Skyscraper City Forum banner
1 - 20 of 46 Posts

·
Registered
699 Posts
Discussion Starter · #1 ·
Dostałem te dwie wizualizacje od znajomego architekta z Niemiec, pracującego w biurze firmy RKW.

Jak na tą chwile nic więcej nie wiem na temat budynku. Jeśli uda mi sie czegoś dowiedzie szybko sie tym podzielę. A jeśli ktoś inny posiada informacje to czekam na posty.

Jak dla mnie projekt jest ciekawy i bardzo innowacyjny a mi przypomina lekko nagiętą puszkę po coca-coli.

By max1962 at 2008-06-26

By max1962 at 2008-06-26

·
on va
1,495 Posts
Projekt mi się nawet podoba, chciaż przyziemie dość słabe, a momentami (ten wielki ciemny pas) fatalne. ale tak czy inaczej, nie wolno dopuścić, żeby powstało to przy Marszałkowskiejl To ostatnie, co powinno tam stanąć, w tym miejscu.

·
Registered
699 Posts
Discussion Starter · #4 ·
według mnie, taki budynek jak widać nie komponuje się z otoczeniem... ale z drugiej strony, na całym świecie jest tak, że budowla o takich lub innych kształtach jest potrzebna bo poza tym, że zwraca 'oczy świata' na siebie, to także na miasto w którym sie znajduje... no ale każdy lubi coś innego. Mi osobiście Złota 44 sie nie podoba ani trochę, nie mówiąc już o Lillium...

·
Registered
857 Posts
Niemcy nie dość, że w 1944 zrobili z Warszawy kupę gruzów, to teraz wtykają nam takie paskudztwo w strategicznej lokalizacji. Jak widać, dalej źle życzą naszej stolicy.

A tak poważnie, nie wolno dopuścić, aby to ustrojstwo powstało przy Marszałkowskiej. Tam powinna być równa, solidna miejska pierzeja od Królewskiej do Świętokrzyskiej, a nie jakieś puszki czy inne rozbijające miejską tkankę wolnostojące dziwactwa.

·
Poor Leno
7,462 Posts
A tak poważnie, nie wolno dopuścić, aby to ustrojstwo powstało przy Marszałkowskiej. Tam powinna być równa, solidna miejska pierzeja od Królewskiej do Świętokrzyskiej, a nie jakieś puszki czy inne rozbijające miejską tkankę wolnostojące dziwactwa.
Całkowicie się zgadzam - choć oczywiście przebicie Próżnej przyda się.

Sam projekt wg. mnie nie pasuje nigdzie niestety (chyba, że pomiędzy bardzo wysoką zabudową). Lilium jest znacznie lepsze niż ten nabity balon. Wybudowanie tego to będzie strata dla tej okolicy.

·
Premium Member
Saskie ulice, Kępe ścieżki
17,130 Posts
Sam w sobie budynek dość ciekawy, z oczywiście kilkoma przeróbkami. Jednak w formie pokazanej na tych wizu, nie pasuję. Samotny kikut. Ale jakby pociągnęli pierzeję Marszałkowskiej, to nie wyglądał by tak fatalnie. Po drugiej stronie Marszałkowskiej, też stoi budynek zaokrąglony(wiem wiem, nie ta klasa budynku), więc i tu takie zakończenie pierzei może być całkiem dobre.

Edit: Jak tak się przyjrzałem, to doszedłem do wniosku, że tak by wyglądał Lilium z przyziemiem. I co ładnie by wyglądał takie wielki kikut??. Dlatego, mam nadzieję że nie będzie go miał ;)

·
Registered
4,779 Posts
Koszmar jakiś. Co gorsza przecież nie odmówią im WZki z powodu wysokości bo za wysoki nie jest. Jak oni ku... tych architektów kształcą że wychodzą tacy analfabeci estetyczni, nie rozumiem tego...

·
FatBack
2,905 Posts
Niemcy nie dość, że w 1944 zrobili z Warszawy kupę gruzów, to teraz wtykają nam takie paskudztwo w strategicznej lokalizacji. Jak widać, dalej źle życzą naszej stolicy.

pozostawmy moze te wtyczki historyczne, bo to raczej nikomu nie sluzy.

co do pierzei: na raz nie powstanie, dlatego moze to dziwnie wygladac przez pewien czas gdy ten budynek bedzie stal sam. a co z tymi sex szopami i kebabami ? znajac zycie to bez smrodu wokol tego budynku sie nie obejdzie.

·
Registered
182 Posts
Podoba mi się ta falująca, tudzież wklęsła bryła budynku (render nocny).
Jakby ten grubas był trochę niższy i znacznie, znacznie dłuższy, a przyziemie nawiązywałoby do bryły budynku, to byłoby OK.

·
Dżast juzer
2,324 Posts
A mnie sie nawet podoba, oczywiscie nie jako samotny kikut, ale akcent w kompleksie przyszlej zabudowy zachodniej pierzei Marszalkowskiej. Swoja droga, ciekawie sie czyta opinie tych, ktorzy w przypadku Lilium sa zachwyceni "bezkontekstowoscia" budynku i nie widza jakos potrzeby pierzejowatosci a w tym przypadku mowia dokladnie cos odwrotnego i wołają "gdzie pierzeja?". Czym Aleje gorsze od Marszalkowskiej? Hm?

·
Registered
699 Posts
Discussion Starter · #20 ·
A mnie sie nawet podoba, oczywiscie nie jako samotny kikut, ale akcent w kompleksie przyszlej zabudowy zachodniej pierzei Marszalkowskiej. Swoja droga, ciekawie sie czyta opinie tych, ktorzy w przypadku Lilium sa zachwyceni "bezkontekstowoscia" budynku i nie widza jakos potrzeby pierzejowatosci a w tym przypadku mowia dokladnie cos odwrotnego i wołają "gdzie pierzeja?". Czym Aleje gorsze od Marszalkowskiej? Hm?
Muszę przynać, że to bardzo mądra uwaga. Przyznam, że też wydaje mi się, że gdyby ten budynek był niższy ale dłuższy wzdłuż Marszałkowskiej, to jednak wyglądałby lepiej... jest przy tym jeden aspekt z którym chyba wszyscy sie tutaj zgadzamy... ta dziwna i chyba trochę wyrwana z kontekstu 'podstawka'.

1 - 20 of 46 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.