SkyscraperCity banner

461 - 473 of 473 Posts

·
prosto z ulicy wieści
Joined
·
3,219 Posts
Rewitalizacja placu przed biurowcem PZU by³a i musia³a byæ uzgadniana z miastem. Tak samo jak róg przy Q22 vis a vis.
I miasto narzuciło kostkę, a biedny inwestor musiał przyjąć? To jak to się stało, że miasto zgodziło się na jakieś fragmenty granitu układające się we wzorek? Pewnie dali im, biednym inwestorom, warunki, że granitu maksymalnie 10%, tu musi być kostka...

Ciekawe też, dlaczego przez innymi biurowcami zgodzili się na granit. Zagadka!

A tak naprawdę koniec żartów, miasto przyklepuje praktycznie dowolną nawierzchnię przed inwestycjami, inwestor dziadował, nie wiem co próbujesz udowodnić.
 

·
Registered
Joined
·
5,140 Posts
6.06.2018

Generalnie inwestycja cud-miód, pasaż super, kostką tak bym się nie przejmował ;) - będzie remont Nowogrodzkiej, to się wymieni...

... natomiast jakoś nikt nie zwraca uwagi na jeden drobiazg, a wygląda, że tak już... zostanie? Chodzi o połączenie z sąsiednim budynkiem wzdłuż Alei.

Co prawda na wizkach ten "balkonik" już był, ale aż tak nie odcinał się od bryły dzięki jeszcze jednemu panelowi, na samej granicy budynków (którego póki co nie zamontowano):Teraz jest tam czarna przestrzeń i wygląda, jakby budynek był w tym miejscu "nieskończony". Nie wiem, co zdecydowało o tym wcięciu, ale finalnie to taka łyżka dziegciu, która wpływa na odbiór całej elewacji frontowej... (zwłaszcza, jak się patrzy na nią nie z bliska, a z jakiejś perspektywy).

PS: Chyba, że po prostu jeszcze nie zamontowali jednego poziomego i dwóch pionowych elementów - ale raczej nie sprawia to wrażenia, jakby coś jeszcze miało się "dziać".
 

·
Registered cat
Joined
·
10,252 Posts
(...)
A tak naprawdę koniec żartów, miasto przyklepuje praktycznie dowolną nawierzchnię przed inwestycjami, inwestor dziadował, nie wiem co próbujesz udowodnić.
I to jest właśnie patologia.
 

·
Registered
Joined
·
5,140 Posts
Postscriptum: ;)

EurobuildCEE - Amundi debiutuje w Warszawie

Amundi Real Estate, francuski menedżer inwestycyjny, kupuje pierwszy biurowiec w Polsce. To Nowogrodzka Square, warszawski gmach wybudowany przez francuskiego dewelopera Yareal.

Transakcja obejmuje sześciopiętrowy budynek biurowy o powierzchni 11 tys. mkw. wraz ze 148 miejscami parkingowymi w podziemnym garażu. Biurowiec został oddany do użytku jesienią 2018 roku. Strony nie ujawniły oficjalnie wartości transakcji, ale z ustaleń redakcji Eurobuildu wynika, że przekroczyła ona ponad 60mln euro.

– Nowogrodzka Square to wizytówka Yareal, dlatego w budowę tego biurowca włożyliśmy mnóstwo serca i pracy. Przekazujemy Nowogrodzka Square w dobre ręce z przekonaniem, że ten niezwykły budynek zapewni najemcom dogodne warunki pracy, a funduszowi rosnącą wartość portfela. Obecnie bardziej niż kiedykolwiek można przekonać się, że przyjęte rozwiązania, takie jak uchylne okna, tarasy, czy możliwość dowolnego kształtowania przestrzeni biurowej, są koniecznością w realiach ograniczeń wynikających z globalnej pandemii. Ten biurowiec to znakomita inwestycja, z którą już wcześniej swoją przyszłość związali długoterminowymi umowami bardzo solidni najemcy, a teraz robi to fundusz zarządzany przez Amundi Real Estate, czyli europejskiego lidera tego rynku – przekinuje Eric Dapoigny, prezes Yareal Polska.
 
461 - 473 of 473 Posts
Top