SkyscraperCity banner
1 - 20 of 20 Posts

·
Iroquois of Europe
9,880 Posts
Discussion Starter · #1 · (Edited)
Co o niej sądzicie? Dla mnie to najciekawszy obszar nowej zabudowy w Warszawie, jeden z niewielu, które mają charakter bardziej śródmiejski niż podmiejski i jednocześnie wysoką zabudowę. :cheers:

zdjęcia rcube

Przydałaby się jeszcze jakaś fotorelacja od strony al. Jana Pawła II i z ul. Dzikiej. Tam też jest dużo nowej ciekawej zabudowy mieszkaniowej.

budynki ukończone:
Intraco
Babka Tower
M2

inwestycje w realizacji:
Osiedle Inflancka
Gdański - Dom Development
Centrum Belvedere - North Gate

projekty do realizacji w najbliższym czasie:
Teren po zajezdni "Inflancka" - Budimex & Lubasa
Eco przy ul. Stawki

·
Registered
4,773 Posts
Tam jest więcej i nowego już stojącego (szczegolnie od strony JP2) i zapowiedzi (choćby osiedle obok Arkadii). Rzeczywiście to chyba jedyny w miarę spójnie i miejsko zabudowywany nowy kawałek Śródmieścia. Choć niestety moim zdaniem czar pryśnie jak DD postawi swoją wielką maszkarę...

·
Register User
1,688 Posts
o super rzeczywiście taki grzech jak mozna było nie zauwazyc ...ojej tak trudno po prostu podac link a nie dogryzac

·
Registered
3,982 Posts
@wisza90: sorry za OT w tym ciekawym watku ale czy Ty jak przegladasz FPW jestes na bank trzezwy ? :D Bo czasem odnosze wrazenie jakbys pisal niektore posty (nie chce mowic wszystkie) po spozyciu :)

Wracajac do watka :) Miedzy Intraco a Babka jest szasna ze powstanie cos w stylu Dubaju :) Ciag wiezowcow w jednej lini :) Byloby to calkiem fajne zwlaszcza jakby wiezowce nie przekroczyly wysokosci Intraco ale tez nie bylyby nizsze od M2. Takie male rozroznicowanie by z daleka nie sprawialo wrazenia sciany.

·
Registered
681 Posts
Niestety, moja opinia jest taka jak o wiekszosci inwestycji tego typu (tzn. mieszkalnych) w stolicy... w latach 70 tez takie szafy budowali, a w Afryce i w poludniowej ameryce to bardzo duzo tego tez jest...

czyli po prostu blokowiska/slumsy beznadziejne.... Kto by placil ciezkie pieniadze zeby w takim mrowkowcu mieszkac??? Jest to calkowicie dla mnie nie do pojecia... Juz wolalbym za 1/3 ceny kupic sobie 'apartament' w tych blokach co sa 'z tylu' tych nowych - przynajmniej jest ciszej...

·
Register User
1,688 Posts
z drugiej strony stolicy potrzebny jest..jak sie wyrąze monumentalizm. To wizytówka wielu stoic. każda wielkie miasto czeka takie budowle

·
Iroquois of Europe
9,880 Posts
Discussion Starter · #12 ·
Dzięki rcube, że pokazałeś trochę tego obszaru. :) Przydałoby się jeszcze parę fotek od strony Jana Pawła II. ;)

·
Iroquois of Europe
9,880 Posts
Discussion Starter · #15 ·
^^
Na tym zdjęciu nie wyszedł najszczęśliwiej, w rzeczywistości presentuje się IMHO znacznie lepiej.

·
Registered
524 Posts
Niestety efekt psują niektóre budynki wprowadzając chaos urbanistyczny, co innego takie "bloki" jak M2 czy Babka ,a co innego bloki z lat 70-tych oraz ten biały i beżowy budynek stojący tak jakoś nijak. Nowy bloczek Dom Development może nie będzie taki zły(zależy od wykończenia elewacji i proporcji które da się dopiero ocenić "na żywo") ,ale przynajmniej będzie stał równolegle do ulicy.
Teraz najbardziej się cieszę z Belvedere centrum ,a w przyszłości mam nadzieję na jeszcze jeden wieżowiec w granicy 100m ,zabudowę terenów należących do kolei po drugiej stronie Słomińskiego i tego aby osiedle które powstanie na miejscu zajezdni nie było zamknięte i wzbogacało od wewnątrz ulicę Pokorną i Inflancką które mam nadzieję nie staną się tylko "wewnątz-osiedlowymi".

Jestem ciekaw jak wygląda sprawa z basenem ,czy narazie tam zostanie(chyba jedyny czynny odkryty basen w Warszawie) ,czy może też stanie się łakomym kąskiem dla developerów?

·
Semper Invicta
26,721 Posts
Co do terenów kolejowych po drugiej stronie ulicy. Ostatnio słyszałem/czytałem (echz a duży natłok informacji) o spółce w jaką weszło PKP z PKO, które będzie miała na celu stawianie mieszkaniówki. Na pierwszy ogień mają iśc tereny koło byłego dworca głownego czy zachodniego. A później właśnie mają iśc na odstrzał tereny pomiędzy Arkadią a dworcem gdańskim....

·
ex Leshchoo
3,530 Posts
Ostatnio sie włóczyłem po torach kolo gdanskiej, i raportuje iż:
Przy torach sa jakies wykopy budowlane.
Dokładniej to tak bliżej arkadii, plac sprawial wrazenie jakby w dzien inny niz niedziela cos sie tam dzialo :).

·
Registered
930 Posts
Tam jest więcej i nowego już stojącego (szczegolnie od strony JP2) i zapowiedzi (choćby osiedle obok Arkadii). Rzeczywiście to chyba jedyny w miarę spójnie i miejsko zabudowywany nowy kawałek Śródmieścia. Choć niestety moim zdaniem czar pryśnie jak DD postawi swoją wielką maszkarę...
No i czar prysnął.

1 - 20 of 20 Posts