SkyscraperCity banner

1 - 20 of 472 Posts

·
on va
1,498 Posts
Ciekawe. To pokazuje,że Filosss miał 100% racji, gdy pisał o potencjale Jerozolimskich na wieże. Tak, jeszcze się zaskoczymy, zwłaszcza na odcinkach zajmowanych przez najmniej ciekawe budowle. Nie mam nic przeciwko, byle tylko projekt był ładniejszy niż ten z Wiednia:) Nie wklejajcie tyle zdjęć, jeszcze ktoś pomyśli,że to projekt dla nas, przestraszy się i od razu skrytykuje;)

·
Registered
1,905 Posts
ok jest niby jakistam projekt pana fajansa i przyjaciol

problem jest taki ze nie ma nawet inwestora (patrz skan sojuza)
Sama dzialka ma byc wystawiona na sprzedaz (przetarg) bodajze do 2010r, bo z tego co widze po obrazku jest to ta drukarnia sztabu czy jak to sie tam nazywa.
Zamiar sprzedazy tej dzialki byl juz wzmiankowany pare razy na frw.

pytanie za 100pkt jaka jest szansa na powstanie tego projektu (bo jakas wieza w tamtym miejscu bankowo bedzie)?
Dla porownania w przypadku pobliskiej wiezy lindleya/aleje jest inwestor i posiada dzialke, a panuje ogolne przekonanie ze nie ma szans tam na wieze.
Fakt ze w tamtym wypadku wchodza w gre inne problemy niz tutaj ale jednak jest to cos wiecej bo tutaj oprocz tej wzmianki na razie nie ma niczego innego.

Zreszta ta lokalizcja i projekt tak 'renomowanej' pracowni srednio do sibie pasuje.
Dzialka bedzie na tyle droga (przynajmniej tyle spodziawa sie sprzedawca za nia) ze akurat w tym wypadku nie martwilym sie tym ze tworcy KDT 'upieksza' nam cetrum z wieza. Przynajmniej nie w tym wypadku.
i hope :)

·
Jestę Solo tej ziemi !
6,542 Posts
PO 1: miejscówka na zecydowanie cos wyzszego...
po 2: Zauwazyliscie jakie nasze wiezowce robia kółeczko? :D (nie wiem czy dobrze czy zle ;) )

·
Registered
408 Posts
Są architekci i parapety....wszyscy pozazdrościli Libeskinowi ostrych brył wkomponowanych w skyline Warszawy...ale niestety próby projektowania agresywnych form są jak na razie mizerne- przykład to ta wizualizacja plus apartamentowiec na Woli.....kolce i ostrogi są dobre dla Śródziemia...dodam że Orthanc czy Barad-Dur mają więcej uroku niż te pokraki.

·
Registered
1,121 Posts
Z tego co ja pamiętam, to działka została już sprzedana (był billboard z info o sprzedaży , który już zniknął), tyle że muszą jeszcze urządzić się w nowym miejscu i zorganizować nowy budynek, zdemontować sprzęt itp. W związku z tym wyprowadzka drukarni ma się odbyć do końca 2009.

·
Ehh...
2,600 Posts
Jakoś tego nie zarejestrowałem. Jakieś problemy prawno-formalne, czy liczyli na większą kasę przy późniejszej transakcji?
Nie pamiętam dokładnie, oficjalnie chodziło niby o jakieś braki w dokumentach co zmusiło ich do anulowania przetargu. Krótko po upływie poprzedniego zapowiadanego terminu na stronie WAMu pojawiła się informacja prasowa w tej sprawie, niestety nie mogę teraz tego znaleźć... Efekt jest taki, że działka trafiła do przetargów planowanych, ale bez dokładnie określonego terminu - tak jak pisałem, podano tylko enigmatycznie III kwartał.

·
Registered
1,121 Posts
Nie pamiętam dokładnie, oficjalnie chodziło niby o jakieś braki w dokumentach co zmusiło ich do anulowania przetargu. Krótko po upływie poprzedniego zapowiadanego terminu na stronie WAMu pojawiła się informacja prasowa w tej sprawie, niestety nie mogę teraz tego znaleźć... Efekt jest taki, że działka trafiła do przetargów planowanych, ale bez dokładnie określonego terminu - tak jak pisałem, podano tylko enigmatycznie III kwartał.
Miejmy nadzieję, że nie opóźni to wyczyszczenia działki. Tzn. miejmy nadzieję, że mają środki na organizowanie nowej drukarni już teraz.

·
Uliczny świrus
2,535 Posts
Jeżeli to naprawdę projekt Fajans & Ścisło, to aż ciężko mi uwierzyć. Bardzo porządnie to wygląda na tej wizce. No ale, z tego co pamiętam, sytuacja działki jest taka, że jeszcze sobie poczekamy na realizację w tym miejscu

1 - 20 of 472 Posts