SkyscraperCity banner
1 - 20 of 22 Posts

·
Registered
240 Posts
Discussion Starter · #1 ·
Słuchajcie.. mam WIELKĄ prośbę do Was...

Jeżeli ktoś z Was zna jakieś opuszczone fabryki/zakłady/budynki
na terenie Warszawy i okolic podajcie proszę gdzie takowe są
zlokalizowane.

Chodzi o to, że jestem odpowiedzialny za przeprowadzenie sesji
zdjęciowej w industrialnym klimacie i szukamy miejscówek ...
Będę bardzo wdzięczny za pomoc !!!
PS. Miejsca muszą być w miarę dostępne, nie może to być
coś z 3 metrowym płotem i ochroną :)

·
Registered
4,773 Posts
Kamionek choćby - rejon ulicy Mińskiej z przyległościami. Szczątki co najmniej kilku przedwojennych fabryk, mniej lub bardziej dostępne i mniej lub bardziej zagospodarowane. Poza Kamionkiem - rejon ulicy Kolejowej na Czystem. Choć tam to tak dawno nie byłem ze nie wiem co tam się jeszcze ostało. Poza tm bardzo industrialne są resztki lokomotywowni na Bródnie, na niegdysiejszej stacji W-wa Praga. Tyle na szybko.

·
Banned
116 Posts
msweb said:
Słuchajcie.. mam WIELKĄ prośbę do Was...

Jeżeli ktoś z Was zna jakieś opuszczone fabryki/zakłady/budynki
na terenie Warszawy i okolic podajcie proszę gdzie takowe są
zlokalizowane.

Chodzi o to, że jestem odpowiedzialny za przeprowadzenie sesji
zdjęciowej w industrialnym klimacie i szukamy miejscówek ...
Będę bardzo wdzięczny za pomoc !!!
PS. Miejsca muszą być w miarę dostępne, nie może to być
coś z 3 metrowym płotem i ochroną :)
Znam Norblin przy Prostej, zakłady Róży Luksemburg przy Karolkowej, z nowszych - zakłady mięsne Służewiec, tereny na Odolanach, Waryński przy Kolejowej. Spróbuj w zakładach Ursusa, w Pruszkowie koło stacji kolejowej też są takowe tereny. One nie są tak po prostu bezpańskie, ale można spróbowac tam wejsc.

·
Registered
75 Posts
hm, jest taka duża i opuszczona fabryka przy Obrazkowej na tarchominie, nie wiem wprawdzie jak z dostępnością, ale mógłbym to sprawdzić - gdybyś był zainteresowany (mieszkam niedaleko)

·
Registered
240 Posts
Discussion Starter · #7 ·
OK, więc powiem tak - jakby ktoś z naprawdę niezłą znajomością takich opuszczonych miejsc był zainteresowany pomocą w zrobieniu naszej sesji ... zapraszam serdecznie!
Czekam na info :)

·
Registered
12 Posts
UEX

WitamŁ interesuj si tematem Urban Exploration czynnie od 2 lat (wcze: szukam stale i nieustannie nowych miejsc: opuszczonych budynków, fabryk, kominów, biurowców, kanałów, ogólnie: infrastrukutury miejskiej. Wszystkich zainteresowanych takimi misjami (wawa - oraz inne miejsca w Polsce) prosze o kontakt na prv. www.blok.excel.pl ( mam nadzieję że wszyscu weszli do klatki schodowej i pojeździli windą: dla leniuchów skrót
http://www.blok.excel.pl/pietro7.php
Jeśli zorganizujecie jakieś spotkanie forumowe na ten temat (najlepiej Wawa albo Łód&#378 - prosze : niech ktoś skrobnie do mnie email.

pozdrawiam
[email protected]

·
Registered
12 Posts
UEX

Witam
Interesuje sie tematem Urban Exploration czynnie od 2 lat - od zeszłego roku ściśle współpracuję z miłośnikami UEX:
Cos na kształt UnitedUnderground na: www.uex.prv.pl
Moje doświadczenia: od 1995- po prostu exploracja związana z II wś, fortyfikacje oraz zainteresowania wszystkim co podziemne.
Obecnie mieszam w Warszawie - spenetrowałem znaczną część miasta- ale szukam stale i nieustannie nowych miejsc: opuszczonych budynków, fabryk, kominów, biurowców, kanałów, ogólnie: infrastrukutury miejskiej. Wszystkich zainteresowanych takimi misjami (wawa - oraz inne miejsca w Polsce) prosze przemyślenie terminu spoktania, wyznaczenie miejsca (chętnie obiekt opuszczony). Ew proszę o kontakt na prv najbardziej zainteresowanych szybką misją do już wybranych obiektów w tym tygodniu (około g 19.00) : jak uczy doświadczenie takie misje trzeba robić w 2-3 osoby.
kontakt:
www.blok.excel.pl
(mam nadzieję że wszyscu weszli do klatki schodowej poczytali ogłoszenia, linki i pojeździli windą: dla leniuchów skrót wprost do galerii o UEX - 7 piętro http://www.blok.excel.pl/pietro7.php

pozdrawiam
[email protected]

·
Registered
12 Posts
ps:
sorki za pierwszy email ( opublikowny list jest niedokończony... klawiatura mi zwariowała i "się opublikował")

ps.2
dla chętnych na liste miejscówek w Warszawie:
http://www.ue.neostrada.pl/tour/zonetour.htm - trzeba ją dobrze poexplorować i można znaleźć ciekawe miejsca (opisane)
o Warszawie to chyba najstarsza, na pewno najpełniejsza strona. Czy zdjęcia są tam najlepsze - to kwestia indywidualna : ja uważam że są Bardzo dobre.

szczegółowy spis stron o U EX (staram się by były wszystkie o UEX w Polsce):
http://www.blok.excel.pl/sznurky.php

pozdrawiam
[email protected]

·
Registered
Warszawa
4,929 Posts
Jezeli juz w temacie jestesmy to moze wrzuce pare zdjec z moich eskapad. Nic specjalnego, ale dobre na rozgrzewke, wiele ciekawszych obiektow jeszcze na mnie czeka :)

Najpierw zdjecia sprzed roku (juz pokazyawlem na tym forum), baseny Legii:

A teraz pare swierzych, robione tydzien temu, zaklad na rogu Chlodnej i Wroniej:

·
Registered
1,348 Posts
fenomenalne studia dla artystow.
tak sie rozpoczela rewitalizacjia londynskiego Dockland, pierw organizacja artystow(S.P.A.C.E. (Space Provision for Artists) objela St.Catherine's Dock, (arch: Isombard Kingdom Brunel) fantastyczny "post-industrialny" komplex blisko Tower of London. potem ruszyla "gentrification" calego rejonu

·
ex Leshchoo
3,530 Posts
Obrazkowa na tarchominie jest niespecjalna, działa tam jeszcze pare zakładów dlatego da się tam wejść (przez 2 metrowy płot) ale trzeba biegać i nie dać się wykryć ;).

Natomiast gorąco polecam hale ursusa, wejście od tyłu przez okno, naprawde coś pięknego, czegoś takiego nigdy wcześniej i później nie widziałem.

·
Registered
2 Posts
Mam wielką prośbę możecie mi napisać gdzie można wejść bez problemu o albo inaczej gdzie są opuszczone miejsca w wawie do których można wejść bez problemu proszę o bardzo szybką odpowiedź najlepiej na gg mój numer to 11384346 z góry dzięki

1 - 20 of 22 Posts