  • Dworzec Gdański

Votes: 32 15.4%
  • Ratusz

Votes: 38 18.3%
  • Świętokrzyska

Votes: 11 5.3%
  • Centrum

Votes: 8 3.8%
  • Pole Mokotowskie

Votes: 2 1.0%
  • Wierzbno

Votes: 6 2.9%
  • Wilanowska

Votes: 15 7.2%
  • Służew

• Ursynów

• Stokłosy

Votes: 1 0.5%
  • Natolin

Votes: 0 0.0%
  • Imielin

• Kabaty

Votes: 3 1.4%
  • Inna (która?)

Votes: 11 5.3%
Status
Not open for further replies.
1 - 20 of 61 Posts

·
Moderator
8,175 Posts
Discussion Starter · #1 · (Edited)
Która stacja wam się najbardziej podoba? Nowo otwarty Wilson, czy tez może któraś ze starszych stacji?

Dla niezdecydowanych zdjęcia:

Kabaty

Natolin

Imielin

Stokłosy

Ursynów

Służew

Wilanowska

Wierzbno

Racławicka

Pole Mokotowskie

Politechnika

Centrum

Świętokrzyska

Ratusz

Dworzec Gdański

Plac Wilsona

·
Moderator
8,175 Posts
Discussion Starter · #2 · (Edited)
Nowa stacja bardzo mi się podoba na zdjęciach, ale na własne oczy jej jeszcze nie oglądałem więc...
Głosuję na Ratusz - prosta, nieprzebajerowana, elegancka i w moich ulubionych stalowych kolorach :)
Super jest Dw. Gdański, Wilanowska, za to najmniej ciekawa jest chyba Politechnika...

·
digitisebanking.com
1,918 Posts
1. Ratusz
2. Dworzec Gdanski

w sumie Wilsona nie jest zly, moze i 3 lokate by u mnie zdobyl. Lubie tez centrum i wilanowska za rozmach i stacje pod Al. Niepodleglosci za polkoliste stropy i elegancje.
najmniej podobaja mi sie stacje na ursynowie - maja brzydkie sciany. Wyjatkiem sa Kabaty, ktore sa calkiem OK.

·
Future expert
1,012 Posts
Podobnie jak AGC. Ale Politechnika nie jest taka tragiczna. Ma swoj klimacik. Na wyroznienie zasluguje tez Wierzbno za kolorek, dzieki ktoremu czlowiek czuje sie jak w ksiezycowym hangarze.

PS. Fajnie, ze mamy juz tyle stacji, ze nie moga sie w pollu zmiescic :D

·
Iroquois of Europe
9,880 Posts
No niestety, ale Gdański nie wyglkąda w rzeczywistości tak jak na tym zdjęciu u góry. Jest one photoshopowane. :|
Ta stacia jest źle oświetlona, a przez to ciemna i ponura.

Moj No.1 to bez wątpienia Wilanowska. To bardzo udana stacja, a jej wartość wzrasta, gdy się weźmie pod uwage, kiedy powstała.
dalej:
2. Ratusz
3. Wilsona
4. Świętokrzyska
5. Ursynów i Służew (lubię tą zabawę z kolorami na ścianach).
6. Gdański

Reszta niczym się nie wyróżnia.

·
jester
2,345 Posts
1. Plac Wilsona - jak się "dotrze"
2. Ratusz/Wilanowska za elegancję
3. Dworzec Gdański - inna niż pozostałe

·
Robert
9,876 Posts
1.Marymont,której jeszcze nie ma ale durze aspiracje ma u mnie
2.Gdanski,mimo ze ma słabe oświetlenie jest ok
3.Wilson za orginalność.Plac wilsona ma zadurzo fajerwerków i jest przegadana:)

4.Ratusz-za detal
5.Wilanowska-za plastyke kolorów
6 Kabaty=za podświetlenie sufitu,co Wierzbno powinno się wstydzić

7.Centrum-funkcjonalność

·
...
2,120 Posts
Oddaje glos na Wierzbno. Rownie dobrze moglbym zaglosowac na inna z polokraglym sklepieniem, ale ta ma najladniej umieszczone lampy. Czuc tam przestrzen. Nowe stacje tez sa ladne, ale ja wole prostote. Natomiast Centrum to najgorsza stacja, czy taka stacja nie powinna byc reprezentacyjna?

·
Registered
4,159 Posts
Moje TOP3 to :
- Wilanowska
- Dworzec Gdański
- Plac Wilsona
Problem w tym , że nie wiem na którą mam oddać swój głos :?

·
Ave Silesia
2,209 Posts
1. Dworzec Gdański
2.Centrum
3.Plac Wilsona

Wogóle metro w Wawie wygląda bardzo elegancko:) . Jedyna stacja jaka rzuciła mi sie w oczy jako nizbyt fajna to Politechnika. ;)

·
Registered
198 Posts
1. Gdanski - a ja tam pomrocznosc lubie;)
2. Ratusz - nazwa zobowiazuje.... za mala architekture :)
3. Wilsona - potencjal jest, ale wykonaaaaaanieeeeee ........

Czyli pierwsza trojka - stacje high-end za dobre pieniadze;) choc osobicie uwazam to za lekki zbytek, powinno sie nieco taniej budowac...

·
szellem
543 Posts
deney said:
Czyli pierwsza trojka - stacje high-end za dobre pieniadze;) choc osobicie uwazam to za lekki zbytek, powinno sie nieco taniej budowac...
jasne, mozna dziure w ziemi wykopac, zalac co kilometr jaskinie betonem, wysypac zwirem i tez bedzie stacja.

podatki place niemale i jesli chce zeby na cos moje pieniadze szly to wlasnie na takie zbytki. tyle ze tych zbytkow w warszawie to ja nie widze. bo nie wmawiaj mi ze troche aluminium i niklu jest zbytkiem.

ps. glosuje na swietokrzyska. za rozowe laweczki.

·
Pan od przyrody
3,245 Posts
Mi natomiast ściany na stacjach ursynowskich wyjątkowo sie podobają. Szkoda, że nie ma tu ich zdjęć, sa bardzo wielkomiejskie i dobrze dobrane kolorystycznie. Wadami sa sufity (np. ten na Imielinie)Nastepnie stacje mokotowskie mają swój urok, szczególnie gdy się odświeży sufit tak jak na Racławickiej. Politechnikę uważam za szaro-bura i nijaką, pozatym ten materiał ktory jest na ścianach obok torowisk to tragedia;) No ale cóz, dzieki temu kojarzy mi sie nieodłącznie z inżynierami;)

Centrum ma straszną kolorystykę wykończeń, ta żółć..

Świętokrzyska, mój typ nr. 1 aczkolwiek powoli mi się nudzi (i prosze tej stacji nie nazywac szałem lat 90'tych, bo ona nie ma nic wspólnego z tym okresem;) )

Ratusz jak przystało elegancki, i nawet to srebronie mdli jak na polibudzie. Gdański i Wilson, bez komentarza, za świeże jak dla mnie na słowa chwały czy krytyki powazniejszej, trzeba się oswoić.

·
Robert
9,876 Posts
Stacja Politechnika poprostu została okrojona z detali,jedna tablica która wisi nad wjeżdżajacym pociągiem na początku powinna iść przez całą długość peronu po obu stronach a po nich zasuwać iskry świetlne jak atomy.Wierzę że kiedyś jakiś artysta zdobędzie na to pieniadze a nie krowy,jelenie,wielki muchomor na kabatach :bash: i inne .....chyba sobie studenci żart zrobili

a są też ciekawe pomysły nie szpecąc a oryginalne ze zdrowym rozsądkiem

·
Semper Invicta
26,721 Posts
Ciężki jednoznaczny wybór - wybrałem Ratusz - hm ciężko uzasadnić. Jest lepszą stacją od Gdańskiego.
2.Centrumm - jest dla mnie oryginalna za 2 perony, funkcjonalność no i najdłuższe ruchome schody:)
3. Tu bede lokalnym patriota i wrzuce mój Imielin - który obok Natolina jest najładniejszy z Ursynowskich stacji - Te kafelki w 30 kolorach na Służewie i Ursynowie wogóle mi się nie podobają.

·
senior assistant designer
1,426 Posts
Ratusz, chociaż nigdy nie odżałuję, że nie jest zlokalizowana pod pl. Bankowym.

·
Just user
5,690 Posts
Czemu tak bardzo przeszkadza Politechnika? Przestronna, bez tych brzydkich półokrągłych sufitów jak np. na Polu Mokotowskim. Dla mnie jedyna większa wada to brak wyjścia na północ przy południowej głowicy stacji.

1 - 20 of 61 Posts
Status
Not open for further replies.